Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Juwel Rio

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Juwel Rio
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2015 12:40 Muž DRAKcz [0]
Zdravim. Nevyfotil by mi nekdo kdo ma Juwelacke originalni pozadi Cliff Light? Na netu fotky otresne, vsude jine odstiny tak nevim jaka je skutecnost. Diky moc za foto a nahrani popr. mail drak.fbi(pečenáč)gmail.com stydim pivo

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.05.2015 12:33 R Muž romant [27987] Re: Honza
Jj Cirax je dobrá cesta, osobně bych ho vyměnil za tu černou(akt. uhlí) a zelenou(Nitrax) houbu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2015 12:08 Honza – Čištění filtru
Takže jen pro upřesnění, neproplachovat, jen podle návodu měnit houbičky. Vatovou týdně, černou jednou za měsíc, zelenou každých 6 týdnů a modré postupně po cca 3 měsících. Tak to píšou v návodu. A 10% vody v akvariu vyměnit týdně. Píšou to v návodu, ale radši se ptám, protože zkušenosti ostatních uživatelů jsou lepší než návody. Ještě jsem si objednal Cirax pro lepší filtraci, protože ten u toho nebyl.
Mám tam asi 30 malých rybiček. Paví očka, neonky, mřenky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2015 11:57 R Muž romant [27987] Re: Honza
Ano vodu z akva a nikdy nečistíš komplet, ale po částech, řekněme po třetinách. Když komplet, tak doporučuji při tom zároveň neodkalovat dno, protože jak správně tušíš, je to o těch bakteriích. První čištění bych realizoval nejdříve za 3 měsíce, ale je to samozřejmě odvislý od znečišťovatelů, což ostatně poznáš na výkonu filtru, který se bude snižovat. Zaběhnutej filtr bude mít cca poloviční výkon oproti filtru novýmu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2015 11:53 Honza – Čištění filtru
Ahoj. Mám nové akvarium Juwel Rio 180. (Předtím jsem měl malé 60 cm akvarko) Jak je to s čištěním filtru? Mám ho při čištění propláchnout( ve vodě z akvarka, ne v čisté), abych odstranil hrubé nečistoty, nebo tím vypláchnu bakterie, které jsou potřeba?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2014 20:42 Muž Domias [1] - Raci, krabi, krevetkyRe: georg
mezi sklem a krytem z vnitřní strany? Z.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2014 20:39 Muž georg [112] - AfrikaRe: patamatix
Jo, je to přilepené.Chce to ostrý nůž a trpělivost a celé dokola to oříznout, mezi sklem a tím krytem. Vhodný je ten odlamovací nůž-je tenký.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2014 20:13 Muž patamatix [408]
No jednou jsem to zkoumal,ale myslím si že to nelze,bude to přilepené. Chvíli jsem se snažil,ale pak jsem to nechal být,abych to nerozbil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2014 19:03 Muž Domias [1] - Raci, krabi, krevetky
Ahoj,má někdo zkušenosti,jak sundat kryt u akvária JUWEL RIO 240l?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2014 16:51 R Muž Silent [5949] Re: FrantisekH
Do vody se nic nebude uvolňovat ani po těch 6ti týdnech jen už nebude plnit funkci pro kterou byl původně určen. Ještě poznámka. Být Tebou bych ten koš s Ciraxe který chceš místo uhlí dal až pod modrý akvacit. Přece jen je to biologické médium které chce pořádnou předfiltraci a když se podíváš na konstrukci filtru a proudění tak bys měl Cirax hned za vatovou vložkou jako druhé médium ve směru proudění.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2014 16:48 R Muž romant [27987] Re: FrantisekH
Ne nebude, to bude spíš absorbovat a bude to na principu zeolitu. Vyměnit to můžeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2014 16:29 R Muž romant [27987] Re: Heimdall
Jasně, já se řídím poučkou, že pro srdce akva jen to nejlepší. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2014 16:28 R Muž Silent [5949] Re: romant
Tak tyhle dvě hmoty jsou asi nejlepší na trhu, ale ten Cirax je taky dobrý. Je velmi podobný starému dobrému ehfisubstratu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2014 16:16 R Muž romant [27987] Re: Heimdall
Potvrzuji, zpřeházet se to dá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2014 16:13 R Muž Silent [5949] Re: FrantisekH
Než budeš něco měnit koukni se na stránky výrobce jak to v tom filtru vypadá a jak to uvnitř proudí. Mám pocit, že pokud chceš vyměnit pouze uhlí za vložku s ciraxem tak to nepůjde (velikostně). Možná by se dali hmoty zpřeházet. Ještě odkaz na stránky výrobce www.juwel-aquarium.de/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2014 16:12 R Muž romant [27987] Re: Heimdall
Honzo, jí jsem ten Siporax a Substrat pro zmínil záměrně, neb se mě z nabízených obdobných materiálů zadají, že mají nejlepší samočistící schopnost, tedy co jsem doposud mohl v různých nádržích a filtrech pozorovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2014 16:00 R Muž Silent [5949] Re: FrantisekH
Cirax je biologické médium stejně jako zde zmiňovaný Siporax (výrobce Sera) a Phorax je na odstranění fosfátů z vody (jedná se o chemicko-fyzikální médium) tohle se používá pokud je problém s řasami způsobený vysokou hladinou fosfátů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2014 15:43 R Muž romant [27987] Re: FrantisekH
Siporax se nerozpadne. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2014 15:39 R Muž romant [27987] Re: FrantisekH
Místo uhlí je ideál buď Substrat pro a nebo Siporax, což jsou šutříky s velmi zajímavým osídlovacím prostorem pro nitrifikační bakterie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2014 15:22 Muž foxicek [16] - CichlidyRe: FrantisekH
Staci puvodni. Jen bud nahradit filtracni vatou (hned nebo po 14dnech) tu cernou vlozku s akt. uhlim.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2014 22:03 Muž georg [112] - AfrikaRe: FrantisekH
S tím, že to musí nějak vypadat,souhlasím. Teď je otázka co se ti líbí víc, zda osvětlovací kryt, závěsné osvětlení, ext. nebo int.filtr, podstavec hotový nebo si jej necháš vyrobit - popř. zhotovíš sám. Od toho se bude odvíjet cena. Tím, že to koupíš jako set, máš to jednodušší a hned. ;-) a nezavrhuji toto řešení, každý má o pořízení aq. jinou představu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2014 21:17 Muž georg [112] - AfrikaRe: FrantisekH
No, já jen, že za desítku pořídíš 600 litru s filtrem, sice bez topení, světla a stolku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2014 21:08 Muž georg [112] - AfrikaRe: FrantisekH
...co nabízí navíc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2014 20:21 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Motýl
Stejně jako vy jen popisuji svou zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2014 17:01 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: Deathbull
Náplně se jen vyperou a vrátí zpět a používáš je až se rozsypou, stejně tak i keramika. Jen jsem po čase původní vysypal a nahradil drobnou keramikou od dennerle. Uhlí taky ven a místo něj normální houbu. Jediné co měním je vata.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2014 16:15 Muž foxicek [16] - Cichlidy
Mam Rio 240 a provozuji vnitrni filtr vice jak rok s dodelanou rozstrikovaci rampou zcela bez problemu rybicky.net/nadrze/16787 Svetla jsou taky v poradku, jen jsem pridal reflektory. Potvrzuju tech vice vstupnich otvoru filtru. Ackoliv tak nevypada, mam s nim opravdu dobre zkusenosti i co se zpusobu cisteni tyce. Ma dve oddelene vnitrni zony. Porovnavam s Eheim 2213, ktery mi tam nejakou dobu bezel soucasne. Jen je pravda, ze zabira uvnitr misto a je to vetsi honic vody nez externi kanistr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2014 15:32 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Tak tak, co se týče toho osvětlení tak 2x 54w mají již pár let, je to novější verze akvária. Pokud člověk není moc estét a ten vnitřní filtr přežije tak funguje spolehlivě, jen do dokupování náplní. Já to u známého vyřešil tak, že dokoupil exterák JBL a ten vnitřní filtr jsme vysypali substratem pro (ten JBL po čase taky ;-) ). Taková filtrace už je skutečně silná a odpustí i pár menších přehmatů ;-) Jen podotýkám že při vyměnění celé náplně v exteráku za kvalitní keramiku je potřeba na začátek nasadit na sání kostku molitanu, případně dokoupit předfiltr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2014 14:05 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: Sid
filtr má několik sacích míst a díky tomu hornímu není třeba řešit slepou hladinu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2014 13:22 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: FrantisekH
Určitě jde demontovat. ano Stačí k tomu zalamovací nůž... :-)
Nezpochybňuji "použitelnost" podobného filtru, ale jeho konstrukční řešení nevidím jako šťastné.
EDIT: Hezky dlouho jsem nebyl v kontaktu s člověkem, o jehož "kauze" (demontovaném filtru) zde píšu. Účelem nahrazení tohoto filtru filtrem kanystrovým bylo, že jsem původní filtr vyhodnotil jako "zlobítko", které má významný podíl na "nefunkčnosti" celé nádrže - špatně rostoucí kytky, nadměrný růst řas...
Jen jsem dopsal příspěvek a ten člověk mi volá na mobil, že by si dojel pro nějaké rostlinky. smich
Rychlým dotazem jsem zjistil, že je nádrž stále O.K. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2014 13:03 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Mislow
...akvarka (Juwel Rio) maji napevno zabudovany filtr v pravem rohu, coz nekdy omezuje vlastni usporadani, treba i kdyby jsi se rozhodl pro vnejsi filtr, tak by pak byla otazka, co s tou krabici. Jinak filtr by mel byt dostatecne vykonny, takze by to nemusel byt problem...

Filtr tohoto typu je silně nepraktický - má sání v horní části "krabice". Naštěstí jde celkem snadno "odstranit". :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2014 12:06 Muž Mislow [304] Re: FrantisekH
Ahoj, Juwel jsou kvalitni akvaria. 2 veci, akvarka maji napevno zabudovany filtr v pravem rohu, coz nekdy omezuje vlastni usporadani, treba i kdyby jsi se rozhodl pro vnejsi filtr, tak by pak byla otazka, co s tou krabici. Jinak filtr by mel byt dostatecne vykonny, takze by to nemusel byt problem. Osvetleni jsem cetl pro 240 na jednom webu 2 x 34 W, na druhem 2 x 54 W, tak nevim, jestli a je spravne nebo b .... 2 x 54 uz je slusne osvetleni pro akvo objemu 240 l (hrubeho), 2 x 34 bych povazoval za dostatecne, pokud nejsi narocny na vyber rostlin. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2014 21:54 Žena Irena [0] Re: patamatix
Vím co ostatní říkají o filtru od Juwelu ale já jsem si na něj zvykla. Dnes jsem ho čistila a je neskutečný co všechno zachytí. Jen na ten vzhled je ... . Se zakrytím filtru jsem si trosku pohrála s kytkami.
Díky za rady ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2014 19:06 Muž patamatix [408] Re: blond
A nebo kup vnější filtr a po zajetí filtru ten původní vyndej a získáš více prostotu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2014 18:54 Žena Irena [0] Re: Heimdall
Ono se na ten ten filtr přímo prodává pozadí. Jen je potřeba to přilepit silikonovým lepidlem. Ale neumím si to představit v zaběhnutém akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2014 09:17 R Muž Silent [5949] Re: blond
Ten bych nejraději zakryl vyššími rostlinami ( Vallisneria, Sagittaria apod.). Zakrytování by mohlo bránit nasávání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 21:56 Žena Irena [0] – pozadí na Juwel filtr
Ahoj. Nemá někdo zkušenosti s tím jak nejlépe zakrýt Juwel filtr? Přemýšlela jsem nad koupí originál krytu ale nikde jsem se nedočetla zda
se dá nalepit v již zajetém akva.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 09:38 Zeppelin33 – Juwel rio 180
Ma este niekto skusenosti s tymto akvariom?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2013 20:38 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Zeppelin33
Mechy nevím jistě, ale co má být ideálně červené je červené, roste jim tam Blyxa a Staurogyne tak bych se toho nebál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2013 20:24 Zeppelin33 Re: Deathbull
Maju tam aj kobercove rastlinky a machy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2013 17:41 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Tohle akva je tuším v provozu v Zoo Braník a roste tam toho dost. Starší verze měly slabší osvětlení ale tohle by mělo stačit na většinu kytek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2013 13:40 Zeppelin33 – Juwel rio 180
Zdravim, chcem sa spytat niekoho kto ma akvarium Juwel rio 180 ako sa mu dari s pestovanim narocnejsich rastlin. Uvazujem nad kupou tohto akvaria. Su tam dve ziarivky T5 2 x 45W, pricom na jeden liter vody pripada 0,5 W. Chcel by som pestovat narocnejsie druhy rastlin, ale neviem ci bude svetlo dostatocne.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2012 17:07 ramon Re: Pagi
treba takto, rybicky.net/clanky/711-jak-jsem-vyresil-nadmerne-proudeni-z-vnitrniho-filtru nezkousel jsem ale chystam se na to.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 21:59 Muž Pagi [13] - Raci, krabi, krevetky – Regulace Filtru ??
Jde výtok z filtru Bioflow 3.0 nějakým způsobem regulovat ? (snížit) díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.08.2012 18:32 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Deathbull
Sety Juwel mají vnitřní filtry Bioflow, je jich několik velikostí (dle velikosti setu). Je to zajímavý systém, mně teda při údržbě úplně moc nepasuje (v práci holt vidím filtrů kvanta a kvanta a některý mi pasujou líp - prakticky většina vnějších kanystrů :-D ), ale jako takové není špatný. Rozhodně daleko lepší než malé honiče vody, Bioflow má na vnitřní filtr i celkem slušnou filtrační kapacitu.
Také se do "krabice filtru" dá vložit i topítko (jen si nejsem jistý jestli i u těch nejmenších, ale předpokládám že ano)
Přikládám ilustrační obrázek
docplayer.cz/…

Co se týče filtrů v krytu - mají je třeba sety AquaNova a nebo některé Atmany. Ale neodsuzoval bych je.. fungují na bázi skrápěcích filtrů a po lehké korekci filtračních hmot fungují docela dobře - odzkoušeno na dvoustovce setu od AquaNovy který mám doma v provozu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.08.2012 17:44 Žena Danila [4489] - SumciRe: Deathbull
Juwel samozřejmě NEMÁ filtraci jako součást krytu,informace uvedená uživatelem Malylibor je nesmysl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 17:11 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: malyLibor
Juwel má filtraci jako součást krytu? Který? No hlavně že asi bude potřeba hnojit a dodávat CO2....ach jo. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   30.08.2012 17:02 Žena Danila [4489] - SumciRe: malyLibor
Fotka k příspěvku Juwel Rio - v provozu u nás v Braníku - reference:
121 x 41 x 55 cm - korektní rozměr,osvětlení T5, pokud přidáte za pár stovek reflektor, tak naprosto vynikající.Filtr součástí setu, velmi slušný objem filtračních hmot, pokud dovnitř přidáte ještě bioakvacit, lehce se sníží poměrně velký výkon čerpadla, výrazně zvýšíte biologickou účinnost.

Závěr: Velmi pěkně vypadající set bez zásadních neduhů. Po výše uvedeném "vytunění" v podobě reflektorů a přídavku filtračních médií mohu doporučit.

Fotku tohoto setu u nás v Braníku pořidil Usine love
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   30.08.2012 12:20 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: domik101
Chtěl jsi názor na tento konkrétní set, tak tady je: Podle mne nevhodný poměr výšky a hloubky akvária - vhodnější je hloubka a výška stejná - větší plocha dna (možno lépe vysadit více rostlin, větší plocha dna lépe filtruje), přes menší výšku vody jde více světla. Osvětlení vynikající, naprosto dostatečné i pro náročné rostliny, ale asi bude potřeba hnojit a dodávat CO2. Topítko ideální, filtry u Juwelu bývají součástí krytu, nevhodné. Cena - velmi vysoká. Lepší sestavu bys měl za nižší cenu, kdyby sis ji v tom obchodě nechal poskládat. Ta cena je totiž bez toho stolku, se stolkem se dostaneš na cenu cca.10.000,-Kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2012 23:29 hostbob Re: domik101
ja mam set od Juwelu .. RIO 180, svetlo adekvatni, jen jsem pridal reflektory, dostatecna filtrace, jen moc nemenim vaty ... Nechce se mi do toho! ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2012 19:53 Muž domik101 [17] - Živorodky
Zajímal by mě váš názor na set Juwel Rio 240. Tento set se zdá dobrý, osvětlení něco přes 0,5W /l, topítko dobrý, filtr 1000l/h taky dobrý a i ta cena neni špatná www.akva-tera.cz/… palec

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] ...... 20

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 23263x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8861?od=551