Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cryptocoryne - pěstování

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Cryptocoryne - pěstování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 22:27 Žena baletka [624]
Mně zatím z 11 rostlinek všechny dohromady shodily asi 4 lístky. Kromě toho se ale ani nepohnuly, nerozvinuly se srolované listy, nic, takže jsem zvědavá, co z toho bude...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 22:19 Muž maculak [43] Re: Jája
Fotka k příspěvku no mě zatím asi 4 listy, pro ilustraci foto, jinak to vypadá v pohodě
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2013 09:38 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: baletka
Falmingo mám od neděle zasazené a zatím shodila také tři listy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2013 07:42 Oskarka
Měla bych velký zájem. Prosím o kontakt na email- mailto:stinx@seznam.cz a domluvíme se.Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2013 00:18 Žena baletka [624]
Já jsem konečně sehnala vysněné Flamigo v Hornbachu. Hnedle jsem si tam nechala objednat ještě další. Cena sice poměrně vysoká (209Kč), ale v kelímku v gelu asi 11 rostlinek po rozdělení šílených chuchvalců. Zdravé kořeny i listy, krásně růžové, po zasazení do akva zatím shodily asi tři lístky (od neděle). Čekám, co se bude dál dít. Bez problémů objednali další kusy, takže kdyby někdo měl zájem, za poštovné a cenu těch rostlin jsem ochotna poslat dál. Anebo si počkejte, až se mi to rozmnoží, bude to podstatně levnější. Ovšem taky to bude podstatně déle trvat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.05.2013 21:52 Muž maculak [43] Re: olivis
skoro :-) nějaký důvod si musíš najít...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.05.2013 09:34 Muž olivis [32] Re: maculak
palec , ale určitě jsi nejel 200 km jen kvůli C.F. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2013 21:27 Muž maculak [43] Re: olivis
Fotka k příspěvku já to mám do Prahy 200 km ;-) ..., teď jsem ji zasadil, z meristému vypadly 4 rostlinky, tady je foto, tak uvidíme...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   07.05.2013 11:53 Muž maculak [43] – Flamingo
Už se veze v autě, není to ale také nic laciného, ale mám ji ;-) , Díky ZOO Bráník :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2013 07:24 Muž olivis [32] Re: maculak
pivo , tak to gratuluji
Ve velkých městech je to vše jednodušší. Já mám nejbližší akvaristiku cca. 10 km a žádný zázrak to opravdu není. Pak to mám kousek do německa, ale tam ty ceny jsou trochu někde jinde.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.05.2013 22:11 Muž maculak [43] – Flamingo
a zítra si ji vyzvednu i já ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2013 21:26 Muž olivis [32] Re: Kryštof
pěkně oživuje nádrže X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2013 21:25 Muž olivis [32] Re: bulawaio
ono to bude chvilku trvat, než se rozjede X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2013 20:55 Muž bulawaio [92] Re: olivis
jestli se jí u mě bude dařit, tak se o přebytky rád podělim palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2013 20:19 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Jája
Je, nejzajímavější rostlinka co znám, pokud nepočítám kytku pravdy ;) ale to je suchozemská, takže jen kvůli vzhledu, já jsem myslel třeba kvůli malým nárokům nebo tak něco :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2013 20:14 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Kryštof
Stačí se na ni podívat a odpovíš si sám. :-)
Je prostě krásná, a to mimořádně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2013 19:53 Muž Kryštof [314] - Amerika
Chtěl bych se zeptat kvůli čemu je tak crypt. Flamingo tak žádná? Barva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2013 19:13 Muž olivis [32] – Flamingo
Byl by tedy někdo, kdo mi C. Flamingo poslal?? Co vy na to, Akvaristi :) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2013 18:57 Muž bulawaio [92] Re: Jája
flamingy mam teď taky nové z Bráníku. Jsem zvědav, zda to v mojí tvrdé zvládnou, ale zatím to vypadá, že by mohly a bezesporu jsou to krásné kytičky, které oživí akvárko :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2013 15:48 Muž olivis [32] Re: Jája
Pěkný, trochu závidím, ale snad taky někdy Flamingo seženu. Myslel jsem, že to takový problém nebude, bohužel ano.
Legroi jsem taky nedávno pořídil, a vypadá taky moc pěkně palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2013 14:56 R Žena Jája [1426] - Živorodky
Fotka k příspěvku A ještě fotka z dálky, aby bylo vidět velikost.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   06.05.2013 14:53 R Žena Jája [1426] - Živorodky – Flamingo
Fotka k příspěvku Tak jsem včera čistila AQ a zároveň jsem zasadila flamingo, co jsem si přinesla 2.5. od Danily. Takže koho zajímá obsah kelímku, tak jsem tam měla dva trsy + 3 jednotlivé rostliny (jedna měla na kaničce prcka). Ty trsy zatím nejsou dělitelné, "mláďata" zatím nemají kořínky. Tak jsem si zasadila dva trsy a jednu rostlinu a synovi jsem do AQ šoupla dvě rostlinky. Jeho AQ mazaně používám jako "flórabanku", ale kdo neví, tak si myslí, že maminka je strašne hodná, že mu cpe do AQ kytičky. Jinak jsem z flaminga unešená. Rostlinky jsou opravdu jasně růžové. Tak snad se mi nerozpadnou. Před dvěma týdny jsem si přivezla z Pardubic kryptošku (Cryptocoryne walkeri var. Legroi ), je nádherná, hnědo růžová. Je také od Dennerle, a je submerzní, v košíčku bylo pět kousků. Listy, které už byly poškozené, tak se rozpadají, ale strašně pomalu, ne jako např. u affinisky, která to umí velmi rychle ze dne na den. Tak mi připadá, že na značce Dennerle něco bude. Ty rostliny jsou skutečně hodně kvalitní. Co jsem omrkla v prodejně v Pardubicích, tak to byly všechno submerzy, zrovna tak u Danily. Sice cena, to je palba, ale české firmy se tomu, co jsem viděla, nevyrovnají, nehledě na to, že pěstují na suchu. Za kvalitu se určitě vyplatí připlatit, když sháním něco méně dostupného.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.05.2013 20:51 Muž olivis [32] Re: souky
tak to už bych nestihl a dnes by to stejně nešlo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.05.2013 20:47 Muž olivis [32] Re: dimmur
jó, kdyby byl někdo ochotný o čemž pochybuji :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.05.2013 14:57 Muž souky [592] - RostlinyRe: olivis
když si přijedeš do LBC na setkání....
E: dneska by to stihla už asi jen kytka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.05.2013 14:35 Muž dimmur [283] Re: olivis
at nekdo koupi a posle, me je poslal takto MalyLibor a vse v pohodne, dorazily v poradku a rostou krasne....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.05.2013 14:33 Muž olivis [32] Re: Jája
sever čech - šluknovský výběžek - všude daleko :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.05.2013 14:16 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: olivis
Nevím odkud jsi, dá se objednat i vyzvednout přes Ostřešany u Pardubic nebo v jejich prodejně v Pardubicích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.05.2013 14:07 Muž olivis [32] Re: Jája - Flamingo
Když jsem měl cestu do Prahy, tak před měsícem, tak jsem se stavoval v Hornbachu (Černý most) a jak píšeš ty, koukali na mě, jak když jim uletěly včely a o Flamingu neměli ani ponětí. Kdybych to měl do Prahy kousek, tak bych se stavil, ale bohužel.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   03.05.2013 13:58 R Žena Jája [1426] - Živorodky – Flamingo
Co se týká flaminga, tak v Praze je Danila zřejmě průkopník. Včera jsem si u ní pro flamingo byla. Díky, díky, díky. hop V Hornbachu na Černém Mostě jsem se na flamingo ptala, ale koukali na mě nějak divně, nevěděli, co to je. Co jim přivezou, to prodávají. Souhlasím s Designerem, je to tam bída. Strašně se zhoršili, trváto už dlouho a zřejmě napořád. :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2013 12:39 Muž olivis [32] Re: Designer
Hornbach jsem hned zamítl, neboť nejdříve bych tam musel jet, objednat (pochybuju, že by mi jí objednali po telefonu)a pak tam jet znovu pro kytku, to by mě vyšla pěkně draho :-) , budu zkoušet hledat dál a snad někde Flamingo seženu. Zkusím se poptat ještě v německém OBI, tam berou rostlinky od Dennerle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2013 12:33 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: olivis
A nevim, jestli by sis ted v Hornbachu pomohl. Byl jsem tam ve stredu a rostliny byly v opravdu dost bidnem stavu. Meli tam zrejme jen zbytky, to co nikdo nechtel, a bylo na nich znat, ze jsou v nevhodnych podminkach dosti dlouho. Treba cekaji nove rostliny, jindy to tam bylo vyrazne lepsi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2013 10:31 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: dimmur
Když už to tady tak rozebíráte, tak taky trochu přispěju. V přerově jsem si koupil rybicky.net/atlasrostlin/cryptocoryne_lucens a co je docela zajímavé, tak v jemném substrátu listy nezhodila a rovnou začaly růst nové a v hrubém substrátu jich několik ztratila a taky začaly růst nové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2013 10:04 Muž dimmur [283] Re: Danila
ja dostal Flamingo 2 ks od Maleho Libora a take neshodila jediny listek, krasne roste, ale ne a ne odnozit, treba nekdy se zadari
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2013 09:55 Žena Danila [4489] - Sumci
Jinak Cryptocoryne Flamingo mám už čtrnáct dní ve třech akváriích doma a nejen, že neshodila ani jeden list, ale začíná pomaličku růst. Celkem překvapila, na to že je z meristému. Největší pecka je, že je Barbie - růžová smich

Jinak tu jsou ještě tři kousky a do 14ti dnů budou určitě další ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2013 12:27 Muž souky [592] - RostlinyRe: petr68
jenom v klidu, prostě rozpadlé listy odsávej při výměně vody a jinak na mě nešahej, ony pravděpodobně zase obrazí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2013 12:19 Muž antonim [9] - ŽivorodkyRe: petr68
Není to tohle?
rybicky.net/clanky/724-kryptokoryny-mozna-pricina-uhnivajicich-listu
PS:Uhnívající listy odstranit určitě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2013 10:50 Muž petr68 [27] - Rostliny
pomoc!!! kryptokoryny mi shazují listy, je to kryptokorynová nemoc? mám rozpadlé listy odstřihnou! za jak dlouho narostou nové?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2013 19:09 R Muž romant [27982] Re: Danego78
Údržbu bych viděl v prothání celejch rostlin i s kořínkama a ty třeba někomu podaroval. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2013 19:06 Muž Danego Perros [17] - Raci, krabi, krevetkyRe: romant
ne ničit jí rozhodně nechci,já myslel jestli jí neprospěje nějaká základní údržba,nemám s touto rostlinkou zkušenosti :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2013 18:52 R Muž romant [27982] Re: Danego78
A proč chceš ničit tak nádhernou kytku, který se u Tebe daří? Jestli Ti tam nevyhovuje vzhledově, tak se budeš asi muset poohlídnout po něčem jiným, méně vzrůstným. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2013 18:52 Muž Ad@m [1051] Re: Danego78
Buď alebo celé rastlinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2013 18:49 Muž Danego Perros [17] - Raci, krabi, krevetkyRe: souky
:) no jo protrhávají,ale japak??to vezmu ten lístek co se mi zdá dlouhej a utrhnu ho nad substrátem coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2013 17:29 Muž souky [592] - RostlinyRe: Danego78
kryptokoryny se stříhat nedají, akorát se dají protrhávat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2013 17:22 Muž Danego Perros [17] - Raci, krabi, krevetky – Cryptocoryne crispatula var tonkinensis
Fotka k příspěvku Mám tenhle druh Cryptocoryny rybicky.net/atlasrostlin/cryptocoryne_tonkinensis a zdá se mi,že už mi přerůstá,nemáte někdo zkušenosti jak se upravuje,nebo zastřihává??
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2012 18:59 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Vašek
Jj, je to C. affinis.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2012 18:54 Muž Vašek [56]
Fotka k příspěvku Dnes jsem objevil v jedné akvaristice košíček nepopsané rostliny, sice mě stála 2x tolik co 2 košíčky vzrostlé tropicy u nás na "vsi", ale bylo mi jí líto tam nechat.

Je to C. Afinnis?

Co koukám na Aqua Daho, tak tam jsem ji nikdy neviděl skladem. Je možné, že to mají od nějakého místního akvaristy co protrhává akvária a tedy je pěstované hezky pod vodou?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2012 18:00 Muž LiborSprysl [9015] Re: host
To vychází z toho, jak se cryptocoryny transportují do pěstíren...odrbou je na oddenek a to se jich do bedny vejde... smich smich V Čechách se to zasadí do bláta a může začít kouzlo ano Tady se umí také tak čarovat, jako v Tropice...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.10.2012 17:32 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: host
U těch emersně pěstovaných rostlin je to asi potřeba. Je to zajímavé vidět. Za sebe musím říct, že raději kupuji kytky od akvaristů, protože vím, že jsou vypěstované pod vodou. Ne že bych měl něco proti emersním rostlinám, ale obvykle nepoznám, že je to emersní rostlina, chovám se k ní jak k submersní a pak jsem z toho jelen srnec daněk... Tedy, pokud jde o jednu rostlinku v zaběhlém akva, tak se nic neděje, ale když začnou shazovat listy všechny rostliny v nově založeném akva, pak jsem i já málem zpanikařil... Pak jsem si ale připomněl, že paní, co mi rostlinky prodala, asi o jejich pěstování pod vodou trošku básnila... a dnes mi rostou všechny zasazené rostliny.. Ale jednu chvíli to bylo v akva nehezké. Kdyby řekla, že jsou to emersní rostliny, taky bych je obral.. ale tak jak na tom videu asi ne... Nicméně vím, jak sadit příště :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.10.2012 12:09 host Re: malyLibor
Před asi dvěma roky(?), to předváděl zástupce Tropici v Lysé naživo. Oči jsem měl jak melouny, když jsem viděl co mu zůstalo z kytky před zasazením. Kořínky cca 2-3cm a asi tři, čtyři nejmladší listy. Trhal a trhal. coze

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] 11 12

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 16697x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10513-cryptocoryne-pestovani-sazeni-problem?od=401