Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

L-sumci

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
L-sumci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2015 15:27 Muž TonyL [5] - Lsumci a AltumyRe: prasan
prasan napsal: Mňa by zaujmalo,keď pozerám teraz tvoje prezentácie.Ako používaš ten humát sodný?
(môžeš tu alebo do ss)
Ďakujem.


Hele jedu to uz od oka , kdyz jsou vytery davam vic nebo kdyz delam vyelky vymeny, v tech prezentacich jsou my nadrze doma co me zbyly, zbytek mam v odchovne cca 9000litru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2015 15:24 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: TonyL
Souhlas, esha 2000 spolu s esha exit se používá u eLek běžně a nevim o nikom, kdo by s tím měl problémy. Moje L204 to taky zvládly při dávkování dle návodu. V té době sem měl i echinodory, ty taky neměly problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2015 15:20 - Re: TonyL
Mňa by zaujmalo,keď pozerám teraz tvoje prezentácie.Ako používaš ten humát sodný?
(môžeš tu alebo do ss)
Ďakujem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2015 15:16 Muž TonyL [5] - Lsumci a AltumyRe: prasan
Eshu zvladaj bez problemu moje odchyty elek , pokud se dodrzuje davkovani toho bych se fakt nebal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2015 15:12 - Re: volcomek
Neviem aké dávkovanie majú chovatelia L-sumcov.No esha pri bežnom dávkovaní(v závislosti od šarže a používanej vody) vie spáliť niektoré druhy rastlín.Takže osobne by som ju použil v menšej koncentrácii ako je uvedené dávkovanie.Opatrnosti nikdy nie je dosť.Hádam ti poradí niekto kto esha už používal priamo pri L-kách.
Nechcem strašiť,ale raz som si takto rastliny v nádrži odpálil.Ryby síce ostali v pohode(poznamenám,že to boli endlerky a tie vydržia dosť veľa),no ešte raz pri L-kách by som bol opatrnejší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2015 15:07 Muž TonyL [5] - Lsumci a AltumyRe: jg
Dojed si ke me do odchovny a zebry ti prodam odchovy pokud mas jeste zajem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2015 14:25 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: prasan
Ono se cpavkem se to ma tak, ze kdyz je pH pod 7, je to NH4 a to neni toxicke, na rozdil od pH nad 7, kde se navaze dusik jako NH3 a to je pro ryby velice toxicke.

Pri pH pod 7 se da napriklad hnojit rostliny mnohem drsnejsim zpusobem, ale clovek uz musi vedet co dela...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2015 04:52 Muž volcomek [10] - SumciRe: prasan
Začnu měnit častěji vodu tedy a dneska jedu koupit tu eShu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2015 04:43 - Re: volcomek
Všeobecne pre L-ká platí:
vysoká teplota
takmer žiadny obsah solí vo vode (preto som spomenul tú RO vodu)
ideálne nulová koncentrácia NO2, NO3 látok vo vode (bacha pri zakŕmení i na amoniak)
vysoký obsah kyslíku vo vode
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2015 10:54 Muž volcomek [10] - SumciRe: Plecos
Já tam mam normálně daný 2 slahouny se vzduchem, jako mám tu ještě hlavici od atmanu co tam byl filtr předtím , možná raději dam ten molitan na sání filtrů
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2015 08:13 Muž Plecos [322] – Re: volcomek
Podívej, vnější filtry už ze své konstrukce, kdy je prostě nepraktické je čistit co týden, by měly sloužit hlavně biologické filtraci - tj. poskytovat prostor užitečným bakteriím, zanášet se jen pomalu a čistit tak jednou za půl roku. Proto je dobré dát kostku molitanu i na sání vnějšího filtru a tu čistit klidně co týden, aby se zpomalilo zanášení. Nezapomeň, že ty max. udané průtoky/výkony jsou jen při nějakých ideálních podmínkách.
Vzhledem k tomu, že chováš ryby, které prostě produkují hodně odpadu, tak by jsi měl mít i (alespoň) jeden filtr především na vychytávání mechanických nečistot. Ideál je, když ještě i přivzdušňuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2015 22:55 Muž volcomek [10] - SumciRe: Plecos
Nejvíc mě dostává že ty dva "albini " jsou nejvíce aktivní a všude rejdej i u krmení jsou jako první
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2015 22:53 Muž volcomek [10] - SumciRe: invalida
Zeleninu dostali až když už to takové měli, předtím dostávali tablety
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2015 22:52 Muž volcomek [10] - SumciRe: Plecos
Zítra eShu aplikuju o tom žádná
Co se týče filtrace, nepřijde ti už teď dostatečná? Jasný fluval byl dost zasranej ale to je tím že tam je ta vata proto se čistí častěji, jinak atman byl tak nějak normálně průtok celkem ok. Zítra před aplaplikováním eSha ještě vyměním aspoň 100L, v pátek bude nová nádrž 240 L tak tam dám toho malého panaqa, uvidíme jak se mu povede tam, nebo tam prelovil ty 3 baryky ještě nevím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2015 21:29 S Muž invalida [3881] Re: Hansel
Na jaře a na podzim bacha...klidně ti lehne celý akva...taky sem tomu nevěřil. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2015 21:22 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: invalida
Chlapi nestrašte :-D to to je fakt tak reálný to riziko ? Já tedy četl o pár případech viz. Danila a její padlá smečka L200, ale až takhle ? Přeci jen okurkama krmím dost, v létě se dá krmit pampeliškou, ale ta zima na to není ideální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2015 21:15 S Muž invalida [3881] Re: Plecos
To je nárazovka...dobu nic a jednou ošetřeno něčím zřejmě blbě namíchaným a je to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2015 21:13 Muž Plecos [322] – Re: invalida
Zelené dávám jenom v tabletách a sem tam ve vrbové větvi.
Na salátech jsem se vyškolil už dávno. I když zrovna baryni (LDA33) a větší druhy eLek celkově problémy nějak nemívali...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2015 21:02 S Muž invalida [3881] Re: Plecos
Budu se opakovat..co rychlená zelenina? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2015 20:44 Muž Plecos [322] Re: volcomek
No ne, mě šlo o to, zda ten filtr, co jsi teď čistil, byl hodně zanesený? Rozepsal jsem se o nějakých obecných poučkách k filtraci, ale to snad znáš, tak jsem to smazal.
Shrnu, co bych udělal já:
- vyprdnul se na sůl
- kromě hlavní týdení výměny vody (25-33% z objemu nádrže) bych měnil v týdnu 1-2x ještě tak 10-20%
- alespoň ze začátku, tak 3-5 dní bych dávkoval dle návodu Esha2000, ta celkem dobře působí na kůži, později nějaké výluhy, zase ale aby moc nepadalo pH (nevím, jakou máš vodu)
- no a k filtraci bych asi stejně ještě přidal přivzdušňovací hlavu s kostkou molitanu, který budeš čistit třeba i co 1-2 týdny podle potřeby/zanesení - poznáš podle toho, že hlava přestane foukat vzduch - tak to dělám já...

Edit: Prasan mě přivedl na myšlenku - RO bych nehrotil, ale jaká ti teče voda z vodovodu? Když ji necháváš někde (třeba v misce) odstát, nezůstavá na dně rezavý kal? Možná by nebylo marné zavést předfiltry na vstupní vodu. Ale zase nevím, jestli to teď nepřeháním. Už věřím tomu, že potěry eLek můžou mít problémy, když se někde ve vodovodním řádu třeba utrhne šlem, ale že by to žralo i vzrostlé ryby...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2015 18:57 - Re: volcomek
Tiež som mal pol roka L201 a ,, boli v pohode,, až ich potom trafil šlak.
Fakt tam tú soľ už nedávaj ak o ne nechceš prísť.Úplne ti postačí namiešať vodovodnú a RO vodu na požadované parametre.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2015 18:40 Muž volcomek [10] - SumciRe: Plecos
Druhý filtr je sekundární kde je vata a tak mám tam atman cf-1200 a fluval 405,což myslím ze na 670l akva je dostatečne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2015 18:39 Muž volcomek [10] - SumciRe: prasan
Ty Lka mám už 2 roky a byli vpohodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2015 15:15 -
Mineral salt ako napísal Plecos,nedávaj.
Mňa by zaujmalo prečo si to do vody k L-kám vôbec dával. no
I to môže byť príčina straty farby a celkového stresu ryby.(nevhodné podmienky)
To tvoje L-ko je na tom zrejme dosť zle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2015 12:28 Muž odikcz [114] Re: Hansel
Tak mam asi jiný druhy, co se maskujou za obyč ancíky :-D

Tak pokousaný ... lepší slovo mě nanapadlo ... prostě měli na bocích z vrchu tlamy jakoby vykousaný kruhový fleky = vrchní kůže pryč a pod ní bílo (ne, nebyla to plíseň) ... a když jsem je chytnul při činu, tak si fakt útočili na hlavy ... chybějící fousky pak samozřejmě mohli bejt náhoda, že se třeba do sebe nějak zapletli ... ale prostě ploutve měli v pořádku a ten nejvíc šikanovanej hodně zesvětlal ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2015 11:13 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: odikcz
Já ti nějak nevím, ten výrok a pokousaných tlamách, že by se ancáci navzájem kousali? A čimpak ? :-P ještě při jejich způsobu boje? Tam ti do toho zahrálo asi ještě něco jiného. Už jen vzhledem k tomu že si ancistrusi zřídka kdy dokážou ublížit a v 99,9% případů jde jen o ty ploutve + možný stres šikanovaného slabšího samce ... ale ploutvema to začíná.
Joo jiný druhy to jsou na rvačky jiný řízci, ale ancáci fakt ne ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.03.2015 11:02 Muž Plecos [322] Re: volcomek
V jakém stavu byl ten druhý filtr? Tu sůl bych nedával vůbec...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2015 10:53 Muž odikcz [114] Re: Plecos
Potrhaný ploutve mít nemusej. Já mam jen obyč ancistrusy - musel jsem je dát do jednoho akvára, tak po sobě začali vyjíždět - měli pokousaný tlamy a fousky, ale ploutve v pořádku ... a samozřejmě jak se nahání, tak ten šikanovanej se z původně černý změnil na světlounce hnědýho ... ale tady ten na fotkách mi přijde už moc světlej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2015 22:13 Muž volcomek [10] - SumciRe: Plecos
Od sery tremazol, právě že jsou vpohodě, nechtěl jsem tam zbytečně cpát léčiva dnes jsem čistil i druhý filtr a přidal sera mineral salt, tak uvidím kdyztak přidám ve středu tu eShu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2015 22:02 - Re: volcomek
Akú maš teplotu a parametre vody?
Pri čistení filtrácie nezabúdaj na nové nitrifikačné baktérie.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2015 22:02 Muž Plecos [322] Re: volcomek
To asi ne, to by měli i potrhané ploutve. Může to být i následek toho léčení - jak jsi měl nemocné ryby z krmení. Co to vůbec bylo za lék a jak se projevovala ta nemoc? Nějak to níže nenacházím... Nebo je něco žere - neškrábou se o předměty?
Asi bych ještě přidal jednu periodu výměny vody v půlce týdne, kdy bych měnil tak 10-20% vody... Možná i dvě takové periody - kromě té hlavní, kdy měníš 25-33%...
A mrknul na filtry.
Asi bych i přidával nějaké výluhy nebo Esha2000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2015 21:45 Muž volcomek [10] - SumciRe: Plecos
Hele 1/4 nebo 1/3 jak to vyjde, teď začíná být odřený i jeden větší panaq, nemůžou to mít stoho že se midlej?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2015 21:40 Muž Plecos [322] Re: volcomek
A vody měníš kolik týdně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2015 18:22 Muž volcomek [10] - Sumci
Fotka k příspěvku Tak po cca třech týdnech žádná změna ani k lepšímu ani k horšímu nechápu cpu tam mineral salt, fishtamin mají živou mrazenou a suchou potravou a zeleninu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2015 21:56 Muž blegon [152] - Jihoamerické cichlidy hlavně Perleťovky.
Ano 3dny určitě a pokud by se to neztratilo tak dokud se to nevyléčí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2015 21:48 Žena Majjush [3]
Ďakujem. Našťastie, ja používam len toto liečivo aj na ostatné ryby, takže zajtra nadávkujem a dúfam, že všetko bude ok.
Dávkovať normálne tú 3dennú liečbu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2015 21:37 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Majjush
Souhlasím, běžná léčiva Lka nezvládají, ale i u mě L204 zvládli eSHa 2000 + eSHa EXIT bez problémů. Takže taky doporučuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2015 21:02 Muž blegon [152] - Jihoamerické cichlidy hlavně Perleťovky.
Já jsem léčil krupici eSHa 2000 + eSHa EXIT a sumci to přežili takže bych použil tuto kombinaci a mělo by to být ok X-).
Pokud to mají tetry tak je to v celém akva a nepomůže tetry odlovit akorád by se krupici zanesla i do druhého akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2015 20:58 Žena Majjush [3]
Ahoj, mám otázku.
Priniesla som si pred mesiacom 2 kúsky L018. Dnes som si všimla, že tetry majú pravdepodobne krupicu. Znesú nugety liečivo alebo radšej riskúť a dať tetry do akvárka založeného ešte len týždeň? Nerada by som o nugety prišla, radšej obetujem tetry.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.03.2015 17:23 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: NHKG
Univerzální rady neexistujou, já zase nenašel sumce co mi by mi je žral, a to ani poměrně odroslej adonis, nebo gibbiceps přes 30 cm ... k tomu panak a všechna moje sbírka ... nikdo nic, nikdy si mi žádný z nich do echináče nijak znatelně nekousnul, i když jsem jim je podstrojoval na příkrm. A to mi po nich pravidelně jezdí list po listu a obírají usazený dobroty. Je to individuální, ale nevím zda mám zatím kliku nebo je to něčím u mě, třeba stylem krmení... třeba na to jednou přijdu a podělím se. Nicméně pokud chceš sumce pod 20 cm jako je ta L213, jako nejbezpečnější a i celkem zajímavější vriantu bych ti poradil L264, jsou to užasní netypičtí masožraví sumci kteří na zelené moc nejsou a i kdyby jim chutnalo, ten podíl sežraného co potřebujou není takový abys to pocítil na zahrádce. Dorůstaj tak 15-18 cm. U nich bych si při nákupu byl na 99% jistý že rostliny zůstanou tak jak jsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.03.2015 17:14 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Designer
Neriskoval bych to. Jsou druhy krunýřovců, co ti nechají Echinodory na pokoji, třeba:
rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_vlaknoocasy
Nevím jestli sem měl přesně tento druh, je více hodně podobných druhů. Akorát je s nimi problém při úpravě rostlin. Leží na svém místě a odmítají uhnout. smich U mě absolutně apatické ryby.

U mě se docela slušně chovají i L204, ale nevím jestli to nebylo jenom štěstí:
rybicky.net/atlasryb/panak_sp_l204

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2015 17:00 Muž Designer [5695] - Cichlidy – L183
rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_priveskaty , udelal by mi nejspis diry v listech Echinodoru, ze ano? Nemam zkusenosti, tak nejak predpokladam, ze na krunyrovce obecne mohu k Echinodorum zapomenout, nebo to tak neni?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2015 12:13 S Muž invalida [3881] Re: volcomek
Okurky jsou ze skleníku což může ukazovat na postřiky a jejich toxicitu. V obchoďáku je zdroj nejistej. Po vlastní zkušenosti se na jaře kupovaný zelenině vyhejbám. Ale důvod může bejt i jinej.volcomek napsal: No dávám okurky a po drobně, do toho živé, mražené a sera discus krmení, a vše přijímají vpohodě budu je sledovat, snad to bude dobré, žádné povrchové zranění nemají, spíš když už tak prelecim celou nádrž na vnitřní parazity pro jistotu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2015 16:53 Muž volcomek [10] - SumciRe: blegon
Ještě je budu den dva sledovat, žerou vpohodě takže mam čas vypozorovat co jim je, a potom je prelecim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2015 14:18 Muž Krevetkov [1] - NeocaridinaRe: blegon
Koukni se sem, možná to to pomůže www.catfish.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2015 13:09 Muž blegon [152] - Jihoamerické cichlidy hlavně Perleťovky.
Osobně bych to přeléčil hexamitou.
Koupil bych ty živé koretry(jak jsem ti už psal do SZ)
A nechal bych je v té hexamitě plavat 2hodiny oni to dosebe nahromadí.
Problém je že sumci koretru žrát nebudou protože plave takže koretru bych dal spíše rybám.
Pro sumce bych koupil spíše živou patenku a udělal to stejně jako s tou koretrou,jen nevím jak je to se "savostí patentky",ale larva jako larva takže by to do sebe měly taky "nasát".
Po léčbě bych touto cestou do ryb "vpravil" i sera fishtamin.
Držím ti palce ať se to stovná a sumci zase chytí barvu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2015 13:07 Muž volcomek [10] - SumciRe: romant
To jsme na tom stejně, nechám je v klidu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2015 13:01 R Muž romant [27987] Re: volcomek
Počkej, aby jsem si rozuměli, já nejsem zastáncem preventivního přeléčení celých nádrží, já zastávám heslo, že nejlepší prevence jsou dobrý, zdravý a ty správný podmínky. ;-) Jak píšeš, sleduj to a pokud se třeba příznaky vnitřních parazitů ukáží, tak potom jiného, zbytí nebude, než to přeléčení celý nádrže, tedy vhodným přípravkem. :-)
Edit: Předpokládám že jde o nádrž "JA Tank", kde by problém mohl spočívat v poddimenzovné filtraci, tedy jsou tam starší údaje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2015 12:56 Muž volcomek [10] - SumciRe: romant
No dávám okurky a po drobně, do toho živé, mražené a sera discus krmení, a vše přijímají vpohodě budu je sledovat, snad to bude dobré, žádné povrchové zranění nemají, spíš když už tak prelecim celou nádrž na vnitřní parazity pro jistotu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2015 12:48 R Muž romant [27987] Re: Hansel
No, to že je gdex šetrnej, vo tom žádná, ale spíš je to na žábráky a bordel na tělech, ale ty podle toho co jsem pobral spíš myslíš na klasický vnitřní, střevní parazity a tam bych použil spíš Flagellol a nebo od eSHy Hexamitu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 52 53

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 81209x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9310?od=351