Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

L-sumci

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
L-sumci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2016 11:12 S Muž invalida [3881] Re: invalida
Ještě malý objasnění. Dřevo ležící na zemi a větev ač suchá na stromě je ve velice rozdílný kondici ohledně napadení škůdcema a tak různě. Suchý dřevo se sice dýl máčí ale "poločas rozpadu" je markantně jinej. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2016 11:09 S Muž invalida [3881]
O 201kách je to známý ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2016 00:28 - Re: O.Tom
L213 i u mňa preferujú miesto pod koreňom.L270 mladé čo práve mám majú asi 2cm,ich tatko preferuje tesnotku,kde udrží samicu ale dokáže sa pritom vo vnútri otočiť.L52 mi teraz strážia znášku a vyhovuje im keramický úkryt.L201 u mňa rastú strašne pomaličky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   31.08.2016 21:17 S Muž invalida [3881] Re: O.Tom
No našlapeš se ale nehledej na zemi. Spíš uspěješ na spodku koruny klenu akátu dubu atd. A chce to nepřístupný místa, prudký svahy rokliny atd...kam se nevyplatí lejzt těžařům dřeva stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2016 21:13 Muž O.Tom [439] Re: invalida
asi už OT :)
Nejsou to kdovíjaké super drahé a vysoce jakostní kachle, zespodu ve výpalu je nápis Poland :)
Po řezu a zlomení snimi trošku odrhnu o sebe abych srazil ostré hrany.

Duté kořeny mám v akváriu odjakživa, ale najít vhodný kořen je u mě někdy otázka let...
už dlouho jsem nějaký opravdu pěkný, dutý a zároveň tvrdý a kvalitní nenašel.. většinou je to ztrouchnivělé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2016 20:53 S Muž invalida [3881] Re: O.Tom
Ok ale stejně bych šel radši do šutrů.Kachlíky na řezu budou ostrý ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2016 20:50 Muž O.Tom [439] Re: invalida
Silikon je akva, zbyl mi z přelepování nádrže a domečky mají být pro pokusy se samostatným chovem/odchovem, tam se na estetiku moc nehraje :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2016 20:41 S Muž invalida [3881] Re: O.Tom
Rybám by to vadit nemělo..silikon bych proštudoval na složení ale vkusný to zřejmě nebude hmm Ale je to tvoje akvárko ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2016 20:15 Muž O.Tom [439] Re: NHKG
Teprve se tak jako chystám do budoucna... mám 213, chtěl bych určitě zkusit 201 a jiné, bude li místo a finance.
Taky CPO mě lákají, ale to je jiné vlákno.
Mám tu teď půl tuby silikonu a hromadu odřezků kachliček, tak by bylo fajn to co nejdřív zpracovat, tedy materiál co se jinak vyhodí.
Keramické co se prodávají jsou fajn, ale ta cena..
Už v minulosti jsem tu u někoho viděl na fotkách právě takto lepené domečky z kachliček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2016 20:12 S Muž invalida [3881]
Jo na obývaky pod kořenem sem zapoměl stydim
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2016 20:03 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: O.Tom
Jaké to jsou eLka? moje elka připravené jeskyňky odmítají a preferují bydlení pod kořenem.
Ideálně si jich připrav víc, některé tak, aby tam sotva vlezli, jiné tak, aby tam vlezli oba z páru najednou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2016 20:00 S Muž invalida [3881] Re: O.Tom
Já používám dutý kořeny nebo kokosy. Umělý nepoužívám ale používaj se keramický trubky. Tady je inspirace. search.seznam.cz/… Ale jde použít i pvc a různě ho upravovat teplem. Nevýhoda je že to je potřeba zatížit aby se to nehejbalo. Jinak aby to vypadalo přírodně používám placáky který podepřu. Když je místo a podmínky šmajchlujou se kde se dá. Taky je možný použít dutý cihly a podobně. V tomhle případě bych asi odhranil vstupní otvor, www.tradix.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2016 18:11 Muž O.Tom [439]
Chci se zeptat na "domečky" pro L-ka, jaké jsou ideální rozměry (lze li to jednoduše obecně stanovit) domečků-jeskyněk pro druhy dorůstající +- 13cm.

Zbyly mi nějaké kachličky po rekonstrukci + hromada odřezků a tak bych z toho rád silikonem slepil něco užitečného pro L-ka.
Průchozí/neprůchozí ? jak hluboké, jak široké a vysoké a nebo mám prostě něco od oka splácat a moc to neřešit ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.07.2016 16:20 S Muž invalida [3881] Re: prasan
Rostou pomalejc jak obyč..našli si sportovní disciplínu stahování plovoucího kolečka okurky kamsi kde nemůže vyplavat..v kokosu se třou málokdy...spíš pod kamenem...nejede jim moc mrkev ani filé..jsou plašší než jiní krunýřovci, respektive ožívaj až tak o 2 hoďky pozdějc než jiní..víc noční chování. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2016 09:50 - Re: invalida
Za 5 rokov si pozoroval niečo zaujmavé?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2016 14:30 S Muž invalida [3881] Re: MonterMonty
Už je mám dlouho..určitě minimálně 5 let. jsou ve velkým kde je naházený dříví a takový ty šutry, kokosy a podobně. Kolikrát najdu prcky až větší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2016 14:02 Muž Jarry [1433] – Co vybrat?
Přemýšlím, jakého sumce pořídit do velkého akvária - chtěl jsem něco zajímavého, byl jsem rozhodnut pro Gold Nuggeta (L18/81/177), ale už si s ním nejsem tak jistej (dostupnost, cena, podle všeho je spíše náročnější na potravu atd.). Chtěl bych, aby čistil dno (zbytky potravy, řasy) a nedělal u toho bordel :-) Je vůbec větší sumec (+-20cm v dospělosti) vhodný do hodně zarostlého akvária? Nemám s L sumci žádné zkušenosti, chtěl bych nějakou zajímavou rybu na dno, pravděpodobně by to byl jediný obyvatel dna, případně několik menších stejného druhu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2016 13:36 - Re: MonterMonty
Ja mám len samicu a dvoch samcov.Oni o ňu súperia.Prvú znášku požrali a teraz tie drobce.
L270 vydržia myslím dosť.Kamarát ich mal skôr než mi ich dal pri Malawi a Victoria lake.Ja osobne ich mám v 30L akvárečku s dosť predimenzovanou filtráciou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2016 13:26 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: invalida
Jak je máš starý ? Já cca dva roky , což si myslím že už by mělo přijít každou chvíli , mám je v akvu bez dna ...samci by se i do tření měli , samice od nich zatím zdrhaj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2016 11:55 S Muž invalida [3881] Re: MonterMonty
Udělej jim období dešťů..vyměň hodně vody za chladnější a vůbec se neboj zvířit dno. Zkrátkqa jako období tření v řece. U mejch to zabírá.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2016 10:36 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: invalida
nesouhlasit samozřejmě můžeš v každém případě , to ti nikdo nebere , ostatně jen konstatuji co jsem se všude o hypanech dočetl (sám zatím tu štěstí s nimi nemám), nikomu neříkám že dělá něco špatně ahoj pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2016 07:48 S Muž invalida [3881] Re: MonterMonty
Dovolim si nesouhlasit. Ve velkým mezi spoustou jinejch krunýřovců se jakoby mimochodem množej i 270ky a mám je některý už do dospělosti a neřek bych že sou nějak podražený. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2016 19:29 - Re: MonterMonty
Cez deň za krmivom vychádzajú len zriedka i to len dospelé,takže kŕmim noc čo noc.Neviem ako porastú tieto ale napr.L201 rastú aj napriek kŕmeniu pomaly.Skrmujem mrazené,sušené,živé i domáce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2016 18:41 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: prasan
já jen že jasem čet něco o tom že se maj řádně krmit , kontrolovat nacpanost pupků atd , jinak je podrazíš , ale kecat ti do toho nebudu , at se daří , u mě se zatím pořád jen šmrdolej a nic z toho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2016 16:54 - Re: MonterMonty
Sú v malom 30L akvárku.Tam aj keby nechceli,tak na potravu narazia. :-) Dúfam. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2016 16:27 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: prasan
paráda potlesk
akorát bejt Tebou ,tak je přelovím do sólo výkrmny, takhle je nemáš šanci ukrmit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2016 16:22 - – L270
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.07.2016 14:39 Muž Aforte [533] - Rostliny
Gratuluji. L270 jsou nádherní krunýřovci. Ať se daří. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2016 21:52 S Muž invalida [3881] Re: prasan
Gratulačka stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   05.07.2016 21:33 -
Dnes som mal na návšteve malého kamaráta (syn známej),veľkého akvaristu.Chceli sme sa pozrieť na L270 a gupky vedľa v akvárku.Zasvietim(už som mal zhasnuté časovačky) a hľa vďaka jeho pozornosti sme odhalili mladé L270.Videli sme 5ks asi 1,5cm veľké.Sám som ostal prekvapený a zároveň rád.Držte palce nech to aj dorastie.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.06.2016 10:37 - Re: NHKG
Aqualog Alle L-welse,tam je to i podľa nárokov na stravu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2016 09:46 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci – Řasožrouti
Neviděli jste někdo seznam eLek podle potravy? Sháním řasožravé eLko, co se v případě nedostatku potravy umí probít ke žrádlu. Ani na planetcatfish většinou neuvádějí u jednotlivých druhů typ potravy. Potřebuju něco, co vyroste na cca 20cm, ideálně raritní druh, co se občas i ukáže ve dne a žere hnědou řasu.
Výborně mi takto fungovala chaetostoma (krunýřovka), ale ty jsou moc malé a mohly by být sežrány.
Přinejhorším asi koupím běžné L168. Ještě jsem uvazoval nad nějakým importovaným Hypostomusem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2016 10:02 Muž blegon [152] - Jihoamerické cichlidy hlavně Perleťovky.
Na levé fotce je L191 a na pravé L190 ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2016 09:18 Mejla82 Re: NHKG
700kc/ks velikost necelich 10cm pri nakupu.Kazdopadne dekuji za reakci vsem pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2016 08:39 Muž LiborSprysl [9015] Re: Mejla82
No z těhle fotek to nepůjde... rybě na první fotce například není vidět na oči...tam by třeba mohl být rozdíl, ale protože jsou pravděpodobně z jedné várky, asi to ryby stejné budou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   18.06.2016 08:39 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Mejla82
Kolik stáli a jak jsou velcí? Ale mi to jako L191 přijde. Oni dost mění barvu věkem a i podle nálady...
Díval jsi se na fotky tady?
www.planetcatfish.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2016 08:22 Mejla82 – Spravne pojmenovani
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobry den,pred nekolika mesici jsem zakoupil na prazske AQ burze 2 elka.Prodejce uvadel ze obe jsou L 191 panague.Je tomu opravdu tak?Ryby nejsou uplne identicke...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   24.04.2016 22:49 -
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.04.2016 00:03 Muž Majo [60] - SumciRe: prasan
mne už dorazila RO cez den ju namontujem a L052 budu mať čo si zaslúžia ... a v nedelu ak stihnem kupiť tak budu mať aj nové úkryty z akvatera Trnava :) ... a krupička je už zažehnaná všetci su zdravý a šťastný :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2016 23:51 - Re: Majo
Budem dúfať. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.04.2016 23:42 Muž Majo [60] - SumciRe: prasan
no pekne tak snaď s toho niečo bude držím palce :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.04.2016 23:39 - – L270
Fotka k příspěvku Zrejme druhý pokus.Malé akvárko,veľký úkryt.Uvidím či to zase nezožerie iný samec.Mohol by som vybrať znášku ale chcem nech sa to naučí doopatrovať samček sám.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.04.2016 22:06 - Re: MonterMonty
Ja mám každé samostatne. ano
Edit:
Samička L213 čo mám je dovezená od vás z čiech.Neviem od koho, no je krásne čierna.Samček čo som teraz vlastne dostal grátis k objednávke (za čo aj touto cestou ďakujem) od pani Sarvašovej je dnes už po okukaní sa v akvárku krásne tmavo čierny.Pokiaľ viem tak pani Sarvašová nakupuje odchyty a F1 generáciu.
Ryby na mojich fotkách sú tesne po vybalení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.04.2016 07:26 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: prasan
Jj , to samozřejmě vím že je u nás několik populací , a právě proto že se mi nejvíce líbí ta černá jak uhel ,samo nechci ryby prznit mezi sebou , pak jsou z toho ty různě flekaté černo šedé atd .
asi se vydám k p. Havlovi pro ty černé a budu zas dva roky čekat než dorostou- u něj jejistota že to ničím neprznil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   16.04.2016 15:27 -
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.04.2016 06:46 - Re: MonterMonty
Samičku L213 mám od známeho už dlhšie a je stále úplne čierna tmavá.Samček bol trocha po prevoze v strese,trocha svetlejší než samička.Dám foto tesne ako mi prišiel(i osatné).Uvidím až sa okuká v akvárku.Zato samček L144 hneď začal paktovať s mojou samičkou(rep. skôr ona sa už nevedela dočkať) :-)
L052 tak celkom v kľude.Ešte tam nemám ukryty,majú mi ešte dnes prísť.Inak tieto majú nádherné také zvláštne sfarbenie.Taký maskáč.
Peckoltia,tak to je fakt nádherná rybka. ano
PS: nie všetky L213 sú tmavé čierne niektoré napr. pôvodom Itaituba, Middle Rio Tapajós sú svetlé viď. www.planetcatfish.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2016 21:54 Muž Majo [60] - SumciRe: MonterMonty
u mna vyblednú len pri krmeni inak su krasne čierny ale ked sa všetci 4 vynoria z úkrytu a idu žrať tak tam lieta" perie" :-D hlavne samičky su take samec ten si v klude žerie ale samičky tie sa pohadaju aj o jedneho červíka :-D inak maju neak 10-12cm cca jedna samička je trochu plnšia ako ostatne ale zatial naznak trenia nepozorujem ... oni su pomerne neskoro pohlavne dospele tie L213 až 2-3 roky ... ja ich mam od jedneho chovatela čo rušil akvarko u nas v meste 1 samca a 3 samičky a že sa mu par krat vytreli ale že to neriešil nechaval to na prirodu tak sa snad čoskoro dočkám aj ja neakeho toho potomstva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2016 21:23 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Majo
teda , já jich mám sedm ,dva s jistotou od p.Havla kterej je u nás vyzískal jako první(podle dostupných informací) jsou jak uhlí a nikdy jsem nepozoroval nějakého blednutí , druhou várku mám od nějakého břídila , dva už totol podražení odešli po roce ve stejné velikosti jako jsem je koupil , další tak nějak rostou ale nic moc , u těch občas pozoruji ale celkové zesvětlání ale spíš vyjímečně ,nicméně fakt rostou špatně , dávno by měli bejt do tření a nic , chystám se je dát sólo a "pohoupat" jim s vodou co to s nimi udělá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2016 21:12 Muž Majo [60] - SumciRe: MonterMonty
ano su ako uhlie jedine ked su vs trese tak su na nich blede škvrny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2016 21:02 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: prasan
Ty jo paráda , jak vypadá L213 , je opravdu sytě černej i dospělej ?
u mě jikry L270 zmizely , museli si to požrat , dělám menší úkryty trojúhelníkového tvaru 3x3x3 15 dlouhé ,ty staré jsou furt moc velké a samci si do nich navzájem lezou ,po těch comptách taky pokukuju pivo

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 52 53

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 81209x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9310?od=151