Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Dánio - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Dánio - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2009 12:54 Žena bluedream [245]
Já bych potřebovala trošku vyhladovět dvě mřenky. Ale to bych je musela nechat bez jída snad týden, aby jim zmizelo břicho. Jsou líně zaparkované na dně, ale když je krmení, to je najednou rychlost :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2009 12:49 janoxx
Já jim taky tak jednou týdně dávám na jeden den hladovku. No uvidíme, co to s nima udělá. jinak jsem ráda, že to snad opravdu nebude vodnatelnost. Ty bříška jsou velký, ale spíš jakoby směrem dolů, než že by byly vysloveně nafouklý.A že by odstávaly šupiny, to taky nepozoruju. Ale přijde mi divný, že ačkoli se předtím zdržovaly většinou v horních částech, pod hladinou, teď jsou spíš dole. Ale možná je to tím, že jsou teď těžší, nevím. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2009 11:28 Žena bluedream [245]
A když je necháš jeden, dva dny všechny bez krmení, nic se nestane. Já rybkám taky občas nasadím "pročišťovací den".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2009 11:16 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: janoxx
Zatím bych je,pokud se nechovají nestandartně,nechal tam,kde jsou a pozoroval.Jestli žerou,mělo by být vše OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2009 09:56 janoxx
4 až 5 cm mají určitě. Mám je zkusit přelovit do 5l. sklenice? (jiný akvárko nemám)nebo je nechat u ostatních a nasadit dietu i jim?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2009 00:27 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: janoxx
Je to rybka v dospělosti velká kolem pěti cm,dospívá podle kvality vody a krmení zhruba kolem čtyř měsíců,takže podle velikosti se dá odhadnout věk.Když nebudete několik dní krmit,na kolik se změnší velikost bříška?Zkuste to. ;-)
Ale i tak,u vodnatelnosti zcela zřetelně odstávají šupiny,tělo je naplněné vodou a bříško je nepřirozeně velké,je to vidět pouhým okem,a ryby málo žerou,nebo vůbec.Pak by se musely utratit.To asi nebude tento případ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2009 00:03 janoxx
nejdřív se chci opravit: to bříško není jen tak zvětšené, ale už mají docela slušný panděra. Mám je teprve asi 14 dní, jestli už jsou dospělý, to fakt netuším. A nemůžou být prostě přežraný? Ke krmení se dostanou jako první. Ale jak říkám, plavou v pohodě. zatím dík potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2009 23:56 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: janoxx
A nebudou to samičky?Ty jsou světlejší,v bříšku plnější a pokud jsou dospělé,je možné,že jsou plné jiker. ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2009 23:43 Alligator – Re: janoxx
Pokud normálně baští, tak to vodnatelnost nebude :)
Když se u vodnatelnosti začne ryba nafukovat, tak už dlouho potravu nepřijímá... To je poslední fáze, když se už ryba plní vodou...
Takže vodnatelnost bych vyloučil ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2009 23:13 janoxx – zvětšené bříško u dánií
Zdravím, mohl by mi někdo poradit? Mám 4 dánia zlaté, u dvou z nich asi 4. den pozoruji zvětšené bříško. Bojím se, aby to nebyla vodnatelnost, ale rybky normálně baštěj, plavou, vypadají v pohodě, jenom to bříško. S rybičkama teprve začínám, takže nemám absolutně zkušenosti. Můj 'vtipný¨ manžel tvrdí, že vypadají jako já, když jsem čekala děti. Je možné, aby byly prostě plné jiker? Moc díky za rady ahoj ahoj
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2009 06:50 dzen
Myslím, že to opravdu bude něco jiného. U mě je teď všechno ok, tak snad už nenastane nějaký náhlý obrat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2009 08:37 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: dzen
Tak to jsi měl asi něco jiného než mé danio. U mého dania stav nezměněn. Pořád odpočívá na kamenech, listech, někdy na dně. Jinak je ale čiý, rychle plave, snaž se řít se samičkou, normálně žere, jen ten zadek mu při zastavení pomalu klesá ke dnu :) Tento stav trvá více jak půl roku. Asi opravdu nějaká genetická vada. Nikoho neohrožuje, tak ho nechávám ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2009 07:13 dzen
Ahoj, tak jsem pozoroval a pozoroval. Danio teď vypadá naprosto v pohodě, vůbec neleží u dna, plave bez problémů, akorát ta ranka na boku zůstala. Na začátku jsem dal do akva jednu dávku Fungistop, myslel jsem, aby se ta ranka nějak zhojila, tak dva tři dni se nic nezměnilo, ale pak začalo postupně plavat. Akorát na břiše se mi zdálo malé zaplísnění, asi jak leželo pořád na dně, tak jsem přidal ještě dvakrát Fungistop. Plíseň zmizela a stav je ok. Co se změnilo je, že zhublo. Myslíte, že se mohlo vytírat, ikdyž jsem nic nepozoroval a sameček si ho taky nějak nevšímal?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2009 10:58 dzen
Děkuju za rychlou odpověď. Bude to asi stejný případ, to moje vypadá, taky jak kdyby mělo těžký zadek, ale neřekl bych, že plave špatně (když už plave). No a jestli jsem to pochopil správně, tak žádná léčba v podstatě nepomohla, stav je pořád asi stejný. Zkusím nějakou dobu sledovat a uvidím jak to bude pokračovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2009 08:35 Muž FranzFritz [207] - Tetry
Stejný problém jsem u dania pruhovaného řešil zde: rybicky.net/forum/10675 a rybicky.net/forum/10154
Situace se nezměnila. Danio stále v pořádku žije, pořád polehává na dně, kamenech, listech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2009 07:48 dzen – Danio leží na dně (rovně nijak nepadá)
Ahoj všichni,

jedno danio mi od včera stojí na dně a vypadá, že nemůže moc plavat. Jakoby měla něco z ocasem. Na boku na rozhraní ocasu a těla se mi zdá, že má drobnou ranku (2-3mm), jinak vypadá úplně normálně i plave rovně. Ale plave pouze málo při dně a většinou, když ji vyruší jiná ryba. Ale občas na ní doráží jiné danio, tak plave docela hbitě. Když dosedá na dno, tak jakoby na ocas. Ostatní ryby (dania, gupky a pancéřníček) jsou v pohodě a nepozoruju ani žádné problémy v akváriu. Myslíte, že by to mohlo být zranění? Nemoc se mi nepodařilo určit pouze podle toho, že leží na dně. Děkuju za radu a pokud se mi to povede, tak bych ho vyfotil

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 19:38 ježeček – Krupička je kaput
Chtěl jsem tady uzavřít své téma. Krupička v hlavní nádrži je pryč.Už druhý den po do léčení. A co se týká nemocného Dánia tak to je v karanténě zdá se spokojené. Lítá docela dost po celé nádrži,ale stále nežere.Pohyb je stále chvilkami trhanej. Takže ještě uvidíme.Ale když se dalo takhle do pořádku tak se mi ho utrácet nechce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 16:26 ježeček
Killer napsal: to je Danio frankei (leopardí)

Díky za upozornění, no holt jako tečkované mi ho prodali, proto jsem ho tak uvedl i sem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 10:15 Muž Killer [133] - Sumci – Re: ježeček
to je Danio frankei (leopardí)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 09:59 ježeček
Yirka napsal: Na to že nepřijímápotravu vypadá na první pohled docela normálně, žádná tvarová anumálie nebo vyhublost. Nemůže se jednat o nějaké fyzické poškození-zranění?

Opravdu si nejsem vědom, žádné nešetrné manipulace s ním, ani žádné fyzické poranění nesleduji.Od přelovu do nové karantény je ale čím dál čilejší. Po léčbě exitem má jen mírně červěnější(tmavší)žábry. Ale to se může časem srovnat.Až začne žrát, bude třeba mít vyhráno.
Díky za reakci.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 08:08 Muž Yirka [9126] – Re: ježeček
Na to že nepřijímápotravu vypadá na první pohled docela normálně, žádná tvarová anumálie nebo vyhublost. Nemůže se jednat o nějaké fyzické poškození-zranění?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2009 20:38 ježeček – Re: FranzFritz
Fotka k příspěvku Tak to mé taky jako by mělo těžký zadek.Po chvilkové plavbě po celé karanténní nádrži také zastaví a poté tak jako tvé pomalu padá na zadek... tady na fotu to je vidět
Mé Dánio ale nežere a rostliny v karanténě nemá a tudíž se opírat nemůže.Ale oproti předchozím dním je fakt čilejší
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2009 20:31 ježeček – Re: ježeček
Fotka k příspěvku Další.Tady je trochu vidět to nerovnoměrné využívání těch prsních ploutví
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2009 20:25 ježeček – Re: Yirka
Fotka k příspěvku Nafotil jsem pár snímků toho Dania.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2009 20:22 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: ježeček
Fotka k příspěvku V akváriu mám dania pruhované. Jedno z nich se ale také chová podivně. Říkáme mu ospalec. Každou chvíli odpočívá zvláštním způsobem. Lehá si na list rostliny, který je opřen o sklo, takže se mezi sklo a list zaklíní a odpočívá. Kolikrát jsem si myslel, že je chcíplé, ale vždy okamžitě po vyrušení vystartuje a začne se chovat normálně. Nemá žádné příznaky nemoci, jen vypadá jakoby mělo těžký zadek :) Když zůstane v klidu začne mu velice pomalu klesat zadní část těla a překlápí se hlavou nahoru. To je asi důvod, proč tak podivně odpočívá. Jinak se chová normálně, žere, honí se s ostatními danii a jiných ryb si nevšímá. Takhle se chová tři měsíce. Předtím asi odpočívalo jinde, dělal jsem úpravy v aqarku. Odpočívající danio, viz foto.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2009 20:09 Muž Yirka [9126] – Re: ježeček
To jsem rád, EXIT je opravdu dobré léčivo, doporučuji ještě jednu denní dávku navíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2009 20:05 ježeček
Yirka napsal: Nevím, jestli to to danio nakonec ustojí.
Spíš by mne více zajímal vývoj léčení krupičky.


No také si nejsem jistý s tím Dániem. Krupička zřetelně ubyla. Na neonkách kde se nakonec držela nejvíce(nakonec na dvou kusech) samotné skvrny zmizely nebo dá se říct zaschly(zmenšily se) uvidíme jak se to vyvine zítra(po třetím dni léčby).Myslím, že se stoprocentní jistotou se dá říct, že krupička je na ústupu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2009 19:07 Muž Yirka [9126] – Re: ježeček
Nevím, jestli to to danio nakonec ustojí.
Spíš by mne více zajímal vývoj léčení krupičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2009 18:59 ježeček
tak oživuji své vlákno.Dneska se mi podařilo sehnat obstojnější karanténí nádrž. Vložil jsem do ní kameny a také vzduchovací kámen. No a Dánio, které i v původní karanténě dělalo pomalé postupy, zdá se pookřál ještě více. Najednou se neválí jen u dna, ale začalo více plavat po nádrži.Vysvětluji si to změnou prostředí(přece jen v původní nádrži se mohlo cítit zranitelně).
Přesto stále nežere a ano pohyb není zcela bez chyb. Hodně se to podobá tomu co u Dánií popisují v jiném vláknu. Plave kapku prohlé a jednu ploutvičku opravdu využívá méně. Jako by bylo se slabším ochrnutím. Prošel jsem onemocnění zde v atlase ryb a dle nich bych to tipl, že malej může mít ten virový zánět plynového měchýře(jistá nafouklost tam je také, ač ta není nic extrémního). Občas opravdu plave nemotorně.A zlepšení stavu také může být způsobeno tím, že jsem měnil denně vodu v karanténě.
Budu h sledovat a snad se jeho stav zlepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 22:16 ježeček – Re: Yirka
Jasně pár dní to musí všichni vydržet.Teplotu zatím držím ve vyšších mezích.Myslím, že ikdyž je napsáno, že se s ní hýbat nemusí, že tím nic nezkazím. Jinak v karanténě jsem si všiml, že Dánio je trochu vybledlejší. Ale to snad časem bude minulostí
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 20:14 Muž Yirka [9126] – Re: ježeček
Ano, ty parametry jsou akceptovatelné, teď jen pár dní trpělivost - exit by měl zabrat brzy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 17:44 ježeček – rozbory vody
Testy vody: NO2 neměřitelné, NO3 cca 35mg/l Takže ve vodě ten Dánií problém asi nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 17:32 ježeček – Re: Yirka
Tak jsem cestou z práce přece jen stihl koupit eSHA Exit. Kápnu ho tedy do hlavní nádrže.A asi i jednu kapku do karantény.
Stav se zdá se vyvíjí dobře. Danio sice stále nežere, drží se u dna,ale oproti včerejšku je pohyb daleko čilejší.Kéž by to dobře dopadlo.Když jsem už nakupoval, koupil jsem i testy na vodu a až budu mít výsledky tak je sem hodím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 20:43 ježeček – Re: Yirka
Jasně já Ti rozumím a děkuji za radu.Známí zkušenější mi radili hlavně to s tou teplotou. Stejně tak to jde vyčíst tady.Že ještě v nádrži je vím. Ale problém Dánia jsem myslel, že je někde jinde. Protože kdyby to byl jen problém krupičky tak by to Dánio mohlo jít zpět do nádrže a netrápilo by se v karanténě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 20:36 Muž Yirka [9126] – Re: ježeček
To, že ji vizuálně vidíš jen na neonce neznamená, že latentně není v nádrži.
Doporučuji zásadně jen to co mám osobně odzkoušené nebo ověřené. V případě krupičky je to dříve zmíněný postup.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 20:28 ježeček – Re: Yirka
Díky za radu.No dnes a asi ani zítra nestihnu ani jednu prodejnu v okolí, kde by mohli mít eSHA Exit.Co dalšího by jste mi doporučili? Je to tedy tou krupičkou?Ona samotná se už vážně drží jen na neonce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 20:14 Muž Yirka [9126] – Re: ježeček
Problém bude určitě již i v hlavní nádrži. pokud chceš rychle a účinně zakročit a jsi si jist že to je krupičky, doporučuji nasadit eSHa EXIT, popřípadě doplnit eSHa 2000.
Něvěř, že by se ti podařilo dostatečně vyléčit krupičku preventinem, touž by tu na hněj byly psaány jinačejší ódy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 20:07 ježeček – Re: BC/.Killer
Ano zatím jen tou teplotou.Dneska jsem přidal Preventin na kterém se píše, že je účinný i na ni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 19:57 Muž BC/.Killer [4] - Mořské ryby
tu krupičku jsi léčil jen tou teplotl ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 19:57 ježeček
Sledoval jsem ho teď chviličku.Otevírá zrychleně tlamičku,ale dýchá zdá se normálně.Vyfotit se to dneska asi nepodaří,ale pokusím se zítra.Bude-li co
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 19:24 ježeček – Nemocné Danio Tečkované
Hezký večer. Obracím se na zdejší znalce s prosbou o radu. Dnes ráno jsem ve své nádrži po rozsvícení nalezl jedno ze šesti Dánií u dna s roztaženými prsními ploutvemi, polehávalo na dně. Jiné známky onemocnění jsem nezaznamenal. Při odlovu se rybka snažila utéct,ale plavala trochu trhaně.V karanténě jsem do vody kápl preventin a měl zato,že se odpoledne chudák nedožije.Po návratu z práce jsem však zjistil, že je v lepším stavu, už neplave na stranu.Drží se však stále u dna, nežere a při plavbě občas plave jakoby skřiveně.A občas se sama proplave. V nádrži se mi v pondělí narodily další Paví očka.A ve stejný den jsem zaregistroval na ocasu jedné rybky dvě skvrny(krupičku), zvedl jsem teplotu na 32°C a skrvny se nerozšířily(jen na jedné neonce se objevil jeden flíček). Kdyby ty Dánia nezvládaly tuto teplotu, tak si myslím, že by se tak chovaly asi všechny, nebo ne?
Prosím poraďte. V hlavní nádrži je situace stále stejná.Ráno jsem i tam preventivně nakapal Preventin.Díky všem za názor.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2008 18:33 Elka
Možná už ani nebude třeba :-( a co s ní bylo? Nevíš? Aby to neodnesly i další...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2008 13:35 Muž chicko [124] – Re: Elka
Utratit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2008 21:10 Elka
To samé se ted děje mojí parmičce, mám jí týden... co s ní? sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2008 17:52 elenie
Ahojky, já mám taky 8 danii z prodejní výstavy. Asi po 3 týdnech jsem jedno našla ležet na boku a přelovila ho do karantény. Sem tam se vzchopí, uplave pár temp a potom zase leží, pořád na levé straně. Vůbec nevím co s ním. :-O Doufám, že to není něco infekčního. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2008 20:25 martina
Ahoj, dneska mi začalo danio "přepadat" na bok, teď je v karanténě. Mám pocit, že nemá úplně rovnou páteř, ale je mírně zakulacená. Na boku chvilku zůstane, pak se srovná a plave velmi rychle. Taky mám pocit, že má takovou skvrnu do šeda na hřbetu. Nevíte, co to může být? Díky za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2007 08:58 M. – Re: motýlek
Výborný děkuju :o)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2007 06:13 motýlek – od Jiřího Růžičky - DAJANAPET
... Hlavně jde ale o dluholetý spor o Brachydanio frankei. Měl by to být samostatný druh, ale údajně je to pouze mutace druhu Brachydanio rerio. Už proto, že výskyt tohoto druhu je zamlžený a údaje o lokalitě nebyby snad do dneška potvrzeny. Tyto dva druhy se mezi sebou běžně kříží a potěr je dále použitelný k reprodukci. V domovině Brachydania reria je taktéž mnoho různých variet tohoto druhu a to hlavně podle výskytu.
Tedy, z těch malých druhů danií jsou běžně známé: Brachydanio albolineatus(danio duhové), Brachydanio nigrofasciatus(danio tečkované), Brachydanio rerio(danio pruhované), Brachydanio frankei(danio zlaté). ... část mojí osobní korespondence - jestli to pomůže? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2007 20:09 Monika – danio pruhované, tečkované
Zdravím. Zakoupila jsem v akvaristice dania pruhovana. S nimi se ale obsluze povedlo odlovit tez jednu rybku dania teckovaneho. Zajimalo by me zda se mezi sebou mohou mnozit? Diky M.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2007 06:57 motýlek
teď mám zrovna asi 120 kousků pár dnů starého potěru ... dá se krmit SAK55 velikosti 00, berou i artemky, i když s nimi zápasí ;-) ... ale myslím si, že je to naprosto odolná rybka, která si své místo najde ...
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] 9

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 7899x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10996-danio-nemoc?od=301