Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

L-sumci

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
L-sumci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2014 22:08 JoKa Re: Hansel
Já bych tipoval, že kluk jen ten dole, nahoře holky... Ale také jen tipuji...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.11.2014 23:32 Muž navik [908] - SumciRe: Hansel
Pokud bych si mohl zavěštit, pak bych kousek dole tipoval na kluka, nahoře vpravo na holku a nahoře vlevo bych si ještě počkal (ale přiklonil bych se ke klukovi, když už bych si tipnout "musel").
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2014 23:12 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: sux
Vůbec ne, někdy jsou chlupaté po obvodu i samice u obyč ancáků a zrovna u L213 josou samice schopné mít porostlou plamu jak kde jaký samec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2014 23:05 Muž sux [117] - AmerikaRe: Hansel
já myslel že štětku na hubě mají u držkolezů jen samci :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2014 22:35 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrý
Fotka k příspěvku Je to sice poměrně nekvalitní fotka a jsou to ještě mlaďáci (největší 9 cm, ti dva menší kolem 8), takže teprve začínají s rozdílama, ALE zkusí si někdo pro zajímavost tipnout pohlaví ? Tedy podle tvaru těla a hlavně hlavy, což je tady vidět.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2014 20:30 Muž Plecos [322] Re: Hansel
Sám jsem nejprve napsal, že samice má asi špičatější hlavu, a tím svým tipem jsem si to teď sám vyvrátil, ale prostě mi to tak přijde.
Dejte tomu všeci dva roky. Ono se to pozná, až to bude sedět na jikrách ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2014 14:00 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: radim
zkoušel jsem už předtím nejde to, ono to tu adresu přepisuje nějak blbě, když si všimneš tak v tvých kopiích je i mezera, což je blbost (stránka to má asi ošetřený a bloklý kvůli autorskejm právům a zneužití, ani URL samonýho obrázku nejde vzít) . Nicméně L25 jsem si našel, tu fotku taky a vím přesně co myslíš. To je to jak jsem psal, že čím víc hledám a čumím na to, ti víc tápu smich

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2014 13:55 radim
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2014 13:52 radim Re: radim
nechápu nejde to... tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2014 13:51 radim
www.planetcatfish.com/… (l025)&image_id=2178
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2014 13:49 radim Re: Hansel
to samé mi to udělalo u toho co jsi posílal do sz, nevím proč to blbne musíš označit i ten zbytek za tím :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2014 13:45 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: radim
To každopádně, ale hele je to dobrý, do roka bysme měli vědět výsledek asi :-D Hlavně že to žije a roste. (ale ten link nefunguje)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2014 13:27 radim
www.planetcatfish.com/…
ale pokud je toto samice, tak už fakt nevím a určovat to u těch našich prcků je jako hrát ruletu pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2014 13:24 radim Re: Hansel
za měsíc ho znovu vyfotím :-) no nechám se překvapit X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2014 13:04 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: radim
Radime potvrdil a nepotvrdil :-P Těžko říct když není s čím porovnat, a třeba na poslední fotce (tmavá vedle pravítka) zas tak špičatý nejsou, ale samec by to být mohl. Když u tebe hrozně klame že máš ty fotky děsně detailní a to pak i obyč ancák je samá bodlina :-D
Co si tak myslím ohledně mých myslím, tak větší kousek bude samec, menší aspiruje na samici, i ten tvar prsních ploutví by odpovídal už tuplem že má o půl cm míň a přesto je má oblejší a širší než "doufám samec" .... Samozřejmě by to bylo strašně super mít pár, ale takovou kliku mít stejně nebudu smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2014 13:01 radim Re: invalida
ty držky máme proti babám všichni takové kostnaté smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2014 12:55 S Muž invalida [3881]
Podle mě ta hranatější hlava je kluk...asi stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2014 12:50 radim
Fotka k příspěvku 3.9.
ať je to co je to jsem spokojený...roste cca 1cm za měsíc
krmím sladkovodním i mořským planktonem a různým hikari nejen pro eLka
nakonec žádná spešl strava, ikdyž to bylo v plánu hmm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2014 12:49 radim
Fotka k příspěvku 24.7.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2014 12:49 radim
Fotka k příspěvku 16.6.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2014 12:42 S Muž invalida [3881] Re: radim
Vidí ale soudit si netroufá...je to celý takový vošajstlich ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2014 12:42 radim Re: Hansel
:-D takže mám samce, teď jsi to potvrdil smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2014 12:40 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Hansel
A ještě jednu věc jsem našel, potažmo vypozoroval. Nevím jestli se to dá brát vážně, ale snad na všech fotkách párů rodu Pseudacanthicus má samec (už v mladším věku) lehce protaženější prsní ploutve, zatím co samice je má oblejší.
Je to jen z mého pozorování, takže posuďte sami zda se to dá nebo nedá brát vážně, ale třeba tady u dospělého páru je to vidět celkem dobře. Znatelné je to i u původního odkazu u těch mladých.

www.planetcatfish.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2014 12:40 radim
a ten rozdíl v prsních ploutvích nikdo nevidí? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2014 12:19 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: prasan
Od nálezu informace že náznaky jsou už z mládí poznatelné na tom celkem sedím, koukám na fotky mladých dospělců, a nejen leopardů ale všech z rodu, abych měl co nejširší spektrum, ALE ČÍM VÍC TO ZKOUMÁM A ČUMÍM NA TO, TÍM VÍC UŽ SEM ZMATENÝ smich Někdy je ten rozdíl evidentní a u jiných páru skoro vůbec hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2014 12:12 - Re: Hansel
Som tiež za to,že tie dva sú samce a tá osamotená samička.No v tak mladom veku je to len a len odhad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2014 11:32 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Plecos
Jo , jsou to sourozenci, první český odchovy. On ten Radimův je lépe vyfocený. Popravdě jsem to viděl přesně naopak než Ty, jen co jsem vyčuměl z fotek . smich když porovnávám z tou fotkou co jsme přidal z planetcatfish.com , tak mi to vykrojení radimova kousku přijde dost stejné se samicí a samcovo jde trochu k mým, ale od toho je diskuse :-D Chloupky nemá cenu porovnávat protože ty mi foťák prostě nechytne, ale jsou tam nahusto, hlavně větší jedinec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2014 11:18 Muž Plecos [322] Re: Hansel
Škoda, že nejsou všechny na jedné fotce. Ty dvě spolu mi příjdou stejné. Ta vlevo je jen trochu drobnější. Poslední ryba mi příjde trochu jiná. Raději bych se zdržel hlasování, ale kdyby mi někdo hrozil s devítkou u spánku, tak ty dvě bych dal jako samičky a třetího jedince jako samce.
Jsou to ryby z jednoho výtěru?
Edit: upozorňuji, že tento rod jsem nikdy nechoval a "proškolený" jsem jen z fotek z internetu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2014 23:44 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: radim
Pozoruju to už od začátku u těch tvých/později tvého :) Nevím čím to je, jestli si déle drží juvenilnější zbarvení, ale zatím jim to drží v mapách. Přitom hřbetní ploutve už přebarvujou.

Jo škoda, to se ti tenkrát nevyplatilo, ale myslím že vzhledem k 213 to nebude o barvě ale o povaze. L213 si jen tak něco netroufne a není tak utřepaná a lákavá. U leopardů sis sám dobře všim že se s ničím moc neserou smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2014 23:31 radim Re: Hansel
normálně mi ti tvoji příjdou jinší v kresbě coze
škoda, že mně ty zbylé sežraly...doteď mě to štve :-O to jsem tenkrát podělal. Ty L213 jsou pro ryby asi vzhledově "jedovatější".
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.09.2014 23:13 radim Re: Hansel
Fotka k příspěvku a ještě jeden sourozenec, ať je jich víc k porovnání X-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2014 22:40 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Plecos
Fotka k příspěvku Tak zrovna zkusíme jednu poznávací, zda už by se dalo něco usoudit.

Moji dva LDA07 v 5-6 cm velikosti. Lepší fotku asi nezvládnu, ale tvar hlavy a těla je vidět pěkně

 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2014 08:12 Muž Plecos [322] Re: Hansel
Kuš, teď jsem tady napsal nějakých 800 znaků na plnější bříško L201 x contradens a dotaz zní na pseudoacanthicusy hmm
Tak dalece jsem to nestudoval, pamatuji si jen tu hlavu - na té fotce, co si pamatuji bylo vyfoceno více mladých a ty rozdíly ve tvaru hlavy tam vidět byly.
Vzpomínanou fotku teď nedohledám, ale podle toho linku níže bych řekl, že samci mají tu hlavu širši a samice užší/špičatější?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2014 03:05 - Re: Hansel
Ak dobre pozerám tak na tej fotke by mal byť dole samec a hore samica.Celkovo je už tvar tela u mladej ryby iný.Okrem toho samec je u tohto druhu už za mlada ,,chlpatejší,, čo je vidieť i na tej fotke.Samec má špicatejšie plutvy ako samica.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2014 22:36 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Plecos
A co to plnější bříško? Myslel že ta plnost nespočívá v proporcích jako takových ale přihází až se zaplněním, což je v této velikosti blbost. Jak by se tedy daly shrnout ty tvarové rozdíly na hlavě ? Jinak později rád přispěju fotkou, mám přesně takové dva caparty na porovnání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2014 22:34 S Muž invalida [3881]
Inspector dost pomalu rostl stydim Víc si už nepamatuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2014 22:29 Muž snehulda007 [850] Re: Plecos
To jsem kus .... jasně, 201 je hypa.sp. To porovnání jsem psal pro 102 a 201 a ten contradens se mi tam přimíchal protože jak jsi psal že je tady v atlase špatný označení tak jsem kontroloval jestli už je opravený ten inspector (původně u něj bylo l 201) a všim jsem si že teď je201 u contradens a prostě jsem to zmastil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2014 22:29 Muž Plecos [322] Re: Hansel
Kdysi jsem na netu viděl foto mladých ryb rodu Pseudoacanthicus, taky ve velikosti kolem 5-6 cm a psali tam, že už v této velikosti jde poznat pohlaví podle tvaru hlavy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2014 22:16 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: radim
Lidičky, další věc do debaty... www.planetcatfish.com/…

Zarazilo mě určení pohlaví, znaky by sice odpovídaly, to jo, ale v, cituji, "cca 5-6cm" ? přijde mi to celkem vrtkavá informace. Doteď jsem žil v domnění že jde něco poznat až ve velikosti kolem 15 cm.

Váš názor ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2014 22:14 Muž Plecos [322] Re: snehulda007
Nééé! Contradens a L201 není ta samá ryba!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2014 22:13 Muž Plecos [322] Re: snehulda007
L201, je menší, ploštější v průřezu. Většinou i menší tečky. Contradens je větší, kruhový průřez, velké tečky. Contradens bývá (aspoň u mě byl) i plodnější.
Inspector má v prvé řadě tmavé lemy ploutví - na fotkách to bývá pěkně vidět. Myslím, že má i jinak tvarovanou ocasní ploutev, a taky je z Brazílie. I když teď nevím a nechce se mi to hledat, zda není někde u hranic, takže by se teoreticky mohl objevit i přimíchaný s L201. Já takto kdysi získal L73 (viz vzpomínané dvě samice a dokoupení samci v příspěvku níže).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2014 22:05 radim Re: snehulda007
je tam ten pruh na hřbetní a ocasní ploutvi co je dobře rozlišuje
a jsem zas o něco blbější, teda chytřejší :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.08.2014 22:04 Muž snehulda007 [850] Re: radim
Jako u spousty druhů ryb v tom dělají bordel obchodníci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2014 22:02 radim
www.kalaba.eu/…
to je samý inspector...kdo se v tom má pak vyznat hmm
prosim OT
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2014 21:51 Muž snehulda007 [850] Re: Plecos
Tady v atlasu jsem nechával opravit před nějakou dobou, takže tady je inspector jako 102 a contradens 201.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2014 21:49 radim Re: Plecos
už to tam vidím ano Podle vyhledávače jde vidět, že ne na jedněch amaterských stránkách v tom mají guláš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2014 21:47 Muž snehulda007 [850] Re: radim
L 201 je hypan. Contradens. Inspector je větší, širší, rozdílné punťíkování...pokud se nepketu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2014 21:40 Muž Plecos [322] Re: radim
Tak to je právě to, co mi dokáže pěkně zvednout tlak. Proto raději ani moc nechodím do zdejšího atlasu. Jsem sice mladý, ale sbírá se to :-)
Každopádně Hypancistrus inspector (L102) není stejný druh, jako Hypancistrus sp. L201!
Pro rozdíly (dost zjevné) stačí mrknout na planetcatfish nebo l-welse...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2014 21:34 radim
že se tak blbě zeptám, ale jaký je rozdíl mezi Hypancistrus inspector 102 a 201? není to ta samá ryba?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2014 21:33 Muž snehulda007 [850] Re: Plecos
No zkusil bych to přez jednoho známýho tady z rybiček (nebudu ho jmenovat,aby mně pak nezabil že kvůli mně po něm pořát lidi chtěj aby jim něco sehnal :-)),ten sežene ledas co a nebo pak Bráník..V nejhorším bych vzal i L201. .ale nechci nic rozjíždět dokud nebudu mít vyřešený to křížení.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 52 53

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 81209x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9310?od=451