Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Dánio - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 9 Žádná další stránka   1  
Dánio - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2007 16:50 Muž j_j [18]
péťa nemyslela přímo páření,ale asi vpichování dávek barviva pod kůži atd.
samozřejmě,že je to omezování,ale má to svůj důvod a to ten že ještě nebyly zjištěny důsledky gen.mod. oragnismů na přírodu,vy to ale berete tak,že akvaristům stát zakazuje rybičku a né že se svym způsobem stát snaží mít pod konrotlou gm. organismy-a tím se vyvarovat množných rizik. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2007 16:37 miro03 – To petrys
petrys prečo si myslíš že su papušáky týrané?vieš ty vobec ako sa papušáky množia?ja ti to laicky vysvetlím.Ty keby si sa,nechcem to nevhodne napísat,tak napíšem suložila s černochom,tak bi si tým bola týraná.Takto vznikaju aj kančíci papuščie dva rvozne druhy su v jednej nádrži a utvoria pár,ktorý má potomkov,sedliacky povedané,mulatov.Musím sa len smiat nad tým všetkým.Všetci vykrikuju demokracia a sloboda človeka a pritom len vymíšlaju ako okradnut človeka.Pokial to neohrozuje životné prostredie tak prečo niečo zakazovat,alebo je tu až taká humánnost voči zvieratám.To že su týrané deti to velakrát nikoho nezaujíma alebo nechce zaujímat,to bi mali riešit a nie špekulovat a stavat nezmyselnosti do popredia.To je moj názor či bude niekomu proti alebo suhlasit je mi fakt jedno,je to moj názor a za ním si stojím.Jedno viem určite že o chvílu ked to pojde takto dalej tak v akváriách nebude moct človek mat nič,lebo to bude týranie zvierat.Prajem ti vela uspechov v akvaristike i osobnom živote. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2007 15:42 Muž j_j [18]
je dobře,že je to zakázaný-v tomhle se mi postoj ČR(i EU) líbí.U geneticky modifikovaných organismů nebylo zjištěno jejich působení na okolí a to je vždy riziko. jediným povoleným GM organismem volně k užívání je kukuřice palec
oldkiwi:líbí se mi postoj Rakušanů ke koním-zakázali totiž převoz jatečních koní z Polska přes své území. Výsledkem je ale bohužel to že koně z Polska jsou vozeni do itálie přes madarsko,což je delší cesta. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2007 15:33 Muž Josee [23]
Můj názor je ten, že je to celé nesmysl. Je jen otázkou času, kdy se genové inženýrství rozjede naplno. Tohle jsou jen první vlaštovky. Chápu obavy, že se to dá zneužít, ale lidé stejně vy(zne)užijí všechno co se dá.. Pokrok se nezastaví a myslím, že jsou důležitější věci na práci, než hlídat, jestli tady někdo prodává tyhle dánia...tak to dopadá, když televize nemají o čem točit a pak se jim hodí každá p......a ...tak to je můj názor X-) ..a abych se ještě vyjádřil k samotným GMO, mě se moc nelíběj.. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2007 15:19 Žena petrys [107]
když už se jim nelíbí dánia, tak proč také nezakáží "výrobu" cichlid papouščích? je až nechutné, co se těmto rybám provádí, je to přece týrání, tak proč se stále prodávají??? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2007 15:16 oldkiwinka
akorat jim to tem lidem pronde. staci mit znami na vyssich mistech a vse jim pronde.jako jedna zenska v litovli.byvala policistka,pak dala vypoved,zaridila v litovli 2 zverimexy,neco prosly,ryby s krupickou,tercovec v 60 litrech, nastesti si ho nekdo koupil, pri ceste pres hrazky jeji kone.bydli ve vagonech-postizeni koni, ale nidko s tim nic nenadela.ma proste znami na spravnych mistech a my s tim udelat nic nemuzem. sad sad chudacci zvirata co ma ve sve peci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2007 15:11 Žena popelucha [12] – výjimky
Mno já si myslím, že když může dostat povolení nějaký obilí, může ho dostat i dánio. Vydržíme to bez nich, to je pravda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2007 15:09 Muž filipsi [1295]
Nebyl by odkaz na tu diskuzi, nejak to nemuzu najit.
Jde mi o to, jak se umela genova modifikace lisi od "prirodni" genove modifikace vznikle krizenim. Koneckoncu existuji i ciste prirodni mutace vznikle ozarovanim. Jak se dokazuje, ktera modifikace vznikla "legalne" krizenim a vyberem, a ktera umelou nahradou, vpravenim genu?
Jinak filozoficky na to prilis nazor nemam, klonim se spis k zakazat vse, vcetne potravin atd. Podrobne rozepsani pro a proti by bylo na dlouhy prispevek a asi bourlivou diskuzi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2007 14:50 solem – už je to tu zas.
smich Asi měsíc a kus se tu prudce bojovalo za to jestli GMO jsou ok nebo ne. smich Jinak si myslím že udělování jakýchkoliv vyjímek není správné, protože když povolí dánia, byť je to jasné že nemůžou nic udělat, tak pak povolí i další "neškodné" organismy a nakonec se začne za "pět českých na stole" povolovat cokoliv, myslím že bez geneticky upravených dánií to tu vydržíme ne? smich Když jsme u toho tak takový rak pruhovaný je mnohem horší než všechny GMO dohromady.;) rozzureny rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2007 14:16 oldkiwinka
pry se do paposcich cichlid pichaji injekce s ruznymy barvami.a to si myslim uz neni dobre jako pridavani a meneni genu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2007 14:16 Žena popelucha [12]
Není na nich špatného nic. Jenže ten zákon zahrnuje všechny GMO. Takže to, že po nich inspekce jdou, není až takový překvápko. S tímto principem předběžné opatrnosti souhlasím. Divný je, proč by neměly dostat povolení - v naší přírodě udělat škody skoro nemůžou, protože v ní dlouhodobě nepřežijou. Navíc to vypadá, že jsou fakt stejný jako dánia, údajně méně životaschopná. Asi se nějaké firmě, která je dováží, zatím nevyplatí o to povolení žádat.
www.osel.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2007 13:59 Muž filipsi [1295]
Muze mi nekdo laicky vysvetlit, co je na tech rybach obecne spatneho? Proc jsou jine nez umele slechtene formy ruznych ryb (nebo rostlin), v prirode se nevyskytujicich?
Chapu, vznikly umelovou genovou modifikaci, vpravenim treba "genu cervenosti" do retezce. Jaky je ale rozdil proti vytvareni novych forem slechtenim a krizenim?
Prijde mi to proste jen jako urychlena forma vyvoje pro bohate panybohy, co nemaji moc casu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2007 13:50 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
to sou pomeranče luxiku :-O smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2007 13:47 LuXy
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2007 13:44 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
ještě by to měly s pomerančema a papouchama udělat X-) ale to je nezajimá X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2007 13:39 Muž wayn [79]
Už se to tu objevilo dříve (na Nově trošku zaspali), na druhou stranu není od věci to připomenout, protože prodejci se tváří, že se jich to netýká...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2007 13:18 Muž Eff [417] - Rostliny
Tak.... a už je to tady. nečekal jsem že se do toho tak kucí z České inspekce životního prostředí tak obujou :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2007 13:01 Vrubouš – GMO Dania

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2007 10:05 motýlek
obecná rada: nekupovat v obchodě ... sehnat si dospělý pár, vytřít a vybrat si nejlepší - ostatní rozdat :-) ... je to sice řešení na delší dobu, ale rozhodně se vyplatí ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2007 09:09 King
nám plavou 2 dánia na boku už 3 týdny,kolikrát jedno leželo břichem vzhůru na dně,ale pak se zase probralo,jinak jsou OK,začali jsme podávat PREVENTIN a vypadá to,že je to lepší,už se tolik nepřetáčí ;-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2007 14:46 Muž wayn [79] – GMO
PT nestraš. Přece ty genetický experimenty jsou úžasně prospěšný! Nechceš si třeba nechat geneticky upravit svoje děti? Co třeba jim píchnout do "genu pravdomluvnosti" nějaké to barvivo z medúzy? Když pak budou lhát, tak zezelenají a ty to poznáš. To by bylo úžasné ne? Je to pro dobrou věc, lhát se přece nemá, tak proč to nepovolit? Na nic jiného zcela jistě to mít vliv nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2007 14:30 Page
smich smich smich potlesk palec Dobře ty!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2007 13:19 Muž PT [89]
u tech geneticky modifikovanych hrozi ze transmutujou do drave formy, priblizne ctyrnasobne velikosti a zacnou zrat jak ostatni ryby v akvariu tak i rostliny. Dokonce se obcas i udelaji vylet mimo akvarium a okusujou zbytky jidla apod. No a protoze je to hejnova ryba, tak jejich dravost je ne nepodobna na velociraptora z jurskeho parku, troufnou si i na velke ryby, casto je osklive porani a hynou. Jo, jo, to co je geneticky modifikovane nejlepe rovnou zabit, jak uz to tak byva, vzdy se vymknou kontrole.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2007 09:54 Muž matlala [798] - Rostliny
ale těžko se shání
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2007 09:22 Muž wayn [79] – jinde
Pokud se jiným rybkám daří, tak asi bude opravdu problém v těch co kupuješ. Zkus je prostě koupit jinde. Jinak náchylnější jsou závojnaté, takže raději s normálními ploutvemi. Taky si dej pozor na růžovou formu, ty jsou geneticky modifikované.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2007 06:37 motýlek
obecně - může být chyba u prodejce - mnozí jsou dost neseriózní (česká verze trhu :-( ) ) ... nejjednodušší je koupit párek, který vypadá připravený na tření a odchovat si sám (což u "zebřiček je docela snadné) a z potěru vybrat to nejlepší - jiná rada není ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2007 18:38 Grepík – Dánio pruhované
Milí kolegáčci, mám takový problémek. Moc se mi líbí dánio pruhované. Už dvakrát se mi stalo toto: koupila jsem si jich 8 - asi 2 týdny vše bezva - pak hubnutí a postupné vymírání. Kde dělám chybu? Díkec.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2007 22:16 Maja – vypoulené oči
jelikož tady dost často čtu o záhadných nemocech našla jsem v knize Akvaristika od Franka možné vysvětlení pro začátečníky,samozřejmě zkušení akvaristé to znají,ale myslím,že neuškodí to tu napsat:...Část detritu ležícího na dně nebo hromadícího se v nevyčistěném filtru bez přístupu světla a kyslíku hydrolyzuje a postupně "neviditelně"otravuje celý vodní obsah akvária.Dusitany se vážou na červené barvivo ryb,ryby trpí chudokrevností,jsou malátné,někdy se u nich objevuje exoftamus(vystouplé oči)jako při infekční vodnatelnosti,často je napadají jinak neškodné plísně a baktérie vně i uvnitř těla,v tělní dutině se jim tvoří vodnatý exudát připomínající rovněž vodnatelnost a mnohé hynou zdánlivě bezdůvodně nebo na nezjistitelné onemocnění.Takovému konci může zabránitjedině pečlivá prevence,tj.pravidelné odkalování,částečná výměna staré vody a v přiměřeném množství počet ryb v ní chovaných...... Takže začátečníci věřte radám,co vám tady zkušení akvaristé radí,vědí o čem mluví.Tak ať se vám daří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2007 22:16 Maja – vypoulené oči
jelikož tady dost často čtu o záhadných nemocech našla jsem v knize Akvaristika od Franka možné vysvětlení pro začátečníky,samozřejmě zkušení akvaristé to znají,ale myslím,že neuškodí to tu napsat:...Část detritu ležícího na dně nebo hromadícího se v nevyčistěném filtru bez přístupu světla a kyslíku hydrolyzuje a postupně "neviditelně"otravuje celý vodní obsah akvária.Dusitany se vážou na červené barvivo ryb,ryby trpí chudokrevností,jsou malátné,někdy se u nich objevuje exoftamus(vystouplé oči)jako při infekční vodnatelnosti,často je napadají jinak neškodné plísně a baktérie vně i uvnitř těla,v tělní dutině se jim tvoří vodnatý exudát připomínající rovněž vodnatelnost a mnohé hynou zdánlivě bezdůvodně nebo na nezjistitelné onemocnění.Takovému konci může zabránitjedině pečlivá prevence,tj.pravidelné odkalování,částečná výměna staré vody a v přiměřeném množství počet ryb v ní chovaných...... Takže začátečníci věřte radám,co vám tady zkušení akvaristé radí,vědí o čem mluví.Tak ať se vám daří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2007 09:18 Tereza – Markovi
cyniku, pro takové na tomhle serveru snad ani není místo... :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2007 16:16 Marek
Počkej ještě dva dny a bude plavat břichem nahoru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2007 23:03 Jirka – karanténa
No ono jí ani tak nemá ožranou, jako spíš méně pohyblivou, ale po nákupu byla normální... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2007 23:00 Žena katunka [158] – ploutev
Když měla moje závojnatka užranou ploutev taky plavala na boku. Dej rybku do karantény, karanténu někam na méně frekventované místo, aby byla v klidu. Mojí rybce dorostla ploutev za cca měsíc. Do karantény jsem přidala trochu mal. zeleně jako prevenci proti plísni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2007 22:50 Jirka – danio plave na boku
Už dva dny nám doma plave dánio na boku, asi to vypadá, že má špatnou jednu ploutvičku, ale nejsme si jistí. Občas plave normálně, např. když jsou ryby něčím vyrušené. Jinak je čilé plave v hejnu a žere jako ostatní. Ostatní rybky jsou jinak normální. Mám akvárium založené cca. 3 týdny. Prosím o radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2007 20:49 Punt!k
Hlavně aby se nenakazili ostatní, sice je hned odlovím jak mají příznaky, ale snad to bude v poho... ostatní rybky jsou zatím v pořádku, hezky vybarvené, čilé a žerou ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2007 20:26 Ed
Taky se přikláním k vodnatelnosti.Nemá smysl čekat na zázrak.Bohužel je konec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2007 20:02 Muž [] – Vypoulené oči
Mohlo by jít o vodnatelnost.Léčba je skoro bezvýznamná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2007 16:14 Punt!k – Danio, vypoulené oči, rozevřená tlamka
Ahoj jedno Danio pruhované má vyboulené oči coze a rozevřenou tlamku, moc neplave spíš se drží u dna... včera uhynuli 3 Neonky a jeden Pancéřníček, který měl stejné příznaky jako Danio, rozevřená tlamka, před úmrtím...

Budu vděčný za jakoukoli radu.

pH mám 7, teplota vody 25-26C, nádrž 112l odkalená udržovaná, 1x týdně výměna 25%vody, rostliny vesele rostou, filtrace Fluval 3plus, vzduchování zapnuto, Ryby: 2x Ancistrus, 12 Neonek, 7 Danio pruhované, 5 Pancéřníčků, 4 mladé Skaláry

Pls help sad

to Danio už umřelo :-(
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [9]

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 7899x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10996-danio-nemoc?od=401