Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cryptocoryne - pěstování

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Cryptocoryne - pěstování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.10.2012 11:05 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Johan
jj, jenže ty jsi kouzelník narozdíl od nás, bežných akvaristů :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   04.10.2012 09:30 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: host
Tedy, tak to koukám.... Já vždy kořeny zkracoval, ale jen tak, aby byly dlouhé jako výška substrátu. Teď koukám, jak to dělají profíci. Díky moc za odkaz, je vidět, že i po 40ti letech se člověk má stále co učit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   04.10.2012 09:00 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: grunda
U mě se taky žádná nekoná... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.10.2012 08:50 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: host
zajímavé video, cryptoc. mám od Tropica a musím říct že rostou jak z vody :) neustále hází nové šlahouny a nové výhonky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2012 08:33 Muž grunda [1781] - Cichlidy
a takhle u greenmachine: www.thegreenmachineonline.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.10.2012 08:18 host Re: LiborSprysl
Takhle to dělaj u Tropici:

www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2012 06:49 Muž grunda [1781] - Cichlidy
pro Vás možná ne, třeba jste smířený s "Cryptokorynovou nemocí" po přesazení do nového akva, já ne a proto zkracuju, správně zasadím, dodám CO2 a rozpad listů se nekoná, nebo jen minimálně. Možná je to způsobené i tím, že poslední dobou jsem zakládal akvária nasucho, ale u mě to funguje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2012 04:41 Muž LiborSprysl [9015] Re: Johan
Johan napsal: Já nezakracuju žádné. Jen odstraním ty špatné.
Ke zkracování není žádný důvod. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2012 21:26 Muž Vašek [56]
Bude to ta affinis. Ta aponogetifolia roste moc. My jí měli v akváriu kde se svítilo jen 40W žárovkou a jen pár hodin denně. Proto asi táhla nahoru k hladině a držela se jen pod žárovkou, Byla to krásná kytka s temně rudým spodkem a sytě zeleným vrškem. Budu si jí muset obstarat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.10.2012 18:50 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Commander
Já nezakracuju žádné. Jen odstraním ty špatné.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2012 18:50 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Vašek
a C. affinis
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2012 18:48 Muž Yirka [9118] Re: Vašek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2012 18:42 Muž Vašek [56] Re: kattya
kattya napsala: ...a dalsia fotka

Prosím co je toto za Cryptocorynu? Měl jsem ji jako kluk v akváriu.

EDIT: v editaci fotka není tak takto rybicky.net/k/forum/169306.jpg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.10.2012 13:42 Muž grunda [1781] - Cichlidy
zakrátit všechny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.10.2012 13:06 Commander – sadenie CRYPTOCORYNE
čavko chcem sa spýtat,kúpil som si cryptocoryne a je dost velká a má krásne hrubé korene,samozrejme že sa majú pred zasadením skrátit ale ide o to že či mám skrátit aj tie krásne hrubé korene alebo len tie tenšie?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2012 17:08 Muž souky [592] - RostlinyRe: DaD
hledej, kryptokorynová nemoc, nic s nimy nedělej jen odsaj špatný listy, oni obrazej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2012 16:38 Muž DaD [0]
Během třiceti let podruhé kryptokoryny odcházejí. Pravidelná výměna vody, tentokrát trochu víc a hlavně: přisazeny c. wendtii. Totéž co tehdy. Už týden postupně odehnívají listy u všech kryptokoryn. Zbývající dvě akva, kde se jen měnila voda jsou OK. Co teď, přesadit, neinfikovat zbylé nádrže, odtrhávat...??? Moc díky za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2011 16:43 R Muž romant [27982] Re: ROmualdo
Neprováděl jsi v poslední době nějaký větší zásah do akvária? Mám na mysli výměnu více vody než obvykle, větší odkalování, zvláště v okolí těch rostlin(to tyto kytky nemají rády). Protože tak jak to popisuješ, by se mohlo jednat o tzv. Kryptokorynovou chorobu, která se právě vyznačuje tou ztrátou a sklovatěním listů. Takhle se ta rostlina chová když se třeba přesadí, tak se může stát, že schodí i více jak polovinu listů, než zakoření a adaptuje se na daný podmínky a potom pokračuje v růstu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2011 16:34 ROmualdo
pravjeze je to i na nejakych mladych listech a jsou to takove nile tecky a pak se zmneni na cerne a au na diry a nejake listi jakebyze splesnivjeli ale iba cast list takova vlaknitá vazne nevím a je to na mnohych listoch ale ani to neumira rychle tak vazne nevim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2011 16:06 R Muž romant [27982] Re: ROmualdo
Pokud ten list neodumírá nějak rychle(1-2 dny), tak bych si myslel, že je to normální projev stárnutí listů. Ty dírky jsou na všech listech a objevily se náhle?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2011 15:39 ROmualdo
Fotka k příspěvku ano sou to takové černé tečky které se pak pŔEDELAJÍ NA DÍRI
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2011 14:48 R Muž romant [27982] Re: ROmualdo
To je širokej pojem. Ta tečka se posléze mění v díru? Nebo je to taková přisedlá, jakoby plochá skvrna? Chtělo by to fotku, takhle je to trošku věštírna. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2011 13:56 ROmualdo – cerne tecky
caute chtel sem se zeptat ze se mi delaji v kryptoporynech klakolistich cerne tecky nevim co to je diky za odpovjed

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2011 12:54 Žena Dwarfy [156] Re: romant
Díky palec Říkala jsem si, že to neuhnívá, tak to řešit nebudu, ale červík hlodá ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2011 12:47 R Muž romant [27982] Re: Dwarfy
Podle toho jak to popisuješ, tam mi to vysvětlení, že jde o reakci na jiné osvětlení, jako logické vysvětlení. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2011 12:13 Žena Dwarfy [156] – Změna barvy listů
Fotka k příspěvku Ahoj, mám dotaz. Kryptokoryny mi začaly vypouštět žluté listy místo zelených. Je to špatně nebo to nevadí?
Nic jsem v akva neměnila, krom zářivky. Stará mi odešla a dokoupila jsem Aqua-glo T8. Svítí trochu do růžova (původní klasická bílá). Může to být tím?
Mám je v akva už cca 10 let, takže nová rostinka to není.
Díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 20:14 Muž tomas3000 [15] – Re: vaclav
jj, ted jsem odkaloval a snažil jsem se odkalit jen tesne u predniho skla...dal jsem pod ne 2 tablety sera florenette A...uvidime, jestli to bylo tim nedostatkem zivin...CO2 se ted pridávat nechystam a vzhledem k tomu, ze mam trochu vapenate dno, tak ani nemuzu...ale rostlinam zatim stacim vymena vody a tablety a bioflor do vody...je to zahada s tema cryptocorynama...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 17:39 Usine – Re: tomas3000
Když chceš používat CO2 veškerý vápenec musí z akvária pryč. Pokud máš Ph nad neutrálem, zas tak nic hrozného se neděje. Moc se k nim z odkalovačem nepřibližuj. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 17:27 Muž tomas3000 [15] – Re: vaclav
no, nějaký vápenec tam je..dno je smíchané s korundem...podle me je to taky takovy zazity dogma, ze nemuze byt v akva zadny vapenec, kdyz se pravidelne meni voda, tak tam vapenec muze byt...kazda kytka ve vetsi ci mensi mire vapenec potrebuje...svetlo mam 2 x 18 W + vyrobene reflektory, coz si myslim, ze by nemelo byt povazovano za extra silne osvetleni...napada me to hnoji, protoze je mam bliz prednimu sklu, jak je videt z me prezentace a odkaluju hlavne predni cast akva, mozna je to tim, ze jim beru ziviny odkalovanim...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 17:17 Usine – Re: tomas3000
Když jsem měl Cryptocoryne affinis tak stačilo dno z vápencem, slabší světlo a ryby. Byly 50 cm vysoké a překrásně vybarvené. v Měkké a kyselé vodě jim to ani i z hnojením moc nepůjde. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.01.2011 17:04 Muž tomas3000 [15] – Re: vaclav
no, ten list se potom nakonec rozpadne..anciky nemam...takze to neni jejich práce...jedine tyto kytky nehnojim...mozna nemaji ziviny...kdesi jsem prave cetl, ze se nemaji kryptokoryny hnojit, ale v akvaritice mi to bylo vyvraceno...chtel bych tam dát sera florenette A . Muže být?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.01.2011 15:23 Usine – Re: tomas3000
Pokud se ti dělají díry, tak to není Cryptocorynová hniloba (nemoc) To začínají listy od krajů hnít a nezbude z nich skoro nic. Hledej jiného viníka. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.01.2011 14:59 Muž tomas3000 [15]
Zdravim, chtel bych se zeptat, čim to muze byt, ze mi cryptocoryne affinis dirkovati...asi je to kryptokoryniova nemoc, ale nevim, cim to je...o akva se docela staram...mam 112 l a menim 1/3 vody kazdy tyden + odkaleni hlavne predni casti akvaria + nekdy, kam se dostanu...cim to muz byt dekuji...ostatni rostliny rostou normalne

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.04.2010 21:40 Žena Linduš [166] – Re: Calvin
to si piš, že má ;-)
mám jich pár z akvárka, kde se deset let +- nesvítilo vůbec, akvárko zandané v obývací stěně a jak píšeš pár - mikrolístečků velikost asi dva cm. teď jsou barevné, listy velké (nebudu hledat metr) deset a víc cm.
opravdu přátelská kytka pro začínající, jen se musí dát pozor, aby nevytlačila ostatní :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.04.2010 21:25 Muž Calvin [9]
Díky všem za rady, zařídím se podle nich - aspoň si vlastně ušetřím práci! :)
Mimochodem k druhu kryptokoryny - hádám, že se jedná o červenou, viděl jsem ty rostliny kdysi, když ještě měly pěkně bordovou spodní plochu listů. Aktuální fotka by asi neměla smysl, roste momentálně jen pár mikrolístečků, na dobré zvěčnění takových detailů nemám vhodný aparát.
Hádám, že po tak dlouhé době stagnace se nevzpamatují (pakliže jim to je vůbec souzeno) za týden, tak zkusím napsat třeba za měsíc, jaký vliv má na jejich růst změna osvětlení. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.04.2010 00:56 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Calvin
S Václavem souhlasím a přidám: pH nesnižuj, o CO2 nepřemýšlej. Na kryptošky nesahej. Vrtnout tam ale jílovou kuličku není špatný nápad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.04.2010 21:05 Usine – Re: Calvin
Sviť 10-12 hodin občas vyměň trochu vody a na nic jinak moc nešahej. To jedno paví očko bych asi skoro ani nekrmil. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.04.2010 18:53 samot10 – Re: Calvin
ake kryptokoryny tam mas?

ja som mal tiez mnozstvo kryptokorynov a vsetky rastli v pohode, je to nenarocna rastilna. pH mam tiez vysoke, CO2 som nepridaval, nehnojil som...to svetlo im urcite pomoze, aj ked su to rastilnky na svetlo nenarocne, tak aspon nejak lampicka by tam mala byt, na denne svetlo sa neda spoliehat.

Skus napisat aky mas druh kryptokorynov, pripadne sem hod aj nejaku fotku ak mozes ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.04.2010 18:29 Muž Calvin [9]
Zkusím poprosit o radu k takovému až kurioznímu případu. :-) Mám aktuálně k dispozici miniakvárium 12l s jedním pavím očkem a několika "rostlinkami", patrně kryptokorynami, ač jsou již nějaký ten pátek prakticky bez listů. Nehodlám ho celé zařizovat znovu, vlastně není přímo moje, ale zároveň bych na něm rád vyzkoušel, jestli jde udělat alespoň jakési minimum k tomu, aby se třeba opět chytly. Podmínky byly doteď věru začátečnické - pH (dle BEN-testu) někde mimo spektrum, myšleno >7,5 (ostatně z vodárny přichází voda o pH 7,9), dKH 5°, osvětlení pouze co proniklo od okna nebo večer od lustru. Na dně štěrk cca 5-8mm..
Přidal jsem tedy k aq na tento pokus 7W akvalampičku, protože ač v tomto ohledu nenáročné rostliny, věřím, že víc světla by mohly ocenit. A na další rady se tu ptám vás. Bude výrazný problém třeba přílišná hrubost dna? Co dát trochu jílu pod kořeny? Neměl bych rašelinovým výluhem snižovat pH? Nebo aplikovat CO2 (biokvas), ač s ohledem na objem asi bez difuzéru? Dle Tillmanovy tabulky je CO2 nedostatek. Či lehce přihnojit běžným tekutým hnojivem? Doteď to akvárium zažilo jen hnědou řasu, tak třeba by zelená vypadala lépe. :)
Děkuju předem za reakce! ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.09.2009 22:41 Muž Yirka [9118] – Re: Kinga
Jakmile se jednou naučí na kytky, už je to neodnaučíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.09.2009 22:35 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Kinga
No já jim schválně dávám méně aby se nekazila voda :) Asi je to individuální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.09.2009 22:30 Kinga – Re: Bak
Diky.

Nakrmim poradne ancistrusy!
Doufam ze to pomuze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2009 22:26 Muž Yirka [9118] – Re: Kinga
Přečteš-li si něco o člunici: rybicky.net/atlasostatnich/clunice_jezerni, tak nevím. Foto by opravdu napovědělo více. Za díry či strouhance na listech většinou moéhou větší plži a ryby - ancistrusi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.09.2009 22:24 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Kinga
No mně přijde že i ancistrus tak nějak ty kytky zbavuje řas dost důkladně a když nejsou řasy, tak kytky zbavuje svrchních vrstev.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2009 22:21 Kinga – Re: Yirka
Je to na 99% clunice.
Jste jsi jisti ze to kyku nezere?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2009 20:17 Muž Yirka [9118] – Re: Kinga
Nevyloučil bych ani ancistruse, ale pro přesnější identifikaci škůdce by to chtělo foto poškození.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2009 18:21 koblihcz – Re: Kinga
No pokud to vypada placate a ma to prusvitnou ulitu tak by to mohly byt rybicky.net/atlasostatnich/kruznik_cinsky, vypada jak okruzak jen ma prusvitnout ulitu a nosi ji nalezato.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2009 18:17 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Kinga
Zdravím Vás po dlouné době, vypadá to že by mohl být ve věci kamomil, ten má jednostrannou schránku.
Měl jsem jej také, je výrazem čisté vody v akvárku.
Bohužel jsem celou kolonii před časem omylem vyhubil, včetně všech planárií, lasturnatek tak, že jsem přidal rašelinu v roztoku, použil jsem Dajana Amazon, tak 0,5 pH dolů, boční efekt toho byl že jsem už nenašel ani jednoho hezkého červíka s kosočtvercovou hlavou ani tam nehopsaly lasturnatky, ani kamomil už neleze po kytkách. Na šnečky to nemělo vliv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2009 17:20 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Kinga
Fotografie je za tisíc slov ;-) . Ti drobní živočichové můžou být třeba člunky pravohroté nebo lasturnatky. Ani jedni nejsou schopni takovéto rostliny nijak poničit. Jestli se hromadí na listech v místech poškození tak jen proto, že tam nacházení dostatek potravy (rozkládající se list).
Nebude to jen začínající kryptokorynová nemoc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2009 15:41 Kinga – kryptokoryna červená neco ji nici. Poradce co to je!
Mam kryptokoryny uz roku, ted se mi zacaly v listeckach delat dirky. Prece ze ne samy od sebe. Na listeckach jsou takovi mali placati s ulitkou (vypda to jako prusvitna pulka skeble). Je to male asi 1-2 mm. Jak to zmacnu praska ulitka. Pomozte mi co to je zac a jak to znicit. Zda se ze to takhle male se to mnozi (jsou toho desitky a pochybuje se , sicepomalu ale leze). Zatim to nicim rucne, ale to velice spatne pro ryby mit furt ruce ve vode. Chemii davat nechci, mam male krevety a ampularie. A tohle proste nici moje oblibene kytky. Diky za vsechny infomrace.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [10] 11 12

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 16697x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10513-cryptocoryne-pestovani-sazeni-problem?od=451