Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nosnost podlahy

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 18 Přejít na další stránku   1  
Nosnost podlahy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.08.2011 11:52 HaDaS Re: JuraS
Chlape, Ty taky radíš mimo mísu. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.08.2011 11:48 HaDaS Re: Tumek
Omlouvám se, ale přestaň prosím Tě radit nesmysly. Nejprve si pročti na co reaguješ a potom teprve raď.
Ty rady ohledně zátěže kamarády je taktéž holý nesmysl. Kdyby jsi si pročetl něco o krátkodobém a dlouhodobém zatížení, nemohl by jsi takový nesmysl vůbec říci.
Jo, profiakvarista (jinak hezký termín), není nutně zároveň stavař či statik.

Přikládám tyto Tvé rady vysokým teplotám venku a chtěl bych Tě požádat abyses příště vyvaroval poradenství v oblasti, která Ti není nejbližší. Takových 500 kilo "akvarijní váhy" mezi traverzy na hurdiskovém stropu, by mohl být docela průšvih.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2011 11:35 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Tumek
ono hurdisky a panely je trochu rozdíl ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   26.08.2011 11:30 Tumek
Akvárko dej ke zdi nejlépe nosné.Bydlím v paneláku v 11 patře a taky jsem to řešil.Kolega profiakvarista mi řekl že bez obav můžu k nosné zdi dát 700 kg na metr čtvereční.Když se bavil se statikem tak mu řekl... pane neblbněte víte jaká by to musela být váha aby armatůru v betonu něco střihlo váhou zátěže.Moje statička mi řekla že v našem paneláku můžu dát max 200 kg zátěže na metr čtver. a musel jsem se za břicho popadat.Takže kdyby ke mě domů přišlo 10 kamarádů a každý z nich bude mít 100 kilo a postaví se ke zdi tak se to propadne? smich Já osobně mám malou pěstírnu v pokoji a na metr čtver.mám 500 kg a kolega 700 kg na m.čtver.Já bych to neřešil,Hlavně at to vydrží stojan a akva at je v rovině ze všech stran.Ale vzpomenu si na sebe taky jsem to řešil.Popros nějaké kamarády nebo rodinu aby se všichni postavili tam kde bude akvárko ale musí mít všichni dohoromady požadovanou váhu tvého akva... Přeji hodně štestí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2011 10:21 HaDaS Re: Robča08
Katterinecka má pravdu. Zjisti si jak jsou uloženy traverzy a akva dej příčně na ně. Se zatěžováním hurdiskových stropů bych byl extrémně opatrný. V minulosti spadlo již několik takových stropů bez zjevné příčiny. Většinou se však jednalo o nedostatečné uložení, neproarmování nosného betonu a přetížení. Týkalo se to hlavně staveb rodinných domů prováděných svépomocí. Jinak hurdiskové stropy jako takové, jsou pro velké zatížení z dlouhodobého hlediska, jakož to i pro dynamické zatížení vyloženě nevhodné. Záleží však na provedení nosné konstrukce - což je železebeton a traverzy (I-čka, U-čka). Hurdiska sama o sobě není nosný prvek, ale pouze ztracené bednění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2011 07:49 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Robča08
hurdisky bývají na Ičkách, tak si zjisti jak jsou a akvárko dej napříč, nejlíp ke zdi, a unese do hnedle víc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.08.2011 07:45 JuraS Re: Tudy
problém na který všichni zapomínáte je to, že k tomu aby vám mohl statik něco rozhodnout potřebuje stavební plány domu..a pochybuji, že jako nájemník v bytě se k takovým materiálům jen tak někdo dostane..my jsme teď ve fázi privatizace panelákových domů a řeknu vám sehnat všechny papíry od baráku je úkol pro Sisyfa. vůbec nevím jak je barák stavěný ale nádrž do 500 lt vody bych vůbec neřešil, a kolem 1000 bych teprve začínal uvažovat i o jiném uchycení než jen položit na zem...vezmi si knihovnu a v ní tisíc knížek..to je váha tuna jen to hvízdne...a knihovny mají většinou dole sokl takže taky žádné plošné zatížení podlahy...a neslyšel jsem že by se někomu propadla knihovna do spodního patra...a jsou frajeři co si do panelákovýho bytu v x tým patře namontují soustruh....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2011 01:02 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: ApacheBa
Tady jde o statické zatížení, podlaha už je zatížena těmi 8 cm betonu. Zašel bych se raději optat na stavební úřad, řešil jsem nedávno zatížení terasy a tam se doporučuje max 200 kg/m2. Panely jsou myslím normovány na 500 Kg/m2, ale opravdu bych se zeptal na SÚ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -11   26.08.2011 00:33 Muž ApacheBa [0]
8cm betonu? hm, no skús sa rozbehnúť proti betonovej priečke, cca 6cm , a celou váhou/predpokladam 100kg/ sa na ňu vrhni, to pri dostatočnej rýchlosti vyvinie tlak asi ako 300kg záťaž, potom pozorne prezri betonovu stenu, či nepopraskala, ak nie, pravdepodobne máš odpoveď :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2011 21:13 Muž sirPavol [6] Re: Robča08
Myslím, že by malo...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2011 20:52 Muž Robča08 [3] – Nosnost podlahy
Ahojte. Potřebuji poradit: chci si pořídit akvárium -cca 420l,140x50x60, předpokládaná váha 550kg. A chci ho dát do patra kde se podlaha skládá s klasických hurd na kterých je asi 8 cm betonu. Unese to? Stojan by byl rovnoměrně po celé plochy podlahy - klasika obdelník ze železa.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2011 15:43 Muž FreeDale [17] - LabyrintkyRe: smidakkuba
aha, tak to nevím. Ale myslím, že když rozneseš váhu na plochu, například nějakou silnější deskou pod stojan, neměl by být problém. Já osobně to chci pořešit a) jednak betonem b) pod akva podlahovku nedávat, páč by mi tam stejně byla k ničemu. Jenže to si budu dělat já ve svým a tvůj otec má zřejmě jiné představy o umístění akva v budoucnu.
Edit: mimochodem, bude tam někde stát taková středně naplněná knihovna? Váhově je to nastejno...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2011 12:50 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy
Chtěl bych se všech zeptat...Budeme dělat podlahové topení a zalívá se to anhydridem a otec říká že akvárium na anhydrid ani náhodou že to moc neunese a popraská to...Máte s tím někdo zkušenosti?Jakou váhu to udrží?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2011 19:37 Muž sollik [257] - CichlidyRe: Alen
Hm..... Tak v tomhle případě bych raději opravdu zaplatil statika.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2011 13:34 Žena Alen [0] – Akva 600litrů nosnost
Chtěla jsem se zeptat, zda někdo z Vás risknul akva, které má celkovou hmotnost se stojanem cca 900kg do cihlového domu za 40-50tých let. Bydlím ve třetím patře a v podlaze jsou betonové profili do kterých se dřív nasouvali tvárnice, říkají tomu keramické profili.Jedná se mi o to, zda má někdo podobnou váhu a troufl si to dát bez statika.
Akva má roměry včetně stojanu 200dl,49hl,70v.
Díky :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2011 21:26 Muž btnk [5] Re: uchoLV
Tak jestli leží trámy zplna na betoně tak bych neměl vůbec strach.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2011 16:52 Muž uchoLV [7] Re: T
Myslím dlážku, všetko je položené na betóne ,presnejšie betón -piesok -trámy -palubovka(+nejaké izolácie) .Trámy tuším 15*15 vzdialené tak 60cm od seba..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2011 15:58 T Re: uchoLV
Záleží hlavně na průřezu trámů, jejich vzdálenosti, rozpětí a jejich stavu, takže ti tady nikdo nemůže říct co to vydrží. Popravdě se mi takové akvárko zdá už docela dost - vlášť pokud ho šoupneš někam doprostřed trámu, který má třeba 5m rozpon.

800kg/m2? Hm, tak na to bych moc nespoléhal.

ČSN 74 4505? Není to náhodnou norma upravující podlahy? Tady podle tazatele neřešíme únosnost podlahy, ale vlastně stropní konstrukce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2011 15:06 Muž uchoLV [7]
Vďaka, tak to ste ma upokojili , trámy sú 60cm od seba, dlážka je nová , malo by to teda byť v pohode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2011 14:59 Muž Dejmon [64] – RE:
Vše by měla řešit norma ČSN 74 4505
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2011 14:52 Muž vagascan [0]
myslím že norma na je asi 800 kg/m2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2011 13:45 Muž btnk [5] Re: uchoLV
Záleží na vzdálenosti mezi jednotlivými trámy pokud je do obvyklých 85 cm tak by to mělo být v pohodě, když akvárko umístíš na kraji v blízkosti uložení trámů. Záleží taky v jakym stavu jsou trámy, když tam povyskočíš (zhoupneš se) a podlaha se nezhoupne tak by to mělo být v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2011 12:31 vlastik Re: Puky86
absolutně bez problému ,dej ho k nosné stěně a fakt se nemusíš bát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2011 11:28 R Muž romant [27987] Re: Puky86
Tak pokud si projedeš tohle vlákno, taj jistě zjistíš, že v obdobných domech lidé mívají daleko větší zátěže a je všechno v pohodě, takže bych se toho nebál a byl klidnej. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2011 11:21 Muž Puky86 [1]
Zdravím.
Co myslíte?Akvárium 150x50x50 v paneláku v 1.patře postaveném v roce 1963?Bude asi vážit cca 500kg unese to podlaha?Případně jak poznám nosnou stěnu?Děkuji za informace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2011 12:25 Muž uchoLV [7] – nosnosť palubovky
Chcel by som sa spýtať aké asi najväčšie (najťažšie) akvárium by som mohol umiestniť na drevenú dlážku(položenú na trámoch, drevo-smrek)na plochu 0,975m2 (150*65). Akvárium pôjde bohužiaľ rovnobežne po trámoch.Chcel by som použiť roznášaciu dosku+polystyrén takže váha bude roznesená rovnomerne na celú plochu. Pri výške 45cm je to 440kg len na vodu.. ale radšej by som ešte trochu vyššie(pre kančíka).., len neviem či už aj tých 440 nieje priveľa...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2011 14:06 JuraS Re: HaDaS
samo, že velký akva nestavět na kovový stojan se 4 mi nohami ale řádně rozložit váhu nejlépe na co největší plochu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2011 14:02 HaDaS
A ještě takovou malou, nebo spíše velkou poznámku ... i když jsem si teď uvědomil, že jsem napsal, že se k tomu už vyjadřovat nebudu. ;-)
Viděl jsem u několik nádrží, nevím bohužel již u kterých, že jejich provozovatelé použili něco jako roznášecí desku. Ať to bylo z důvodů přenášení vibrací do akvária, nebo jeho tepelnému odizolování od podlahy, či estetickým důvodům, tak roznášecí schopnosti takto, dobře, provedené desky, nejsou určitě od věci. Větší plocha styku = menší bodové zatížení.
Možné je u větší zátěže provést i vynesení váhy do stropní konstrukce, tzn. do stropu bytu i nějakými předpjatými táhly. Zatížení se tím pádem rozdělí mezi pochozí strop (chceš-li podlahu) a strop. Únosnost pochozího stropu je tím pádem až (za určitých okolností) jednou tak velká.
... No, a to je snad konečně vše. X-) X-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2011 13:55 Muž kchrz [24] Re: HaDaS
Přidám se :
Mám v 7. tedy posledním patře paneláku akvarium 720l
Tedy cca 700kg vody + 130kg akvárko + cca 120kg písku + cca 20? Kg skříňka + cca 10? kg kryt s ovětlením ... zkrátka +- tuna.
Zatím drží :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2011 13:43 HaDaS Re: JuraS
Ano, myslel jsem 2 tuny, ale zároveň jak uvádím v příspěvku z 07.04.2011 21:31, tak já osobně bych neriskoval větší zatížení než je nějakých 700 kg. Vím, že mnoho lidí má větší akva v panelácích, a to bez jakýchkoliv opatření a vše je ok. Co když si ale toto fórum někdo přečte, usoudí že 1 tuna je ok, neuvědomí si váhu samotného akva, štěrku a dalších serepetiček - rázem je na 1,15 t, pak se k tomu postaví dva tři dospěláci (návštěva), aby si akva prohlídli, tj. 1,39 t. K tomu přidej nějakou chybu při výstavbě a neurotický sousedy, kteří nemají pro akvaristiku pochopení, natožpak, minimálně, popraskaný strop a má každý jasno.
Když jinak nedáš a nebudeme-li se bavit o zatížení, tak já bych si pořídíl alespoň kvalitní pojistku. Protože : Velké akva + malá nehoda (naštvaný parner, partnerka, dítě, nešikovnost s činkou - nikdy nevíš) = velký průs...
Určitě se mnou budeš souhlasit, že takových 1000 litříků v 8mém patře důkladně provlhčí i nejpřízemnějšího souseda.
:-( nebo snad smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2011 11:40 JuraS Re: HaDaS
tak to jo..pokud myslíš 2 tuny vody pak ano, to je už na rozmyšlení..do 1000 lt bych moc neuvažoval, leda jak poskládat další nábytek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2011 09:38 HaDaS
JuraS napsal: ... nicméně jsem neslyšel, že by se někde probořila podlaha paneláku..to by nova měla o čem týdne vysílat...
Opět a poněkolikáté souhlasím. Ani já jsem neslyšel o destrukci stropu paneláku. Však jsem to tu psal již několikrát. Ale několikrát jsem se setkal s průhybem stropu a jeho prasklinami v důsledku nadměrného zatížení.
Destrukce stropu hrozí, opakuji že pouze hrozí, v případě souhry několika okolností : nekvalitní (nesprávný) technologický postup při výstavbě, výrobní vada prvků, nadměrné zatížení, neodborné zásahy při rekonstrukcích, únava materiálu. Vzhledem k tomu, že všechny tyto okolnosti se v panelákových domech vyskytují, jisté riziko existuje. Možná se to nikdy nestane, ale možná taky ano. Je na každém z nás, aby posoudil všechna možná rizika. V případě instalace třeba 2000vé nádrže bych já osobně provedl statický výpočet. Doporučil bych každému, kdo se pro něco takového chystá, aby si takovýto výpočet nechal udělat. Podle mně nestojí nikomu za to, aby v případě nehody nesl veškeré následky, a posléze si říkal :"Proč jen jsem neutratil nějakých 3000 korun za výpočet?"
Myslím, že jsem tímto posledním příspěvkem vyčerpal z mého pohledu téma únosnosti panelových stropů.
V případě dotazů ohledně únosnosti jiných konstrukcí, samozřejmě reagovat budu.
:-) X-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2011 09:20 JuraS Re: HaDaS
nastuduju to až bude čas..osobně jsem bydlel snad v 6 ti panelácích stavěných v dobách minulého režimu..s dutými panely jsem se nesetkal ale uznávám, že se zkoušeli různé inovace paneláků..je možné, že někde postavili sídliště z lehčených panelů třeba kvůli podloží..nicméně jsem neslyšel, že by se někde probořila podlaha paneláku..to by nova měla o čem týdne vysílat...tak jsem nevydrřel a projetěl to očima...bezva článek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2011 08:28 HaDaS Re: JuraS
Dokonce jsem se spletl s tím, že v stěnových panelech dutiny nebyly. Byly, ale já jsem se s tím v praxi nesetkal. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2011 08:27 HaDaS Re: JuraS
Předpokládám, že by to mohlo někoho zajímat z hlediska únosností různých podlah v panelácích. Existuje několik konstrukčních systémů, které nemají vždy stejné parametry. Ale vždy jsou velmi únosné. Proto, abych Tě přesvědčil, že dutinové stropy v panelácích opravdu existují, uvádím zdroj z kterého můžeš načerpat základní údaje o tom kterém panelákovém systému.
cs.wikipedia.org/…
a dále uvádím jeden výňatek z tohoto zdroje :
... U T07B a T08B jsou použity předpjaté dutinové stropní panely...
... Typ VVÚ-ETA ... Stropní panely jsou nepředpjaté, vylehčené dutinami a mají tloušťku 190 mm. Existují i stropní panely předpjaté...
... Typ P1.11 ... Vnitřní stěnové panely jsou plné nebo s otvory. Stropní panely jsou dutinové. ... Lodžiové panely jsou vždy dřevěné...

Všimni si hlavně posledního mnou uváděného typu. Ten se používal až do konce 80. let.

Snad jsem Tě přesvědčil.
:-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2011 08:08 JuraS Re: HaDaS
strop v jednom patře je podlahou v druhém....viděl jsem stavbu paneláků..neznám jediný případ kdy by se podlaha v paneláku probořila díky přetížení..je li to tak jak ty říkáš tak přímo pode mnou mám svůj sklep..to si provrtám podlahu a natáhnu si tam zabezpečení sklepu a elektřinu...vůbec tomu ale nevěřím že těch 20 cm železobetonu provrtám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2011 08:01 HaDaS Re: JuraS
Ale samozřejmě, ve stěnových panelech dutiny nebyly nikdy. Ve stropních panelech ale ano. Záleželo na tom, jaký byl v daném období zvolen konstrukční systém. I já jsem panelákové dítě a dodnes jeden takový panelákový byt vlastním. ;-) A se stropy, které právě takovéto stropy s dutinami mají. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2011 07:40 JuraS Re: HaDaS
tak nevím...jsem panelákovej typ..na sídlišti jsem strávil pubertu kde jsme dělali co se v 70 tých letech dělat dalo..třeba demolovali naskládané, prasklé panely co tam stavaři zapoměli..a můžu ti říct, že aspoň to co se používalo v brně byl litej beton a ne žádný dutý profily..normálně blok betonu se zalitejma drátyma..a kdekoliv jinde jsem bydlel v paneláku pak stěny v bytě byli všude téměř neprovrtatelné...být ve stěnách dutiny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2011 21:59 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy
HaDaS napsal: Z hlediska únosnosti základu ano. V řezu je vidět, že jsem však uvažoval s deskou v horní části.
Nedokážu Ti ale odpovědět na to, jak se zachová skleněné dno akvária, pokud nebude podepřené v celé své ploše. Nemám s tím žádné zkušenosti. Na to Ti bude muset odpovědět někdo jiný.
Určitě jde vyrobit sklo, které se prohýbat nebude. Vše je jen otázkou finanční výhodnosti. Tzn. sklo vs. betonová deska.

Já bych v tom problém ani žádné speciální sklo neviděl :) www.akvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2011 21:53 HaDaS
uchoLV napsal: ... (Len či to správne chápem , v strede to môže byť prázdne..?)
Z hlediska únosnosti základu ano. V řezu je vidět, že jsem však uvažoval s deskou v horní části.
Nedokážu Ti ale odpovědět na to, jak se zachová skleněné dno akvária, pokud nebude podepřené v celé své ploše. Nemám s tím žádné zkušenosti. Na to Ti bude muset odpovědět někdo jiný.
Určitě jde vyrobit sklo, které se prohýbat nebude. Vše je jen otázkou finanční výhodnosti. Tzn. sklo vs. betonová deska.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2011 14:36 HaDaS Re: Deathbull
A sousedi taky, i ve vedlejších vchodech si pěkně zaplavou, a zadara. :-D :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2011 14:35 HaDaS Re: sollik
Záleží jak jsou prefabrikáty dimenzovány. Nad 6m se již dělají z předpjatého betonu. Velká zátěž betonových kcí není problém, při výstavbě se rozkládá, když se to nepohlídá i tři tuny na 1,25 m2, dvě palety cihel nad sebou, panel se prohne, ale nežuchne. Poté se vrátí ke svému původnímu tvaru. Jde o to, aby vše bylo uděláno pořádně, a aby se to nepřehánělo.
Akvárium má většinou docela velkou ložnou plochu v poměru ke své váze, a proto je velmi nepravděpodobné, že by se něco přihodilo. Ale jak jsem říkal : ocamcať pocamcať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2011 13:49 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Nekdo si utěsněte garsonku, napusťte jí vodou...a máme jasno na furt smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2011 13:22 Muž sollik [257] - CichlidyRe: HaDaS
Z takovýchto panelů délky snad 15 metrů byla podlaha v 1. patře mé bývalé firmy. Deklarovaná nosnost byla tuším 400 kg/m2 a vozilo se tam běžně 1,5 t na paleťácích, tzn. veškerá hmotnost pouze na čtyřech bodech. No ... zpočátku to byl celkem adrenalin, ale nikdy se nic nestalo a převážely se tam těžké desky běžně ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2011 11:50 HaDaS
Fotka k příspěvku Sice se nejedná o klasický panelový dílec v panelácích, ale o spirrol panel, ale pro ilustraci jak vypadé průřez tvého panelu, je to dostačující.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2011 11:46 HaDaS Re: TomasOxx
Ne, ne, to je v pořádku. Panely mají být duté. To co jsem tady uváděl, se týká uložení panelů na nosné stěny. Naopak, kdyby se takový panel vyplnil, jeho únosnost by se radikálně snížila. Zkusím přiložit nějaký obrázek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2011 11:33 Muž O.Tom [439] Re: HaDaS
U tech stropnich dutinovych panelu, jak jsem cetl v citatu... netusim jak to vypada nebo ma vypadat, ale kdyz jsem v kuchyni spravoval stropni svetlo, narazil jsem ve strope na dute misto (dutinu v panelu) ktera vedla od nevidim do nevidim a na kazdou stranu jsem tam mohl strcit ruku, aniz bych se dohmatal neceho. Jestli je to ono a spravne by to melo byt necim vyplneno, tak je to asi spatne co ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2011 11:16 Muž uchoLV [7] Re: HaDaS
To je výborné tento internet potlesk . Presne takéto niečo polopatystické som potreboval ,vďaka.(Len či to správne chápem , v strede to môže byť prázdne..?)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.04.2011 10:43 HaDaS Re: uchoLV
Fotka k příspěvku Tak základ můžeš provést například tak, jak je to v příloze. Spotřeba betonu cca 0,98 m3, armatura do betonu cca 40 kg. Cena materiálu cca 3.300 Kč = 132 Euro.
Nebo by šlo udělat těch šest patek (rozmístění jako na hrací kostce), ale to by muselo být uděláno prcizně, aby nedošlo k nerovnoměrnému sednutí. X-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2011 10:04 Muž uchoLV [7] Re: HaDaS
Bohužiaľ to mám potvrdené, na 100% tam nieje žiaden betón. Náš dom je prestavba a nie novostavba.. a vyzerá to tak ,že sa šetrilo..

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [18] ...... 23 24

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 33305x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11068-nosnost-podlahy?od=851