Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Juwel Rio

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 16 Přejít na další stránku   1  
Juwel Rio
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 09:33 V.K – Re: tube
Takže myslíte že osram trubce do nich nesedí?

Jinak bych měl ještě dotaz na majitele ohledně skříňky, není to tedy tak hrozné jak psal autor na stránkách horácovo akvárium? Bohužel nemám možnost se na koplety od juwelu nikde ve svém okolí podívat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 08:06 tube – RIO 180
Ty 45w zářivky jsou mám takový dojem speciálka pro Juwel nestandart a je i dost drahá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 22:43 pavel – rio 240
Fotka k příspěvku Zdravim.Pred casem jsem resil obdobny problem,ale na konec jsem zustal verny dobre znacce a kvalite.Vlastni rio 240 s vnitrni filtraci-po a jsem nad miru spokojen.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 18:05 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: V.K
To osvětlení na Rio 180 s 2X45W T5 se vyrábí už nejmín dva roky..V zahraničí už s jiným osvětlením ten set nekoupíš..Myslim,že to osvětlení 2x30W je už jen doprodej,který nějak uvíznul v našich obchodech s levnou akvaristickou technikou... :-D ..Vyplatí se opravdu chvilku zapátrat na internetu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 16:37 V.K – Re: tube
Levna akvaristika jej prodává s 2x45W T5 ještě jsem si to u nich ověřoval. Spoustu dalších obchodníků jej ale nabízí jen s tou 2x30W. Na stránkách výrobce je 2x45W T5, takže zase šikovný český ručičky zřejmě se snaží něco ušetřit.

Jinak dnes mi přišla kalkulace na podobný komplet od farao

100x40x40 (6mm) = 1 223,00 kč
100x40 (2x39W) = 3 676,00 Kč - černá barva
100x40x70 ořech = 2 510,00 Kč

100x45x45 (8mm) = 1 842,00 Kč
100x45 (2x39W) = 3 739,00 Kč - černá
100x45x70 ořech = 2 560,00 Kč

ceny jsou bez daně. Ta 100x40x40 ze skla 6mm vyjde stejně jak RIO180, pokud bych připočetl doplatek 600 za komplet barevný kryt.

No mám o čem přemýšlet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 12:31 tube – RIO 180
Vlastním tento set a také jsem ho doplnil Eheim 2213.Dokupoval jsem ještě jednu rampu neboť 2x30w je málo.Dneska kdybych to řešil znovu tak bych si jednoznačně nechal vyrobit akva a stolek plus přídavnou rampu a vyšlo by to asi cenově na stejno jako komplet Rio 180 (bez filtru)s tím že bych měl lepší osvětlení. Jinak se stolkem ani s rampou(i když to vypadá dost forově ) od Juwelu nejsou žádné problémy a vypadá fakt dobře(mám černé provedení).Myslím ,že osvětlení je potřeba minimálně 90w.Já mám dvě rampy po 2x30w + reflektory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 12:31 Muž Anderson [15]
Koukni se na moji prezentaci. Já to akvárko mám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 10:35 V.K – Re: V.K
Tak už dva dny procházím toto forum a internetové obchody. Ten komplet RIO 180 se mi líbí čím dál více po vzhledové stránce. Jenže jsem narazil na stránky horácovo akvárium kde pisatel zkritizoval komplet 400. Do té doby jsem byl pevně rozhodnutý RIO 180 koupit. V krytu je rampa pro dvě 45 W T5 trubice, což považuji za dostatečné. Pouze dodávaný filtr bych vyměnil za vnější Eheim Classic 2213,

Ceně 9.200,- kdy dostanu 180 l akvárium, skříňku a kryt v dekoru tmavě hnědého dřeva rampu pro T5 zářivky nemůže nic komkurovat. Problém je hlavně v té barvě, která je u všech výrobců podstatně dražší. Uvažoval jsem i o možnosti objednat akvárium od sklorexu a skříňku si udělat sám. Jenže dekor ořechu je i v OBI dražší, takže skříňka by vyšla na víc jak 2000,- akvárium sklorex s dopravou 2600,- kryt počítám odhadem 1500,- a osvětlení Glomat T5 controler cca 1000,- tedy komplet minimálně 7000,- vyjma kvalitního akvária by to mohlo dopadnout všeljak. Raději bych 2000,- připlatil a měl to celé.

Je zde někdo kdo to RIO 180 vidě, nebo dokonce má doma nebo případně obdobný set od Juwela?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2010 22:05 R Muž Silent [5949]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2010 21:52 V.K – Re: Haimdol
Velmi pěkné a to i cenově, budu muset prostudovat pořádně. Jsou ještě nějací další další výrobci?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2010 21:40 R Muž Silent [5949]
Zkus se podívat třeba tady www.pet.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2010 21:37 V.K – Re: Haimdol
Já právě chtěl kryt ve stejném dekoru jako skříňku a bez osvětlení. Zkusil jsem napsat prodejci zda je schopen to dodat po částech, tak jsem zvědav co mi odepíše.

Případně jaké jsou další možnosti koupě skříňky, akvária a krytu v tmavě hnědé barvě nejlépe ořech. .Našel jsem dražší jak Juwel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2010 21:12 R Muž Silent [5949]
Kryt na stejných stránkách www.levnaakvaristika.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2010 21:10 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: V.K
Dobré kryty jsou od Zekie www.zekia.cz/… X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2010 21:08 V.K – Juwel Rio 180
Scháním komplet akvárium se skříní a krytem. Moc se mi líbí Akvarijní komplet Rio180 od firmy Juwel v tmavě hnědé barvě, která by nám seděla k nábytku. Jenže se prodává pouze komplet s osvětlením, filtrací a topením. Já bych si přál zařídit osvětlení a filtraci podle sebe a kvalitněji a topení nepotrěbuji. Koukal jsem že se prodává samostatně skříň za celkem příjemných 3.150,- Kč www.levnaakvaristika.cz/… poté bych si nechal slepit akvárium stejných rozměrů jako rio 180, ale nikde nemohu sehnat kryt. Skříň s akváriem by mne tedy vyšla na přibližných 5.000,-- a komplet RIO180 stojí přez 9.000,- to je 4000,- za osvětlení topítko a filtraci navíc. Neví prosím někdo zda se dá někde sehnat pouze kryt na toto akvárium?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2009 09:14 JuraS
Já bych bral 29 C bez toho aby mi muselo neustále běžet 200W topení....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.08.2009 09:02 zrada – Re: aniz4
Pokud bych zjistil, že mám v akváriu 29°C, tak bych sedl na kolo a jel bych se vykoupat na přehradu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2009 21:55 Usine – Re: aniz4
Ventilátorem z počítače foukat na hladinu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2009 21:46 aniz4 – teplota v akváriu
Ja by som sa chcela spýtať,je leto a v mojom akvariu je 29 stupňou ... skúšala som ľad,studenú vodu aj svetlo vypla,ale teplota aj tak vyskočila na 28 stupňou celzia ...co s tym :-( ako mam tu teplotu znižiť ??! sad


Ďakujem!!

:-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2009 14:27 Muž ROSAN [2]
Páni ja vám veľmi pekne ďakujem ahoj ahoj ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2009 12:34 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: jeviel
Je to přesně tak..Měl jsem Juwel 180 a ted mám Juwel 400..U toho vetšího jsem odřezával filtr..A osvědčil se mi nůž z hodně dlouhou čepelí..Pak to šlo bez problémů.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.08.2009 11:29 Muž jeviel [3] – Re: ROSAN
Juwel dělá horní kryt nesundavatelný, funguje jako vyztužení akva. sundá se jenom odklápěcí části krytu (2 ks) a rampa.
Vnitřní filtr ke vlepen silikonem, je to vidět z bočního pohledu na akva, pokud ho chceš opravdu vyndat, tak opatrně odříznout. Do filtru jako takového se dostaneš horem, vrchní poklop je pouze nasazen na tělese filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2009 11:05 Muž ROSAN [2] – Mám obrovský problém,alebo som nemehlo
Kúpil som použitý set JUWEL 240 a mám problém ako dať dole vrchný kryt. Prosím o radu či je lepený alebo len nejakým sposobom zasušený.Rampa a kryty išli v pohode.
Problém 2: tieto sety sú dodávané štandardne s vnútorným filtrom, dá sa nejakým sposobom vybrať alebo je vlepený silikonom?
Ďakujem za všetky príspevky ktoré mi pomožu vyriešiť premna obrovský problém a pre iného možno blbosť. hmm hmm sad sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2008 21:26 Muž Primainfo [6] – Re: Štěpán
No,jak to měli řešené to nevím, geometrická optika není mé hobby, a spíš jsem byl vyvalenej z těch nádhernejch ryb a potvor, ale viděl jsme ji zvěšenou a obraz nebyl vzhůru nohama. Stejně tak tam měli mořské koníky ve svislých válcích cca 50-100cm průměr. A bylo to taky velmi efektní.
Když si tak promítam, tak nevím, jak to asi čistí, vysoký ty válce byly tak metr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2008 20:40 Štěpán
Teď si nejsem jistý, ale neměla by se ryba plující mezi válcovitou plochou a její ohniskovou přímkou jevit zkrácená ve směru kolmém na ohniskovou přímku???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2008 20:30 Muž Primainfo [6] – Re: isamik
JJ, taky jsem to slyšel, ale zajímalo, jestli to třeba "vysloveně tahá za oči". V Amsterodamu jsem viděl v zoo v mořskejch rybách chobotnici. Hodně kulaté sklo - skoro polokoule. Sice to hezky zvětšovalo, ale dívat se na to dlouho nešlo. Tak mě zajímá, jestli u těch akviš s větším poloměrem je to taky hrůza nebo je to v poho.

Má ho tady někdo??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2008 12:32 Muž isamik [180] – Re: Primainfo
Nedavno tu rikal Sid, vyhnout se vypouklemu sklu obloukem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2008 11:34 tube – primainfo
www.akvarista.cz/… tady se snad o tom mluvilo.
www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2008 09:43 Muž Primainfo [6]
Zajímala by mě zkušenost lidí, kteří mají akviša s vypouklým předním sklem (Juwel to taky dělá), jestli tam nevznikají nějaké nepříjemné optické efekty.
Nikdy jsem takové akvišo neviděl "naplněné".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2008 09:32 Muž navik [908] - Sumci – Re: kryton
Nevím, o jaké tloušťce skla hovoříte, diskutuje se zde o desítce (kterou mám doma). Pak byste měl vyzkoušet obojí (pohled přes desítku a poté přes osmičku s těmi brýlemi a zjistíte, že jste s Vaším prohlášením dosti "mimo mísu" ;-)
edit - Yirka již vysvětlil...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2008 08:32 Muž Yirka [9118] – Re: kryton
Nevím z jak tlustého skla máš nádrže,ale já mám z 10mm a dívám-li se u kolegy na jeho AQ z 8mm a 6mm skla nevidím absolutně žádný rozdíl. Bylo by třeba také definovat průhlednost a optické dojmy. Já v tom vidím odlišné věci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2008 06:45 tube – Rio
Mám Juwel Rio 180 a je to absolutně v pohodě.Vnitřní filtr jsem vyhodil asi po půl roce provozu
(jenom kvůli estetice funkčnost byla ok).Později dokoupil ještě jednu origo osvětlovací rampu.
Mě se ten set líbi jako společenská nádrž do obýváku super někde oněm někdo psal že je sexy .
Lituji jen ,že jsem nešel do většího akvarka 300 nebo 400. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2008 23:09 kryton – Tloušťka skla
Argument, že tlustší sklo má vliv na "průhlednost" není od věci. Čím tlustší sklo, tím z větší dálky se musíte na akvárium dívat pokud nechcete mít výhled ovlivněn lomem světla na rozhraní voda/sklo. Pohled z blízka u tlustých skel v praxi vypadá obdobně, jako když si člověk co normálně brýle nenosí vezme 4 dioptrie. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2008 21:43 Žena Archa [14] - Živorodky – komplet Juwel Rio 400
Ahoj, sledujem vasu diskusiu, sama by som si v DE ten komplet kupila, stoji tu na zoo.plus aj s dopravou 719 Euro, len na porovnanie komplet Fluval Aquarium-Kombination Vicenza 260 stojí tiez 719 Euro. Takze cena je viac nez dobrá. Nikdo si na ten komplet nestazoval, naopak ludia si ho chvália, len poniektorý odrezali ten biofilter a nahradili Eheim. Firma Juwel to má urcite premyslené, mne osobne sa to tiez nepáci, ak je akva z moc hrubého skla. Nevyzerá to pekne.
No tiez si myslím, ze ak máte v Cechách nejakých lacnejsích domácich výrobcov, tak je urcite lepsie a výhodnejsie pre vás, si to dat spravit u nich. V Nemecku ale také nieco nie je. A urcite nie lacnejsie ako Juwel. Nikdo vám nebude robit skrinku, osvetlenie, akva na zákazku a este za tú cenu!!! Prosím vás, mi sme dali spravit macacie dvierka do pivnicového okna u sklenára, znicili nám izolacné sklo, tie dvierka tam namontovali na prd, lebo sa nedaju otvarat kvoli mreziam, tak nám do pivnice tahá /KEBY DODRZALI ROZMER TAK BY TO SLO/ a zaplatili sme 130 Euro. Najradsej by som im to ... rozzureny Tak isto nam sfusovali namontovanie markyzi, a to uz za ine prachy coze tak akvária by ste sa tu fakt u sklenára nedozili. Mozno len za to akva by chcel 700 Euro a mozno by aj vytieklo ne
No nechcela som tolko lamentovat, prepacte. Len ked si na to spomeniem, tak ma to zase vie nastvat X-) Tolko moj nazor
P. S. Kto na ten Juwel v Cechách má prachy a páci sa mu, nech si ho kupi potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2008 21:13 apinek – Re: filipsi
když máš tolik v lásce juwel,proč jsis ho nekoupil? ;-)
třeba takovej juwel rio 400 z 8mm skla je přece super,né?přece si radši koupim tenhle předraženej komplet z 8mm skla,než normální akvárium z 10mm skla se stolkem o půlku levnější,že?to fakt nikdy nepochopim,možná že na to nemám vyvinutej mozek,ale prostě mi to palice nebere.nejsem taky milionář,abych si mohl dovolit zaplatit opravu vytopený garáže,pokoje a ani nemluvě o práci a času,ztrávenym na akvárku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2008 21:03 Muž filipsi [1295] – Re: Yirka
Souhlasim, zaznamenejme ji take.
Cela ta diskuze je o tom, ze nekdo ma rad ksandy i pasek, a brani se zubynehty tvrzeni ze pasek staci, overenem na mnoha nositelich, i vypocty. Samozrejme, ze je bezpecnejsi mit ksandy i pasek, o tom zadna. Nekdo ale uz nemusi mit na ksandy penize, nebo se mu nelibi. Presto muze stravit spokojeny zivot jen s paskem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2008 20:44 Muž Primainfo [6] – Re: Yirka
Síla skla.
Vůbec nejde o to, že bych si myslel, že tlustčí sklo je nevýhoda, jen si myslím, že renomovaní výrobci vědí, z čeho to mají dělat, toť vše.
Taky bych neradil např. Fordovi, jaké brzdy má montovat do aut, i když silnější by určitě byly lepší. Na druhou stranu, když bude používat nebezpečně slabé, časem moc aut neprodá nebo si je nebude moci dovolit prodávat draze vůči konkurenci.
Co vidím, jako zásadní výhodu sklenářů a lokálních firem, je to, že akvišo udělají v libovolném rozměru nebo s výbavou podle přání klienta, což velkou firmu nezajímá.

Co mě bolí víc něž sklo v akvišu je, proč se mi Ramirezky ve vytíračce netřou. Přerušil jsme jim tření ve společenském akvišu - mřény by to sežraly. Dal je to vytíračky a už 14 dní nic.

:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2008 19:04 Muž vladislav [106] - Cichlidy
Před chvilkou jsem koukal přesně na tento typ akvária v obchodě....jak už tu bylo psáno..je tam horní i dolní rám a nahoře je výztuha uprostřed..myslím,že o samovolném prasknutí u toho typu je zbytečné diskutovat...i když prasknou může každé akvárium. ;-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2008 18:56 TomášB – re: horác
Horác napsal: Možná tam byla jedna příčná výztuha spojující přední a zadní sklo. Už si to moc nevybavuju
ano, výstuha tam je, však máme rio240
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2008 17:51 Muž Yirka [9118] – Re: filipsi
S tou horší průhledností to ale nemyslíš vážně ;-) . Pokud bychom takto vyčíslovali výhody a nevýhody, museli bychom zaznamenat výhodu tlustšího skla v lepší tepelné izolaci a tím celkové úspoře energie. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2008 17:47 Muž Yirka [9118] – Re: Primainfo
Určitě nejsem rejpálek. Juwel je určitě ctihodná firma,ale její velikost se naopak v globále (tak jako práce jiných velkých firem) ztrácí v anonymitě. "Karel od naproti", který má ve městě sklenářskou firmu si na rozdíl od těch velkých ostudu dovolit nemůže a určitě vyjde vstříc více. Ale já jsem nikomu nic nevnucoval, jen jsem řekl svůj názor. (Ne všichni žijí v Praze a mají sousedy nad sebou).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2008 15:47 Muž Primainfo [6] – Re: apinek
Nejde o to být sklařský nebo jiné mistr, ale trocha vědomostí nikoho nezabila. I když není jasné, co se slabšími jedinci může udělat větší množství?
Doufám, žes přežil bez úhony. smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2008 15:37 Muž filipsi [1295] – Re: apinek
Nicmene podle minulych prispevku o tom, ze 8 je sakra malo, jsi vypadal skoro jako sklarsky mistr ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2008 15:34 apinek – Re:primainfo
ohhh,díky za vysvětlení,ale ze mě stejně sklář nebude :) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2008 15:13 Muž Primainfo [6] – Re: filipsi
Tak, aby si bylo co přestavit:
Dnes se sklo vyrábí převážně jako tabulové (float).
Sklo v tekutém skupenství vtéká do cínové vany.
Na povrchu cínové vany nabývá surovina svých základních parametrů, tj. rovinnosti
a stejnoměrné tloušťky.
Sklo je postupně ochlazováno až na pokojovou teplotu.

A moc hezký video www.glasswebsite.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2008 15:13 Muž filipsi [1295] – Re: apinek
Ono se jinou technologii ploche sklo takrka nedela, krom nejakych specialitek. Je to to nejobycejnejsi (pro pouziti na akva) sklo, co existuje. Jen dobry vyrobce dusledne tridi kusy s bublinkami, ktere jsou dle norem pripustne, a nepouziva je. Zvlastnejsi skla jsou pak ruzne tepelne nebo jinak upravovane (kaleni, folie, ...), ale nevim o tom, ze by to nekdo na akva pouzival. Neni take proc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2008 15:04 apinek
pod nim si nepředstavuju absolutně nic,ale z jinýho skla už se moc akvárka nedělaji.asi tak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2008 14:52 Muž filipsi [1295]
apinek napsal:...floatového skla....

Co si pod takovym druhem skla predstavujes? Nejake "lepsi" sklo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2008 14:51 Muž filipsi [1295] – Re: Primainfo
Mam nazor uplne stejny. Kdo chce, spocita si to sam, ze 8-ka staci. Tlustsi sklo nema jen vyhodu vyssi pevnosti, ale i nevyhodu horsi pruhlednosti a vyssi hmotnosti.
Zaruka - to by me zajimalo, je pravda, ze se vyrobci akva predhaneji ve vselijakych zarukach atd. ale jeste jsem neslysel o nikom, kdo by zaruku na prasknuti/rozlepeni (zvlast by me zajimalo staveni vyrobcu k prasknuti, kde je dokazovani viny zvlaste osemetne) a naslednou skodu uplatnoval, a s jakym vysledkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2008 14:46 apinek
mě je to tuplem šumák :-)
já mám 160l z 6mm skla a už vidim,že se přední sklo prohejbá(má výztuhy,to je samozřejmost).natož 400l akvárium z 8mm skla.myslim,že rozdíl ve sklech nebude.v dnešní době se nejspíš vyrábí pouze z floatového skla.neřeknu kdyby ten komplet byl o polovinu levnější,ale na to jaká je to ''kvalita'' je to i příšerně přemrštěný.
taky se (S)Měj ;-) :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [16] ...... 20

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 23258x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8861?od=751