Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

L-sumci

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 15 Přejít na další stránku   1  
L-sumci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   13.12.2012 22:33 Muž Martinero [41] - AmerikaRe: invalida
reference obzvláště pro invalidu, souky a další ty, kdož nevěřili mému návodu, jak vytáhnout ancáka: Poněvadž můj kamarád má své ryby velice rád a dopřává jim jak se dá, je pochopitelné, že ryby vyhladovět před odchytem L-sumce nenechal. Jeho žena, dnes při zhasnutí osvětlení vložila do nádrže pastičku*** a dvě hodiny poté v ní byl můj L142 Baryancistrus sp. "Big White Spot Pleco" 15cm. Pastičku pak jen na nylonovém vlasci vytáhla a celá záležitost zabrala necelé dvě hoďky drazí přátelé :) škoda jen, že jsem toho krasavce nevyfotil hmm




***pastička: průhledná pet láhev od mléka, hrdlo uříznuté tak, aby tam byl optimální otvor na velikost Ancáka. Horní část láhve je odříznutá a otočená vchodem dovnitř, který je mírně roztřepený tak, aby nebránil vstupu dovnitř ale byl pro rybu nepříjemný zevnitř láhve. spojené okraje láhve jsou proděravěné a provizorně jakoby sešité rybářským vlascem, kterého jeden konec vede až z nádrže ven, abychom past mohli vytáhnout. A už stačí jen nechat ryby vyhladovět, do láhve strčit návnadu a čekat... ano smich potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   01.12.2012 10:24 Muž snehulda007 [850] Re: Martinero
To víš že jo...nenech se odradit...Já takhle chytal ancíka v padesátce,když jsem jí rušil..Hele stačilo jen všechno vyházet ven a pak asi hoďka a půl urputnýho nahánění a byl venku smich Nakonec jsem ho dostal tak,že když se přicuc na sklo a vyšplhal do půlky aq. tak jsem pod něj dal síťku a upustil vodu a počkal až se pustí ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   01.12.2012 10:21 Muž souky [592] - RostlinyRe: Martinero
to bude nejdelší video na youtube smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   01.12.2012 09:58 S Muž invalida [3881] Re: Martinero
Jen jestli jen nemachruješ smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   30.11.2012 23:43 Muž Martinero [41] - AmerikaRe: invalida
Invalida je docela šprýmař koukám. :-) Hele na pohodu. Vyvrátím všechny tvé poznatky, řikáám ti, strčím síťku, i bez žrádla, ancák připlave, bleeeskurychle pochopí kdo je jeho pánem, zamrká, elá hop do síťky, tahám ven, ancák šťastný u svého páneška a těšíc se domů a to vše během několika sekund.
...bude to nejsledovanější video na Youtube smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.11.2012 22:13 S Muž invalida [3881]
nebudu kamarádovi orat akvárko ...no jen aby ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   30.11.2012 21:28 Muž Plecos [322] Re: Martinero
Já bych vyhlédl oblíbené místo, kde se LDA33 schovává a pokusil se chytit ho do ruky. Popř. za spolupráce kamaráda ho za pomocí ruky navést do síťky - tohle nahánění bude nejpravděpodobnější varianta. Mám v šestistovce čtyři nebo pět velkých kořenů (tak 8-15 kg) a ty většinou při výlovu skoční venku. Na pastičky bych se vyprdl, aby se v tom ryba nějak nevzpříčila a nebo si nepřivodila nějaké zranění...
Docela mě překvapil ten skrytý život, baryni se většinou docela rychle otrkají a jdou hned na krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.11.2012 20:07 Muž Martinero [41] - Amerika
Děkuju vřele všem, za názory a rady. Ani jsem nečekal takovou vášnivou debatu. Udělám to jak jsem říkal; po třídenním pustu pastička z pet láhve, když to nezabere, tak pastička ze síťky. Návnada - tableta spirulinu a Jumbo-patentky. To by bylo aby to kua nebylo. Když to nezabere, tak se holt budu muset obrnit trpělivostí. Pak poreferuji. Každopádně ale nebudu kamarádovi orat akvárko skrz mou rybu. To by asi nadšenej nebyl. Mějte se palec

Anebo obráceně. Začnu síťkou, jak píše prasan. Zamlouvá se mi to víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   30.11.2012 19:40 Muž Attta [208] Re: prasan
Jenom abych to upřesnil, já nebyl ten kdo se ptá, jen jsem reagoval na příspěvek od uživatele Martinero. Já mám ryby tam kde mají být, takže u mě se přesun ani chytání konat nebudou. :-D
Ale zatím máš nejpovedenější návod :-D hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2012 19:15 - Re: Attta
Pár dní nekŕm a potom do sieťky daj spirulinu.Až sa zlezú,ťahaj. :-D ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2012 17:14 Muž Attta [208]
Jsou to potvory, člověk může vydělat z akva všechno a nechat tam jenom štěrk a stejně je má člověk problém najít. Nejhorší možná kombinace je ještě když se rozkalí dno a pak už nezbyvá fakt než být trpělivý ! :-D

invalida: S pastí jsem nikdy nedělal takže nevím. Celou vodu z akva jsem snad měnil jenom jednou nebo dvakrát, takže manévry s rybama se mě téměř vyhýbají a tak s těmahle vychytávka fakt neumím.
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2012 17:02 - Re: invalida
Podobná skúsenosť.Vedia sa potvorky perfektne maskovať i na štrku.A zalezú všade,tade. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   30.11.2012 16:58 S Muž invalida [3881] Re: Attta
Seš nějakej citlivka... sem z 800ky lovil malý elka..nakonec sem to vyrval ..vyndal šutry ..kořeny a dolovil. Když sem, 2 dny čekal a zjistil že už tam není žádnej, osadil sem akva, napustil vodu a hle...do 10 minut asi 40 prcků na skle. Takže past a trpělivost ...a bacha na možnost udušení...častá kontrola Attta napsal: ????
Zabere víc hodin a dnů než co ?
PS: Raději se pochechtávat než pomoct druhým.....?? Tady už nechápu vážně nic na tom fóru. Ubohost!
ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2012 16:46 Muž Attta [208] Re: Yirka
Dobrý nápad:) Kdysi jsem taky musel všechno vyndat, než jsem ancistrusy vychytal. Pamatuju si že jsem se u toho pěkne rozčílil. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.11.2012 16:28 Muž Yirka [9126] Re: Attta
Já používám i toto: rybicky.net/fotogalerie.php…
Takovou nástrahu v síťce. Letos na jaře, když jsem chtěl vychytat vše do posledního, mi ale nezbylo nic jiného než vytahat rostliny a dekorace a pak teprve dochytat.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.11.2012 15:12 - Re: Attta
Niekde tu v článkoch je na to šikovná pascička.Ja pascičky nepoužívam,som trpezlivý a keď sa nedá jeden deň počkám si naň neskôr. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2012 15:05 Muž Attta [208] Re: prasan
No v tomhle se s váma nepřu, ale neznám lepší způsob, pokud má někdo totálně prorostlé akvárko (kořeny, rostliny). Se síťkou tam asi stěží bude někdo mávat, to je nemožné. Pokud víš o nějakém lepším zplsobu rád se přiučím! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2012 15:00 - Re: Attta
Invalida sa smial a ja sa musím pridať smich ,pretože vieme čo to obnáša.Neraz som takto museli loviť aj dva dni keď som predával ancíky.Raz som si dokonca privstal 2hod skôr pred odoslaním aby som samca zarána vylákal. smich Je to proste zábava. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2012 13:55 Muž Attta [208] Re: Yirka
Ja mluvil o odchytu sumců v mém případě ancistrusů, kteří mají kůži dost odolnou. Jiné ryby bych do ruky nechytal. A taky to je záležitost u které jsem více než opatrný navíc jestli dobře počítám tak jsem ryby odchytával snad jenom 2x nebo 3x. ;-) Ta past je učritě nejlepší způsob obzvlášt v prorostlých a velkých akváriích. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2012 12:34 Muž Yirka [9126] Re: Attta
Ruce jsou pro tebe možná jitotou, není to však dobrý způsob odchytu ryb obecně. Může to přinést problémy související s poškozením kůže.
Pokud je nějaká rybka těžko chytatelná (btw zkoušel jsi systém odchytu dvěma síťkami naráz?), je nejlepším způsobem již popsané chytání do pasti.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2012 11:40 Muž Attta [208] Re: threat
No já vždycky ztratil nervy a nakonec jsem je stejně chytal do ruky, ale mám jenom 80 litrů čistý objem. Také mám jednu velkou mušli, ve které se i stará o jikry a tam tráví většinu času. Takže mi stačí vzít mušli a mám jistotu, že tam alespoň jeden je (i s vodou). Jednou jsem vytáhl mušli a ani netušil že ho tam mám, pak když jsem to zjistil tak jsem ho stejně z tama nemohl dostat ven, asi se mu tam líbilo. Zbytek lovím rukama nebo sítkou, ale říkám se sítkou jsem téměř vždy neúspěšný tak ty ruky jsou jistota. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.11.2012 11:31 threat Re: Attta
On to "invalida" určitě tak nemyslí.Jinak já se snažil odlovit gibouše-30cm. dá se říct,že v tom samém akvárku,na to jak je velký,tak to vypadalo,že ponořím síťku a pude ven,ale omyl a velký,tak rychle vůbec nevypadal,na první pokus my vytrhal snad všechny rostlinky v akvárku,tak jsem ho nechal,ale je navyklí při krmení připlavat k otvoru a tam si bere přímo se lžičky,proto jsem si myslel,že to bude v pohodě(vypadal krotce),nakonec jsem musel dát do akva tu síťku a nechat ji na zemi dva dny,až si na ni zvykl a znova připlul k otvoru,tak za pomoci nachystaních drátků jsem síťku zvedl a byl venku.
Jinak držím pěsti,ať se zadaří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2012 10:17 Muž Attta [208] Re: invalida
????
Zabere víc hodin a dnů než co ?
PS: Raději se pochechtávat než pomoct druhým.....?? Tady už nechápu vážně nic na tom fóru. Ubohost!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 14   30.11.2012 06:30 S Muž invalida [3881] Re: Attta
Přeju příjemnou zábavu smich To asi zabere víc hodin a dnů ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.11.2012 00:28 Muž Attta [208] Re: Martinero
Myslím, že to co navrhuješ je asi jediný způsob jak to udělat. Nic jiného mě taky nenapadá. Někde jsem slyšel že se petka rozřízne na dvě půlky a ta druhá polovina s hrdlem se obrátí tak aby hrdlo bylo unvitř té druhé půlky. Ryba by neměla být schopná vyplavat ven. Sám jsem to nezkoušel, ale četl jsem o tom několikrát a měli s tím všichni dobré zkušenosti. Takže to zkus s tou petkou od toho mléka, která má širší hrdlo a dej dovnitř veškerou stravu co najdeš a mělo by to zabrat. Držím palce! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.11.2012 00:17 Muž Martinero [41] - Amerika – Výlov nočního tvora
Zdravím vás přátelé, mám na vás záludný dotaz a prosbu. Nemáte či neznáte někdo fígl, kterak vylovit L-sumce z pěti set litrového zarostlého a kořeny zaskládaného akvária??? Dal jsem si svého 20 cm L142 Baryancistrus sp. "Big White Spot Pleco" na pár měsíců ke kamarádovi k terčovcům do úschovi a teď jsem bezradný. Vylézá jen v noci a přes den není vůbec vidět (max. jednou dvakrát týdně na okamžik).

Napadá mě třeba tři dny nekrmit, nechat vyhladovět a poté průhledná petláhev s širokým hrdlem (od mléka) v ní patentky, okurek apod. Láhev proděravět, ať se uvolní pach do vody, navázat na provázek, vložit na noc do vody a čekat. Předpokládám, že by krunýřovec mohl do pastičky vlézti, načež já láhev provázkem vytáhnu a vuoalá mám vyhráno. Ale má to někdo ozkoušené? Nebo máte lepší nápady? hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 18:15 threat Re: alfik1
Děkuji Vám pánové,už se na ně těším,přijdou mi v neděli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.11.2012 15:55 alfik1 Re: NHKG
L270 určitě okusovat listy nebudou alespon jsem si toho u nich nikdy nevšiml a že jsem jich už pár odchoval řekl bych že granule pro terčovce jim určitě budou velmi chutnat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 14:29 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: threat
Myslím, že není se čeho bát. Většina L Sumců jsou celkem odolné ryby. Já třeba přišelo skupinu skalárů sp. Nanay a L204 v tom samém akváriu spolu s ostatními rybami vegetovali bez problémů. L204 bych ti i celkem doporučil.
Na teplotu kolem 30°C je spusta druhů zvyklých a třeba i studenomilnější L128 u mě v létě nemají problém s teplotou vody těsně nad 30°C. CO2 ničemu nevadí, je to podobně inertní plyn jako dusík, ale je potřeba si ohlídat dostatek kyslíku ve vodě. Protože při dodávání CO2 do vody většinou není žádoucí vzduchování a ni velké víření hladiny, aby CO2 zbytečně neunikalo. A taky si ověř, že tebou zvolené Lka nechají kvítka na pokoji, moje L204 v mládí trochu okusovaly Echinodory a L128 je úplně sežraly, takže v akva už nemám rostliny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 12:53 threat Re: haka
Díky,ale vše jsem už pročetl,taky proto mám zájem o tyhle L270(stejné podmínky jak terčovci).Mám jen obavu z náchylnosti těchhle ryb.Jde mi o osobní zkušenost-např. já mám v akvárku i pár skalárů a ti mi někdy trochu lapají u hladiny,ale terčovci jsou naprosto v pohodě.
Já jen,abych ty sumce zbytečně netrápil
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 11:50 haka Re: threat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 09:52 threat – L-sumci a CO2
Zdravím Vás,chci si pořídit k terčovcům nějaké eL-sumce (L270,L66) a zajímalo by mne,jak snášejí přihnojování CO-čkem?Vstupní vodu mám pH 7,8 a srážím ji na pH6,8-7,ony něco málo udělají i kytky,ale CO2 tady mám,tak jestli jím to nemůže uškodit?
Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2012 13:06 haka Re: host
díky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.11.2012 12:40 host Re: haka
No a co třeba tohle:
www.aquarienbastelei.de ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2012 12:04 haka – Odchov potěru
Dobrý den,v několika článcích jsem četl o používání Gerd-boxu.Ale nějak se mi nedaří najít bližší informace.Neměl byste někdo foto,nebo odkaz ?Strejda gůgl se se mnou na toto téma nechce bavit

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2012 14:08 Muž Xedos [9] – L 18
Pokud má někdo zájem o 4ks L 18, tak jsem je dnes viděl ve Znojmě cca 10 cm. Jsou nádherní .cena myslím byla 590,-Kč
www.dajanapet.cz/… :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 09:03 gelin – ancistrus L-183
Zdravim,nasel by se nejaky akvarista z okoli C.B co by mel a nebo umel sehnat ancistruse L-183.Predem diky :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2012 22:22 valda Re: alfik1
ok, diky moc brzo se ozvu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2012 22:20 alfik1 Re: valda
vacek1@.seznam.cz nebo 605852989 radáji se domlivit tak dva dny dopředu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2012 22:07 valda Re: alfik1
tak to by bylo super ,jeste na tebe nejaky kontakt a je to vsechno :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2012 22:02 alfik1 Re: valda
myslim že jo jsem přímo z CB tak neni problém celý prázdniny jsem doma hlídám prcka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2012 21:39 valda Re: alfik1
chlape ,zeptam se bydlim kousek od Č.B ,bylo by mozne se u tebe nekdy zastavit na cumendu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2012 21:34 valda Re: alfik1
jasne ,klidne si na ne pockam ,chci je na 100%,tak se mnou pocitej :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2012 21:16 alfik1 Re: valda
do konce týdne půjdou všechny mladý od L 201 a 270 do jiného akvárka abych vůbec zjistil kolik a jak velkých ryb tam je
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2012 21:12 alfik1 Re: matesino
já jsem od něj bral asi před třema lety trubky a bez problémů občas je prodává i na aukru a má i jiné druhy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2012 20:24 matesino
co jsem našel už dřív tak toto www.bazar.cz/… tak jen jestli už od něj někdo bral ? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2012 19:58 matesino – Jeskyně pro L-sumce
Chtěl bych se zeptat zda nevíte o někom kdo vyrábí jeskyně pro L-sumce ? Popřípadě kontakt. Díky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2012 12:41 S Muž invalida [3881] Re: pavelbartek
Jéé tak to mě nenapadlo....díky ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2012 12:40 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: invalida
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2012 12:32 S Muž invalida [3881]
Ancistrus leukosticus...víte někdo jak to vypadá? Nic nemůžu najít

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [15] ...... 52 53

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 81209x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9310?od=701