Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Juwel Rio

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Juwel Rio
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   30.08.2012 17:02 Žena Danila [4489] - SumciRe: malyLibor
Fotka k příspěvku Juwel Rio - v provozu u nás v Braníku - reference:
121 x 41 x 55 cm - korektní rozměr,osvětlení T5, pokud přidáte za pár stovek reflektor, tak naprosto vynikající.Filtr součástí setu, velmi slušný objem filtračních hmot, pokud dovnitř přidáte ještě bioakvacit, lehce se sníží poměrně velký výkon čerpadla, výrazně zvýšíte biologickou účinnost.

Závěr: Velmi pěkně vypadající set bez zásadních neduhů. Po výše uvedeném "vytunění" v podobě reflektorů a přídavku filtračních médií mohu doporučit.

Fotku tohoto setu u nás v Braníku pořidil Usine love
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   30.08.2012 12:20 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: domik101
Chtěl jsi názor na tento konkrétní set, tak tady je: Podle mne nevhodný poměr výšky a hloubky akvária - vhodnější je hloubka a výška stejná - větší plocha dna (možno lépe vysadit více rostlin, větší plocha dna lépe filtruje), přes menší výšku vody jde více světla. Osvětlení vynikající, naprosto dostatečné i pro náročné rostliny, ale asi bude potřeba hnojit a dodávat CO2. Topítko ideální, filtry u Juwelu bývají součástí krytu, nevhodné. Cena - velmi vysoká. Lepší sestavu bys měl za nižší cenu, kdyby sis ji v tom obchodě nechal poskládat. Ta cena je totiž bez toho stolku, se stolkem se dostaneš na cenu cca.10.000,-Kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2012 23:29 hostbob Re: domik101
ja mam set od Juwelu .. RIO 180, svetlo adekvatni, jen jsem pridal reflektory, dostatecna filtrace, jen moc nemenim vaty ... Nechce se mi do toho! ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2012 19:53 Muž domik101 [17] - Živorodky
Zajímal by mě váš názor na set Juwel Rio 240. Tento set se zdá dobrý, osvětlení něco přes 0,5W /l, topítko dobrý, filtr 1000l/h taky dobrý a i ta cena neni špatná www.akva-tera.cz/… palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.06.2012 23:59 Radek – Dno Rio 180
Tedy už jsem klidnější,díky Horáci, vycházel jsem z klasických akvárií kdy dno leží na podložce nebo stole. Toto Juwel Rio 180 má vzduchovou kapsu kdy je sklo (dno) nad povrchem stolu 1 cm. Je obehnáno rámem, takže je tam ten prostor. Juweláci to mají určitě dobře naddimenzované, ale trochu mráz po zádech jezdí, ale je to o zvyku. Díky Horáci za odkaz na článek, moc jsi mě pomohl a uklidnil. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.06.2012 23:16 Muž Horác [3942] Re: Radek
Ničeho se neboj, ten rám je běžně používaná alternativa k měkké podložce pod celé dno ... Dno může být klidně celé "ve vzduchu" - viz samonosné celoskleněné akvarijní stojany (např. zde www.akvarista.cz/…)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2012 23:01 Muž Ad@m [1051] Re: larix
Presne tak, tiež som to nepochopil. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.06.2012 22:40 Muž larix [1420] Re: Radek
Ja sa priznám, že ti vôbec nerozumiem. Teda nerozumiem kľúčovým vetám:
1. "Nezdá se mi že to akvárko má sklo základnu ve vzduchu.Asi cm nad dosedací plochou."
2. "Dno toho skla je ale ve vzduchu,..."
Skús to ešte nejako upresniť a možno budeme vedieť poradiť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2012 22:30 Radek – Dno Rio 180
Zdravím,mám dotaz,jsem začátečník v akva a mám Juwel Rio 180.Nezdá se mi že to akvárko má sklo základnu ve vzduchu.Asi cm nad dosedací plochou.Váha vody to přece propruží.Nemůže dojít k prasknutí skla? Může to být nějaké speciál sklo.Mám tam zatím vodu,ale se štěrkem a kameny se to navyšuje váhově.Originální skříňku si nechci pořizovat,budu to mít na stole který bude mít ještě kuchyňskou desku projistotu kvůli průhybu.Dno toho skla je ale ve vzduchu,mám obavy o možném prasknutí,poraďte mi prosím. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2012 02:24 hostbob Re: michael22
me ten filtr vyhovuje ... sice je to trochu silnejsi proud, takze resim rampu ... hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2012 20:49 michael22 – juwel
ja mam na rio 125 dve 28w T5.dal jsem na ne reflektory a rekl bych,ze tam mam tak kolem 0.7w/l,takze dobry. co me ale stve jsou ty jejich filtry. netradej bych ho vyrizl,ale moc se mi do toho nechce.

:-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2012 09:50 Muž vs001 [21] - RostlinyRe: hostbob
Ahoj, je to přesně tak,RIO 180 má osvětlení 2x45W, což je pěkné "topítko". Navíc, když použiješ reflektory. Na druhou stranu ale nemusíš řešit to, co řeší většina, nedostatečné osvětlení. ;-)
Já jsem sundal z krytu ty víčka na techniku a vytvořil jsem tím aspoň nějaké odvětrávání. Pak můžeš ještě třeba nechávat otevřenou aspoň půlku krytu, ať to odvětrává.
Mě to zvyšuje teplotu vody cca o 2°C oproti pokojové. Nemám reflektory, zatím jen podlepen kryt páskou pro odraz světla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2012 09:34 Muž bobik [15] Re: hostbob
mám rio 125L,v místnosti mám cca 24 st. a v akva mám 27-28 st.,nic s tím neudělám,musim to brát jako fakt.tedy pokud bych to nechtěl řešit pomocí zabudovaných větráčků,ale to tedy nechci.z těchto důvodů ani nemám zapojené topítko,připadá mi to zbytečné.myslím,že s tím také moc neuděláš....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 17:19 Sheesha Re: deCORF.OBRAEN
6mm je tlouska skla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 12:56 hostbob Re: deCORF.OBRAEN
to je mi jasne ... ale bohuzel z bezpecnostnich a bytovych duvodu nebylo jine mozne reseni .. nez tam, kde je ted umisteno .. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 11:55 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: hostbob
jasne fotky nám urobia lepšiu predstavu..inak trochu mimo témy ak bude svietiť slnko na akvaria koleduješ si o riasy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 11:30 hostbob Re: deCORF.OBRAEN
budu to muset nejak poladit .. topitko mam nastaveno na 24° ... v noci teplota klesa na nejakejch 26-27 .. ted je to na nejakejch 28pres den ... mozna to je tim, ze to mam pomerne blizko balkonu, ale nemyslim, ze by to melo na to takovy vliv .. musim udelat par forek ... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 10:53 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: hostbob
ja mám RIO240, na začiatku s mi zdalo žeten filter moc honí vodu, ale po 2-3 mesiacoch sa prietok znížil a myslím, že je to ok..síce stále mi nejaké malinké čistočky vo vode plávajú ked sa človek zapozerá.. uvidím čo bude po dlhšej dobe a snád sa to zlepší..
edit: taktiež mám reflektory a teplotu vody mám stabilne 25 stupne..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 09:17 hostbob Re: ml
Servus, mam RIO 180, filtr je zatim v zabehu, takze uvidim, jak dobrej bude... Ale mam problem, prijde mi, ze i s reflektorama to strasne topi... Topeni je nastaveno na nejakejch 24°, ale teplota vody je cca nejakejch 28°... Ma s tim nekdo nejakou zkusenost??? Kytky jsou zatim v rozbehu, ryby po 3dnech v "lavoru" nasazeny do akvaria ... pridam prezentaci pozdeji ... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 07:56 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: Sheesha
Ake hrube sklo ja na tvojom akvariu pouzite?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2012 20:53 Sheesha – vypoukle sklo pri naplneni
Zdravim vsechny , koupil jsem akvarium 80x40x40 bez bocnich list a pri napleni se asi o 5mm vypoukla predni a zadni stena . Je to velky problem , nebo mam si mam nalepit nahore bocni listy. Diky za odpovedi :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2012 17:23 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Mám ho taky a do teď absolutně žádnej problém (viz prezentace). Na práci s krytem je potřeba si zvyknout, ale pak už je to v pohodě. Co se týče filtru, tak nemám problém. Ze začátku jsem trochu laboroval s úhlem vyústění a silnějším prouděním, ale vhodný úhel jsem našel a po zajetí a "zašpinění" i ten proud zeslábnul a funguje výborně. Ze začátku jsem si myslel jak mě ten filtr bude v akvárku vadit, ale momentálně prakticky nevím, že tam je
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2012 11:54 Muž vs001 [21] - RostlinyRe: ml
Ahoj, mám ho už nějakou dobu i se skříňkou a jako set vypadá fakt skvěle.
Co do provozu, tak jak píšeš, filtr je asi slabina. Hlavně i tím, že je napevno, ale při vhodně zvolené koncepci akva, si myslím, že by nemusel být problém. Jsou akvaristi, co ho mají už dlouho a akva šlape.
A ještě jedna drobnost, která mi trochu vadí je to, že při zapínání a zhasínání světel dochází k několika lupnutím plastového krytu, jak se zahřívá nebo chladne.
Někdy to poleká i ryby. Možná je to tím, že tenhle set má výkonné osvětlení, možná by se to dalo vyřešit nějakým odstíněním. Teď mě, jak to píšu napadlo, že ještě nemám reflektory, které by to měly vyřešit - nepůjde na kryt přímo sálavé teplo ze záživek! potlesk
Tak doufám, že jsem ti aspoň trochu pomohl a jak říkám, pro ty, co nechtějí nebo nemají možnost vlastního sestavení setu, je toto vhodná a krásná volba. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2012 22:31 ml – Juwel Rio 180
Zdravím, zvažuji koupi tohoto setu a chtel bych se zeptat těch co ho už mají na jejich názor. Setkal sem se zatím jen s pozitivními názory na tuto znacku az na provedení filtru...Doufam že mi nějak poradíte prosím díky!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2012 11:51 Muž vs001 [21] - RostlinyRe: Haimdol
no vidíš, tak to se shodnem :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2012 11:47 R Muž Silent [5949] Re: vs001
Moje zkušenost je taková že v nádržích kde jsou rostliny tyto hmoty příliš proti řasám nefungují a navíc mohou snížit fosfor natolik, že dojde k nerovnováze mezi fosforem a dusíkem což vede zase k problémům. Pak to chce další hmoty na dusičnany aby tyto látky byli v nějaké rovnováze. Jiná věc je u nádrží kde rostliny nejsou. Tam to své opodstatnění má. Na druhou stranu je lepší odstraňovat tyto odpadní látky častější výměnou vody a místo které tyto speciální hmoty zabírají ve filtru nahradit kvalitním biomédiem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2012 11:41 Muž vs001 [21] - RostlinyRe: Haimdol
Hm tak teď je otázka, jestli tím nahradit hrubý bioakvacit ve filtru a jestli to bude mít ty účinky na řasy apod., co by mělo. Kdo bojuje s fosforečnany asi ok, ale kdo z nás je měří, že? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2012 11:34 R Muž Silent [5949] Re: Wrata
Uvnitř je granulát a filtrace funguje na principu výměny iontů. O selektivních iontoměničích si najdi info na netu. Podobně funguje například populární zeolit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2012 10:46 Muž Wrata [21] Re: Haimdol
Případně řekni co je uvnitř za filtrační hmotu..vypada to jak nejak krabicka s "necim" uvnitr..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2012 10:43 Muž Wrata [21] Re: Haimdol
A nemuzes jeste rict,jak to funguje?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 20:43 R Muž Silent [5949] Re: vs001
To ti můžu říct. Vevnitř je selektivní filtrační hmota odstraňující z vody fosforečnany.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 20:39 Muž vs001 [21] - RostlinyRe: Davidi
Kašli na drahé novinky a dej tam klasický bioakvacit. Ale když, tak dej vědět, co to vlastně vevnitř je. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 17:53 Davidi – Výměna filtrů
Fotka k příspěvku K té výměně filtrů bych jen dodal, že sám výrobce v tom nemá jasno. K akváriu jsem dostal jak leták, tak CD a informace o intervalech se v nich liší.
A aby toho nebylo málo, tak jsem teď objevil při objednávání náhradních filtrů nový s názvem Phorax: www.juwelakvarium.cz/… , který se má dávat místo modré filtrační houby. Cena je 2x vyšší, tak doufám, že bude 2x účinější, jdu ho objednat.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2011 18:20 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Haimdol
...Ta zelená houba by měla obsahovat denitrifikační bakterie a účinná by podle výrobce měla být po dobu 6 týdnů...

coze :-O hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2011 15:09 R Muž Silent [5949] Re: Xlienka
Pravda. To jsem zapomněl dodat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.11.2011 15:02 Žena Xlienka [276] - Amerika
Ta zelená houba je taky bioakvacit, akorát vevnitř je nějaká kapsle a ta se za 6 týdnů rozpustí a dál již funguje jako mechanicko- biologická filtrační hmota i bez výměny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2011 14:36 R Muž Silent [5949] Re: deCORF.OBRAEN
Ta zelená houba by měla obsahovat denitrifikační bakterie a účinná by podle výrobce měla být po dobu 6 týdnů. Modrý bioakvacit je klasický, stejný jako dostaneš v kostkách. Tudíž mechanicko- biologická filtrační hmota.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2011 14:28 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: Haimdol
zelená proti dusičnanom ..bioakvacit ( modry?) tiež je na niečo konkretne?..keramiku mam aj ja a uhlie nepouživam kedže ani liečivá nepotrebujem chválabohu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2011 14:17 R Muž Silent [5949] Re: deCORF.OBRAEN
Je to vnitřní filtr bez možnosti regulace výkonu. Tudíž "honič" :) . Náplně není nutný nějak obměňovat. Dávají do filtru už i koš s keramikou. Snad jen bych nepoužíval aktivní uhlí a zelená houba ( měla by odstraňovat dusičnany) není nutná. Dal bych klasický bioakvacit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2011 14:16 R Muž romant [27987] Re: deCORF.OBRAEN
Tak mě to jako moc nepříjde. Ten výkon zaběhnutý filtrace(pěkně zašpiněný) bude poloviční, takže se to akvárko za hoďku přečerpe cca 1,5x. ;-) Podle toho jaký akvárko bude majitel toho setu chtít provozovat, třeba na tzv. rostlinný akvárko by to bylo málo, ale na normálně zatíženou nádrž rybí osádkou s přiměřeným množstvím rostlin by to mělo stačit. Přidat nějaký čerpadýlko, jenom na cirkulaci vody se může vždycky. X-)
EDIT: Já než se vykecám, tak mě Honza předběhne. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2011 14:13 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: Haimdol
tak to potom by aj mohol stačiť v tom akvarku..prípadne zmeniť naplne, ale písali tu o tom, že filter je "honič"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2011 14:10 R Muž Silent [5949] Re: deCORF.OBRAEN
Ten výkon je bez hmot. Po vložení všech hmot a menším záběhu bude výkon poloviční.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2011 14:10 Muž vs001 [21] - Rostliny
jj taky jsem to tak vyřešil ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2011 13:52 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: romant
predbehol si ma..ano Bioflow 3.0 je v tom ..
edit: predpokladám že aj 600 l / h je dosť..ono by stačilo aj 400 l / hod. .možno sa to dá vyladiť vložením molitanu do vývodovej trubice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.11.2011 13:35 R Muž romant [27987] Re: deCORF.OBRAEN
Podle mě je tam dodávanej ten jejich filtrační systém Bioflow 3.0 a ten má výkon 600 l/h. Těch 1000 l/h má Bioflow 6.0 a ten se dává do toho 300 litrovýho setu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2011 13:04 Muž deCORF.OBRAEN [220]
Je pravda, že Rio 240 má vnútorný filter s kapacitou 1000 / hodinu?.. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2011 16:42 Muž deCORF.OBRAEN [220]
Fotka k příspěvku dnes som pozeral na Juwel Rio 240 a meral som hrúbku skla 8 mm, viď foto, a čo sa týka skla?..no sklenený zvuk to nemalo ale ani plastový :-O
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2011 14:22 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: AG
tak zlepením nového akva to bude asi v pohode..hlavne že ti ostane kryt so svetlom..ja mam v pláne tiež dať zlepit akva takeho rozmeru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2011 14:19 Muž AG [99] Re: deCORF.OBRAEN
No, vzal jsem ho jako dočasné řešení, bylo dost poškrábané, s tím že nechám skřínku a kryt a časem si nechám slepit akvarium nové. Ale už je to víc než rok a k výměně nedošlo. Po zkušenosti z minulého týdne spíš dojde k výměně celého akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2011 13:58 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: AG
uf tak to máš šťastie, no a ke ho máš sklenené tak čo tak skúsit nechať u sklenára odrezať 2 pásy skla a nalepiť si ich ako pozdĺžne vzpery?..prípadne aj priečnu ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [13] ...... 20

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 23376x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8861?od=601