Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

L-sumci

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
L-sumci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2015 12:40 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: volcomek
Mě to přijde jako stresovka, zatím žádné napadení kůže, což může ale znamenat buď stres z vnějšku nebo (a to je víc na ráně po tom krmení a průběhu co jsi psal) problém uvnitř, zničené trávení, paraziti a další možné neplechy ... jestli žerou normálně, sledoval bych břicha, výkaly, dýchání. Příadně při potížích bych je asi zvlášť přeléčil/odčervil (eSHa gdex je prý jeden z top šetrný i na sumce)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.03.2015 12:18 Muž volcomek [10] - SumciRe: Hansel
Měl jsem problém s krmením, nějaké špatné mražené, takže jsem léčil celou nádrž,posla mi LDA 33 kterou jsem měla 8 let :-/, žádné znaky nemoci nebo něčeho, jedno je L181 a druhé je mladý panaq nigro
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2015 12:08 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: volcomek
No, pokud by to nebylo v parametrech vody, napadá mě, jací to jsou sumci ? Prvního se příznám že nepoznám nahle vyblitýho, druhý je některý z nuggetů že ? Jak jsou staří ? Co stres, co se poslední době mohlo změnit ? Ať už do údržby, tak třeba i jiný dodavatel krmení, nové ryby a tak dále ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2015 11:23 Muž volcomek [10] - SumciRe: prasan
voda je vporadku, ještě jsem kvůli tomu měnil polovinu nádrže, právě že se mi to moc nezdá, ale chovají se úplně vpohodě, jenom pH je trochu vyšší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2015 08:03 - Re: volcomek
Podľa mňa to neveští nič dobrého.Parametre vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2015 00:02 Muž volcomek [10] - Sumci
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím všechny, vím že tady je sspolek tech nejchytřejš, proto mám dotaz. Před pár dny u Lidí sumců jsem spozoroval že jim mizí zabarvení, je to u 2 z 6 sumců, nevím co stím, žerou a chovají se normálně, přikládám foto, děkuji předem
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.02.2015 11:02 R Muž romant [27987]
I když je tento link už ve vlákně Zajímavé akvaristické odkazy, myslím si že dobrých článků není nikdy dost a proto ho dávám i sem, kde se bude jeho obsah více shodovat s názvem vlákna. www.aquatab.net/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2014 22:48 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Plecos
3 šestistovky nad sebou, to je sen smich No snad se podaří odchovy a čekáme na další fotky z následujících manévrů, je opravdu na co koukat palec Díky !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.12.2014 22:41 Muž Plecos [322] Re: Hansel
NO, ty L14 teď už plavou v šestistovkách (plocha dna 200x70cm) a není jich tam moc. V jednom akva tři a ten velký samec panaka a v druhém akva jsou ode dneška čtyři (patří mezi ně i ty z dnešních fotek) a dva menší panaci. Tyto šestistovky mám tři nad sebou, v té nejspodnější je osm cryptodonů (Planiloricaria cryptodon) a to akva je jich plné. Taky jak se tam šijou, tak samci ztrácí jikry a tak jsem zatím nic neodchoval...
Ty čtyři L14 jsem docela dlouho krmil ve 250l nádržích. Ono se to dá - ryby celkem prospívají, ale já musel být pořád ve střehu...
Do těch dvěstěpadesátek zítra rozdělím po páru L253 (samec na fotce níže) a L48 Xingú, kde doufám, že je to taky pár. Pak mám ještě jednu šestistovku, která je spíše na výšku - tam je jiná skupina L253 - snad dva páry a krmím s nimi jednu velkou samici panaka a jednoho menšího panaka (všichni panaci by měli být z řeky Xingú) a pak ještě mám nějaké L253 a L48 Xingú ve dvěstěpadesátce v karanténě...
Ono je pak na další psaní, když člověk objednává pokaždé po pár bednách, to pak i od jednoho dodavatele pokaždé přijdou trochu jiné ryby...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2014 22:21 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Plecos
V jakých objemech ti tohle plave a vedeš jako jednodruhovky ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.12.2014 22:12 Muž Plecos [322] Re: Plecos
Fotka k příspěvku JInak mám i jiné scobinky :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.12.2014 22:11 Muž Plecos [322] Re: Plecos
Fotka k příspěvku Tak vlastní web nemám - na to jsem moc líný :-)
Časem snad zaktualizuji kartu na akvarista.cz, kterou jsem myslím na L14 kdysi zakládal.
Tohle je třeba moje nejjistější samice L14, už je i celkem zaplněná.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.12.2014 21:47 Muž blegon [152] - Jihoamerické cichlidy hlavně Perleťovky.
Ti tví sumci jsou fakt parádní tak pěknýho L 014 jsem neviděl na žádné fotce.
Držím palce ať něco odchováš X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.12.2014 21:43 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Plecos
Hele nevím jak to napsat aby to nevyznělo špatně, protože to opravdu není myšleno ve zlém, naopak pivo ale docela mě štveš když vidím co tu ukazuješ za kousky smich Je nějaká možnost se kouknout na další fotky trochu pohromadě ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 14   13.12.2014 21:39 Muž Plecos [322] Re: Plecos
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku V týdnu mi přišly nějaké trubky, tak doufám, že budou držkolezcům pasovat...
Taky jsem ještě dělal nějaké přelovování. Přitom ryby nafotil a přeměřil. Sice jsem trochu dodrápaný, ale zítra ještě rozhodím dva páry a už to bude skoro tak, jak bych si představoval :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2014 12:29 milin
Mám L-14,startovací velikost 4cm,po 10 měsících narostli na 11cm.Voda 30 stupňů,krmím je patentkami,tabletami,artemiemi,okurku taky žerou,od léta futrujou i maso z mušlí.Ze začátku mi radami hodně pomohl právě Plecos-díky.Panaka mám L-191 a roste celkem dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2014 21:42 Muž Plecos [322] Re: Urtman
Níže jsem to trochu nakousl, tak teď to dopíšu. Pokud si chce akvarista pořídit mládě velkého druhu krunýřovce z odchytu, tak by se podle mě měl snažit hlavně komunikovat s ochotným velkoobchodníkem, popř. maloobchodníkem, který má buď dobrý kontakt na velkoobchod a nebo si přímo i sám vozí ryby z přírody. Jde o to rybky objednat z Brazílie okamžitě, co se objeví v nabídce, ať tam neleží zbytečně dlouho skladem, protože tam ta péče není podle všeho nic extra... Ne tak úplně (abych se někoho nedotkl) to platí i pro importéry (v ČR i jinde v Evropě), kde rybky opět leží skladem. Sice někteří to umí dobře přeléčit a rozkrmit, ale přeci jenom tam jsou velké koncentrace a krmení není moc extra. Já bych tam nechal ryby spíše jenom přefouknout a rychle domů.
Doma pak držet teplou vodu (u brazilských druhů 30°C), což podle mě také dost ovlivňuje rychlost růstu. Vhodné je mít na rozkrmení po ruce Entizol (kdyby byla propadlá břicha a rybky nežraly). No a pak to futrovat horem dolem.

Jinak srovnávat gibicepse s odchyty moc nejde i proto, že kupovaní gibouši jsou v drtivé většině ochovy. Sice z Asie, ale pořád odchovy zvyklé od mala na umělé krmení. I když tyhle druhy asi mají vyšší intenzitu růstu i tak.
Možná by to chtělo zkusit koupit odchovanou L14 z Asie a porovnat ;-)
S odchovy L114 z Německa už u nás zkušenosti vlastně jsou. Dokonce už jsou i české odchovy, ale jak to roste nevím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2014 17:52 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Urtman
Pak tedy asi jen zkusit neměřit okem, ale pravítkem, hodně klamou. Moji jsou 2x větší než když jsem je koupil ale furt mě to přijde jako pidičudla když se na ně podívám. Proto je sem tam všechny přeměřím a dělám si tabulky smich

To že to bude chuděra co si prošel kdo ví čím je samozřejmě možné, ale asi bych to bral asi jako poslední možnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2014 13:42 JoKa Re: Hansel
Já ho nechtĕl brát jako etalon růstu, jenom mi připadá, že za ten skoro půl rok nepoporostl vůbec... Trochu mĕ vydĕsilo co psal tuším Libor, o problémech s importy...
On už si nenechá nic líbit ani teď. Jak jde o žrádlo pere se jako by byl vĕtší než ten gibouš. A včera zahnal i 20 cm pardála (ten je z nich nejvĕtší a nejvĕtší srab)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2014 13:24 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Urtman
Leopardni a z mojí osobní zkušeností většina "kousavých/zubatých" krunýřovců rostou pomaleji. S gibbicepsem se nedá snad nic srovnávat, jediný kdo se mu u mě zatím vyrovnal rychlostí růstu je adonis, jinak opravdu nedporučuju brát ho jako etalon růstu. Na druhou stranu věřím, že až leopardi dorostou do velikosti kolem 15 cm, růst se zrychlí,na to jak jsou bojovní, totiž ne uplně ochotně soupeří o žrádlo. Kor s gibbicepsem.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2014 13:05 JoKa – Krunýřovec leopardí
Zdravím všechny.
Mám v jednom akvu krunýřovce leopardího a gibbicepse. Oba jsem je kupoval zaráz ve stejné velikosti, cca 3,5 cm. Oba žerou a v akvu se tváří spokojenĕ, jenom leopard je trochu víc bojácnĕjší. Mám je tak 4-5 mĕsíců.
Jde o to, že gibbouš už ho 2x přerostl. Je mi jasné, že poroste rychleji, ale mĕ připadá, že leopard neroste vůbec. Může to mít nĕjakou spojitost s importy, co jsem četl níž?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2014 12:56 radim Re: Hansel
S tvým osobním přístupem, kdy se snažíš každou rybu pochopit a dát jí co potřebuje, to určitě půjde;-)
Škoda, že to tak nenaroste třeba za rok:-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2014 07:30 Muž Plecos [322] Re: Hansel
Panaky z řeky Xingu mám necelý rok. Má zásluha na tomto samci je akorát to břicho a "zbraně"...
Když jsem ho někdy v lednu pustil do akva, tak šel hned do vývrtky, v tlamě pijavice a dobré dvě neděle jsem nevěděl, jestli vydrží nebo ne. Každopádně je na něm vidět, že byl dlouho držený v nedobrých podmínkách - nádrže brazilských exportérů. Má trochu zkrabacený ocas, takže bych řekl, že už moc neporoste - zákrsek? Možná je to i jiná forma, než zbytek skupiny - mám ještě jednu samici, která je ještě větší (ta spíš roste do délky, než aby ji rostlo břicho) a tři menší kusy, které ještě nejde určit (24-27cm). Tihle čtyři jsou většinou tmavší a mají krásnou velkou ocasní ploutev. Skoro to vypadá, že buď je v Xingu více forem/druhů a nebo mi poslali Xingu samce a zbytek Tocantins...
K tomu růstu - je to výzva vyzkoušet. Myslím, že jsem se spolu na to nedávno bavili, co by taková ryba a akvarista měli splňovat. Já na to už moc nemám čas, prostor a ani energii...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2014 23:28 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Plecos
To mě navozuje otázku, je vůbec možné vykrmit takhle velkého panáka, řekněmě 30+, z těch drobných importů co se sem hrnou ve velkém??? (samozřejmě myslim kus který nění poznamenáný ani cestou ani chovem)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   03.12.2014 20:54 Muž Plecos [322] Re: Plecos
Fotka k příspěvku Dnes večer jsem přelovoval samce panaka, měl jsem z toho trošku obavy, ale šlo to krásně.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.11.2014 20:41 Muž Plecos [322] Re: radim
To je proto, že Peruánci hážou pod L90 dokonce tři druhy. Místní názvy možná trochu budu komolit, nechce se mi to hledat přesně:
L90a - Ojo chico - pravá L90
L90b - sacha mamma - ve skutečnosti úplně něco jiného - L351
L90c - papa pleco - L203
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2014 12:53 S Muž invalida [3881] Re: radim
www.l-welse.com/… tady jukni ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2014 12:31 radim
díky, to bude on :-)
no koupil jsem ho pod onačením L090
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2014 12:25 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Plecos
Jak na to koukám, tak máš hele možná pravdu coze Zrovna dneska jsem na ně koukal ve stejném zdroji odkud je radimův dřevoruvec ( takže minimálně stejná zásilka) a celkem to na tu 203 sedí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2014 11:03 Muž Plecos [322] Re: radim
NO já bych řekl, že doma máš spíše L203, ale z hlediska velikosti to je celkem jedno... :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.11.2014 10:11 radim
www.neotropicalfauna.com/…
img.21food.com/…
Hledal jsem něco o L090 a toto hovádko na mě baflo :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2014 21:21 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: invalida
Konečně diskuse pivo Taky si myslím že by se neutopil, třeba by na to časem i dodělal ale jen souhorou faktorů.... Myslím že by vážně začal jen šetřit, vlezl si do proudu aby žábrami prohnal více vody s menší námahou.
Zkoušet to nebudu :-D Ale je pravda, že co se týče práce a prohlížení mimo vodu, jsou eLka jedny z nejlepších ryb palec Usušit se jen tak nedaj ... taky sem párkrát po půl hoďce najednou viděl kocoura jak obchází vyházený jeskyňky z akva a poslouchá co se to tam mrská ... Ještě že je tak blbej že se toho bojí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2014 21:12 S Muž invalida [3881] Re: radim
Velký dělám celej den a taky se najde zapadlouš. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2014 20:40 radim Re: invalida
jeden apuerec mi doslova vylezl z kořenu, až po cca dvou hodinách a zuřivě se začal mrskat na igelitu palec vůbec jsem nevěděl, že tam je a to dělám kontrolu baterkou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.11.2014 20:38 S Muž invalida [3881]
Vydrží bez vody několik hodin...to asi bude ta funkce. Když se zasekne a klesne voda, třeba. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2014 20:34 radim
Hansel napsal:
Může se Lsumec (obecně krunýřovec) utopit?

odpověděl jsem na konkrétní otázku :-P

NE, neutopí se, jen si chce přilepšit. Hlavní dýchací orgán jsou pro něj žábry. Že má nějaké "funkční střevo" je jen jeho bonus, který mu zajišťuje v přírodě přežít zhoršení podmínek a že je to v Amazonii s vodou, jak na houpačce. Můj osobní názor ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2014 20:26 JoKa Re: radim
Tak jasně, že znervózněl, když nenašel co hledal, tam kde obvykle nachází, najde jiné místo...
Ale Hanselova otázka, alespoň já ji tak pochopil, byla, jestli když všeobecně rybám, s přídavným střevním dýcháním, zamezíš definitivně přístup k hladině, jestli se utopí. Už se to kdysi řešilo v jiném vlákně a tak nějak nevyřešilo...
Ty myslíš, že ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2014 18:51 radim Re: Hansel
Podle toho jak to popisuješ byl zmatený, že jeho nadechovací místečko není na svém místě :-D tak začal být neklidný... Aspoň tak mi to příjde :-) nevěřím, že by se utopil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2014 18:00 JoKa Re: Hansel
Já si myslím, že zamezit jim přístup k hladině, definitivně, tak se dřív nebo později utopí. Nebude to tak rychlé, jako u těch labyrintek, ale dřív nebo později se to stane...
Znovu zdůrazňuji, že si to pouze myslím, vyzkoušené to nemám a zkoušet to nebudu... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2014 17:59 jamajcan Re: Hansel
Jasně,nechtěl jsem kritizovat. :-) Jen je to u nich normální,tak jsem byl zmatený,že Tě to zarazilo.Druhá část otázky:Když to přídavné dýchání využívají,tak jim to je asi ku prospěchu.Takže bez té možnosti,se přidýchnout,jim to asi bude chybět. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2014 17:55 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: jamajcan
Nepochopil jsi mě, Já přesně vím co mají za ustojí, dokonce to i zmiňuju a srovnávám s labyrintkami.
Jen spekuluji, do jaké míry je to pro ně za normálních podmínek nezbytné.

Pane Šprysl, sem tam si u mě cvaknout vzduchu opravdu dojedou, je to jak když člověk foune brčkem,jinak jsem v klidu, beru to naprosto za normální, sumci mi prosperují a naopak to beru jako celkem zábavný aspekt jejich chovu, jinak samozřejmě loudění dobrot u hladiny je klasika ... ten můj gibbiceps si hraje na skimmer celkem často :-D Hlavně když tam hodím koretru, to on vážně rád ty zbytky co se nepotopí a hromadí se na krajích výztuh akva smich

Moje otázka byla vážně spíš ze zajímavosti, zda by zamezení přístupu k hladině dokázalo sumce dostat do problémů. Sám si myslím že by spíš následoval útlum, snížení aktivity aby šetřil, když si nemůže přilepšit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2014 17:37 jamajcan
Pancéřníčci i některé druhy krunýřovců,mají vyvynutý pomocný dýchací orgán,v podobě silně prokrvené části střeva.Používají ho tak,že vzduch v podstatě polknou a proženou ho trávícím traktem a tím si přikysličují krev.Jako chovatel L sumců,bys to měl vědět a nebyl bys tak překvapený ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2014 17:34 Muž LiborSprysl [9015] Re: Hansel
V normání nádrži, kde ho nic nenutí k přidýchávání spíš slídí po potravě, než po kyslíku...buď v klidu Jeníku ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2014 17:27 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrý
Mám tu jednu otázku k debatě .... možná trochu hloupá :-D ale o to by mohla být zajímavější debata :)
Může se Lsumec (obecně krunýřovec) utopit?
Na tuhle otázku mě přivedl můj gibbiceps a L95. Člověk si zvykne, že se chodí ve dne v noci sem tam nadechnout, u té 30ti centimetrové ryby už je to i hodně slyšet, jak když člověk popotáhne za pumpičku. Ale k jádru pudla, poslední dobou se mi konečně začala rozrůsta a hladině pistie, která už začíná tvořit celkem neprostupný porost, bohužel i na oblíbených místech, kde si sumci jezdí nahoru, což jim ty výlety poněkud znesnadňuje.

Ne jednou jsem pozoroval, jak s elegancí a stoickým klidem si sumci jednou nahoru, ale okénko volné hladiny se jim nedří najít a jak sekundy ubíhají, už o ten klid přicházejí, pohyb se zrychluje, sumci začnou trochu zmatkovat. Často se bez nádechu ještě vrátí dolů, aby odlákali pozornost, znovu to "promyslí" a do pár sekund vyráží znovu, z daleka né tak klidně jako poprve, ale panika to ještě není.
Nakonec nějakou mezeru najdou, nebo si jí vyrobí, a je po problému. Samozřejmě člověk nedopustí aby to došlo tak daleko že se jim to nepovede, ale je to jako u labyrintek které bez přístupu k hladině odchází? Z literatury z popisu sumčího zařízení vyplívá tento mechanismus jako pomoc v krizových momentech (příliš teplá voda, přečkání v blátě a vlhku atd.), né pro stálou potřebu, maximálně výpomoc.
Jak je to tedy v praxi? Setkal jste se s tím tedy někdo ?

(hodnoty vody při pozorování popsaného jevu:
teplota 26
pohyb vody dostatečný
vzduchováno, i když né nijak mohutně vzhledem k 800l objemu vody
NO2 neměřitelné , v nevhodné vodě tedy problém nebude, nebo ho nevidím)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.11.2014 10:08 Muž Plecos [322] Re: Danielkosta
Na ifauně na ně zrovna včera dal inzerát Milan Tichavský. Doporučuji se obrátit přímo na něj. Za sebe můžu napsat, že odchované zebry patří k odolnějším L-sumcům (ono těch háklivých nakonec zase tak moc není :-)). Začátečníkovi bych je ale do takového objemu, byť jednodruhová nádrž, spíše nedoporučoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.11.2014 22:00 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Danielkosta
Zkušenosti s nimi tedy nemám, ale do tak malého objemu bych si je rozhodně netroufnul pořídit a ještě přemýšlet o odchovu. Je to náročná ryba už jen na chov a už jen ta otázka něco malinko naznačuje. (nechci tě nijak urazit, jen píšu jaký z toho mám pocit). Jinak zebrám bych klidně podstrojil 200 litrů s předimenzovanou filtrací, vedenou jako holonádrž s trubkami, kořeny a tak dále a pořídil do začátku tak 10 kusů minimálně. Nebude to s nima sranda a prakticky žádný prostor pro chyby. Promysli to pořádně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2014 21:53 Danielkosta – L 46 ,akvárium
Dobrý den rád bych si koupil mladé zebry okolo 3-4cm .mám akva 63L čistý objem asi 54 L voda přizpůsobená pro chov + se zabudují ukryty (trubky) akvárium osázeno rostlinami . Mám v plánu koupit si 5 kousků později je zde i odchovávat ,chci se zeptat zda je pro ně akvárium vhodné pokud pujde o druhovou nádrž ,zda je možné je chovat v takovémto objemu.

Kosta :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2014 02:26 - Re: Hansel
Môj tip: V pravo hore samica,tie dva samce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2014 22:51 JoKa Re: Hansel
Fousy zrovna u tohoto druhu nejsou moc markantem, to spíš až fakt v úplné dospělosti... Já tipoval hlavně podle velikosti a také prsní ploutve. Ten dole je má takové protaženější, rovnější a špičatější, kdežto ty "holky" je mají viditelně menší a více zaoblené... Navíc ta první "brva" (nevím jak to pojmenovat) prsní ploutve u našeho "domnělého samce" je viditelně tužší a širší, trošku jako u thoracatta...
Ale jak jsem psal, pouze hádám, toto jsou markanty, podle kterých tak hádám...

Edit: možná plácám úplné blbosti, ale takhle na mě ta fotka působí. Sám je nemám, tak píšu fakt jen svůj dojem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2014 22:37 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Urtman
Je to zajímavé, tipy jsou +- stejné s mým původním. Já tedy od začátku hádám: spodní samec a hodní holky, jsou stejného stáří, napovídá tedy i velikost a co bohužel vidět nemůžete a co mi k tomu napovídá, jsou jiné proporce přes bříško, vyšší hřbet. Ale jsem rád že to tak nevidím sám, i když jsou to jen spekulace.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 52 53

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 81209x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9310?od=401