Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cryptocoryne - pěstování

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Cryptocoryne - pěstování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2009 22:54 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Johan
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.06.2009 22:43 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Sid
Bavíme se o přírodě. Člověk jen škatulkuje. Vše je jisté do té doby, dokud se to nevyvrátí. Hypotéza se nedá potvrdit, pouze vyvrátit ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2009 22:39 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Johan
:)
Asi by bylo nejjednodušší nechat tu kytku vykvést a podle toulce se nejde splést. Tata-netata! :-D
(Ono to s tím "rodičovstvím" je sice pravděpodobné, ale ne 100% jisté! :-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2009 22:19 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Sid
Však já sem taky myslel délku listů. To, jestli je má přímé nebo u dna závisí hodně na podmínkách.
Samozřejmě se myslel C. x willisii a její formy. Už jen to, že jedním z rodičů je nejspíš C. parva mluví za vše :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2009 22:08 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Johan
Údajem 6cm mám na mysli délku listu, ne "vzrůstnost". :-)
Jinak se kterou z "cejlonských" kryptokoryn si myslíte, že je nejsnáz zaměnitelná?
C. alba? C. beckettii? C. bogneri? C. nevillii? C. thwaitesii? C. undulata? C. walkeri? C. wendtii? Nebo C. x willisii? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2009 21:43 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Killer
Já sem se jí rozhodnul světlem taky pěkně potrápit. Odedneška se opaluje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.06.2009 21:37 Muž Killer [133] - Sumci – Re: Johan
No to je jasný že může mít víc, taky sem jí kupoval tehdy asi 8cm pěstovanou emerzně, ale ta mi pak v akvárku ty listy položila viz tahle fotka rybicky.net/fotogalerie.php… tam ale měla kolem 0,3 W.. tu co sem posílal v minulym komentáři měla několika násobně silnější světlo a taky nižěí vodní sloupec (ta jak leží měla 25 cm sloupec)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2009 21:32 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Sid
Listy mohou mít i 10 cm. To, jestli jsou těsně u země nebo přímé je věc druhá. Ale od příbuzných Cejlonských druhů se nemusí dát snadno odlišit..
Tak běžná velikost v obchodech asi určitě ne. Tam je jedna jako druhá :-D , ale mě nejde, je jen 1-2 cm vysoká=(. Dneska sem jí dal novej domov, tak snad se jí u mě bude líbit víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2009 21:09 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Johan
10cm? To ale není běžná velikost. :-) Uvádí se, že zřídka přesáhne 6cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2009 20:24 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Killer
Moje má sice 1 cm, ale to neznamená, že nemůže mít 10 cm ;-) .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2009 20:22 Muž Killer [133] - Sumci – Re: kuba
c.parva vypadá asi takle rybicky.net/nadrz/1623/k26615.jpg
a jentak pro představu velikosti, tak na týhle fotce rybicky.net/nadrz/1623/70.jpg je akvárko, s vodním sloupcem 15cm, tak si udělej představu jak je malá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2009 07:46 Muž ludviko [24] - Živorodky – Re: Kuba
Nemáte ty kytičky náhodou od paní Rindové z Jaroměře? Taky jsem si přivezl pár kousků "c. parva" :-(, ale jinak rostlinky jsou pěkné a zdravé :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2009 14:09 kuba
zřejmě to bude ten lucens :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   12.06.2009 12:51 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: kuba
Nejspíš to C. parvna nebude, ale spíš C. lucens nebo C. x willisii (také známá jako C. nevillii), což jsou také docela nízké kryptokoryny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2009 12:51 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: kuba
Viděl bych to na Cryptocoryne lucens.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2009 12:48 Žena Kalupinka [32]
Na 100% není. Parva je nizounká, kobercová rostlinka. Ale roste velice pomalu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2009 12:43 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: kuba
Není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2009 12:38 kuba – cryptocoryne parva
Fotka k příspěvku Nevíte někdo jestli je to cryptocoryne parva?díky za odpovědi
Rostlinky mají cca 15cm
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 18:50 Dusyk – Re: FranzFritz
Tiež si myslím, že to nebude ancistrus. Toto sa stalo aj u mňa. Niektoré listy odhnívali a opadávali heho časti. Cryptocoriny nemaju radi zmeny prostredia, presádzanie a podobné manipulácie. Treba ich dať do akva a nevšímať si ich. Pokiaľ sú nové v akváriu, tak to časom prestane a budu pekné zdravé listy. Chce to trpezlivosť. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 18:16 Muž FranzFritz [207] - Tetry
Nedávno jsme tady úplně stejnou situaci probírali. Stejný problém se objevil na mých kryptokorynách x wilisi. Přitom v akvárku nebyli žádní ancistrusi, šneci, žádný rostlinožravý živočich. Vypadá to na kryprokorynovou chorobu. Zbytek listu se totiž rozpadne sám velice rychle bez přispění jiných požíračů. U mne se to stalo po zvýšení teploty v akvárku, po přesazení a po probírce listů. Po shození listů, vyrostly nové.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 15:54 Muž Yirka [9126] – Re: kattya
Začalo to před měsícem a více než pravděpodobně už to nikdy neskončí. Jakmile se Ancistrusi naučí na rostliny, už je těžko něco odradí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 15:27 kattya
No mam tam jedneho ancistrusa.. ja som myslela ze kryptokoryny im nechutia, teda predtym sa ich ani nedotkol, zacalo to asi pred mesiacom
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 13:05 Usine – Re: kattya
To jsou tvoji ancici, v noci si pochutnávají :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 12:06 kattya
Fotka k příspěvku no a takto vyzera ten list dnes
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 12:04 kattya
Fotka k příspěvku ...a dalsia fotka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 12:03 kattya – kryptokoriny - diery v listoch
Fotka k příspěvku Ahojte, mam problem s kryptokorinami. V strede listu sa vytvori diera, ktora sa casom zvacsuje az z listu takmer nic nezostane. Moze to mat na svedomi prisavnik, alebo im daco chyba? Este som nikdy s tymito rastlinami nemala problem ani mi ich ziadna rybka neokusovala.
Takto to vyzeralo pred 4 dnami..
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 22:43 keram – nan
Mám stejný problém, ale tato souvislost mne napadla až po přečtení na webu coze coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 19:59 Muž isamik [180]
Ne vsechny rostliny rostou vsude :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 19:57 Muž kristian [80] – Re: Mirďas
Možná by to chtělo napsat, bližší info, jako například výšku vody, osvětlení, atd.. nebo dát akva do prezentací. Lepší foto by určitě nezaškodilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 19:51 Muž Yirka [9126] – Re: Mirďas
Mám oboje a bez problémů.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 19:48 Mirďas – kryptokoryny a šípatkovce
Fotka k příspěvku Ahoj zdravím všechny. Mám provás jednu otazku a to jestli mohou byt kryptokoryny se šípatkovcema, protože mě echinodorusi v akvariu nechtějí moc růst do výšky atak. rozzureny
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 21:14 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: ukackoR
To akviško už není - teď v něm vegetuje morče. :)
Vysoké bylo asi 38cm, zářivky v dřevěném krytu cca 7-8cm nad hladinou, do krytu pro zvýšení účinnosti vlepen alobal. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 20:04 Muž ukackoR [1] – Re: Sid
Moc pěkný. Jak je to akva vysoké a jak vysoko nad ním je to osvětlení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 19:51 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: ukackoR
Fotka k příspěvku Zkušenost se silně osvětleným akviškem a kryptokorynami mám tuto:
C. affinis + C. pontederiifolia, zářivky 3x 18W, akviško cca 70 l...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 19:19 Muž ukackoR [1] – Re: Sid
Pravda. Osobně mám zkušenost s crypt. affinis, která při intenzivním světle pokládá listy. Crypt. aponogetifolia mi hnala listy směrem k hladině jak při silnějším tak i při slabším světle. Zajímaly mě právě crypt. cordata a pontederiifolia, které bych chtěl umět vyprovokovat k vyššímu vzrůstu, jsou to krásné rostliny. Viděl jsem u známého oba zmíněné druhy, které měly listy těsně pod hladinou, takže výška byla něco okolo 45 cm, něco nádherného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 17:30 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: V
Jak píše Václav - u většiny rostlin platí, že čím více světla, tím má rostlina menší potřebu se vytahovat. Ovšem u jiných rostlin může dostatek světla (při splnění dalších podmínek) vyvolávat intenzívní růst, zatím co nedostatek světla může způsobit, že rostliny nerostou a tudíž se ani nevytahují. :)
Ne pro všechny kryptokoryny pak platí, že "se při silnějším osvětlení "plazí" u dna, při slabším se "natahují za světlem", přičemž "je to ale víc o poloze listů, než o vzrůstu rostliny"... :-)
I pod intenzívním osvětlením mohou kryptokoryny "lézt z vody", místo aby se krčily u dna. ;-) :-)
Všeobecně se kryptokoryny označují jako jedny z nejméně na světlo náročných rostlin, ale pravdou je, že i mezi nimi existuje nemálo druhů, které jsou na světlo poměrně náročné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 12:02 V – Re: ukackoR
Kryptokoryny se při silnějším osvětlení "plazí" u dna, při slabším se "natahují za světlem". Je to ale víc o poloze listů, než o vzrůstu rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2008 21:41 Muž ukackoR [1]
S kryptokorynami je to vždycky trocha alchymie. Děkuji všem za reakce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2008 21:37 Usine – Re: ukackoR
U většiny rostlin platí čím více světla tím je rostlina nižší a širší a naopak. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2008 21:08 Muž ukackoR [1]
Byly u známého v akváriu, takže submerzně. Mám jen jednu zářivku na 250 l akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2008 20:47 Muž Radek [3]
Nebyly před zasazením pěstovány emerzně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2008 20:45 marsz
Hádám, že se jejich velikost uskuteční podle potřeby. Jestli jsou krátké, tak bych ubral osvětlení. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2008 20:41 Muž ukackoR [1] – jak donutit kryptokoryny k prodloužení stonků
Chtěl bych se zeptat, zda někdo nemá zkušenost s pěstováním kryptokoryn (srdčitá,sumatránská). Oba druhy mi rostou celkem dobře, listy jsou velké a zdravé, ale nedosahují výšky, kterou měly před zasazením do mé nádrže. Zkoušel jsem i zvednout osvětlení výše nad akvárium, ale kryptokoryny stonky neprodlužují. Děkuji za reakce.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2007 13:54 Žena ufinka [28] - Asie – rostliny vodu nemění
K rostlinám okyselujícím vodu: mám miniakvárko, kde se rozrostl jávský mech a kromě něj už je tam jen drobounká kryptokoryna, mám jej už nějakou dobu a pH je furt stejný! Rostliny si sice vodu trošku upravují, ale pokud máš tvrdou a nekyselou vodu jak třeba u nás v Brně, je těžké její parametry nějak měnit. Jak už bylo někde psáno, taková brněnská voda je jak pufr, prostě se vždycky vrátí do pův. hodnot. Takže o okys.se neboj. Co se týče rostlin, jeden starý zkušený akvarista mi říkal, že s různým ovlivněním rostlin mám ale přeci jen počítat-nemusí se to týkat jen kyselosti, že...takže rada zní, rostliny prostě odzkoušet a nejlépe mít v jednom akva vždy max. 4 druhy rostlin!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2007 12:37 Jítý
Mam zařivku 15W Jinak to měření je ph,zapoměla sem to tam napsat.Četla sem članek na internetu, že tam chybí CO2 a kr. si s tím dokáží nejlíp poradit,proto přežívají,ale mění vodu na kyselou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2007 10:40 Sidonius
Mám "hokej" z vašeho popisu hodnot vody. Že je studniční a tvrdá bych pochopil, ale ten údaj 6,4 - to je pH?
Kryptokorýnám se daří nejspíš proto, protože jim - narozdíl od jiných druhů - podmínky ve vašem akva vyhovují nebo alespoň dostačují.
Čím svítíte? Tou 9W lampičkou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2007 09:22 jítý
Děkuju moc za vaše rady, zajedu do města nějaké tyto rostliny koupit, pokud je seženu. Měla sem Egeria densa,byla super, ale pro akva 50l moc velká,chudák se tam furt nevešla. Mame vodu tvrdou ze studny 6.4, ale v akva s kr. se mění na 6.8 a dál...je možný že si kr. vytváří svoji vodu?? Už tam mam skoro jenom je.Začala sem přidávat trochu sera morena na měkkou vodu.Jinak světlo mam 15W.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2007 22:53 Žena ufinka [28] - Asie
Zkus i jiné kryptokoryny a valisnerie. Taky jávský mech. JInak se podívej u akvaristů z tvého města se stejnou vodou, co jim dobře roste a popros o přebytky. A prostě zkoušej dál, co ti poroste...ze stejné vody se dá vycházet, ale můžeš mít jiný substrát, světlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2007 22:25 Muž Horác [3942]
Všechny kryptokoryny nelze házet do jednoho pytle ... jejich geografické rozšíření je velké a tak není divu, že se během evoluce přizpůsobily značně odlišným podmínkám. Najdeme mezi nimi druhy vápnomilné i vápnostřezné. Údajná nesnášenlivost kryptokoryn souvisí spíše s tím, zda mají vhodné podmínky či nikoliv. Pokud se kryptokoryně daří, dokáže konkurenci, které naopak složení vody až tak nevyhovuje, doslova umořit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2007 20:57 Muž Killer [133] - Sumci
mechová koule je myslim z Evropy,ale to je fuk..já teď dělam asijský akvárko a mam u ní Valisnerii,ikdyž jsem četl,že se nesnáší..Mam to vyzkoušený někdy od Listopadu že si nevadí.Rozhodně dobře u ní vypadá limnophila sessiloflora, hygrophila polysperma a hygrophyla corymbosa,nebo tam přidej jiný kryptokoryny..taky tam mam microsorum pteropus..jinak z ostatních kontinentů: echinodory sem s nima měl asi půl roku než sem je dal do největšího akvárka a nevadilo jim to..taky sem tam měl ludwigii,kosokvět,sgittarie 2 druhy,stolístek,anubiasyhydroctyle 2 druhy a hydrocleis nymphoideas chvilku..bolbitis s nima jde taky

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [11] 12

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 16697x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10513-cryptocoryne-pestovani-sazeni-problem?od=501