Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nosnost podlahy

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Nosnost podlahy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2016 15:21 Muž Yirka [9118] Re: honcka
Když to vydrželo důstojnickou postel první republiky.... ;-)
Chemickou kotvou to určitě pojiti, jen, nebylo by lepší do stěny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2016 15:13 Muž honcka [39] Re: LiborSprysl
Tazatele :-)
Jinak jsme malý družstvo - 1 barák - 16 bytů, předsedovi je před 70 a bydlí tam nějakejch 50 let, tak když nebude mít plány, tak aspoň bude vědět, z čeho jsou podlahy.

BTW myslíte, že by pomohlo, kdybych to ješte po celé délce přikotvil do stropu chemickými kotvami
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2016 15:03 Muž LiborSprysl [9015] Re: ctibum
Mohl, i když se obávám, že v současném legislativním stavu ani to není to, co všechno musí mimo toho vědět, či zda nutně musí vědět kde jsou jaké plány. :-) ...Ale přestože neznáme byt tazatelky, lze dovozovat, že by akvárko problémem být nemělo... Už jenom s ohledem na to, že ten barák je z první republiky a to se ještě stavělo poctivě... ;-) ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2016 14:41 R Muž ctibum [6870] Re: LiborSprysl
Tak přinejmenším by mohl vědět, jestli jsou k domu nějaké plány, ne...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2016 14:36 Muž LiborSprysl [9015] Re: honcka
A proč by to předseda měl vědět??? smich Máte mylnou představu o jeho úloze...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2016 12:49 Muž honcka [39] Re: ctibum
To je jasný, zajdu za předsedou družstva, ten by to měl vědět, snad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2016 12:36 R Muž ctibum [6870] Re: honcka
No i tak bych se držel rady NHKG a zkusil zjistit co nejvíc.
Kdysi jsem bydlel v takovém činžáku a podlaha byla uprostřed čtyřmetrové místnosti, tzn. 2 metry od nosné stěny, o 7cm níž, než u zdi. Chci tím říct, že u těchto staveb je to asi trochu loterie, co pod tou podlahou je. Trámy třeba budou ok, ale na tom asi budou ještě další vrstvy, které můžou povolit. Ale nejsem stavař...
Když jsem tam pak dělal koupelnu 2x1,5m a potřeboval udělat sklon pro odpad a srovnat podlahu, tak jsem naivně koupil tři pytle cementu. Nakonec jich tam skončilo asi 15. Dodnes se tam strop nepropadl, ale bylo to rozložené na větší plochu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2016 12:19 Muž honcka [39] Re: ctibum
Díky,
V tom případě asi opustím klasický stolek a obrátím se na šváru, aby mi to svařil, jinak kdybych tu konstrukci z jeklů ve stylu
rybicky.net/fotogalerie.php…
jedna noha by byla z U jeklu 80x40x4 protazena do stropu, na ktery by se pak pridelal sadrokarton na pricku, takze by to mohlo bejt zakotveny az do stropu, tim jeklem bych pak protahoval hadice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2016 10:41 R Muž ctibum [6870] Re: honcka
Souhlas s NHKG.
Minimálně bych si zkusil zjistit, jak jsou v podlaze nosné trámy, aby akva nebylo rovnoběžně ale přes ně. A v maximální možné míře bych využil nosnou zeď k ukotvení nějaké konstrukce skříňky, viz třeba horacovoakvarium.cz/… ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2016 10:23 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: honcka
Je třeba zjistit z čeho je složen strop pod akváriem. Já mám v rodinném domku z první republiky 500l podél nosné stěny a dost jsem se bál při napouštění.
Mimo nosnou stěnu bych se bez podrobného prozkoumání konstrukce a stavu stropu bál i s tou menší variantou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2016 10:08 Muž honcka [39] – 630l v bytovce
Chci si pořídit se synkem nové akvárium pro tlamovce líbilo se mi 630l 150x70x60, ale mám obavy z nosnosti stropu, bydlím ve 2. patře staré bytovky z 1. republiky, která dřív sloužila jako byty pro důstojníky pro místní kasárna. Akvárium by bylo průhledové a u nosné zdi by bylo tou kratší 70cm stranou. Bohužel nějaké plány domu moc nehrozí. Šli byste do toho? Nebo se mám uskrovnit a spíš jít do 150x60x50

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2016 21:44 dhandars
oukíí,,tak dám na vás a koncem tydne ho napustím(nejdříve udělam pojistku a seženu filtr)Pak napíši jak jsem dopadl(pokud ta vlna nespláchne i notebook) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2016 21:28 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: dhandars
Ja budu davat 500L na prkenou podlahu v baraku z 60tych let. U vnejsi steny. Taky drevene.
Trochu obavy mam az budu delat vetsi, asi 1000L v prostredku baraku. Ale asi to taky pujde. Akvarka fakt nejsou tak tezky jak si lidi predstavujou. Jak se tady casto pise, slusna knihovna je tezsi. Stejne tak pohovka s prumernou rodinkou usazenou u televize. I to je casto trvala zatez :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2016 16:48 dhandars
Asi to tam prostě prdnu a zopakuji si modlení..
Z práce chodim večer a nedokáži si představit,že na úřadě budou déle :-O
V paneláku bych se toho nebál(450L),ale u sebe to říct nemohu hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2016 12:24 Muž Semir89 [3] - Jižní AmerikaRe: dhandars
Já mám v paneláku (1patro)
180x60x60 jen váha aqua počítám 100-150kg
Plus 75kg písku skříňka cca 50kg
Vedle toho 60l + 50l aqua
Nemám ho u nosní zdi ale u příčky mezi pokoji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2016 12:03 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: dhandars
Sežeň si projekt a tam bude muset být podle nějaké normy i povolené zatížení na metr čtvereční. No a pak si spočítej, kolik toho celkem v tom pokoji máš a vyděl to počtem metrů. Mimochodem, ta norma má několikanásobné podhodnocení, stejně jako u výtahových lan, kde povolená zátěž je tuším 10% nejvyšší únosnosti lan.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2016 11:27 dhandars
To ukotvení do zdi bych rád vynechal,ale když nepůjde jinak... :-(
Zatížit podlaha se dá i 14lidma bez problému,,ale oni tam budou jen jeden večer,,takže by nedocházelo k postupnemu propadu jako při trvalé zátěži(myslím)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.10.2016 11:23 Muž Yirka [9118] Re: dhandars
Zeptej se těch lidí, jestli mají doma knihovnu....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2016 11:19 R Muž ctibum [6870] Re: dhandars
Bál by ses (ne o manželku, ale o propad podlahy), kdyby si na to místo stouplo na rok 6-7 chlapů? :) Jak už tu někdo psal, beton vydrží všechno.
Statik nejsem, ale když rozložíš váhu do podlahy i do zdi, tak si u toho můžeš i radostně poskočit, až se ti něco vykulí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.10.2016 11:10 R Muž afc1886 [14655] Re: dhandars
Byla by škoda vybodnou se na takového macka.Neboj se,jsou větší akvária v bytovkách.Vždycky jde akva ještě ukotvit ke zdi.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2016 11:09 Muž Roli [13] - CichlidyRe: dhandars
Ja mám 150x50x50 s 25kg pieskom a 25 kg kamenmi v byte. Hoci je to barák starý iba rok, ale podľa mňa zvládne to aj 16 ročný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2016 10:15 dhandars
Vím,že se to tu pořád řeší,,ale pořídil jsem si akvarium 150x50x60v 450L + kameny a tak,,myslel jsem,že se nejedná o váhu která by mohla narušovat statiku,když bydlím v bytovce která je cca 16let stará,,ale hodně lidí mi ted tvrdí,že to podlaha/strop nemusí vydržet...Podlaha je dlažba a beton a akvarko je v rohu u zdí(obvod a zed dělící mě a souseda)
...začínám uvažovat,že se na to vybodnu. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2016 14:10 Muž fido16 [631]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Cau tak sem hodim zajimavou fotku co nam stoji ve firme na podlaze v 5tem patre v budove ze 40tych let. Ktera ma predepsanou maximalni nosnost 250kg/m. Jedna se o kotouce pasoviny. Z nich kazda paleta ma 600kg.
EDIT-Je tam skoro 5t na 5ti metrech
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2016 17:31 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: vaaclav
Fotka k příspěvku Myslíš tuto?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2016 17:03 Muž fido16 [631] Re: vaaclav
Tak to by mě zajímalo :-) zkus pohledat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2016 17:01 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: fido16
Někde jsem viděl fotku jak natáhli v paneláku igelit a do půlky radiátoru to naplnili vodou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.09.2016 16:55 Muž fido16 [631] Re: blegon
Pěkné to máš. Tak to moje bude mít půlku tak to už začínám být klidnější :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2016 16:49 Muž blegon [152] - Jihoamerické cichlidy hlavně Perleťovky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2016 16:40 Muž fido16 [631] Re: blegon
Máš někde nějakou fotku jak to máš? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2016 15:35 Muž blegon [152] - Jihoamerické cichlidy hlavně Perleťovky.
Já mám 900L u příčky v paneláku a pohoda celé to váží tak 1200kg.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2016 10:37 Muž fido16 [631] Re: NHKG
No chci právě 120x50x50 300L. jinak ano knihovna s knihami je těžší než takové akva. Spíš mě dostal statik s jeho reakací že to nedoporučuje. Já měl na trámovém stropě taky 400kg a taky prasklina žádná. Byl to spíše dotaz na uklidnění :-). Jinak řešil někdo z vás pojistku na akvárium?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2016 09:43 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: fido16
300l v paneláku u nosné stěny je nic. Kukni se tady do prezentací a uvidíš lidi, co tam mají akvária i přes 1000l a zatím jsem neslyšel o jediném propadlém akváriu. Já mám 450l na starém trámovém stropě a neobjevila se ani 1 prasklinka.
Akvárium předpokládám chceš 130*50*50cm. Doporučuju delší pokud vleze (každý litr navíc se hodí), váhu netřeba řešit.
Já bydlet v paneláku, tak pod 1000l nejdu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2016 09:18 Muž Yirka [9118] Re: fido16
Na takovou otázku jsem před lety obvykle reagoval. Máš doma knihovnu? Ta je s knihami daleko těžší než nějakých 500kg.
Teď už to je s knihami a knihovnami horší. Nicméně s tou 300l nádrží u nosné stěny bych si opravdu starosti s nosností podlahy nedělal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2016 09:10 Muž fido16 [631]
Čauky chci se zeptat pro svůj klid. Bydlím v paneláku z 80 - 90 let. Chci teď pořídit akvárium 300L a tak se ptám bude nějaký problém s nosností podlahy? Někdo píše že panelák unese i 2t na metr a někdo zas že 300kg na metr. Akvárium bude podél nosné zdi cca 16cm tlustá možná 20 neměřil jsem. Když jsem se ptal statika tak ten mi řekl podle výpočtu řekl že by u nosné zdi měla být nosnost 465kg na metr. A zároveň mi doporučil aby akvárium bylo delší a nižší. Jaký je váš názor řešit takovou váhu nebo ne? Celé akva by mělo mít cca 500kg na metr.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.05.2016 08:19 Žena Xlienka [276] - Amerika
na tloušťce opravdu nezáleží, nosná může být i 5 cm zeď, třeba z železobetonu, pokud je tak založena.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.05.2016 08:00 GP
my v panelaku nemuzeme mit obvodovou zed vic, jak 20 cm a to tam musi byt jeste izolace... nosny v byte muzou byt tak 15 cm, pricky tak 5
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.05.2016 15:57 Muž Jarry [1433] Re: MonterMonty
To není tak úplně pravda, dneska se staví rodinné domy z nosných (obvodových i vnitřních) cihel tl. 175mm (VPC) celkem běžně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2016 14:20 Žena Xlienka [276] - Amerika
rozdíl mezi příčkou a nosnou zdí je v zapracování do stropní/podlahové desky, tzn zda ji opravdu drží (u dřeva, nebo zdiva je to jasně viditelné po odstranění případných omítek u železobetonu ne, tam hodně záleží na svázání toho železa uvnitř)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.05.2016 07:31 Muž Horác [3942] Re: blegon
blegon napsal: Nosná zeď to není. Ale já u toho mám 900L akva a pohoda ;-) .Na to nemám nervy ... asi jsem srab. :) ... Ještě včera večer jsem přestavěl obývák (na poslední chvíli - před chvilkou mi přivezli stolek /vypadá skvěle/, za týden se budou vrtat ty konzole k uchycení do zdi). Prohodil jsem umístění televize a akvárka - akvárko půjde místo televize (stejně na ni nečumím) - k obvodové (tj. ke skutečně NOSNÉ :o) zdi. Kotvit ho do několikacentimetrové příčky nemá smysl ...
Díky všem za bleskovou konzultaci. palec ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.05.2016 07:09 Muž Yirka [9118] Re: Barakainus
30x5cm bych nepovažoval za trám, ale za solidnější fošnu.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2016 23:01 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: NHKG
Tramy urcite jdou podelne. A je to v prizemi (nad sklepem), takze to drzi cely dum (dve patra). Hned vedle je kuchyn s velkou lednici a zulovou desku, coz je dohromady tezsi nez to akva. Takze ta hmotnost akva neni v porovnani az tak moc. Jo, a navic, to 400L je jen zajizdeci; ja tam chci nakonec 700-900L :P
Ty tramy jsou tak 30x5cm a asi 50 cm od sebe, takze je to dost nahusto. Ve sklepe vidim cast stropu odhalenou, a vypada to velmi bytelne.

Ja bych nejradeji udelal ten stojan jako ADA, ale jak moc verim statice domu, tak neverim svym schopnostem truhlare ani odhadu co nestaci a co uz je az moc. Kdyz vidim ty stojany co tady prodavaji, je to par tycek a drzi to fest. U velkych akva, vetsinou dubove tramky 6x2cm. Jeden na kazdych 60cm. Do L v rozich. Ram ze stejneho materialu nahore a dole a pak uz jen pokryty tenkou preklizkou. Stojan na 400L klidne odnesu sam jak je to lehky. Jeden co jsem kdysi koupil byl staveny takto, ale dokonce skladaci! Dodnes me mrzi, ze jsem si nenafotil jak to bylo delany :(

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2016 22:58 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Barakainus
vodostálá stavební překližka pod celým půdorysem stojanu ,určitě bude vhodným řešením
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2016 22:57 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: O.Tom
Já si myslím že "tyto 10cm příčky" v komunistických panelácích se nedoporučuje bourat ani nijak upravovat , díky velmi nedokonalé technologii jakou se takové domy stavěly , zvláště u vícepatrových budou dochází k nadměrnému pnutí"kroucení konstrukce , pak i narušení takové příčky má negativní vliv , pač se tehdy spojilo (svařilo a zalilo betonem) všechno se vším (bez ohledu na nosnost) , pak je to jako domeček z karet , jednou si to nějak "sedlo" , pak kus sebereš a začne se to zase hýbat jinam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2016 22:51 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: blegon
Voda se tam dotane kdyz mi treba pretece akva nebo tece filter. Obe se mi stalo aspon jednou u kazdeho akva. Treba naposledy v kanclu pred 9 mesici. Nasaklo se to do koberce a schlo to 3 dny. Ale tady je to panel, takze je to v pohode ale ta voda urcite zustala mezi stojanem a kobercem hodne dlouho.

Tvoje "Amazonska Vana" je velikost akva co tam nakonec chci. Zatim skusim to 400L. Ale pisus si ty 6x6cm profily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2016 22:45 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Barakainus
Pokud to dáváš na trámový strop, tak až to napustíš, prosím napiš tu o tom a dej fotky (a ověř směr trámů). Jsou tady lidi, co se bez statika bojí dát 400l akvárium do paneláku, který proti trámům má mnohonásobně větší nosnost. A třeba mě inspiruješ ke většímu akváriu. Nad 500l se zatím na trámy bojím. ;-) Ale jak píšeš, zjistit reálnou nosnost je nemožné.

A než dělat dřevěný rám, to bych radši koupil 2 desky z nějakého tvrdého dřeva. Osobně používám jako podložky zbytky z plovoucí podlahy, ale to se ti asi líbit nebude, protože plovoučka stejně jako dřevotříska nemá moc ráda vlhkost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2016 22:23 Muž O.Tom [439] Re: MonterMonty
No, máme v paneláku mezi pokoji 10cm zdi, tedy by jste řekli příčky, ale je zakázáno je bourat, protože jsou nosné (pomocné) vzhledem ke stropům/dalšímu patru.
Nosné zdi celého domu pak mají půl metru.
Bude asi záležet případ od případu, ale je fakt, že 6-7cm je asi i na pomocnou/podpůrnou příčku málo (můj pocit).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2016 22:16 Muž blegon [152] - Jihoamerické cichlidy hlavně Perleťovky.
To co jsem poslal je moje akva a nemám problém.
Jak by se tam mohla dostat voda to trochu nechápu.
Tady máš odkaz na foto moji nádrže která je na parketách.
rybicky.net/fotogalerie.php…
Jinak na parketách mám stejně stojany ještě u dalších dvou nádrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2016 22:15 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Horác
Horáci , všechno co je pod 20cm tloušťky i v železobetonu , je jen nenosná nebo pomocná konstrukce , dokonce i v jednopatrových rodinných domech s obytným podkrovím - příčka je jen dělící stěna - třeba pokojů - bez nároků na zatížení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2016 22:15 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: NHKG
Ja se umyslne neptal na nosnost podlahy, neb 1. to se tady resilo uz milionkrat bez vysledku 2. ja byl vzdycky v te skupine lidi, co vi, ze je to v pohode ;)

Dat neco pod ty nohy je ale skvelej napad. Lino si myslim, ze to protlaci taky, ale je fakt, ze bych mohl dat kus parkety pod kazdou nohu. Nebo to rovnou postavit na dreveny ram. Cely by se to tim zvedlo, coz mi nejen nevadi, ale i by to asi vypadalo lip. Ja jsem vysokej, takze vyssi stojany u me fungujou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2016 22:09 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: blegon
blegon napsal: Co udělat ten stojan tak to ?
Já to mám tak u všech nádrží a některé jsou i na parketách .

rybicky.net/fotogalerie.php…


To vypada dobre. Ale ted me napdalo, mozna lidi delaji nohy aby to nerezlo. To cos poslal bude drzet vodu mezi tou podlahou a profilem a jedno bude hnit and druhe reznout, ne?
Taky sem koukal, a tady maji taky nejake z profilu co vypadaji treba takhle scranton.craigslist.org/… 125 gallons je nejakych 400L. A to je dokonce jen L profil. Ja mel podobne v laborce u tripatrovych akvarijnich stojany, ale tam to stalo na panelu a pokud to ponicilo podlahu, nejak by me to tam ani netrapilo.
Tady je to ale doma a navic zrovna ty parkety renovuju a utracim za renovaci tak 2x vic nez za to akva, tak abych vedel do ceho lezu ;)
Mimochodem, ten stojan cos poslal je z kovovych profilu nebo je to drevo? A je to svareny nebo sroubovany?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 23 24

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 33304x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11068-nosnost-podlahy?od=301