Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

L-sumci

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 34 Přejít na další stránku   1  
L-sumci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2009 11:57 Muž kostej [0] - Sumci – Re: Plecos
Ahoj patentku živou, či mraženou, po mražený se mi zdálo že jsme sem tam chytl nějakého příživníka, tak jsem mražený začal nechat odstávat ve vařící vodě a pak vychladnout a od tý doby mám klid. Sice už asi nejsou tak vyživný ale chutnaj jim taky potvůrkám coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2009 10:40 Muž Plecos [322] – Re: Killer
Zdarec, dávej normálně salát, ten se líp obsluhuje. I když já už s ním přikrmuji jen málo. Dávám hlavně patentku, hikari pelety (ty hnědé pro masožravé sumce) a sem tam i nějaké ty zelené tablety... A taky by mělo v akva být nějaké dřevo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2009 23:37 Muž Killer [133] - Sumci – Re: goblizek
Tak mam u sebe v akvárku samotný L059 (ještě sou u nich 4 sekavci) na výkrm, zkusim tu tvojí směs..hrášek i špenát bereš z mražený zeleniny?Koupil sem nějaký albert quality filé a ryby to skoro nežerou:-(zůstalo to tam normálně den a půl..pak to sežrali..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2009 22:49 Muž kostej [0] - Sumci – Re: sokar
Někde v regionu Xingu alespoň to psali v aquaristiku v prvním čísle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2009 20:31 sokar – Re: Nedory
Nevíš náhodou na kterým toku chcou tu přehradu stavět?? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2009 09:01 Muž goblizek [31] – re:nedory
ahoj nijak speciálně jsem je nepřipravoval vodu mněním cca každý týden cca 15 l,teplotu držím na 28 C,a krmím dost vlastními okurkami a mraženým mixem(hrášek+špenát+filé rozmixovat a zmrazit a pak jenajen krmit)poprvé to bylo úplné překvapení a po 35 dnech to zopakovali ta teď už budu připraven.mám 3 samce a 2 samice a tře se jen jeden samec(asi ten nejdominantnější)
zatím ahoj a držkolezcům zdar
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2009 08:55 Muž goblizek [31] – re:nedory
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2009 16:59 Muž Nedory [15] - Sumci – Re: JuraS
jj, tržní ceny. Záleží na nabídce a poptávce. L-sumci se začnou množit někdy i po několika letech a produktivita je nižší. A celkově jsou s odchovem různé komplikace, co jsem se dočetl, proto nabídka nikdy neuspokojí poptávku, navíc teď ty zákazy v Brazílii, stavba přehrady, akvaristi - tímhle tempem L-sumci vyhynou, to teprve budou ceny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2009 13:21 JuraS – Re: Nedory
No někde jsem viděl v nabídce L sumce a ceny 2 litry víc za 15 cm kousek...jestli se tedy nepletu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2009 13:15 Muž Nedory [15] - Sumci – Re: JuraS
Teď nevím co myslíš. Co je drahé a co je novinka?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2009 10:58 JuraS
V čem je jejich cena tak vysoká ? Jsou novinka a není jich tady moc ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2009 10:43 Muž Nedory [15] - Sumci – Re: goblizek
hoj,
chtěl jsem se Tě zeptat jestli jsi to tření nějak spouštěl nebo jestli jsi to nechal přírodě. Na plecofanatics psali, že při odchovu L168 zvedli teplotu na 29 pak snizili na 26, přestali krmit, vyměňovali co týden 50 procent vody a simulovali déšť... Taky už ti moji vypadají, že jsou na tření velcí dost a podle vzhledu to vypadá, že mám jednoho samce a tři samice...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 18:39 Muž Plecos [322] – Re: Killer
Já myslím, že kdo se zajímá, tak si to na konkurenci přečetl ;-)
Aktuality žádné k tomu zatím nejsou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 18:38 Muž Plecos [322] – Re: goblizek
Však to časem výjde!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 14:26 Muž Killer [133] - Sumci – Re: Plecos
Tak furt čekam kdy se jeden Vašek pochlubí s těma L134kama potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 13:47 zdendarybicka – Re: goblizek
já si myslim, že by si mu to brát neměl, spíš se zaměř na vodu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 08:35 Muž kostej [0] - Sumci – Re: goblizek
Jednou to se to podaří ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 07:02 Muž goblizek [31]
tak po 3ech dnech jsou jikry opět plesnivé a vyhozené z domečku :-( příště mu to hned vezmu a dám bokem do aqa. :-( (a to jsem jim namíchal vodu tak akorát ano
tak možná příště
zatím zdar
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2009 22:57 Muž Plecos [322] – Re: Roman1
TAky L168? A jak se zadařil odchov???
Samo taky gratulace a máte i jiné druhy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2009 22:57 Muž Plecos [322] – Re: goblizek
Zdravím,
tak to gratuluji! :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2009 21:46 Muž kostej [0] - Sumci – Re: goblizek
Tak ať se zadaří držím palce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2009 20:36 Roman1 – Re: goblizek
Gratuluju. Já jsem koupil 30 chovnejch kusů, dal jsme je do akvárka a vytřeli se mi do týdne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2009 20:29 Muž goblizek [31] – L 168
zdař bůh
tak jsem dnes zase oběvil jikry v domečku pod samcem tak doufám že tentokrát s toho nějaké ty mimina budou.
Ráno nafotím a pošlu i foto(doufám)
Zatím čau a držkolezcům zdar ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2009 11:15 0 – Re: Jirka
Vyhraněné nároky nemají , a požadavky jsou vypsány v popisu o chovu. Na AKVA BOHUŇOV mají nabídku těchto krunýřovců . Jestli stále platí jsem neověřoval , protože ta cena ............ + daleko a radši si vybírám osobně , třeba na akva akcích .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2009 22:05 Muž Jirka [10] – Re: 0
Díky Všem za rady.
Tak to potřebuji sehnat dospělého samce:-(
Od terčů k lorikáriím :) smich
Upravuje se jim nějak voda jako terčovcům,ph,vodivost......... ?
Jirka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2009 08:27 0 – Re: Jirka
Fotka k příspěvku Pro běžný chov ta teplota 22 - 23°C stačí , na tření těch 26°C. Pro odložení jiker se vkládají do akvária úzké vodu neovlivňující trubky ( novodur , sklo ...) , třeba takové co se používají na rozvod vody , vzduchu , s průměrem pro dvě ryby a o něco delší , aby se do nich celé vešly a 'trubičky' nutno zabezpečit ukotvením tak , aby s nimi nemohly ryby pohybovat , když jsou uvnitř i okolo nich.

Na opravdu spolehlivé množení těchto ryb je nejlépe obstarat větší hejno - i z více zdrojů , alespoň 8 - 10 ks. Na holém dně nebo jemném písku samostatně nebo s podobnými druhy vydatně krmit a , až dospějí , tak se chovné páry samy vytvoří a vytřou.

Tyto ryby jsem umisťoval do nádrží s porodničkami o obsahu 50litrů a k malým potěrům jikernatých i živorodých ryb , kde ze dna sbíraly zbytky potravy a tak se i dostatečně nasytily ( jako čističe používám v odchovnách i krevety a dřív zmíněné marisy ) . Časté výměny vody byly samozřejmostí. V běžných akváriích s hbitějšími rybami hladoví a nerostou.

Na mojí starší ne zrovna pohledově ostré fotce je vidět červené L010a na dně - vlevo mezi 'kulatějšími' valouny a vpravo před delším kamenem.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2009 08:10 ondra08 – Re: Jirka
při pohledu z vrchu je to scela jistě samice. a já si myslím, že L010A, protože ty jsou celkově dostupnější než lanceolaty ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2009 23:16 0 – Re: Killer
Fotka k příspěvku Kde ty ryby beru ? Prostě sháním kontakty a objednávám s předstihem , že až bude k mání , tak beru. A taky to jsou nemalé výlohy , ne každý je ochoten dát za jednu přírodní mečovku stovku a nutno vzít přinejmenším trio ( samec s dvěma samicemi ) a připočítat se musí i cestovní nebo doručovací výdaje ; a to mám jen mečovek několik druhů.

Marisy , když je mám doma , umisťuji do odchovných nádrží bez rostlin , kde jsou lepšími - výkonnějšími čističi než okružáci nebo Pomacea . Lze je chovat zvlášť a krmit zeleninou i masem , ale pozor , jsou citlivé na "zkaženou" vodu!

Jestli dá Marisa přednost pouze řase nutno vyzkoušet , rozhoduje chutnost určitého druhu rostliny a i zásobení jinou rozmanitější stravou , kterou plž potřebuje , třeba zbytky krmiva.

Na snímku v chovném síťovém koši je 150 ks potěru mečovky montezumovy ( Xiphop. montezumae ) spolu s potěrem živorodky ostrotlamé var.černá lyra ( Poecilia sphenops ). Ve vedlejších 'koších' jsou dále např. X. malinche , X. birchmani , X. multilineatus a další divoké i cenné barevné druhy ryb.

Ta zelená voda , vlivem krmení a menšího množství rostlin , vyhovuje rozvoji planktonu a i rybky z ní 'filtrují' fyto i zoo mikroorganizmy.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2009 22:36 Muž Jirka [10] – Re: 0
Já je mám u krevetek ve 160l akva 2 kusy,ale nemám tam topítko,takže většinou teplota v průměru 22-23c,tak to je pro ně dosti nevhodné,myslím,že potřebují okolo 26c,asi je dám do menšího s topítkem samotné a uvidíme,nebo by se třely i při nevhodné teplotě?Ale podle tlouštky bych je tipoval na samice plné jiker,přece jen jim je kolem 18měsíců,to už by se asi třely-mít samce-být to párek,co myslíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2009 22:31 0 – Re: Jirka
Podle hmatových vousů by se neřídil , výrůstky u samců jsou spíš z vrchní strany , a teď s určitostí nevím jestli to platí i u Rineloricaria sp. Red L010a , když samce nemám , ale u mých Dasyloricaria filamentosa mají samci zřetelné štětinkové kartáčky na prsních ploutvích.

Lépe poradit může ten co tyto ryby množí. S takovými lidmi jsem se , už v minulosti setkal , jenže kontakt na ně si nenapsal.

Ještě jsem měl ekvádorské lorikárky ( Loricaria simillima ) , u těch se dalo rozlišit pohlaví poměrně snadno právě podle tvaru hlavy ; na chov jsou však náročnější - citlivější na zhoršené prostředí i příliš sníženou teplotu , ale venku , též uměly přežít.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2009 15:16 Muž Killer [133] - Sumci – Re: 0
To je jasný, že čim větší jezírko tím stabilnější to je..Kde ty ryby bereš? to nejsou u nás běžně dostupný druhy..A co ty Marisa cornuarietis? Já je měl a sežraly všechny kytky co sem měl..tak sem to vyhodil k tlamovcum a to ani nesežrali, nakonec sem je musel vyzírat a vyhodit..Mam teď přemnoženou vláknitou řasu v 12 l akvárku protože je na dením světle..mam tam dario a krevetky..myslíš že když tam dam jednu marisu, že mi sežere jen řasu a nedá se do rostlin?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2009 11:41 Muž Jirka [10] – Re: Jirka
Fotka k příspěvku Že by samec,viz fousky?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2009 11:39 Muž Jirka [10] – Re: 0
Fotka k příspěvku Dnes jsem se dostal ke kvalitnímu fotáku,tak toto jsou realistické fotky.................
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2009 09:46 0 – Re: Killer
Fotka k příspěvku Čím větší jezírko , tím stabilnější prostředí , ale také tím víc práce s výlovem . Musí se vytáhnout všechny nádoby s rostlinami a jiné předměty z vody a ty zkontrolovat , nejsou-li krunýřovci v nich ukrytí. Za čisté vody se dá za tmy lovit při baterce ( 'čelovce' ) do hranatých sítí , já osobně vodu z jezírka vyberu , protože ryby se zavrtávají do bahna , které sítí procedím a vyberu všechny přítomné kusy.

Na přiloženém snímku je záběr do jezírka v němž jsou letos 'lorikárky' na letním pobytu venku. Bývají občas vidět , ale v té hloubce mezi rostlinami není snadné je nafotit. Tato nádrž je určena hlavně pro Ameky ( Ameca splendens ) , které si v něm rejděním libují a mimo nich tam jsou i divoké horské mečovky ( Xiphophorus nezahualcoyotl ) a na omezení vláknitých řas 29ks plžů marisy ( Marisa cornuarietis ).

Vláknitou zelenou řasou krmím i své krevetky , které ji s chutí žerou , ale musí se dát bacha , aby v řase nebyly larvy a vajíčka dravého hmyzu nebo nezmaři , ploštěnky a pijavky.

Každý rok vypouštím ven i 'ancistruse' . Ti jsou dost divocí a ve velkých nádržích se obtížně loví ( loni byly v nádrži 5,5m x 2,5m velké a musel jsem ji úplně vyčerpat , aby je chytil ) , proto jsem je v tomto roce umístil do menšího 'kamplu' , kde jsou společně s Čapalami pardálími ( Chapalichthys pardalis ) a divokým druhem plat monterrey ( X. couchianus ).
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.07.2009 08:13 0 – Re: Plecos
Fotka k příspěvku Přírůstky v délce ano , ale namnožit jsem je nemohl , mám jen samice (byly na jaře plné jiker) a samce se mi nepodařilo v prodeji objevit (loni jsem o jediného ještě nedospělého samce přišel ) , a když se náhodou nabízejí , tak to jsou mladí na tření nepoužitelní jedinci. Krunýřovci se v jezírku drží převážně u dna , kde není dostatečně vysoká stabilní teplota na tření a vývoj jiker. Lépe je rozmnožit je v akváriu a ven v červnu vysadit mladé , nejlépe do spec. nádrže typu pařeniště , tím myslím orámovanou , ať se tam nedostanou čolci a rejsci vodní , s možností překrývání sítí s velikostí ok , kterými prolétnou k hladině pakomáři jejímiž larvami se rybky živí , ale neumožní (síť ) nálet potápníků a vážek (někdy i ptáků ) . A za chladna se na síť dá položit fólie s dírkama nebo spádem , ať se na ní nemůže hromadit voda - velká tíha. Může se i napojit ohřívač a čerpadlo pro mísení vodních vrstev ; v tom případě zásuvky na přiváděcím el. kabelu musí být zabezpečeny proti vlhkosti. Ohřívač jsem v minulosti použil jen na podzim k prodloužení pobytu ryb venku . Doporučuji vylovit ryby včas , dokud jsou teplé dny , aby nebylo pozdě - voda se koncem léta míň prohřívá a rychleji vychládá (krátké dny a slunce je níž ).

Ano viděl jsem dva odlišné typy této ryby , ale nemám osobní zkušenost s rozlišením podle barvy jiker.

"Temné" foto: U mnohých druhů akvar. ryb používám při jejich "letnění" chovné sítě , pak nemám potíž s jejich výlovem , neztratí se beze stopy , nedostanou se na ně kočky a nemohou vyskočit na břeh a tam zahynout - za velké vody po bouřkových přívalech , což bylo dost často a i letos se mi to u volně vypuštěných ryb stalo , nebo se ryby objevily v jiném jezírku , než do kterého byly vypuštěny. V těchto chovných sítích se i namnoží , mladé odrůstají v jezírku. Foceno za tmy !
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2009 07:51 Muž Fáster [9]
momentálně je mají k prodeji tady. velikost cca 6-7cm
rybicky.net/obchody/252
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2009 06:42 0 – Re: Jirka
Samce mám jedině od 'filamentosy' a s 'kopináči' se netře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 22:18 Muž Killer [133] - Sumci – Re: 0
A jak velké je to jezírko? hlavně jak se to pak loví pokud je nějaký větší..?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 20:52 Muž Plecos [322] – Re: 0
TAk to mě celkem zajímá... a když je v září lovíte, tak bývají nějaké přírůstky?
Jinak už si to zase moc nepamatuji (zase proto, že to bylo už 2x), jak mi to říkal kolega Mlynář z akvaristy, ale červené lórky jsou snad dva druhy. Jeden opravdu červený a druhý spíš do hněda. Dají se rozpoznat podle barvy jiker. Jeden druh má myslím zelené a druhý oranžové...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 19:38 Muž Jirka [10] – Re: 0
Měl by zde někdo na prodej samečka,mám zřejmě teda dvě samice:-(.Pokud ano,prosím napište vzkaz určitě se dohodneme.
Jirka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 15:48 0 – Re: Jirka
U druhů krunýřovců typu lorikária se pohlaví dá rozeznat při pohledu z hora - u samců je "rypáček" s hlavou víc zaoblený a u samice je ostřejší - víc jako by do "špičky" , ale i tak to může někomu dělat potíž v jisté rozeznání , nutno trénovat oko na více jedincích.

Lorikárky dávám přes léto ven - v jezírku mají dostatek řas i drobných živočichů , které jim slouží za potravu , aniž by bylo nutné se o ně víc starat. Začátkem září , někdy i později , dle počasí , je vylovuji zpět do akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 14:27 ondra08
Zdravím je to nejspíš L010A samičku zaplněnou jikrama. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 14:21 Dusyk – Re: Jirka
Áno môže to byť Rineloricaria Lancelota, alebo L010A. Neviem aký je medzi nima zásadný rozdiel. Podľa veľkosti bruška by som to tipoval na samičku tiež. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 12:10 Muž Jirka [10] – Lorikárie kopinatá
Fotka k příspěvku jedná se o Lorikárii kopinatou viz foto?V reálu je spíš do tmavožluta.........Nikde žádný "fousek"takže jde o samičku?
díky Jirka X-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2009 01:34 Žena Danila [4489] - Sumci – Re: tytor
Ještě doplním myslím přesný komentář Navika - L18 ve vodě s tvými hodnotami nemají šanci přežít Patří mezi mimořádně citlivé sumce. Moje L18 ky reagují na znečištěnou vodu nejrychleji ze všech - a to odkaluju denně( i když proto, že žerou prakticky celej den). Držím palce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2009 20:10 Muž navik [908] - Sumci – Re: navik
Ještě doplním - celou akci začněte řádným odkalením celého dna do hloubky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   02.07.2009 20:03 Muž navik [908] - Sumci – Re: tytor L sumci
Sice nechápu, proč jste zařadil tento dotaz pod Výstavu HK, když je tady téma L-sumci..
Na Vaši otázku je zřejmá odpověď - otrava dusitany, což bude nejpodstatnější nynější problém....
Tyto ryby žijí v čistých a permanentně prokysličených vodách, hodnota NO2=0,3 je pro ně troufnu si tvrdit smrtelná - měňte vodu co nejčastěji, omezte krmení, zaveďte intenzivní vzduchování aby hodnota klesla na nulu...
Prosím redaktory o přesun této diskuze kam patří..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2009 19:04 tytor – umírají ...
Ahoj, potřeboval bych poradit kde je problém. Stále se mi nedaří s L-sumci. Měl jsem L018, ta mi asi po měsíci odešla. V akva jsem měl ještě 2xL134, a asi před 14 dny mi umřela jedna a 3 dny na to i druhá. Zemřeli asi po 2 měsících po té L018 a všiml jsem si, že měli zvětšená bříška. V akva mám ještě 2 L260, teda nyní už jen jednu :-( Dnes jsem jednu opět našel K.O. Opět nafouklé bříško. Nějak si nevím rady čím by to mohlo být. Jediné co mi trochu trápí je trochu větší ph a to něco mezi 7,5 až 7,8. A také na můj vkus rychleji dýchají. Jinak kvalita vody se stále drží na stejných hodnotách. V akva mám nyní jednu L134, jednu L260 a jednu L081 a tak nějak se bojím o jejich život. Věděl by si někdo rady co s tím??? Jestli teď umřela L260, tak se obávám, že do týden bude tuhá i ta druhá :-( coze Díky za každou radu, pokud potřebujete více infa o akváriu, tak je v profilu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2009 15:39 Muž Lisak [3] – Re: kostej
To asi určitě :) by se místo našlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2009 15:24 Muž kostej [0] - Sumci – Re: Lisak
Upřímě kdyby se poštěstilo a měl si mladý tak si určitě nějaké místo najdeš.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [34] ...... 52 53

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 81209x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9310?od=1651