Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Dánio - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Dánio - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2012 19:47 Muž motýlek [275] Re: romant
Fotka k příspěvku od půl roku je můžeš mít v čemkoliv ... ale dobře se jim daří od těch 80cm a raději nižší nádrž ... tyhle rybky se namnoží snadno, tak je dobré si sehnat tak šest kousků - dva samčky a čtyři samičky, nechat je vytřít a dopěstovat si hejno sám ... a tak po půl roce zase nechat něco vytřt a vyměnit půlku hejna ... tyhle jsou asi 12 týdnů staré přichystané k rozdávání ... něco jsem dával do prodeje a zbytek rozdával ... teď nemám na rybky moc času, ale snad za rok v důchodu už to bude lepší ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2012 19:16 R Muž romant [27987] Re: motýlek
Jaká je podle Tebe dobrá(minimální) délka nádrže u těchto rybek pro dospělý jedince?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2012 18:53 Muž motýlek [275] Re: radulkav
tyhle ryby pochází většinou od chovatelů, kteří nemají dost dlouhé nádrže na odrostlý plůdek ... dania chtějí aspoň 120cm délky nádrže, jinak dost velké procento má "křivou páteř" - ale jestli je to i nějaké nakažlivá nemoc - to nevím ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2012 14:31 Žena gaume [26] - ŽivorodkyRe: radulkav
priznam se, ze taky nevim, cim to je, ale dokazou s tim zit dost dlouho. videla jsem danio, co bylo do tvaru U a zilo roky. sama jsem mela dania, co se mi casem "zkroutila" do tvaru S a taky zila v pohode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2012 00:04 radulkav křivá ryba
Chci se zeptat na něco,co jsem viděla v akvaristice.Měli tam ve velké nádrži spoustu zebřiček.Závojová forma.Vypadaly čile a zdravě.Po nějaké době (cca 2 týdny) se některé začaly křivit.Některé až do pravého úhlu.Čím to je?Uvažovala jsem časem,až se zaběhne akvárko,že bych tam nějaké koupila,ale tohle mě teda odradilo.Nejedná se sice o všechny ryby,ale ty co to mají vypadají děsně a mají pochopitelně i problémy s plaváním.Jestli na to umírají obchodník neřekne,ale tuším že určitě.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 18:46 MoonBlade
Zdravím, mám jeden malý předvánoční problém. Jedno z mých dánií má odedneška něco jako vykloubenou čelist. Není schopné se díky tomu nažrat. Jiné příznaky nemá a tak to nemám k čemu přiřadit. Máte s tím někdo zkušenosti? Vypadá jak kdyby se snažil spolknout hodně velkej knedlík.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2011 22:08 monysek95 Re: romant
Děkuji mockrát za radu. Použila jsem tu silně perlivou vodu a byla to rychlá a bezbolestná smrt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2011 19:09 R Muž romant [27987] Re: monysek95
rybicky.net/forum/15576
Já se osobně přimlouvám za tu silně perlivou vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2011 18:56 monysek95 Re: romant
Děkuji Vám za osvětlení :-( Vím, že to bude znít hloupě, ale ještě se mi nic podobného nestalo. Jak bych měla rybičku šetrně utratit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2011 16:48 R Muž romant [27987] Re: monysek95
To, že je ta rybka přelovena do karanténní nádrže to je dobrý postup. Bohužel si myslím, že její onemocnění se jmenuje infekční vodnatelnost(ty popisované příznaky na to ukazují), což je neléčitelná diagnóza. Tu rybku bych šetrně utratil.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2011 15:23 monysek95 – Červené skvrnky
Fotka k příspěvku Dobrý den,
moc žádám zkušenější akvaristiky o pomoc. Chovám 9 dánií spolu s ostatními rybkami v 70 litrovém akráviu. Dneska jsme 1 danio přemístili do karantény, protože se bojím, aby nebylo infekční. Nejdříve (asi před 3 dny) jsme pozorovali červenou skvrnku mezi tělíčkem a ocáskem. Dneska jsem ho blíže zkoumala a vypadá to, jako by měl ocásek natržený, skvrnka se objevila i u hlavičky a celý vypadá takový "zježený". Jak na hřbetu, tak na bříšku. Plave trhanými pohyby. Nelehá na dno, netře se. Žere normálně. Omlouvám se, za nekvalitní fotografie, jiné bohužel nemám. Je na nich vidět hlavně červená skvrna u ocásku.
Prosím pomozte.
Děkuji Monika
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2011 15:32 R Muž romant [27987] Re: Meraya
Acriflavinem nic neskazíš, pokud ho máš. Praktikoval bych intenzivní vodoléčbu v podobě denní výměny vody klidně i více jak 50%.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2011 15:03 Žena Meraya [1] – Plíseň?
Fotka k příspěvku V sobotu (20.8) jsem si všimla u třech dánií, že mají na tlamce malý bílý chomáček. Jde o plíseň (kolumnaróza)? Jde to špatně vyfotitit, ale snad je na fotce poznat, o co jde.
Dánia jsem přendala do karantény, u dvou se stav zlepšil (chomáček zmizel nebo se zmenšil), u jednoho samce zhoršil (polehává u dna, má jakoby svěšenou zadní ploutev, plave jen pokud ho vyzve druhý samec)), ale všechny tři vybledli (za to ale nejspíš může stres ze změny prostředí). Potravu přijímají normálně...
Pomohl by Acriflavin nebo kuchyňská sůl? Kdy je možné je vrátit do akvária?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2011 21:36 pawell – Nemocné danio pruhované?
Fotka k příspěvku Ahoj všem,
jedno z danií v akva poměrně rychle onemocnělo - viz foto. Prvně to vypadalo jako spíš škrábanec, ale do druhého dne se totéž objevilo na druhém boku a zdá se mi, že začaly odstávat šupiny na hřbetě... Ryba moc neplave, aspoň v porovnání s běžnou aktivitou, ale zatím aspoň žere.
Akva je celkem nové, 60l, založeno před cca dvěma a půl měsíci, ryby jsou v něm asi šest týdnů. Ostatní ryby (další dania, 4x otocinclus affinis) se tváří OK.
Danio je každopádně na cestě do karantény, moc šancí asi nemá, ale spíš - o co jde?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2011 20:21 Muž texis [3] – Dania odchazeji
Ahojte, chtel bych se zeptat - akva mam od ledna - mel jsem tam 8 danii pruhovanych - posledni 2 mesice postupne odchazeji. Nejdriv zaclo jedno plavat hodne trhane a rychle a prakticky neustale naboku - to jsem hned prelovil a tam uz takhle prebyva uz asi 2 mesice porad ve stejnem stavu spolu s betou a krevetkami.

Ale ostatni v hlavni nadrzi odchazeji - pozoruji zvetsene a jakoby bile bricho - trochu to vypada ze se zacina jakoby rozpadat. Vcera jeste plavala blbe ale chytit se nedala a dnes uz je rozlozena na dne.

Dik za tip nebo radu. Ostatni ryby sou OK.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 08:03 Muž ondra [168] - Živorodky – Re: Smokemesmokee
Nejhumánější způsob utracení je uříznout hlavu, ale ne každý na to má žaludek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 21:07 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: Smokemesmokee
Určitě dobrý tah, teď se jen modlit aby nebylo pozdě...je to silně infekční, ostatně rybicky.net/nemoc/vodnatelnost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 20:48 Smokemesmokee – Re: Haimdol
mám už ji dva dny zvlášť, ještě, že tak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 20:42 R Muž Silent [5949] – Re: Deathbull
To je fakt. Ryba s vodnatelností nesmí uhynout ve společné nádrži, protože je pak silně infekční.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 20:41 Smokemesmokee – Re: Deathbull
všechny ostatní vypadají v pohodě. Je to tak infekční jak třeba krupička?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 20:38 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: Smokemesmokee
Ona i umře, ale proč jí nezkrátit trápení že. Hlavně sleduj ostatní ryby, kdyby to měla nějaká další a třeba chcípla ve společném akvu...tak to je pak průser protože se ti to roznese na většinu ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 20:36 Smokemesmokee – Re: roper
dobře, zítra se zkusím přemoct:-) pokud to teda fakt má jisté
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 20:35 Muž roper [10] - Cichlidy – Re: Smokemesmokee
To ji snad neuděláš, ne? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 20:24 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: Smokemesmokee
Umře, ale nejspíš dost ošklivou, bolestivou a pomalou smrtí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 20:19 Smokemesmokee – Re: Tudy
A sama neumře? no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 20:09 Muž Tudy [330] - Krevetky
Dle fotek bych také volil usmrcení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 20:07 Muž roper [10] - Cichlidy – Re: Smokemesmokee
dej ji ránu betonem a má to rychle zasebou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 20:07 Muž NASREDDIN [1383] – Re: Smokemesmokee
No každopádně jí ušetříš trápení a sobě starosti.
Ať už je to za chorobu co chce, nemá asi cenu léčit a shánět léčiva kvůli jedné rybě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 20:06 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Smokemesmokee
Taky bych byl pro utracení, hlavně podle té první fotky jak napsal už Deathbull X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 20:04 Smokemesmokee – Re: Deathbull
Takže ji zabít? má to jisté?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 19:08 Muž roper [10] - Cichlidy – Re: Deathbull
vtipálku :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 19:07 Muž roper [10] - Cichlidy – Re: Smokemesmokee
To nemoc bude na stováka :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 19:07 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: roper
No o šupinách nikdo ani mluvit nemusí, stačí se podívat na fotky, hlavne tu první :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 19:06 Smokemesmokee – Re: ondra
Já ti dám utratit, Ondřeji.. tone bude to kapřík k vánocům:-D Zatím ho nechávám, třeba to ani nemoc není:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 17:22 Muž ondra [168] - Živorodky
A´T je to kterákoliv varianta tak určitě utratit. Rozhodně sleduj ostatní ryby, jakmile by se to objevilo i u jiných, tak okamžitě zasáhnout. A asi bych zvýšil frekvenci odkalování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 08:01 Muž roper [10] - Cichlidy – Re: Deathbull
O šupinách tu nikdo nemluvil. Pokud jsou odstáté a rybka to má 14 dnů, je lepší s ní mlasknout o beton hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 23:17 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: roper
Buď otrava nebo vodnatelnost spíše to druhé. Ryba je nafouknutá, odstávají šupiny a má vypoulené oči. Mě by to osobně stačilo :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 22:25 Smokemesmokee – Re: roper
má to asi čtrnáct dní, možná i dýl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 21:31 Muž roper [10] - Cichlidy – Re: NASREDDIN
takhle mi to moc nepřidá na vodu, ale zatvrdlé jikry vypadají taky trochu jinak. Jak dlouho to má?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 21:13 Muž NASREDDIN [1383]
Fotka k příspěvku A ještě jedno
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 21:10 Muž NASREDDIN [1383] – Re: roper
Fotka k příspěvku Foto sehnáno
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 19:10 Muž roper [10] - Cichlidy – Re: NASREDDIN
tý jo. To asi bude vodnatelnost. Nejde to moc poznat. lepší fotka by byla z hora
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 18:39 Muž NASREDDIN [1383] – Vodnatelnost ?
Předávám dotaz od kolegy:

Potřebuju určit zdali je tahle ryba nemocná nebo je jen tak plná jiker?
Plave normálně, šupiny lehce odstáté, ne všechny, žere normálně, plave s ostatními.
Poradí mi někdo?


www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 17:29 Muž ondra [168] - Živorodky – Re: tarkanik
Dal bych mu chvilku čas. Jinak předpokládám, že po nákupu jsou v karanténě všechny, nebo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 15:13 tarkanik – Danio se chova divne
dobry den!
dnes jsem zakoupil 8ks danii. 7plave normálne u hladiny (hraji se v proudu vody, žerou) ale jedno se drží stranou a schováva se za rostliny, nežere. co sním ?? do karanteny od ostatnich ??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 13:08 Muž roper [10] - Cichlidy
Taky je mám jak balón :). Plavou jak blbky a moc jim to nejde :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 07:07 Žena petastastna [0] – Re: LiborSprysl
já si to myslela :-D ,já mam totiž jen jedno,nechci kupovat další
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 07:01 Muž LiborSprysl [9015] – Re: petastastna
A už bude tlusté do smrti - nejspíš je to samička se zatvrdlými jikrami :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 06:23 Žena petastastna [0]
DObrý den, když už tu radíte ohledně danií přidám se... Moje danio je už tak rok hrozně tlusté,ale jiný problém nemá. Žere, plave,jiné příznaky nejsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 00:39 Muž 2lizard [7]
Robert napsal: Nevíte náhoudou někdo, kde by se dalo se sehant několik fluorescenčních dánií pruhovaných (Danio rerio)?

Česká inspekce životního prostředí upozorňuje na výskyt nepovolené geneticky modifikované akvarijní ryby dánio pruhované /Danio rerio/ v prodejnách akvarijních ryb, v nabídce velkoobchodů, na burzách a výstavách. Dále připomíná, že všichni, kteří s tímto živočichem nakládají, (především obchodníci, chovatelé atd.) se vystavují postihu (vysokým pokutám) za neoprávněné nakládání s nepovoleným geneticky modifikovaným organismem podle zákona č.78/2004 Sb. ///. no
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 9

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 7899x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10996-danio-nemoc?od=201