Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Juwel Rio

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Juwel Rio
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2019 21:03 Muž KMatteo [36] Re: Cancita
Pokud Ti ty peníze nebudou vyloženě chybět, tak je regulace fajn. Na druhou stranu z mé zkušenosti nemám se setovým LED MultiLux žádný problém - kytky rostou skvěle a řasa se mi objeví pouze, když výrazně přetáhnu dobu svícení, pak se mi rozjede GSA na anubiasu. Zaujal mne Lukyho postřeh s tím, že když se mu rozjedou kytky v zadní části akvária, tak mu celkově dost stíní, MultiLux je řešený jinak, jako dvě klasické trubice. Jsem zvědav, jak to pořešíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2019 18:28 MikiG Re: DH
Jak jsi dospěl k tomu, že by se ti rozsivky po půl roce v akva neměli tvořit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2019 17:34 Žena Cancita [4] Re: Luky13
Díky za názor, palec asi mi také přijde rozumější mít tu možnost setmět, než abych toho pak litovala a řešila řasy... A v létě se ti akvárko od světla zahřívá, nebo je to v pohodě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2019 13:29 Muž DH [335] Re: afc1886
Jo já s dobou - intenzitou pořád laboruji. Teď už mám hladinu zakrytou komplet pistií, svítím 7,5 a řasa se netvoří, takže zkusím prodlužovat dobu svícení. Jakmile mi začne hnědnout dno (předpokládám, že to jsou rozsivky, které by se mi už po půl roce dávno neměly tvořit, ale asi se jim u mě líbí) tak zase uberu na době svícení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2019 13:27 R Muž romant [27983] Re: DH
Spíše než o množství odpadu jde o jeho "kvalitu", ale už toho nechám. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2019 13:21 Muž Luky13 [60] Re: Cancita
Za mě to zbytečné není. Jestli ty peníze nebudou chybět tak bych do stmívání investoval. Udělal jsem to přesně tak jak popisujes. Setové světlo zůstalo u prodejce a já dostal slevu na HeliaLux. Pohodlně si pak nastavíš svetlo podle tvoji představy a postupné stmívání se mi hodně líbí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2019 13:20 Muž DH [335] Re: romant
Jo o tom jsem vedl dlouhou debatu ve vlákně o štětičkové řase. Možná máš pravdu, možná ne, ta želva má 47 g a denně ji krmím 1,5g mraženého mimo nádrž. Bioodpadu podle mne nebude víc, než mají lidi co mají v akváriích větší ryby. Třeba NHKG psal, že dává rybám mnohem větší dávky a problém s řasou nemá (má samozřejmě větší nádrže, ale ryb tam dost). Pokud by měla želva 500g+ tak už by to bylo o něčem jiném. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2019 13:09 R Muž romant [27983] Re: DH
Ten problém s řasou bude u tebe v něčem jiným, nebude to tolik o tom světle ale o obyvatelích nádrže tedy si myslím. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2019 13:05 Muž DH [335] Re: romant
Snížení intenzity (pistia na hladině) mi pomohlo. Asi by pomohlo i snížení délky svícení, ale pod 7,5h opravdu už jít nechci. Spíš bych to chtěl natáhnout k 9 hodinám, jestli to půjde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2019 12:51 R Muž romant [27983] Re: DH
A to si jako myslíš že ti stmívání pomůže? :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2019 12:45 Muž DH [335] Re: romant
No ještě že tě mám, jinak bych to nevěděl ;-)
Všechno jsem samozřejmě zkoušel, nepomohlo. Kdyby ses mi aspoň podíval do profilu tak bys viděl, že pauzu mám. Teď svítím 7,5 h, 3,5 h pauza. Hladina je zakrytá pistií a řasy držím na úzdě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2019 12:28 R Muž romant [27983] Re: DH
V čem je problém? :) Přidáš rostlin, pomůžeš si dobou svícení, vložíš mezi svícení pauzu, budeš svítit podle potřeby akvária. Nepotřebuješ stmívání, potřebuješ používat selskej rozum. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2019 12:22 Muž DH [335] Re: Cancita
Mám rio LED 180 s Multiluxem, nepoužívám CO2 a v akváriu mám na světlo nenáročné rostliny. Stmívání by se mi hodilo. Světla je opravdu moc na to co tam mám. Pokud bych neměl hladinu zakrytou pistií, měl bych problém s řasama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.03.2019 11:33 R Muž romant [27983] Re: Cancita
Fotka k příspěvku Neřeš to a jeď to tak jak to je v tom Multiluxu, stmívání nepotřebuješ.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2019 11:12 Žena Cancita [4] – Stmívání
Ahoj, budu si kupovat Juwel Rio 180 a řeším osvětlení. Myslíte, že je potřebné mít stmívání? (Kvůli pohodlí ryb a regulaci světla, – slyšela jsem, že osvětlení je docela silné, chci mít nenáročné kytky bez CO2) Normální lampa v setu MultiLux LED se prý stmívat nedá. Nebo máte někdo jinou zkušenost?
Psala jsem prodejci, zda je možné si připlatit za HeliaLux LED místo původní rampy MultiLux. Možné to je ale na původní rampě sleví jen 1000 Kč. Tedy bych si musela připlatit 2tis. za novou rampu a 1500 za stmívač. To je navíc 3,5 tis. a nevím, jestli to není zbytečné. Výhoda HeliaLux rampy je ještě prý lepší chlazení světel, což bych v létě ve 4. patře určitě přišlo vhod. Máte někdo nějaké nápady? Díky moc:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2019 11:41 Muž muťa [554] - RostlinyRe: brukiz
Mě se to jeho LED líbí. Jak píšu....to vybarvení ryb je nádherné, ale každému se líbí něco jiného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2019 11:09 Muž brukiz [85] - RostlinyRe: muťa
To je přesně ta nekompatibilita Juwelů. :-) Mě právě zajímala novinka HeliaLux Spectrum. Každopádně díky. ;-) Ale jak tak koukám, zářivky prostě vydávají lepší přirozenější světlo. Ta teplá bílá z T5 je o dost jiná než studená bíla z LED.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2019 09:40 Muž muťa [554] - RostlinyRe: brukiz
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Takže, jak to dopadlo? Nijak! Kamarád si (nevím proč) myslel, že má rampy HeliaLux Spectrum a k tomu koupil i stmívač a splitter. No a to je kámen úrazu, ten splitter. On má totiž rampy HeliaLux Led, no a ten splitter na ně nepasuje. Koupil "pětikolíky" a při tom má "tříkolíky". Takže se objednávalo znova. Ale svítí hezky ty LED rampy, překvapilo mě, jak dobře vynikla barva neonek....přikládám foto.
No a pokud by měl někdo zájem o ten splitter Spectrum, tak je k mámí za polovic.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2019 21:48 Muž Socrates [298] - Raci, krabi, krevetkyRe: NHKG
Bublinky neregistruju ... a tvrdé? No, je to silná vrstva, takže, klasickej pružnej silikon .. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2019 21:25 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Socrates
Je to tvrdé a nejsou v tom bublinky vzduchu? Pokud jo, tak bych to neřešil.
Ono kvalita lepení akvárií ze setů bývá vždy mizerná.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2019 21:05 Muž Socrates [298] - Raci, krabi, krevetky
Možná to pro klid duše ještě přejet silikonem ..... :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2019 21:02 Muž Socrates [298] - Raci, krabi, krevetkyRe: vlka
Fotka k příspěvku Jo (nekvalitní), prostě boulička, možná je to i spoj. :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2019 20:05 Muž jurirek [0] Re: Socrates
Mám Rio 125... Na některých místech bylo silikonu víc a někde míň. Taky jsem měl obavy. Přes víkend jsem napustil vodu a pořád kontroloval. Vše OK. Je to i v manuálu, že to musíš napustit a kontrolovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2019 19:57 Muž vlka [3444] Re: Socrates
Nebyla by fotka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2019 18:45 Muž Socrates [298] - Raci, krabi, krevetky – Vnitřní silikon akvária
Ahoj. Koupil jsem Rio 125 a po rozbalení zjistil, že silikon, kterým jsou zevnitř akvária překryté spáry skel, je na jednom místě malinko vypouklý. Mám se bát, reklamovat (nechce se mi), zkusit nějak přilepit nebo je to v pohodě, silikon navíc je tam spíš "pro jistotu" a nic se nemůže stát (přimáčkne to tlak)? Nějaké zkušenosti?
P.S. Prvně asi zkusím nalít pár litrů vody, jestli to tím místem neprosakuje, že?
Díky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2019 20:45 Muž KMatteo [36] Re: Luky13
Luky, díky za postřeh, kvůli nemožnosti ovládat Juwel MultiLux uvažuju o výměně rampy, ale tohle je zajímavý argument, proč to nedělat. Ta světla jsou totiž řešená tak, že nedochází k tomu, co popisuješ, akvárium je dobře osvětlené, i když kytky vzadu vyrostou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2019 20:06 Muž muťa [554] - RostlinyRe: brukiz
Určitě. V případě že to ten celý control systém rozchodíme, udělám i nějakou fotku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2019 13:23 Muž brukiz [85] - RostlinyRe: muťa
Dej pak prosím info, ať víme do případné vzdálené budoucnosti. Díky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2019 13:19 Muž muťa [554] - RostlinyRe: brukiz
Děkuji borci. Je to investice jako blázen, vím. V dohledné době to realizovat nebudu.
Pozítří to jdu zprovoznit k jednomu známému, tak jsem zvědav jak to celé funguje. On má RIO 350, takže to měl o něco levnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2019 12:27 Muž brukiz [85] - RostlinyRe: muťa
Řekl bych, že docela probráno. Každopádně bych se zamyslel nad investicí. Jelikož je to novinka od Juwelu, tak cena je přemrštěná. V tvém případě dávat za osvětlení s regulací skoro 13 tisíc je absolutní nesmysl. Když už přechod na LED, tak bych se podíval po jiných doporučovaných výrobcích. Případně zvážit, zda přechod je opravdu nutný. Sice zářivky a spotřeba ele, ale Juwel vyrábí kvalitně.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2019 12:19 Žena drvi [2894] Re: brukiz
Jj, reflektory taky, aspoň teda v Křišťálovce.
Používám jsem je taky v Drvi´s, kde byly dřív normální zářivky a dělala se mi tam pořád sinice - do týdne, co jsem nasadila tyhle T5, tak bylo po sinici ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2019 11:56 Muž brukiz [85] - RostlinyRe: drvi
Přesně tak. Mě T5 tak vyhovují (svítivost a přirozenost), že stále odmítám přecházet na LED. palec Pokud se živiny udržují jak mají, tak mě vůbec regulace osvětlení nijak netrápí. Nevím jak ty, ale já k nim ještě využívám reflektory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.02.2019 11:45 Žena drvi [2894] Re: vaclav
Můžu potvrdit, že Juwel zářivky, zejména DayLite, jsou na rostliny opravdu super, používám je u dvou svých akvárií a jsou opravdu plants-friendly :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2019 11:07 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: muťa
Podle mě máš dost silné světlo tak silné jsem v zářivkách nikdy neměl. Já jsem je vyměnil za čipy ale kdyby to šlo lehčeji stmívat tak to neudělám. Určitě bych si jednu rampu trubic nechal. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.02.2019 11:00 Muž Luky13 [60] Re: muťa
Já mám Rio 240 s jednou rampou HeliaLux. U zadní stěny mám problém, že když vyrostou kytky tak do třičtvrtě akvária už tam hůře dopadá světlo. Jestli budu chtít kytky vzrostlé úplně u hladiny už bych asi uvažoval o druhé rampě a světlo bych si upravil stmívačem.
Ještě by pomohlo světlo přizvednout nad akvárium, ale to dělat nechci. U tebe koupit dvě rampy je celkem balík + stmívač. Shrnu to tak, světla z jedné rampy je dost i na náročnější kytky, ale není pokryté celé akvárium stejnou intenzitou osvitu. Je to na uvážení co a jak se bude pěstovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2019 10:50 Muž DH [335] Re: muťa
Máš tam některé rostliny dle atlasu hodně náročné na světlo a používáš CO2, tak se ti víc světla neztratí. Helialux lze narozdíl od Multiluxu stmívat, takže nebude problém intenzitu světla snížit, pokud ho bude moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2019 10:39 Muž muťa [554] - RostlinyRe: DH
Prezentaci mám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2019 10:30 Muž DH [335] Re: muťa
Tak to hlavně záleží na rostlinách, které tam chceš mít. Já nemám CO2 a mám rostliny nenáročné na světlo, takže by mi stačilo světlo o polovičním výkonu než tam teď mám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2019 10:24 Muž muťa [554] - Rostliny – HeliaLux spectrum
Mám klasické RIO 450 se 4x T5 zářivkama (dvě rampy po dvě zářivky). Mohl byste mi někdo prosím poradit, zda při přechodu na HeliaLux spectrum, je nutné koupit dvě rampy, nebo postačí jen jednu? Já se v těch LED technikách ale vůbec nevyznám. Děkuji.

www.juwelakvarium.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.02.2019 20:20 Muž brukiz [85] - RostlinyRe: Ahojt
Prostuduj a hlavně nic neuspěchej. Akvaristika je trochu jiná než kdysi. Víc o trpělivosti. :-) Držím palce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2019 18:48 Ahojt Re: brukiz
Moc děkuju za vypsání a zkušenosti. Promyslím to a hlavně to složení proštuduju. Je mi právě 32let a s kavaristikou jsem skončil ve 14ti:) Byly pak jiné zájmy a tak....ale člověk dospěl...a už nějakej rok mám zase akvárko v hlavě. A myslím,že letos přišel ten správnej čas:)Mám dva kamarády,ale ti mají paví očka a tak... a prostě filtry nějak neřeší,ale o rybičky se starají dobře:)Nebo práve ještě přemejšlím o sadě od : EHEIM Vivaline 126L. Tam se mi ten filtr v základu zdá líp propracovanej...ale zas když píšeš to složení...vše je o úpravě filtru:)Měj se pěkně a zdravím z Telče :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.02.2019 12:33 Muž brukiz [85] - RostlinyRe: Ahojt
Změna náplní a to následovně zvrchu dolů:

První koš: 1x bioPad, 1x 1/2 bioPlus fine, 3x Cirax
Druhý koš: 1x 1/2 bioPlus fine, 3x Cirax

Ty 1/2 jsou jenom seříznutá houba na půl. Tímhle sestavením je obsah filtru zajištěn vysokým objemem pro bakterie. Nikdy jsem poté s filtrací neměl absolutně žádný problém. Naprosto čistá voda a žádné problémy s parametry vody (dusitany, čpavek).

Samozřejmostí je rozstřikovací rampa, ale problém u Juwelu je, že není s ničím kompatibilní. Tam člověk musí dodat trochu kreativity. :-) Bez té rampy je proud z filtru až moc extrémní a bude dělat problémy, takže rampu určitě ano.

Později jsem k filtru ještě dokoupil hladinový sběrač Juwel EccoSkim.

A všichni si tykáme. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2019 12:14 Ahojt Re: brukiz
Ještě se zeptám.Nějaké změny ve filtru jste dělal :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2019 20:36 Muž brukiz [85] - RostlinyRe: Ahojt
Filtr je tichý, žádné obavy. Nepatrně sice je slyšet, jako každý jiný filtr, ale nic, co by mělo rušit. Akva mám v obýváku cca 3 metry od gauče a sotva ho slyším. Hlavně filtr nikdy nevypínat !! Nechat běžet nonstop. Vyjma čištění apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2019 20:35 Ahojt – Juwel nebo EHEIM
Ahoj potřeboval bych radu. Né ve zpracování,ale v reálné hlučnosti filtrů. Juwel Rio 125led (set) je méně hlučný než EHEIM Vivaline 126L (set) ??? Je reálné mít puštěný filtr přez noc a mít akvárko 3 metry od hlavy. Jsem celkem cíťa na klid. Mít vypnutej filtr alespoň 5 hodin je blbost no...
sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.02.2019 20:19 R Muž afc1886 [14655] Re: Ahojt
Ahojt napsal:Přemešlím i na pár hodin ho vypnout,ale to by bylo blbé...
Přesně tak, nad tím ani nepřemýšlej. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2019 20:16 Ahojt Re: quasimodo
Ahoj jsem Tomáš. Chci si pořídit Rio 125 led. Na cca 5-6 cichlid. Ten původní filtr běžel v pokoji, kde se spalo přez celou noc? Nehlučí moc na spaní? Měl bych akvárko 3 metry od hlavy,právě.Přemešlím i na pár hodin ho vypnout,ale to by bylo blbé... Moc děkuju za odpověď:)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2019 13:11 Muž Luky13 [60] Re: KMatteo
Máš hezké akvárko a když vše funguje, nemá cenu zatim měnit. Ta cena Spectrumu je opravdu šílená, chtěl jsem si ho pořídit, ale tyhle peníze za to nedám. Na mé akvárko 7800kc světlo a 3500kc stmívač coze
Snad je to jen cena novinky a časem to spadne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2019 11:44 Muž KMatteo [36] Re: Luky13
Luky, tak to jsi měl kliku, přístup obchodu byl vskutku vstřícný :-) Já jsem s filtrem spokojený, místa moc nezabírá a funguje spolehlivě, jen jsem posílil proudění vody malým čerpadlem. Co udělám se světlem zatím nevím, asi to nechám být, třeba časem sleze cena Spectra na přijatelnou úroveň (je fakt hrozně napálená, jak psal brukiz) a myslím si, že ani pro Němce to není málo (DH).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2019 11:37 Muž Luky13 [60] Re: KMatteo
Také jsem koupil set Rio 240 a dokupoval jsem HeliaLux se stmívačem. Světlo ze setu si v obchodě nechali a já dostal pěknou slevu na HeliaLux, tak jsem byl spokojený. U filtru to nešlo, ten mám doma, někdy se bude hodit.
Jsem s Juwelem spokojen palec

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 20

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 23258x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8861?od=401