Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Dánio - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Dánio - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2023 19:10 Muž Richo [11] Re: Richo
Tak Galaxky mi také postupně "odcházejí". Z polského fora - strojový překlad:
Ahoj,

Příznak ztenčení a zmizení galaxie je docela běžný a zatím jsem se s tímto problémem nesetkal. Je spojena s nedostatkem genofondu a výběrem pro chov, nesprávným krmením během růstu, jako jsou odhady. To je hlavně případ dovážených položek, tento problém je méně častý u polského šlechtění s vhodným výběrem. Hledal jsem dlouhou cestu k dosažení galaxie, kde tento problém nebude, ale nakonec to fungovalo, žádné křivky a zapuštěné břicho i po 2-3 měsících v nádrži, velmi malé procento zemřelo. Pokud se břicho zhroutí, nedochází k záchraně ryb, alespoň já a moji kolegové jsme se se zlepšením nesetkali. Nejedná se o nemoc a není třeba je oddělit od ostatních ryb.
Takže asi jenom selektovat, selektovat, selektovat.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2023 20:08 Muž Andy__ [0] - ŽivorodkyRe: MichalMajgot
Dobrý den.
Pravděpodobně se jedná o nějaký druh plísně - doporučuji vám si otevřít akvaportal, poněkud dobře popisují běžné často se vyskytující nemoci.
www.akvaportal.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2023 22:58 Muž MichalMajgot [2]
Fotka k příspěvku Ahoj. Přidám se taky k tázajícím. Jedna z mých danio choprae má bílý flíček, který je s přibývajícími dny větší a trochu "do prostoru". Nevím, jestli jde o plíseň, nebo co. Je z party 20 choprae, které mám 11 dní a za tu dobu 3 z nich umřely. Důvod jsem nenašel, ale žádná z těch zesnulých žádný takový flíček neměla. Poradíte, prosím? sad
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2022 17:08 Muž Richo [11] Re: Blansch
Tak jestli to je nemoc nebo přirozené dožití - jak říkal ten chovatel - tak to teda nevím. Pro klid v duši bych ji minimálně dal do karantény. Já jsem akvárko nijak nedesinfikoval, Dania se mi podařilo rozmnožit, takže vlastně nevím jestli se nějaké ztratí mezi kytkama. Krevetky se o něj postarají... Nějaké podezřelé chování na nich už nevidím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2022 08:51 Blansch
Dobrý den, Chovám také tyto rybky. Mám jich asi 15ks ve 30l akváriu. Chovala jsem je společně s měchýřovkou a mini krevetkami. Pro laickou neznalost, mi bohužel všechny krevetky po kompletním vyčištění akvária uhynuly. Snažila jsem se je všechny odstranit, ale je možné, že tam nějaké zbytky zůstali v pozadí...fakt nevím. A tak jinak bylo do dnes všechno ok, měchyřovka je také v pohodě. Dnes ráno jsem si všimla níže zmíněného vřídku u samečka na boku a tak trhavě plave. Ostatní rybky mi přijdou v pohodě. Myslíte, že se jedná o nemoc? Možná, že je krmím více, než třeba je potřeba. Fakt nevím. Děkuji Blanka :-) Richo napsal: Zdravím. Taky mi začaly odcházet Dania Perlová. Ptal jsem se jistého úspěšného chovatele, kterému se akvária rybkama jen hemží a ten říkal, že u těch Danií Perlových to je časté, že to jsou krátkověké rybky a buď tak dožívají, nebo v době dospívání příroda vyřadí slabé kusy. Buď se propadají v bříšku, nebo se jim udělají na boku vředy. Že to nijak neřeší a nechává je dožít mezi ostatními.
No jestli je to ta tuberkulóza a takhle k tomu přistupují i ostatní chovatelé, tak nevím kde rybky vlastně nakupovat. Ale třeba opravdu ví co dělá, protože naň byly jen kladné ohlasy.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.02.2022 09:27 Žena Pavla28 [210] Re: vlka
Perlovky jsou hodně náchylné na všechno ( stres z čehokoliv atd.) z vlastní zkušenosti:

první 50-ti hlavé hejno bylo do dvou měsíců pryč, zůstal mi jeden sameček (ale měla jsem je s bettou)
podruhé mám perlovky těď, nákup 20 kusů,s razborkou barmskou a klínoskvrnou a z těchto 20 kusů mám po půl roce asi 15 kousků, které se drží a jsou ve skvělé kondici+ ten jeden sameček z minulého hejna

takže záleží s čím jsou v akva a jak moc člověk do všeho rýpe, výměny vody musím provádět opravdu velmi jemně, jelikož po prudším zásahu, vždy 2-3 plavaly břichem nahoru

a taky jsou vcelku vybíravé ve žrádle, jen tak něco nespolknou, takže jsem poprvé bojovala i se zkoušením žrádla, aby se vůbec nažrali

spíš než tuberkulóza budou ty propadlé bříška ze stresu z nevhodných podmínek, ke kterým se pak přidají střevní nemoci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2022 18:28 Muž vlka [3456] Re: Richo
V květnu 2020 jsem si pořídil 12 kousků těchto rozkošných rybiček a netrvalo dlouho a plavala a dodnes plave v akvárku jen jedna. Zmizely jakoby ze dne na den, beze stop nemocí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2022 18:00 Muž Richo [11] – Dania Perlová propadlé břicho
Zdravím. Taky mi začaly odcházet Dania Perlová. Ptal jsem se jistého úspěšného chovatele, kterému se akvária rybkama jen hemží a ten říkal, že u těch Danií Perlových to je časté, že to jsou krátkověké rybky a buď tak dožívají, nebo v době dospívání příroda vyřadí slabé kusy. Buď se propadají v bříšku, nebo se jim udělají na boku vředy. Že to nijak neřeší a nechává je dožít mezi ostatními.
No jestli je to ta tuberkulóza a takhle k tomu přistupují i ostatní chovatelé, tak nevím kde rybky vlastně nakupovat. Ale třeba opravdu ví co dělá, protože naň byly jen kladné ohlasy.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2022 21:05 Muž Roger [1873] Re: Eva.a.David
Jen odhad: vidím na fotce obsádku, vidím prázdné akvárium, čtu příznaky nemoci které píšete = zpravidla špatné parametry vody.

Kytky dosadit znamená následující:
Buď využít zde darovaných, nebo nakoupit a to tak aby jste měli zaplněno 70% dna klidně i víc aby se akvárium stabilizovalo. Kytky volit rychlerostoucí (žádné echinodory apod..) například sesseiflora, rotala, plovoučky atd...
Nestačí pár kytek, vysadit velké množství a uvidíte že bude lépe
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2022 20:49 Žena Eva.a.David [0] Re: Roger
Děkuji za radu, jak říkám, jsme začátečníci, takže jsem moc ráda za rady. Je pravda, že jsme rybku odlovili pro jistotu do prázdného akva a zda se, že zase ožila. potlesk
Podle čeho jste prosím poznal, že je špatná voda? Měníme každý týden zhruba 1/3-1/2 vody. Voda je trochu do žluta, mysleli sme, že to dělá ten kořen. Rostlinek je málo, toho jsem si vědoma. Ale nedaří se jim. Co zasadime, za pár dní zase vydáváme neživé. Jediné, co se začalo rozrůstat je ten vodní mor zhruba uprostřed. Ostatní trávy nám hynou, ne že bysme je tam nechteli :-( moc děkuji za rady
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.02.2022 13:10 Muž Roger [1873] Re: Eva.a.David
Jestli bude akva vypadat dále jak vypadá tak ten osud potká ostatní. Špatná kvalita vody. Dosadit kytky, pravidelná údržba to jsou základní věci jak předejít těmto stavům ;-) máte producenty odpadu, ale odpad nemá kdo zpracovat. Následek vidíte, zhoršená kvalita vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2022 11:34 R Muž romant [27987] Re: Eva.a.David
Přikláním se k radě uživatele Roger. Popisované chování nevěstí nic dobrého, obvykle už nevratné stádium celkového postižení rybky. Jako prevenci doporučuji ono větší osázení prosperujícím rostlinstvem a častější výměnu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2022 10:36 Žena Eva.a.David [0] Re: afc1886
Fotka k příspěvku Akvárium je nově založené. Vím, že by to chtělo víc rostlin, ale zatím se daří jen moru.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2022 08:39 R Muž afc1886 [14714] Re: Eva.a.David
Bylo by dobré založit prezentaci akvária nebo sem dej aspoň fotku celého akvária ať je od čeho se odpíchnout. Lít zbytečně léčivo do akvária není úplně žádoucí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2022 22:14 Žena Eva.a.David [0] Re: Roger
A může to být něco infekčního? Mám něco preventivně dát zbylým rybám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2022 21:21 Muž Roger [1873] Re: Eva.a.David
Utratit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2022 20:08 Žena Eva.a.David [0] – Apaticke danio
Fotka k příspěvku Hezký den. Předem se omlouvám jako úplný začátečník. Rybičky mám v aqua zhruba měsíc. Doteď byly Všechny spokojene a vesele... Ale dnes zacla jedna dania plavat apaticky u hladiny. Mírně sebou cuka, poklesne ji ocas a jen "vysi" u hladiny. Když ji v ruší jiné ryby zase se rozplave, ale... Jsem ne zkušená, ale nevidím na ni projev nemoci. Ale nerada bych ohrozila ostatní, které vypadají v pohodě. Poradíte prosím? Děkuji.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2022 06:06 Muž RAP [1557] Re: olaf
Ano, je to chybějící skřele. Bohužel je to vidět stále častěji.
Společenské rybky to jsou, jen některým jiným druhům nevyhovuje jejich temperament. Myslím, že se to u těchto 2druhů srovná. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2022 22:07 olaf Re: Kawasaki
Díky, zbavovat se jí nebudu, když to není infekční. Jen jsem to ale s daniama asi trochu přehnal. Jsem jich koupil 12 a k nim 25 neonek. Akvárium 240 l. To by asi nebylo tak hrozné, ale dania jsou neustále v pohybu a neonky jsou z nich asi trochu nervózní. Navíc občas neonky i prohání. A to jsem četl, že je danio společenská rybka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2022 21:04 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: olaf
Já taky koupil onehdy Černé neonky a jedna nemá horní polovinu ocasní ploutve. Taky jsem to uviděl až doma. Tak mám jednoho mrzáčka. Nespláchnu ji kvůli tomu do .... Ať ti to plave ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2022 20:31 olaf Re: Kawasaki
Jo, asi je neúplné. No nevypadá to moc hezky. Jsem si v prodejně toho vůbec nevšiml.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2022 20:05 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: olaf
Podívej se pořádně. Podle mně to žaberní víčko je neúplné nebo chybí. Jedná se o vrozenou vadu. Nevypadá to moc pěkné,ale ryby to neohrozí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2022 19:58 olaf – Danio pruhované
Fotka k příspěvku Ahoj, koupil jsem několik danií pruhovaných a doma jsem si všiml, že některé mají jakoby otevřené žábry. Je to normální?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2021 08:52 Muž Richo [11] Re: lacewings
Je fakt, žese to začlo objevovat po nákupu várky rybek k "vylepšení krve". Tak jsem to teda vylepšil rozzureny. Kvůli sinici jsem na 5 dnů zatemnil a po odtemnění - samec zmizel... Dal jsem do karantény další dvě podezřelé Dania. Jedno tak měsíc staré. Zbylých šest mladých vypadají celkem čile, ale neviděl jsem je žrát. Po případném úhynu všech, spraví se nějak ta voda, nebo je třeba založit akvárko znovu, vše vydezinfikovat a kytky vyhodit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2021 20:30 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyGalaxy
- u těch galaxy jde většinově o bakteriální problém, přenesený do chovu rybou z asijských pěstíren, nebo přímo importem ryb
- léčiva která jsou běžně volně dostupná moc nezabírají, vždy je to 50 na 50,záleží odkud a z jakého chovu ryby jsou
- zkouší se nyní nový preparát z Holandska, ale vše je zatím počátečním stádiu
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.11.2021 09:40 Muž Roger [1873] Re: Richo
Souhlasím s Pavla28, jakmil některá ryba vykazuje známky nemoci, je nejlepším řešením jí odlovit a utratit. Každé léčivo v akváriu nedělá dobře ekosystému akvária. Úspěšnost vyléčení je nízká (nepočítám-li krupičku apod..) a ponechání nemocné ryby v akváriu znamená ohrožení ostatních. Zpravidla nemoce vznikají z podmínek v akváriu (překrmování, špatné krmivo, údržba, nedostatek zeleně, neprosperující rostliny apod..). Nemá moc smysl nad tím přemýšlet jinak, než rybu odlovit, provádět údržbu, změnit případně krmivo a nepřekrmovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.11.2021 11:01 Žena Pavla28 [210] Re: Richo
Ahoj,

taky chovám perlovky, toto jsem zkoušela léčit různými přípravky a vždy bezúspěšně, postupně vymřelo celé hejno, aktuálné mám 19 perlovek z 20, po nasazení do akva mi jedna zježila šupiny, tak jsem ji ihned vylovila, další už podobné příznaky nemají. Rybku jsem zkoušela léčit v karanténě, ale stejně umřela, podle zkušeností je za mně nejlepší nemocnou rybku neprodleně odlovit, aby nepřenesla nemoc na ostatní rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2021 17:24 Muž Richo [11] Re: Richo
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tady ještě fotky. Nevím, jestli se mu ty šupiny odchlipují. když tak jenom na tom jednom místě.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2021 08:01 Muž Richo [11] Re: Richo
Teda u ostatních dánií. Mám prozatím jenom Dánia perlová.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2021 18:55 Muž Richo [11] Re: Richo
Fotka k příspěvku Ty fleky se nějak objevují i u ostatních rybek. Některé přežijí, některé ne. teď to má samec, mám ho skoro rok, prozatím žere, občas je někde zalezlý v rostlinách, ale jindy zase plave normálně mezi ostatníma. nevíte co to může být?
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2021 15:46 Muž Richo [11] Re: Richo
Tak samec chcípnul. Žeby to byla ta vodnatelnost? Doufám že ostatní galaxky budou v pohodě.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2021 19:28 Muž Richo [11] Re: Richo
Tak galaxka s flekem pořád žije a vypadá, že se jí daří dobře a flek mizí. Ale onemocněla jiná. Jedna z mých prvních, krásně vybarvený samec. Odstáté šupiny a trošku nafouklý, ale jenom trošku. Dal jsem ho taky zvlášť a zase kápnul Multi-Medikal. Tak uvidím. Krmím Grindalem, Dajana neon mini granulky a Hikari mikropelety.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2021 12:54 Muž Richo [11] Re: Richo
Při pohledu zvrchu je trošku prohlá do S. Dal jsem ji raději do karantény a kápnul k ní Multi-medikal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2021 13:38 Muž Richo [11] – Galaxka flek na boku
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku nevíte jestli je to s mojí galaxkou vážné? Objevil se jí na boku světlý flek. Není zarudlý. Galaxka plave a žere normálně.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.04.2020 21:52 ondrejD Re: Lukasion
Ono diagnostikovat rybí nemoce moc dobře nejde, resp. jde pouze v několika málo případech. Rybí nemoce většinou nemají specifické příznaky, takže jeden příznak může znamenat hodně nemocí, navíc ve většině případů neléčitelných, nebo alespoň neléčitelných běžně dostupnými prostředky.

Naffouknuté břicho, odstávající šupiny - to může být cokoli od zánětu trávicí soustavy kvůli nevhodnému krmení přes vodnatelnost až po tuberkulozu (stručně řečeno).

V každém případě si pamatujte, že jde hodně o kondici ryby. Ryba co není v kondici snáze onemocní, a pokud onemocní i ta co dobrou kondici má, může se z toho snáze "vyhrabat".

Proto je důležitá prevence, ne léčba. Jak je nutno léčit je většinou už pozdě. Takže pravidelná výměna vody, hlídat teplotu (ale nepřetápět), kvalitní střídmé krmení, občas den/dva hladovka (u dospělých ryb), zbytečně ryby nestresovat, .. klasické rady, které hodně pomůžou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2020 00:46 Muž Lukasion [0] Re: ondrejD
Zdravím a děkuji. Provedeno. Nicméně stále mi zůstává otázka zda je to nemoc? Potom jaká? Nejde mi o léky jako takové, spíš aby mě to navedlo dal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2020 22:16 ondrejD Re: Lukasion
bohužel, za mě taky utratit - a zamyslet se nad tím jak akvárko funguje, zda tedy funguje jak má (filtrace, výměna vody, způsob a množství krmení...).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.04.2020 20:31 R Muž afc1886 [14714] Re: Lukasion
Lukasion napsal: zvažuji další postup.
Za mě utratit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2020 20:22 Muž Lukasion [0] – Danio galaxy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, zkusím položit dotaz ohledně mých galaxy. Mám nádrž od vánoc. Na dvou daních se objevilo: jakoby nafoukle tělo, najezene šupiny a po stranách belave chomacky. Neidentifikoval jsem nemoc a zvažuji další postup. Děkuji za radu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2020 17:08 Muž quasimodo [368] – Dánio perlové, potěr
Chci se podělit. Občas odlovím nějakého prcka ve společenském akváriu a často začnou jako by padat na ocas a celkově plavou mizerně. Vypadá to takhle: photos.app.goo.gl/… Ti červíci co plavou kolem nejsou paraziti, ale mikry. Točil jsem si to proto, abych se mohl podívat, jestli se pokouší žrát.
Dosud mi vždy potěr uhynul. Ale tentokrát zabral acriflavin.
Takže pokud narazíte na stejný problém, zkuste ho.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2019 22:09 Lukáš Re: Králík
akvarium ma 100 l, 22 ryb - dania, black molly, pancernicci, neonky, vodu menime tretinu vody cca kazdych 14 dni, filtr claro 1000, vcera vecer to jeste nemelo, jinak se chova normalne, zere
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2019 18:38 Králík Re: Lukáš
Hodily by se informace o nádrži (jak je velká, filtr, kolik je tam ryb, údržba...) Hodně by to pomohlo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2019 18:17 Lukáš – Danio pruhovane
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, našemu daniu se udělala pod hlavičkou hnědá boule. Neví někdo o co jde?
Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2019 13:57 Rostislav – Nevíte co to je?
Fotka k příspěvku Zdravím, nevíte někdo co to může být? Všiml jsem si toho dnes z ničeho nic u dánia mamyanmarského. Vím, že foto není ideální, ale jsou to strašně pohyblivé rybky. Díky za nápady
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2019 17:56 R Muž ctibum [6926] Re: Marti
Chtělo by to odtajnit a aktualizovat prezentaci... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2019 17:00 Marti Re: Marti
Dík potlesk
Akorát že rybička má pořád stejne bříško barvy prostě vše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2019 15:19 Žena Icestar [595] Re: Pavla28
Tohle mi dělají cichlidky, propadlá bříška, ztráta barvy, apatie a nitkovité výkaly. U nich jsou to střevní bičíkovci. Co je to u danií, netuším, ale třeba by to taky mohli být střevní paraziti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2019 15:08 Marti
Ahoj chci se zeptat proč mi Danio pruhovaná z ničeho nic začala lehat u dna na bok leží dýchá trochu víc než normálně a pak vystartuje a zase si lehne jde o samičku bez jaké kolib zmíněný v akváriu. Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2019 09:08 Žena Maya [30]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, prosim o radu. Nektera dania maji jakoze slepene ploutve.
Jedna se o 3 kluky. Prijdou mi hubenejsi ale jedi a plavou s ostatnima.
Ps. Mam je asi tyden/max dva (nic si nepamatuji rozzureny ). O vikendu mereni no2 a no3 vse v poradku na minimu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2019 13:08 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Pavla28
-zřejmě půjde ,v těchto případech ,o nějaký alimentární problem
-Vámi aplikovaná léčba je tudíž bezpředmětná ;-)
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 9

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 7899x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10996