Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Dánio - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Dánio - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2019 12:59 Žena Pavla28 [210] Re: bikerek
Fotka k příspěvku Ahojte, nesetkali jste se s tímto někdo, začala jsem pozorovat asi 4 kousky danií, které vypadají stejně jako na fotce co vložil Bikerek, 1 jsem na zkoušku odlovila do karantény, kde jsem použila Eshu 2000+ EXIT, ale rybky do dvou dnů umřely, na další 1 jsem použila Preventin, ale stejný vysledek, bohužel Bikerek již nenapsal jak dopadl.

moc děkuji za pomoc

"jakoby ztrácet, propadá se jim bříško, nebo spíš celé tělo a hlava jim zůstala nepřirozeně velká, možná až zvětšená. rybky jsou ve společenské nádrží, kde problémy u jiných ryb nevidím, nebo se neprojevuji - pouze u Galaxy, "
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2018 17:32 Muž Martin Karviná [19] – Danio
Dnes jsem našel danio jedna prsní ploutev slepená a na té stejné straně jako plíseň.
Dal jsem do karntény teplota 27 přidal antimykotin a malou lžičku soli. Tak doufám že se stoho dostane. Jen nevím jak s vrácením ryby do hlavního aq. pokud se dá dohromady. Postupně snižovat teplotu vody v karanteně aby nedošlo k tepelnému šoku. Ale co tu rybku opláchnout od té chémie nebo jak tohle. To opravdu nevím. Děkuji za rady tipy. S pozdravem Martin

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2018 22:33 Žena Morticia [118] Re: afc1886
Tak jsem chtěla jít den po dotazu "na to" a nebylo potřeba. Ryba je fuč...asi Garry...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2018 23:44 Žena Morticia [118] Re: afc1886
Sápristi...to nerada dělám...ale nevypadá, no. Myslíte, že je to problém jednotlivce, nebo se mám bát o další?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.12.2018 20:36 R Muž afc1886 [14681] Re: Morticia
Rybka celkově nevypadá dobře, já bych jí to zkrátil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2018 20:19 Žena Morticia [118]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Rybka bez ocasu, špatně plave a je dost hubená. Myslíte, že má cenu něco podnikat?
Udělala jsem i video, u mě na profilu, ale ještě není schválené.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2018 21:54 Žena Morticia [118] Re: Kubaa
Já je proprala a dala je do plastové krabičky, co se v ní prodávají v obchoďákách saláty a dala jsem je pod umyvadlo v koupelně, protože je tam chladno. Jaxi to nedaly a to jsem z nich krmila jednou při přinesení... A přiznám, že mě to odradilo od dalších pokusů s živým krmivem... hmm
NO, každopádně začnu víc dávat min. ty mražené patentky. co mám doma. Žerou to. Další typy pročtu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2018 21:24 Muž Kubaa [718] Re: Morticia
No jo nítěnky je třeba hned proprat a pak uchovávat třeba v lednici v hodně mělké vodě. Když se zkazí, je to hnus. S grindalem je pohodlnější a čistší práce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2018 20:44 Žena Morticia [118] Re: Kubaa
NO, jde o to, že jsem jednou koupila nitěnky a do druhého dne bylo po nich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2018 19:14 Muž Kubaa [718] Re: Morticia
Když umře, nic se nestane, násadu určitě poskytne nějaký akvarista v okolí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2018 18:39 Žena Morticia [118] Re: Kubaa
Děkuju za vysvětlení. Podívám se tedy na příslušná témata. Jen se živého trochu obávám, aby mi neumřelo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2018 23:01 Muž Kubaa [718] Re: Morticia
Suché, byť kvalitní, je vždycky jen nouzovka. Něco jako krmit člověka instantními polívkami - levmé krmení jsou ty čínské nudlové za pět korun, lepší krmení jsou "poctivé" polévky od vitany. Polívka z pytlíku a multivitamín je lepší než jen polívka z pytlíku, ale čerstvá strava je čerstvá strava. Mražené cokoliv co bude rybám chutnat a velikostně vyhovovat, ale zase je důležitá kvalita, někteří výrobci jsou schopni zamrazit zkažené krmivo. Ideální je střídat víc věcí, zkoušet co rybám chutná, nedržet je stále na tom samém. Živé si můžeš chovat doma, třeba grindal. Pak je ale důležité, čím krmíš ten grindal, určitě ne piškotem v mléce (rybám neprospívají tuky teplokrevných zvířat, a ty se předávají i přes krmné živočichy) - je tu o tom podrobná diskuse. Myslím, ta dania by mohla brát i artemku (galaxky ji milují). Atd. Prostě kvalitní pestrou stravu. I kdyby to nebyla přímo příčina problému, zlepšíš tím rybám imunitu a budou mít větší šanci si poradit i s jinými problémy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2018 22:21 Žena Morticia [118] Re: Kubaa
Právě že to není první rybka... sad Co se týče krmiva, už mi bylo doporučeno změnit. Dokoupila jsem TetraMin a Tropical Supervit a vše střídám. Dajanu chci ale pomalu zkrmit, ať ji nevyhazuju. Seru fishtamins klidně koupím, když to rybkám pomůže.
Co mražené bys doporučil? Mám patentky, ale pravda, už jsem je chvilu nedávala... Z živého mám trochu obavu, abymi nechcíplo než ho zkrmín,nemám s tím žádné zkušenosti. Jenjednou snitěnkami, které to bohužel nedaly.

powery: Ano, spíš jsem, ale tady to byla taková vzpomínka na film. Jen jsem vypustila dodatel: Ani já vás nepotěším, protože sem trochu nezapadal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2018 09:44 Muž Kubaa [718] Re: Morticia
Pokud se ti to děje častěji a opakovaně, jak jsem pochopil, je třeba hledat příčinu. Těch může být bohužel mnoho, ať už daných prostředím, geneticky nebo infekčních. Při pohledu do tvé prezentace mě ale na prvním místě napadla potrava - samé suché, navíc ne zrovna premiové značky. Takže je to jen tip, ale ty ryby mohou být na hraně s výživou, zejména co se vitamínů a minerálů týče. Zkusil bych zařadit kvalitní živé a mražené krmivo, případně i přípravky jako sera fishtamins. Ale hlavně to živé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2018 20:26 Žena Morticia [118] Re: lacewings
Nepotěšil jste mě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.03.2018 17:45 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Morticia
-preventivně utratit a neriskovat tím případně možná rizika pro zbytek osádky ,pokud vývoj stavu jedince je neuspokojivý
-může se klidně jednat pouze o vývojovou fázi alimentárních problémů ,souvisejících s imunitním selháním ,zvláště u tohoto druhu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2018 17:34 Žena Morticia [118]
Fotka k příspěvku Zase já...... sad Danio pruhované-zlaté - jakési hubené, ale žere, zadní ploutev špatná. Zbytek ryb v pořádku....?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2018 20:03 Žena Morticia [118] Re: Morticia
Tak ráno nalezeno mrtvé....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2018 15:15 Muž larix [1420] Re: Morticia
Bez odborného vyšetrenia, iba na základe fotky, je prakticky nemožné určiť presnú diagnózu. Môžu to byť všetky uvedené možnosti, teda geneticky podmienené vývojové poruchy, avitaminóza aj parazity. Možností je dokonca ešte viac. Je iba na tebe, na ktorú z nich sa v prvom rade zameriaš. Vitamínmi určite nič nepokazíš, no pochybujem, že to bude mať nejaký výrazne pozitívny efekt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2018 14:05 Žena Morticia [118] Re: larix
No, už je to 3 nahrbené Danio: první 17.11. nahrbené, sice mnou dáno do ledu, ale už ho tahal proud, dlouho by nebylo. Druhé 26.12. nahrbené s prasklým břichem, dáno do ledu, ale bylo hrozně akční a dostalo několik kostek, chudák, nechtělo se mu. Třetí viděno teď.
Nevím, jak rychle se tebou jmenované projevuje či to je prostě ta křivice a nějaká várka ryb měla prostě smůlu a měla malé akva/špatné krmivo někde, jak popisováno níže.
Ale zmiňované vitaminy by mohly prospět všem rybám,ne?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2018 12:24 Muž larix [1420] Re: Morticia
Vzhľadom na to vpadnuté (a po novom prasknuté) brucho, by to okrem uvedených možností mohla byť aj Hexamita alebo Capillaria. Otázka je, či ti za neistý pokus liečiť jednu-dve ryby stojí nakupovať lieky...ja by som v tomto prípade asi vyčkal (či sa stav bude zhoršovať a či sa symptómy prejavia aj na ďalších rybách) a zariadil sa podľa toho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2018 12:01 Žena Morticia [118] – všem
Ano, vím, že je to ta křivice. Šlo mi o to, zda se dá něco dělat. Na vit. se podívám, díky. Posledně se k tomu přidalo prasklé břicho. Jinak zatím ryba vypadá v cajku, tak zatím nechám. Staré moc nebude, memám je zas tak dlouho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2018 08:21 Muž Kubaa [718] Re: Morticia
Může to být dědičné, může to být podmínkami a stravou a může to také být věkem. Dania pruhovaná na to trpí často a dokonce se proto používají k výzkumu poruch páteře pro lidskou medicínu: journals.plos.org/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2018 07:29 R Muž ctibum [6902] Re: Morticia
Já mám od chovatele hejno Galaxek, 40ks a 4-5 kousků má taky deformaci. Jedno hodně, zbytel lehce. Všiml jsem si toho nedávno. Chovají se úplně normálně, nikdo je nešikanuje. První, co mě napadlo, že se to prostě stává, tak to v přírodě chodí a že kolem toho nebudu vyšilovat. Když jsem viděl to množství, ze kterého vzešly... Ale pro jistotu, jestli nedělám něco blbě a nemám tam kdoví co, jsem to tu chvíli řešil hledáním a nenašel žádnou jednoznačnou příčinu, takže bych musel změnit akvárko v laboratoř. Pro jistotu jsem napsal i chovateli, riskujíc ostudu. A ten mi doporučil se z toho nepo, tak to v přírodě chodí, že jestli jsou jinak ok a nikdo je nešikanuje, tak ať to neřeším, že se to stává, byť pečlivě vybírá chovný kusy, důvodů že může být víc, aniž bych něco zanedbal a že to stejně těžko zjistím a jestli je zbytek akvárka v cajku, ať to jen sleduju, kdyby něco a jestli mě to obtěžuje esteticky, tak ať je utratím, že mi dá jiný... Takže asi tak... pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2018 06:23 R Muž romant [27987] Re: Morticia
Můj názor je stále stejný, křivice. Mohlo by pomoci přidávání vitamínů, třeba Fishtamin od Sery, tedy jak říkám mohlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2018 23:22 Žena Morticia [118]
Fotka k příspěvku A jsme opět tu! Opět se mi hrbí Danio, žere, nic ho neodhání, ale hrb! Dá se s tím teď něco dělat - pro jedince, nějak tomu předejít - pro zbytek??? Jestli jsem měla koupenou nějakou "špatnou sérku", nemám je z jednoho zdroje.
Taky se dívám, že obě ryby na fotce majou roztřepaný ocas, ostaní jsou v pohodě - o co jde v tomto případě? Díky všem...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2017 21:30 Žena Morticia [118]
Fotka k příspěvku Vidím, že sem přispívám snad jen já....Po týdnu se vrátím a čeká na mě zase nemilé překvapení. Divně nahrbené danio (až do S,na fotu mocn ení vidět) s vyhřezlým břichem. Když jsem ho lovila, je neobyčejně akční, vyskočilo mi z cedníku a chvilu jsem ho hledala. Ve vodě opět za chvilu ožilo jako by se nic nestalo...ale asi to nemá cenu. Led..? :-O
Už se mi to u jednoho stalo, O co jde???
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2017 21:28 Žena Morticia [118]
Děkuji všem za vysvětlení. Krmivo střídám, ale krmení plůdku už teda neovlivním...
lacewings: Pošli, taky bych si přečetla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.11.2017 19:30 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: motýlek
- něco k tomuto tématu se již zpracovávalo
- podívám se na to ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2017 18:55 Muž motýlek [275] Re: lacewings
Máš nějakou práci na tohle téma?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.11.2017 18:32 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Morticia
Morticia napsala: mr. google moc nepomohl...?
-je to v důsledku nevhodného krmení ve stupni vývoje ryby ,
-zde se nejedná se o genetickou záležitost ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2017 17:20 Muž motýlek [275] Re: Morticia
Ona ta vada se fakt vyskytuje od nepaměti ;-) ... prostě když ten plůdek trápí chovatele dlouho v krátké nádrží se starou vodou, tak se to vyskytne - třeba i později ... je i možné, že určitá populace je takto geneticky zatížena a v "příznivých" podmínkách to propukne ... v podstatě tento druh se z přírody nedováží a tedy je to snad sto let chovano v umělých podmínkách s cílem, aby se co nejvíce jedinců dostalo do prodejní velikosti ... obecně si zajímavé druhý seženu vhodné rodiče a namnožim si je ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2017 12:57 Žena Morticia [118] Re: Morticia
Tak su asi neschopná, ale moc jsem toho nenašla...ani zde, ani na jiných webech, mr. google moc nepomohl...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2017 12:29 Žena Morticia [118] Re: motýlek a romant
Měkká voda v Brně nehrozí, spíš naopak. Nádrž má 100x50x38 cm, to je myslím docela slušný prostor pro plavání.
Křivici si nejdu, neznám. Akva mám 10 měs., tak stále víc nevim, než vim.
A je fakt, že jednou jsem byla v jedné akvaristice a Dania tam nekoupila, protože byla ve velké většině právě takto křivá. To moje jsem měla už nějakou dobu, kupované vždy kontroluju a zkřivilo se u mě, ostatní vypadají v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.11.2017 12:50 Muž motýlek [275] Re: Morticia
Tak jak píše Roman ... bohužel je to docela častá chyba u danii pruhovaných - co si pamatuji, tak už aspoň padesát let ;-)
Když jsem občas odchovávat dania, tak jsem je co nejdrive přelel do dlouhé nádrže a u nich se ten problém nevyskytoval ... ale může být i měkkou vodou(?) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.11.2017 06:32 R Muž romant [27987] Re: Morticia
Tipoval bych křivici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2017 22:16 Žena Morticia [118]
Musela jsem dát k ledu 1 Danio. sad Bylo celé nahrbené, všimla jsem si ho večer u krmení - žralo s ostatními, ale bylo nahrbené a hubené. Ráno už ho tahal proud po akva, ale ještě žilo, ocas už mělo od ostatních potrhaný, břicho ještě více "vysoslé". Po usmrcení se bohužel narovnalo, takže ani nefotim...dá se dle popisu usuzovat, o co šlo? Ostatní vypadají v pořádku...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2017 11:44 Muž Iceman [96] Re: Paul
Změř si dusitany. Tohle je jeden z projevů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2017 22:23 R Muž Anthrax [4756] Re: Paul
Nojo, ale máš tam jako filtr EasyFish biofiltr PK40, ten může být zajetej jak chce, ale je malej, tak nezmůže nic. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2017 22:18 R Muž romant [27987] Re: Paul
No a? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2017 21:46 Muž Paul [2] - AsieRe: Paul
Do akvária byla použitá voda ze zajetého akva + zajetý filtr.. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.08.2017 21:27 R Muž romant [27987] Re: Paul
Před 10 dny jsi založil, už teď tam máš slušně těsno a ty se ptáš co to může znamenat a co s tím můžeš dělat? :-O No přeci měnit, měnit, měnit a ještě jednou měnit vodu, žádný krmení, jenom měnit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   27.08.2017 21:24 R Muž afc1886 [14681] Re: Paul
Nevhodné podmínky v akváriu. Akvárium jsi založil 17. 8. 2017 a už tam jsou rybičky. Máš tzv. bordel vodu a ještě ke všemu ji měníš jen jednou za týden. To si můžeš dovolit u zajetého akvária, ale né teď. Rostlinek tam je taky málo, tak se neboj jich přidat o hodně víc. Teď začni s co nejčastější výměnou části vody.
Edit- ještě pár vhodných odkazů k přečtení
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2017 21:15 Muž Paul [2] - Asie
Fotka k příspěvku Ahoj, 2 dánia z hejna celkem 14ti kusů mají slepené ploutve. Normálně jí, plavou, neschovávají se, nejsou nafouklá... Co to může znamenat a co s tím můžu dělat? Děkuji za odpovědi.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2017 20:45 Žena Morticia [118] Re: drvi
Děkuji za objasnění. :-) Já se právě snažím, aby se rybky měly pokud možno dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2017 19:23 Žena drvi [2894] Re: Morticia
Ja jsem prave psala, ze u tebe bejt ve stresu nemaj duvod , takze tim spis to nemohly byt betty. A s tim forkem s 5 litrovou flaskou: to uz jsem tady na foru bohuzel zazila, ze betta byla exkomunikovana, protoze se chovala v prerybnenym akvu a spatnejch podminkach agresivne. To se samozrejme netyka tvyho akva, ale uvazovala jsem v obecne rovine. Proto mi to zase jako totalni for neprislo...
Ale to uz jsme opravdu hodne mimo tema stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2017 18:58 Žena Morticia [118] Re: drvi
Prosím Vás, ta 5-tilitrovka je fórek samozřejmě! Nikdy by mě nenapadlo tam dát rybu, je to pro šneky.
A proč myslíte, že jsou u mě ryby ve stresu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.06.2017 09:33 Žena drvi [2894] Re: Morticia
No ja nevim me to prijde, jako kdyz si nekdo poridi pitbula a pak se divi, kdyz nekoho pokouse. Vzdycky je to vina chovatele, kdyz se zvire takhle projevi. Kdyz nevytvoris rybam dobre podminky v akvariu, jsou agresivni - zavirat je "za trest " do 5 litru mi prijde uplne na palici, ony se totiz chovaji jen tak, jak jim veli jejich prirozenost, nedelaji to "naschval", aby te nastvaly.
Edit: stale si jeste myslim, ze to neudelaly betty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2017 22:55 Žena Morticia [118] – Re všem
V současné době mám pouze ryby. Potkani byli, nyní nejsou, ale doufám, že brzy zase budou... :-) Takže kočka ne-e,ani jiné zvíře (mimo akva) ne-e.
U mě nepozoruju v rámci hejna Danií žádného vyhraněného dominantního jedince. Garry si všímají spíš sebe,pancéřníčci kor. Betty se - teď když už jsou dvě - taky nenahání, že by nějak extra honily Dania se taky říct nedá. Záhryzy v ocáskách byly ze začátku a hlavně do malé betty. Samosebou nevidím vše, ale občas mám z akva TV a nemyslím, že pod dozorem se chovajou nějak slušněji než jindy...
Ale pokud budou zlobit a budou přistiženy, půjdou do 5-ti l kóle a bude!!!
To zraněné Danio mělo to břicho fest rozpárané, ale "čistě" - nikde žádná ďoura nebo rána, od které by to třeba prasklo dál - mě se to jako útok betty nezdálo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2017 15:44 Žena lenkalor [580] Re: ctibum
Kočka byla myšlena vážně. Já mám taky na jednom akva krycí sklo, ale 2 rohy zkosené. A ryby jsou zvědavé a kočka trpělivá. Stačí, když ji přimáčkne a zraní, nemusí ji rovnou ulovit.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 9

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 7899x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10996-danio-nemoc?od=51