Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cryptocoryne - pěstování

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Přejít na předchozí stránku 12 Žádná další stránka   1  
Cryptocoryne - pěstování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2007 20:44 athaya
ahoj, ja mam veeelmi rada cryptocoryny.
aj ja mam tvrdu vodu a cryptocorynu wendtti My Oya- je super a dost dobre sa mnozi. ano hygrophila mi uhniva,
cladophory su k nej super- mam 2,
saggitaria- tu mam novu,
limnophila- rastie rychlo je k nej uplne super! ano ,
potom mam nezneme a jedna z nich rastie dost dobre potlesk ,
microsoria- doporucujem k nej, rastu a mnozia sa,
anubias- je v pohode, tiez vhodny a ma uz 10 listov potlesk
ked ces pozri sa do mojej nadrze ahoj hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2007 17:46 Usine
Doporučoval bych klasiku (Egeria densa) do tvrdé vody jako dělaná. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2007 12:23 Page
Nevím kdo Ti řekl že se spolu nesnášejí??? Mám Echinodory společně s kryptokorynami a řekl bych že mi docela rostou ;-) ... Spíš záleží na té vodě... Jak máš dlouho založené akva? Mě taky ze začátku žádné kyti nechtěli růst :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2007 11:56 Muž wayn [79]
Pokud mají být z Asie a do tvrdé vody, tak třeba Vallisnerie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2007 11:47 Muž Nik [191]
Rottala, Hygrophila, ceratopterix, sagittaria, valisneria a určitě i spousta dalších. Tyhle jmenovanémám s kryptokorynama já.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2007 10:43 Jítý – kryptokoryny-co k nim?
Ahoj,měla sem už hodně kytek,moc mě ale nešly(tvrdá voda)ale nakonec sem si koupila kr. docela mi roste.Byl u ní starý echinodorus,ale začal divně uhnívat.Dozvěděla sem se že se spolu tyto dvě rostliny nesnáší.Poradíte prosím co ke kr. mohu přisadit?Mam teď jednu mechovou kouli,ta je prý taky z Asie(?).Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2007 22:59 Vendy
Ne sůl nepřidávám, hodnoty vody nezměřím, mám pouze pH test od Sery (měří rozdíl nejméně 0,5 takže nic moc) kolísá mezi 7 a 7,5, určitě ne nad 8. Mám problémy s udržením rovnováhy nejspíše díky filtrací - AquaEL FAN 2 - musím koupit větší filtrační vložku. Jaké testy (od jaké firmy) by byly vhodné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2007 20:04 Usine
Nepřidáváte do akvária sůl? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2007 17:45 Muž Eff [417] - Rostliny
Přesně to samé mi udělal Anubias Lanceolata těsně po založení akvária. Buď dusitany, nebo je možné že jsem to tenkrát přepískl s přidáváním železa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2007 17:25 Muž Horác [3942]
No, aby uhnil list anubisu, to už musí bejt ... Nějaké údaje o chemismu vody v akváriu by nebyly?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2007 16:18 Vendy
tak to pozoruji i u anubiasu v jiném akváriu. Co je to? Nějaký nepoměr dusitanů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2007 21:34 Vendy – Kryptokoryny
Kryptokorynám uhnívají řapíky dole u dna, list vypadá dobře, rostlinám se daří, ale přibližně každé ráno najdu jeden na hladině.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2007 00:10 Sidonius – Jen stručně
Hnědé řasy dávají přednost místům s menší intenzitou záření. Jako jeden za způsobů, jak hnědou řasu zlikvidovat, uváděli "staří" praktici změnu světelného spektra a zejména jeho intenzity.
Odstranění krycích skel, (a zvlášť znečištěných :-) ), je prvním jednoduchým krokem, kterým můžeme intenzitu světla zvýšit. ;-) (Další způsoby jsou nasnadě... :-) )

pH 8, které uvádí Wigy, (a pro Effecových "7,6-8" to platí úměrně), je stav, kdy se ve vodě vyskytuje velmi málo volného CO2. (Asi 3,5% z celkového obsahu uhlíku). Řasám tento stav vyhovuje. Jednak dokážou velmi snadno využívat uhlík ve formě hydrouhličitanů a druhak - CO2 je pro ně dostupnější i ve výrazně nižších koncentracích, než vyžadují vyšší rostliny.
Takže při nedostatku volného CO2 je většina rostlin znevýhodněna a (relativně) prosperují jen ty druhy rostlin, které dokážou získávat uhlík stejně jako řasy i z hydrouhličitanů.
Dostatek volného CO2 ocení všechny druhy rostlin a "spokojená" rostlina je nejlepším prostředkem proti řasám všeho druhu... ;-)

Na otázku - na jakou hodnotu máte, Wigy, pH snížit, resp. jak tohoto snížení dosáhnout, vám teď odpovědět nemohu: spim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2007 15:10 Muž Eff [417] - Rostliny
pH mám taky vyšší 7,6 - 8 ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2007 14:16 wigy
a este ma tak napadlo na aku hodnotu mam priblizne pH znizit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2007 14:04 wigy
krycie sklo mam ale bohuzial ho nemozem odstranit pretoze na nom mam polozene neonky,tiez by ma zaujimalo aku to ma suvislost ale to ph by som mohol skusit znizit.Este som to nikdy neskusal ale clovek sa uci stale takze otazka znie ci mi viete poradit aj nejaky iny sposob ako je CO2.pocul som o raseline,je ucinnejsia ako CO2?dakujem za odpovede :-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2007 11:11 Muž Eff [417] - Rostliny
Mám stejný problém, a krycí sklo mám (bohužel mám na něm osvětlení, takže sundat ho nemůžu). Nevěděl jsem, že to s tím souvisí, a jak vlastně? - Zatím jsem upravil výstup z filtru, abych tam něměl žádný proud směřující na rostliny, ale pouze mírný na hladinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2007 11:01 Sidonius
Máte na tom akva krycí skla? Pokud ano, tak je zkuste sundat. Stejně jako Blek si myslím, že jde o rozsivky. A kdybyste to zvládl, mohl byste zkusit snížit pH. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2007 00:11 wigy
no mne sa nezda zeby islo o hnedu riasu,ide to sice zotriet rukou a vyzera to ako povlak ale akva je v celku dobre osvetlene a vyskytuje sa to iba na tej kryptokoryne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2007 23:52 blek
a)-jde o hnědé řasy, tzv. rozsivky.
b)-kryptokoryny mají skutečně radši ustálené prostředí, ale i v novém akváriu se dají udržet.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2007 23:18 wigy
teraz som si spomenul na jednu radu z akvaristiky,kde mi bolo povedane sa kryptokoryny nehodia do novo zalozenych nadrzi.Je to pravda? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2007 23:13 wigy – kryptokoryna-hrdzave flaky
Fotka k příspěvku zdravim vsetkych.neviete nahodou co by mohlo byt toto(viz.obrazok).robi sa mi to na cryptocoryne wendtii,ktoru mam v cca dva tyzdne novo zariadenom akvariu.PH 8,GH17,KH7,teplota okolo 24stupnov,svietim 2 x 8W-11h denne,akva ma asi 30l.Su to cerveno-hnede flaky akoby hrdzave ktore sa mi zacali tvorit na dvoch listoch a teraz sa to rozsirilo aj na dalsie.Tieto rastlinky som este nemal takze neviem co to je a v knihach som nic take nevycital o kryptokorynach.
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 11 ...... [12]

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 16697x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10513-cryptocoryne-pestovani-sazeni-problem?od=551