Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Dánio - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Dánio - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2017 11:20 R Muž ctibum [6907] Re: powery
Ryba už je vyřešená :) Spíš bych řekl jako původce. Ale Morticia tam má krycí sklo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2017 11:15 Muž powery [250] Re: lenkalor
Myslíš jako rychlé řešení? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2017 10:32 Žena lenkalor [580] Re: Morticia
Nemáš kočku ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2017 10:29 Lapierre Re: Pepan
Nechci nějak bettu démonizovat.Tento případ Dánie asi opravdu nemusí být přímou příčinou úhynu.Nicméně,já jsem měl samce betty(byl to více agresivní jedinec),který mi terorizoval i pancéřníčky skvrnité a jednomu menšímu samečkovi zle dokousal hřbetní ploutev.Potom co jsem to viděl,byl okamžitě separován do samostatné nádrže.Naštěstí se z toho pancéřníček dostal i zřejmě díky tomu,že nebyl z neustálého obtěžování bettou stresován.
Na druhou stranu jsem viděl i u Dánií,kdy jeden dominantní samec terorizoval celou skupinu,kdy ostaní samci i samice se před ním neustále schovávali v porostu a u dna.Myslím si,že jsou schopni se i vnitrodruhově dost vystresovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.06.2017 06:56 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Morticia
Dívám se na tu fotku a napadá mě jediný způsob - tu rybku muselo něco přimáčknout. Kámen při čištění akvária nebo něco podobného. Z obsádky akvária jí nic nemohlo tohle zranění udělat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   20.06.2017 06:53 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Wanderer
Bojovnice má název od toho že samci spolu bojují a to tak, že leckdy jeden i oba uhynou. Jinak je to ryba celkem lenivá a hlavně vůči jiným neagresivní. Pokud není něco velikosti její potravy, nemusí se bát napadení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   20.06.2017 00:16 Žena Turbínka [2558] Re: Wanderer
Fakt bych nedělala z komárů velbloudy. Jak píše drvi, neodpovídá to jejím zkušenostem (a ani mým) a ono i povahám bett obecně. Pomalý oploutvený koráb jen tak nechytí rychlé a mrštné, krátkoploutvé dánio z ničeho nic jenom proto, že mu tak trochu rupne v hlavě nebo z nudy. Navíc jeho tlama není zrovna fyziologicky uzpůsobená k trhání masa za živa ze zdravého rybího organismu nutno ještě jednou podotknout mnohokrát mrštnější ryby. A pokud se něco děje před zraky vyděšeného akvaristy je to už jenom důsledek v úrovni spekulací a domnívání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2017 22:49 Žena Morticia [118] – Re všem
Když jsem tak o tom dumala, vydumala jsem vzpomínku, že vlastně jedno z Danií mělo větší břicho. Přičítala jsem to tomu,že jde o samici a má v sobě jikry. Možná teda šlo o něco jiného...jen jsem prostě jako začátečník chtěla vědět, zda mi to tu něco chytlo.
A k bettám - jako byly tady záhryzy ocásků. Z toho o Danií ocásek šlo jednou, o ocásek malé Betty vícekrát. Takže spíše nevraživost mezi sebou.
O jednu samici - tu větší- jsempřišla, takboje ustaly a je tu naparování se. A taky myslím,že jim vyhovují ty plovoučky,v kterých jsou často. A pokud budou zlobit,furt je tu šnekokóla!!! no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   19.06.2017 22:02 Žena drvi [2894] Re: Wanderer
To já bych ty betty až tak nedémonizovala... že by zdravému, rychlému daniu rozpáraly břicho ne to se mi vůbec nezdá. Betty by se napadaly především navzájem. Vnitrodruhová i mezidruhová agresivita roste především se stresem - k němu ve 150 litrovém akvu u Morticie moc důvodu myslím nemají hmm .
Jako vysvětlit to zranění neumím, ale na ty betty se mi to nezdá, mým zkušenostem s nimi to neodpovídá .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2017 21:09 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Jako, co jsem si tady už přečetl o bojovnicích, jaký to jsou magoři (to jméno asi nemají nadarmo), tak bych ji nechtěl v akváriu ani mrtvou v kleci. :-) Tak si dokážu představit, že rozpářou i břicho.
Holt příroda, zvířata si to umí někdy krutě vyřídit. Stačí se podívat na drůbež, králíky apod., jak se někdy řežou mezi sebou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2017 12:22 R Muž romant [27987] Re: Morticia
Jak jsem psal i v SZ, teď už nikdo nedokáže přesně určit co se to vlastně stalo, vše zůstane v rovině doměnek a spekulací. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2017 12:05 Lapierre Re: Morticia
A co ty betty,sice jsou horší plavci,ale v nečekanou chvilku se mohla k nim dostat tak blízko,že po ní jedna z nich vyjela.A mohla jí kousnout do toho místa a následně v ráně začaly pracovat bakterie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2017 11:10 Žena Morticia [118] Re: Morticia
Přes vzkazy obesláno pár lidí - většina se kloní k úrazu,ale že až tak by se dokázala rozpárat??? coze Jedna domněnka je přemnožení parazitů nebo bakterií...ale co zbytek??? Zatím se zdají být všechny v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2017 16:51 Žena Morticia [118]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Při čistění nasátá rybka,která se asi schovávala a je mi z toho až nevolno. Co se jí mohlo stát??? Má jakoby prasklé břicho.
Ještě žije,ale pomůžu jí ledem. V tomto případě nic neřeším, ale o co jde? Mám se bát o zbytek?
-----------
EDIT: Než jsem připravila led, tak lekla. Asi jí "pomohl" i ten šok z nasátí...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2017 11:24 Žena Morticia [118] Re: romant
Rybka šla ráno do ledu, rána byla fakt nehezká a hluboká. Bylo to opravdu rychlé, ale líto mějí bylo. :-( Půjde pod kytičky. Mám teď něco podnikat se zbytkem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2017 04:40 R Muž romant [27987] Re: Morticia
Právě z toho videa jsem ve svém popisu situace vycházel a ano, bakteriální napadení tam již bude a snažit se určit příčinu, to by byla věštba z křišťálový koule, toliko za mě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2017 23:14 Žena Morticia [118] Re: romant a Maq
Video schváleno, je v prezentaci,,,
..................
Vážně? :-( Nevi, jestli to zvládnu. Dá se nějak odhadnout, co se jí mohlo stát? V soukr.zprávě jsem dostala domněnku,jestli to není bakteriálního původu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.05.2017 17:14 R Muž romant [27987] Re: Morticia
Tu rybu opravdu pošli na druhej břeh, i podle chování je zřejmé, že ostatní spoluobyvatelé již vědí co my jenom tušíme, má to tzv. spočítaný. Připrav si ledovu tříšť a tu postupně přidávej do nějaký skleničky kde bude postižená ryba umístěna v minimu vody a za několik málo okamžiků je dobojováno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2017 15:31 Maq Re: Morticia
No, nejsem odborník, opravdu ne, ale tohle bych rychle ukončil mrazákem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2017 14:34 Žena Morticia [118]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Další pokus o fotky. Jsou mázlé,já vím, ale z toho množství,co jsem vyfotila furt ty nejlepší. A naprofilu se možná objeví i video,jestli se povede nahrát :-O Už to trvá trochu dlouho..?
..............
EDIT:Aha, video ještě čeká na schválení. Tak snad se dostaví. K jeho konci je ta rybka vidět nejlíp.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2017 12:58 Maq Re: Morticia
Morticia napsala: To bych asi nedokázala...su moc velký pacifista asi.
Dřív nebo později takové situace nevyhnutelně nastanou. Když je to beznadějné, anebo když odstraněním jedné ryby chráníš ostatní, je to zcela slučitelné s dobrým zacházením se zvířaty.
A sodovka nebo mrazák jsou i rychlé a bezbolestné, není to žádné trápení zvířat - na rozdíl od jejich chovu v nevhodných podmínkách nebo s nevyléčitelnou poruchou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2017 12:37 Muž powery [250] Re: Morticia
Není lehké se rozhodnout. :-O Zabít jednu nebo nechat nakazit všechny v nádrži? Ale třeba to nemoc není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2017 12:32 Žena Morticia [118] Re: powery a motýlek
To bych asi nedokázala...su moc velký pacifista asi. X-)

Spíš to malé akvárko. Už ho řeším, ale nejdřív bude v pondělí. Ale nevím, zda je dobré ho nechávat ve velkém akva s ostatními rybami,i když se s velkou pravděpodobností jedná o zranění, ne nemoc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.05.2017 08:26 Muž motýlek [275] Re: powery
může se nechat dožít někde v malé nádrži - ale zázrak se nestane ... pokud přijímá potravu, tak se dá krmivo namočit v nějakém dezinfekčním "léku" - a pokusit se pár dnů podávat - ale je to o náhodě ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2017 08:20 Muž powery [250] Re: Morticia
Do sodovky znamená "poslat na druhý břeh". Viz rybicky.net/forum/15576
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2017 08:06 Žena Morticia [118] Re: Maq a powery
Mě příjde, že je spíš zraněné. Oči a břicho má normální,ten "otok" je nad tou ránou a způsobuje odstáté šupinky. Zbytek šupin je v pohodě. Dneska jsem ho pozorovala při dobrém světle a příjde mi to až vykouslé. Původce jedině bojovník, ale po Daniích nijak nejde, ale třeba mu vzlezlo pod čumák..?
Co je to do sodovky? coze
A nad karanténou uvažuju právě kvůli tomuto případu, když se něco bude dít, abych byla připravena.
Odkaz projdu, díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2017 23:37 Maq Re: Morticia
Všiml jsem si, že v jiném vlákně se ptáš na karanténu. Zkus to vzít racionálně, tedy cynicky. Dánio stojí pár kaček. Míň než karanténa a léčení. Navíc zježené šupiny opravdu signalizují vážné onemocnění. Může se to šířit atd.
Do sodovky a je to... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2017 23:31 Muž powery [250] Re: Morticia
Možná plaším, ale zježené šupiny neznamenají nic dobrého. Zkus hledat výraz zježené šupiny tady www.akvarijni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2017 20:28 Žena Morticia [118] Re: Morticia
Nikdo nemá radu? :-O Rybka stále žije,plave...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2017 19:48 Žena Morticia [118]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím! 1 zmých 10 Danií pruh. má nějaký problém! :-( Na boku má nějakou ránu - příjde mi to spíš jako zranění než nemoc. Nad tou rankou je takové jakoby nahrbené (opuchlé? Nevím,jestli rybě může něco napuchnout), i šupinky jí trochu odstávají. Plave pomalu,je vidět, že s problémy. Nikdo ho nehodí, ale přes den jsem doma nebyla,co se dělo tedy nevím. Ráno bylo vše v pořádku.
Kromě Danií jsou v akva ještě Garry, Betty a Corydoras panda (viz prezentace).
Zkoušela jsem vyfotit, ale moc se mi to nevede... Je něco,co mohu pro něj udělat?

Včera jsem našla jedno Danio mrtvé, to největší a nejstarší (ryby nejsou stejně staré), ale nic na něm viditelně nebylo. Myslím, že to bylo stářím, že to spolu spíš nesouvisí.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2016 10:33 Muž Daviman84 [9] Re: Patrik7111
Pokud by to bylo "jen" nafouklé tělo tak bych pátral po něčem jiném, ale ty šupiny ukazují na vodnatelnost :-O
Co jsem tak zběžně prolétl net(což jsi udělal asi taky) tak zkontroluj krmení jestli není zkažený a změř NO2 ve vodě ať to neodnesou i ostatní ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2016 15:29 R Muž afc1886 [14681] Re: Patrik7111
Počkej co poví ještě někdo jiný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2016 15:25 Muž Patrik7111 [0] - ŽivorodkyRe: afc1886
dekuji.. takže to vypadá že tí pošlu na onem svět?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2016 15:21 R Muž afc1886 [14681] Re: Patrik7111
Podle fotek bych tipoval tu vodnatelnost. rybicky.net/nemoc/vodnatelnost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2016 14:25 Muž Patrik7111 [0] - Živorodky – Razborka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím o pomoc s jedním jedincem Razborky Galaxy..
Už druhý den pozoruju na jedný samičce neobvilke až divně tlusté tělo s mírně naježenýma šupinama..
Nepřijde mi, že by byla plná jiker a vodnatost to asi taky není, protože nejtlustší to má jakoby na "prsou" těsně za žábramy..
Setkal se stím už někdo?
Na foru s touhle rybkou řeši jen vodnatelnost, ale tohle se mi nezdá.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2016 15:11 R Muž afc1886 [14681] Re: Patrik
Jak ti napsal hrochy,chtělo by to prezentaci,nebo aspoň fotku,jak postižených rybiček tak i celého akvária.A jen tak mimochodem skaláry ve 100 litrech není klasika ;-) Tipuji to na nevhodné podmínky v akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2016 14:19 Muž hrochy [647] - low-cost, low-tech, old schoolRe: Patrik
Bez prezentace, v které budou pravdivě uvedené (a co možná nejkomplexněji) údaje, Vám nikdo relevantně neporadí. Ale je také možné, že se šeredně pletu... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2016 13:07 Patrik
Zdravim. Prosim Vas. Mam 100litr akvarium, klasika neonky, skalary... A vyzkousel jsem dania pruhovana. 6kusu zbyli mi 4 z toho jeden ma vousky a druhy uplne vylezly oci a prijde mi ze si ublizujou a nedrzi v hejnu. Ma nekdo stejny problem? Nebo radu? Diky :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2016 18:37 R Muž romant [27987] Re: Beastie
Tak je klidně možný, že je ostatním něčím tzv. trnem v oku, nebo-li může klidně trpět nějakou bolístkou o který my nemáme ani tucha a ostatní už ho prostě v partě nechtějí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2016 18:28 Žena Beastie [318] Re: romant
má i okousaný ocas, ale proto, že si hájí otevřenou hladinu u filtru kudy často krmím. Asi nějaké komplexy. O otevřené hladině sem se moc nedočetla, asi je nechám osudu, přeci jen už je mám rok a půl :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2016 18:18 R Muž romant [27987] Re: Beastie
Chybějící skřele a tudíž viditelné rudé(individuální vnímání) žábry(normálka), tak i s tím se dá docela dlouho žít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2016 18:05 Žena Beastie [318] Re: Beastie
Možná jsem se unáhlila, dánio již více než týden nemá jednu skřeli a kompletně rudé žábry. Chování je stále stejné, dokonce doráží na jiná dánia. Je možné, že ta plná hladina jim vadí? Okřehek pravidelně vyhazuji, kryptokoryny jsem vyrýpla a darovala a anubias už je jen čtvrtina co bývala. Ale kryptokoryna pořád zabírá hodně plochy a multící jsou drzí.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2016 16:05 Habrus Re: bikerek
Zdravim prosim o radu . mam stejny problem . jak dopadl ten rozbor ? A nebo jestli se podarila ta naprava ? . dekuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2016 13:56 Žena Beastie [318]
Tak jen pro info, moje vybledle Danio porad zije a ma se stejne a je stejne aktivni, takze zmena pigmentace je asi nejaka psychicka vada, ne zdravotni :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2015 09:39 aquarium Re: Beastie
Já bych ho sledovala teď, a pokud by se něco změnilo, tak bych na to reagovala. Když jsem chovala Dania, a některé z nich onemocnělo, stranilo se ostatních a drželo se jen při dně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2015 08:47 Žena Beastie [318] Re: aquarium
Upřímně si nepamatuji, že bych viděla předtím světlejší...Jenže oni se tak hrozně hemží, že těžko říct. Zase na druhou stranu mám je teprve od dubna, ale jejich stáří při nákupu neznám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2015 08:46 aquarium Re: Beastie
A bylo světlejší již před tím nebo až teď? Napadá mě, jestli to nemůže být třeba stářím, pokud tedy jak píšeš není vůbec žádná změna v chování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2015 08:31 Žena Beastie [318] – Slabsi zbarveni
Zdravim. V akvárku, 120x60x60cm mám kromě 7 kusů cyprichromis leptosoma asi 15ks dánia pruhovaného. K tomu samozřejmě nespočet multifasciatů. Prezentace je trošku neaktualizovaná, ta kryptokoryna již listy zabírá 3/4 vršku akvária, anubias vyhnal daší celý trs, okřehek zaplnil vodní hladinu, takže kompenzuji přerybnění i údržbou co 14dní.

Jedno dánio je ale o mnoho světlejší než ostatní, žádná změna chování, žádné viditelné zranění či plíseň, jen prostě místo jasných barevných pruhů je takové vybledlé. Může to být normální, nebo je to nějaká skrytá nemoc? Zkusím večer pořídit foto.

Všechna dánia jsou již dost veliká, cca 4 cm, pěkně plná bříška, velmi živé rybky co mi rády žužlají prsty.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2015 04:21 R Muž romant [27987] Re: Slider
Rybu poslat na druhej břeh, bude se trápit ještě nějakj čas, ale stejně půjde kukat. Na vině bývají obvykle nicotnější podmínky, takže bych se zaměřil na kvalitu vody.
Edit: Vyhledej si pojem křivice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2015 22:21 Slider – Dánio Pruhované
Ahoj,včera mi sameček začal zůstávat u hladiny a občas se trochu proplaval a pak zase vrátil na stejné místo.Při bližším prohlédnutí jsem zjistil,že má dost pokřivenou páteř.Jeho tělo je jakoby do strnulého "S" Nádrž je založena nekdy před 6ti měsíci a jednou už se tohle taky stalo a vedlo to k úhynu rybky...myslel jsem,že to bylo tím,když jsem měnil vodu,že dostalo nějaký šok,ale to se teď nedělo.Vodu měním jednou týdně a filtr mám tetratec EX600.Nádrž asi 65l.Prosím o radu.Předem díky za pomoc....
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 9

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 7899x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10996-danio-nemoc?od=101