Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výstava akvarijních ryb Rychnov nad Kněžnou

 

NápovědaFórum » Ostatní » Výstavy a soutěže. 

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Výstava akvarijních ryb Rychnov nad Kněžnou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.09.2014 18:01 Muž 0 [1718] - Obecné. – Re: Pepan
Fotka k příspěvku
Žádné navážení zařasených kamenů atd., takto se nepostupuje. Na to je jiný návod.

Mrakoplash napsal: ............ Rostliny jsou zasazeny (poslední dva roky) 14 dnů před výstavou.

Dva týdny stačí k tomu, aby dobře nasvícené dno po zaočkování získalo daným podmínkám přizpůsobený řasový pokryv, který se decentně dokrášlí další vhodnou zelení. Samozřejmě se skla udržují průhledná.

Ale ani to není vůbec nutné i při použití, zdůrazňuji - čistého materiálu o patřičném tónu zabarvení, tvaru a kombinaci velikosti, vlastností a velmi důležité samotné úpravy v členitosti i rozmístění výrazných prvků, jako je tomu ve volných vodách.

Nezbytná je dobrá filtrace, neboť kytky nemají rády vysoké zarybnění bez stálého přítoku čerstvé vody a v příliš hustých výsadbách rostlin se "ztrácejí" ryby.

Nebudu to tu dál zbytečně vysvětlovat. Profíci to vše dobře znají.

Foto: Okraj té říčky, jejíž fotku jsem přidal k předchozí odpovědi pro L.S. Dokládá možnosti výběru kamenů i drobnějšího substrátu pro založení akvarijního dna. V takových vodách leží i spousta dřeva k podvodní dekoraci. Foceno 27.9.2014.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2014 17:30 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: 0
0 napsal:

Sní o harmonii, kráse a hezkých pocitech, i to je přirozené.

Foto: Snivý - pohádkový prvek z letitého lesa českého. Foceno dnes 27.9.2014.

Každý sní o něčem jiném. Pro jednoho je snem krásné přírodní akvárium, jiný si radši pořídí nádrž s barevným pískem a plastovými rostlinami a tu považuje za vrchol krásy. To druhé jsem si nevycucal z palce. Můj kamarád má malou prodejnu a chodí k němu nakupovat jeden pán, který takto každý týden překope své akvárko. Vypustí vodu, dá jinou barvu štěrku, napustí vodu, dá jiné plastové kytky a pustí tam rybky. I on je šťastný, že se mu zase něco podařilo, že si zase splnil svůj sen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.09.2014 17:16 Muž LiborSprysl [9015] Re: 0
No co se týká vybavení mnoha toků, tak je to přirozený výjev... ;-) Stačí se podívat na to množství bordelu, když se třeba uklízí Sázava... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.09.2014 17:11 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: ludvik
Fotka k příspěvku

Sní o harmonii, kráse a hezkých pocitech, i to je přirozené.

Foto: Snivý - pohádkový prvek z letitého lesa českého. Foceno dnes 27.9.2014.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.09.2014 16:53 Muž 0 [1718] - Obecné. – Re: LiborSprysl
Fotka k příspěvku Libore, určitě nemyslíš vážně, že tebou popsaný výjev je zcela přirozený a to i s těmi oslizlými kameny.

I ty louky a upravené zahrady mají původ související s prostředím, v němž probíhal vývoj Homo sapiens a jsou z prehistorických dob v podvědomé paměti zakódované.

Obliba krátce střiženého trávníku se solitérním a skupinovým rozmístěním kamenů a vyšších forem zeleně, ostrůvky a lemy z keříků, stromečků i květin, napodobuje někdejší krajinu, jenž byla vypasena stády divokých a později domestikovaných zvířat.

Takové scenérie se ještě mnohde zachovaly. V dnešní době nahradily ony stáda hlučné sekačky.

Foto: Peřejnatá říčka bez civilizačních doplňků nabízí dostatek materiálu pro založení a úpravu přirozeného vzhledu akvária. Foceno dnes - 27.9.2014.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2014 12:09 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: 0
Ty fotky jsou parádní, ale jak už napsal někdo jiný, na výstavě by to asi moc velký úspěch nesklidilo. On by možná byl i dost problém s realizací. Netvrdím že to je nemožné udělat, ale myslím si že už tak pořadatelé odvedli spoustu práce a tohle by znamenalo spoustu starostí navíc. Doprava zařasených kamenů by asi byla o dost náročnější než když se doveze kubík štěrku a do něj se nasází kytky z pěstíren. A je docela možné, že ty řasy na kamenech by, díky změně podmínek, začaly hynout, což by asi návštěvníci taky kritizovali. Ony ty výstavní nádrže jsou trochu kompromisem mezi estetikou, možnostmi pořadatelů a požadavky rostlin. A hlavně, tohle není stálá výstava, kde by se takové nádrže daly dlouhodobě vybudovat a udržovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.09.2014 11:18 Muž ludvik [1082] Re: 0
Člověk nechce přirozenost. Člověk chce snít ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   27.09.2014 03:54 Muž LiborSprysl [9015] Re: 0
Což o to, fotky hezké... smich ...ale tento styl by bodoval určitě ještě méně...možná mi chybí pár pneumatik, dětských kočárků, střepů z rozbitých láhví a autovrak. Uvážíme-li jaké vášně vzbudil puškvorec, tak kamenária s pár oslizlými zařasenými kytkami by se potlesku také nedočkala...byť by byla přirozená.
Ale to je jako se zahradami stylizovanými jako louky a zahradami umělými tvořenými pro oko člověka. Cílem je spokojenost autora a hledání spřízněně naladěných.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2014 03:12 Muž 0 [1718] - Obecné. – RE: Designer, RAP
Pro Designer: Jiříku, s tím tipováním ses úplně minul. Přitom tam je zřejmá nápověda.

Pro RAP: Uvědomuji si, jaké úsilí pořádání výstavy obnáší a od toho je odvozen styl vloženého příspěvku.

Slovo, jenž má vysoký tvořivý potenciál a umocňuje zážitek z pohledu na prezentační nádrže, kdy poutavou formou inspiruje myšlenky pozorovatelů, má přívlastek > přirozenost.

Pro námět se stačí podívat pod hladinu našich vod v přírodě - přidané odkazy.

Výroky, že to nejde, předveď se sám chytráku a jim podobné, mne nezajímají.

www.stranypotapecske.cz/…

www.magickahlubina.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   26.09.2014 14:56 RAP Re: 0
Šroubovaný styl vašeho příspěvku zastírá to, co jste chtěl vyjádřit. Zkuste to příště napsat jasně a stručně. ;-)
Jinak spoustu kritiků by si mělo uvědomit, že uspořádat výstavu není jednoduché. Pokud si dobře pamatuji, ing. Hulman se na kritiku "přímo třese" (viz. príspěvek od Raviolky) :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2014 04:21 Muž 0 [1718] - Obecné. – Pana Hulmana zajímá kritika, ne chvála.
Přečetl jsem si příspěvky a prohlédl si zveřejněné fotografie .....

Bez řešení kytek, biotopů a cedulek, bych shrnul do pouhého jediného slova, co výstavní nádrže postrádají v přímé návaznosti na skutečně viditelnou a opravdu letitou profesionální akvaristickou praxi.

Je to naprosto jednoduché, ale pro praktikovanou navyklou běžnost nenápadné a málo kdo je schopen to postřehnout. Podle toho taky i vypadá běžná doplňková bytová akvaristika .

Nevědomost je sladká, nitro nic netrápí, takže to ani nikomu nevadí a nemá nyní smysl, teď tady degradovat realizátory na začátečnické amatéry i nahlodávat spokojenost většiny zúčastněných.

Vnímám ten stav, jako upřednostnění jiných priorit. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   22.09.2014 21:16 R Muž Mrakoplash [1776]
ještě bych zapomněl, tady je pár fotek které jsou ještě trochu koukatelné.

mrakoplash001.rajce.idnes.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.09.2014 20:35 R Muž romant [27987] Re: Mrakoplash
Pravdu máš, i našim, vašim ženám. ano X-) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.09.2014 20:27 R Muž Mrakoplash [1776] Re: romant
Není jich teda moc, ale ženy děkujeme ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2014 16:11 R Muž romant [27987]
Takže, jak zde již padlo i od aktivně se zapojujících do tohoto tématu, už to stačilo, co mělo být řečeno, bylo a za rok se jistě pojedeme podívat, jak se s tím organizátoři poprali. Tak ať se daří dalším ročníkům výstav neméně stejně tak dobře jako doposud. Hoši, děkujeme. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2014 13:16 Žena petulinakk [2016] Re: půlpy
To nema smysl, ja jsem proste presvedcena ze by se to udelat dalo, KDYBY SE CHTELO, i kdyz priznavam ze mas pravdu a tady by to neslo na akvarko polozit (byla jsem na jine vystave kde by to slo, takze se taky neda rict "pokud jsi byla na nejake vystave"... Ty jsi presvedceny ze nedalo... Stejne to nevyresime, tak to uzavreme ok? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.09.2014 12:53 Muž půlpy [2131] Re: petulinakk
Fotka k příspěvku to by asi moc dobře nešlo, pokud jsi byla na nějaké výstavě tak výš, že se používají celé stěny a ne jen samotná akvária, takže vedle ani na akvário cedulku nepoložíš a pokud jsi někdy sundavala nálepku nebo samolepku z nábytku, tak jistě víš, že to jde dost špatně, proto se to lepí na sklo, kde to jde dolu lépe.
umíš si představit ten nábytek po několika výstavách, kdyby se to lepilo naněj?
ahoj
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2014 11:43 Žena petulinakk [2016] Re: půlpy
půlpy napsal: a číst to bude kdo?
Kdo se o akvaristiku opradu zajímá, ten si bude pročítat info uvedené u nádrží. Kdo se zajímá míň nebo vůbec, holt to číst nebude, ale to už není váš problém ne?
půlpy napsal: ten kdo bude fotit a hledat mezi těmi cedulkami místo, kde může danou rybičku vyfoti
Nepsala jsem, že se má cedulka na nádrž nalepit, stačí ji položit vedle nebo na akvárko ne? Chtělo by to lépe číst.
půlpy napsal: další věc je, že nejspíše štítky na nádrže se vytvářejí podle přihlášek, kdo co bude vystavovata to se ještě neví jaké rostlinky pro danou nádrž budou použity...je tam 199 nádrží a teď během jednoho dvou dní napsat a pak vytisknout a umístit na nádrže?
V dnešní době je určitě strašný problém si klidně dlouho dopředu vytisknout pár cedulek s nápisem ve smyslu "V této nádrži je vystavena rostlina PRÁZDNÉ MÍSTO, která není primárně akvarijní...", a při přípravě nádrže prostě na prázdné místo rukou dopsat konkrétní rostlinu a cedulku položit vedle nádrže že?
Celý tvůj příspěvek mi přijde spíš jako pověstné "kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá výmluvy".
Ale není to má výstava a moje věc, věřím že výstava byla a bude skvělá tak jako tak, chtěla jsem jen pomoct návrhem jak by to taky šlo vylepšit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2014 09:59 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: akvaristik
akvaristik napsal: Děkuji. Do výstavních nádrží jsme dodali ca. 300 kusů rostlin, o kterých si členové sami rozhodli, kam je umístí. Na některé nádrže s našimi rostlinami jsme pak nalepili vizitku. Z této diskuse pro mě vyplývá, že při přípravě dalšího ročníku bychom měli i o této problematice diskutovat. Věřím, že najdeme dobré řešení a všichni budou spokojeni.
Takže naše skorohospodská skoropranice se neminula účinkem. To je fajn. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.09.2014 09:22 Muž akvaristik [274] - RostlinyRe: Raviolka
Děkuji. Do výstavních nádrží jsme dodali ca. 300 kusů rostlin, o kterých si členové sami rozhodli, kam je umístí. Na některé nádrže s našimi rostlinami jsme pak nalepili vizitku. Z této diskuse pro mě vyplývá, že při přípravě dalšího ročníku bychom měli i o této problematice diskutovat. Věřím, že najdeme dobré řešení a všichni budou spokojeni.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.09.2014 09:14 Žena Raviolka [2154] Re: akvaristik
V tom případě se omlouvám - já jsem podlehla dojmu, že rostliny do výstavních nádrží dodáváte Vy už druhým rokem (nebo třetím?). Že jsou tam např. hemigraphisy či co to je od pane Ešpandra vnímám, byly tam vždy; ostatní rostlinnou výzdobu jsem mylně přisuzovala Vám. (Naivně jsem si myslela, že by bylo zbytečné oblepovat vizitkami každé akvárium.)
Příspěvek, na který reagujete, je nepřesný a za opravu děkuju. Nechtěla jsem Vám křivdit. Že nevhodné rostliny neprodáváte si zaslouží uznání i z mojí strany. Stejně tak to, že přispíváte k rychnovské akci. O tom, že jde někomu jen o kšeft, nebyla řeč a nikdo z účastníků téhle diskuse si to předpokládám nemyslí, já tedy určitě ne.
Nic to nemění na tom, že do výstavních akvárií patří akvarijní rostliny. A že pokud jsou tam Vaše rostliny ve společnosti těch neakvarijních, může to někdo považovat za Vaše dílo. Neprávem, ještě jednou se omlouvám.

Mrakoplash: My se nedohadujeme, ale máš pravdu, už to stačilo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   22.09.2014 08:28 Muž akvaristik [274] - RostlinyRe: Raviolka
Musím se trochu ohradit. My jsme určitě prodávali pouze rostliny, které jsou do akvárií vhodné! Naše vizitka byla jen na akváriích, kde byly skutečně naše rostliny. I naši zákazníci byli vždy správně informováni, někteří se ještě přišli přeptat do prodejny. Kdyby nám šlo o kšeft a nic jiného, věřte všichni, že bychom na výstavě opravdu nemohli být.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.09.2014 05:29 R Muž Mrakoplash [1776] Re: půlpy
Ryby se dají přivézt cca týden dopředu. Většina přijede čtvrtek a pátek. Rostliny jsou zasazeny (poslední dva roky) 14 dnů před výstavou.
Popisky na nádrže se lepí v pátek večer, objevené chyby ještě v sobotu ráno před výstavou.

Děkujeme za připomínky a už se zbytečně nedohadujte. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2014 20:57 Muž půlpy [2131] Re: Pepan
ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.09.2014 20:55 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: půlpy
Takže schůdnější varianta pro příští výstavu bude, když pořadatelé zajistí do nádrží pouze rostliny, které jsou pro akvaristiku vhodné. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2014 20:45 Muž půlpy [2131] Re: petulinakk
další věc je, že nejspíše štítky na nádrže se vytvářejí podle přihlášek, kdo co bude vystavovat(proto třeba i ty chyby na štítkách) a to se ještě neví jaké rostlinky pro danou nádrž budou použity ano
je tam 199 nádrží a teď během jednoho dvou dní napsat a pak vytisknout a umístit na nádrže? coze nejspíš nemožné, nebo možné, ale budou tam bláboly a ne fakta k dané nádrži (to je můj názor)
sice výstava v RK se připravuje hodně dopředu, ale podle mne tam vystavovatelé dovezou obsah(ryby) den max. tři předem, nevím jestli si každý zdobí nádrž sám, nebo jak to probíhá,
můj názor je , že to nejde :-O
označit prosím OT
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.09.2014 20:22 Muž půlpy [2131] Re: petulinakk
a číst to bude kdo? Jen ten kdo bude fotit a hledat mezi těmi cedulkami místo, kde může danou rybičku vyfoti, když tak at' je tam více info o rybičkách než o do akvária nevodných rostlinkách ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2014 20:09 Žena petulinakk [2016]
Kdyz uz ve vystavni nadrzi musi byt nevhodne rostliny, at uz z jakehokoliv duvodu... mozna by bylo fajn aspon u nadrze dat s cedulku s upozornenim, ze rostlina v nadrzi neni akvarijni, pod vodou dlouho nevydrzi, a je tam z duvodu toho a toho...
Mozna by to mirne kazilo esteticky dojem, ale zase by pribyly body za profesionalitu... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2014 20:08 Vája – starší člověk
... a když se předtím zeptá kluků ze spolku, co by bylo vhodné, dostane tu nejlepší odpověď. Zrovna tihle kluci na výstavě rozhodně nejsou z těch, kteří by chtěli prodat za každou cenu. A pan Peuker taky ne.
Ale jinak dobrý - proč by se nemohli zlepšovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2014 19:34 Muž Pepan [5043] - Rostliny
Já bych k tomu přidal ještě jeden úhel pohledu. Ne každý má možnost najít si informace na internetu. Vezměme si příklad staršího člověka, který nemá připojení na internet a chce třeba svému vnoučeti pořídit akvárium. Aby načerpal informace, zajde se vzdělat na výstavu a podle kytek v nádržích provede nákup.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2014 18:55 R Muž romant [27987] Re: Aforte
Tak přesně proto se z toho dělá ta "věda", vlastně osvěta, aby se případní zájemci vyvarovali těch chyb, kterých jsme jistě nejeden z nás nákupem zmiňovaných rostlin, jako akvarijních udělali. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   21.09.2014 18:50 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: vaaclav
Podle mě se z toho dělá strašná věda. Přece jenom se tyto rostliny dají koupit i v českých pěstírnách - aqua-daho, Rataj, akvarijnirostliny apod. Každý kdo chce, si o rostlinách může počíst. Navíc před nákupem by se měl o rostlinách informovat. Není to chyba vystavatelů ale lidí, kteří si tyto rostliny kupují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2014 18:49 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: vaaclav
Však to já vím co se tam prodávalo a o čem je řeč, reaguji na tu debatu, zda je to jejich umístění v nádržích opravdu "klamání zákazníka a veřejnosti" nebo ne. Já to využití chápu, ale naopak i fandím té zpětní vazbě kterou rychnovská výstava požaduje. Tak by to mělo být.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2014 18:47 R Muž romant [27987] Re: vaaclav
Když se podívám kdo tyto příspěvky čte, tak vidím hodně členů spolku a myslím si, že ta tvoje výtka, vlastně na výzvu, padla na úrodnou půdu a dojde přesně k tomu, že se to ještě zlepší. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.09.2014 18:42 R Muž vaclav [14610] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Hansel
Pozor prodávaly se rostliny od dennerle. Bavíme se tu o rostlinách v nádržích. Nebyl tam jen Acorus ale třeba i Ophiopogon. Jak psala Raviolka je to jen námět jak tak pěknou výstavu ještě zlepšit, nic víc. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.09.2014 16:22 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: angakok
A takhle to dopadá když někdo není ochotný hledat význam toho co dotyčný psal, jen to natáhne, překroutí, jen aby mohl argumentovat proti.
Bylo jen řečeno že jen hlupák by nakupoval jenom na základě, že to viděl na výstavě a že se mu to líbí. To že by se měl minimálně zeptat, něco nastudovat, aby věděl co kupuje,na to se tu shodneme všichni a nic jiného tu řečeno nebylo. Pochybuju že tam prodejci hučeli do lidí jak supr kytka ten acorus je a jak krásně v akva prosperuje.
To by se to potom dalo dotáhnout uplně do extrémů a vzáthnout i na ryby, jako třeba byli ti karásci v 3-kaskádě. Výstavně funkční, hezký prvek, dlouhodobě je to pro ně samozřejmě malé.
Ale to je fuk, byla to krátkodobá výstava, né Amannuv mrakodrap se stálejma expozicema. Já osobně ty zařízený akva beru hlavně jako těžkou dřinu provozovatelů jako bonus. Už jen proto že při tak krátkodobé akci není lehké, pokud vůbec možné, se vyhnout funkčním a praktickým kompromisům, jako je právě ta kytka. Je to výstava ryb a i když kytkaře chápu, že se chtějí kouknout i na zarostlá akvárka, rostliny jsou bohužel trochu dlouhodobější špás na to aby vše vypadalo "nenastrojeně" a né každá se tam dá hodit na kořenu jako přirostlý anubias či hnědovka. A kdyby tam byly "správné" tak se bude víc lamentovat na to že támhle byla uhnilá kyta, tamhle něco plave a jsou ve špatné kondici atd. Loni v Hradci jsem přihlížel tomu jak se hned v druhý den výstavy muselo vyndávat poměrně dost kytek ze kterých bylo najednou jednoduše bláto. Což je podle mě při tom všem provozu a velikosti výstavy celkem komplikace .. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.09.2014 16:11 zvedavka Re: Raviolka
Jako akvarista - absolutní začátečník - hlásím, že pod tlakem tohoto vlákna, jsem si poctivě našla acorus v herbáři a vše si o něm nastudovala. Minimálně do další výstavy si budu ze všeho nejvíce pamatovat, že tam měli blbou kytku a budu jí tam za rok hledat. Ale fakt jen díky této diskuzi. A krapet se u toho uculuju. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2014 15:54 angakok – re Libor Sprisl a pod
Tak to vezměme z jiného konce proč ty akvária potom nezaplnit specialitkami typu vznášející se medůza, bublající potápěč umělé mořské rybičky a jinými,, perlami" je to vzhledem k argumentaci podobné, když se potom tyto perly dají i do prodejní části tak na tom Rychnovští v konečném důsledku vydělají tak o co jde.Že by rychnovští měli vychovávat veřejnost ke kulturnosti,proč kšeft je kšeft? Vždyť si to lidi mohli přečíst na internetu, že se to do akva nedává.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.09.2014 14:18 Žena Raviolka [2154] Re: Horác
Díky za odpověď, chápu. Asi jsem měla uvést hned na začátku, s jakým východiskem vstupuju do téhle diskuse. To se pak samozřejmě odráží na tom, k čemu směřujeme a o čem se bavíme - zjevně jsme se minuli.

Byla jsem v Rychnově letos podeváté. Pětkrát z Bratislavy, čtyřikrát z Ostravy. To nepíšu jako nějaké chvástání, jiní tam jezdí mnohem déle - chci zdůraznit, že jsem fanoušek Rychnovské výstavy. Že tu výstavu mám ráda a před prací pořadatelů smekám.

Každý rok se ing. Hulman ptá, jak se nám výstava líbila. Letos jsem mu řekla, že hodně, dokonce víc než obvykle. Nespokojeně opáčil, že to slyšet nechce, že ho zajímá kritika, aby se mohli zlepšovat. Tohle říká vždycky; nepovažuju to za pózu. A jestli jsem níže uvedla, že Rychnovští chtějí být nejlepší, nevidím to jako něco negativního, naopak. Oprava - jsou nejlepší, ale chtějí se zlepšovat.

Na lepší výstavě, než byla ta letošní, by nebyly v akváriích rostliny, které v akváriích nerostou; nebyly by tam špatné názvy rostlin; nebyly by tam emerzní formy v nevýstavní kondici.

Pokud se tu ozývají hlasy, že je to stejně jedno, co se vystavuje… tak proč to nevztáhnout i na ryby? Proč se vůbec snažit něco zlepšovat a někam se posouvat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2014 14:09 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Horác
Horác napsal: Raviolka napsala: Vyhnul ses odpovědi na pointu mého příspěvku.
Já nemám pocit, že jsem se vyhnul odpovědi ... ale dobrá, zkusím to trochu méně zkratkovitě :o) ... Ano, myslím si, že nekomerčním (byť anonymním) stránkám věřit lze. (Samozřejmě platí známé "důvěřuj, ale prověřuj" :o). Anonymní ve smyslu, že autora neznám osobně - například mě z celého webu rybicky.net znají osobně pouze 3 (slovy tři :o) lidi. Takže vlastně také tvořím anonymní stránky. Všechno, co vím o akvaristice, jsem nastudoval v knihách a na internetu nebo získal osobní zkušeností. Nemám to od žádného "zkušeného akvaristy" ani z žádné výstavy. Od prodejní (a tedy svým způsobem komerční /nemyslím to pejorativně!/) výstavy žádné výrazné "vzdělávání se" v oblasti rostlin vhodných do akvária rozhodně nečekám ... Viz sponzoři (darovanému koni ...), viz lepší mechanická odolnost neakvarijních rostlin při manipulaci, viz zmíněné ryby požírající rostliny a podobně ...
Copak to, že jede na výstavu se podívat, inspirovat, poučit, z něj nesejme tu nálepku "hloupý a líný"?
Pokud se jedu podívat na PRODEJNÍ výstavu, co se vlastně dává za rostliny do akvárií ... tak jsem hloupý a líný (si to nastudovat) (nebo se alespoň zeptat?) ... a pokud mi to pak chcípne, patří mi to ... a nemůžu kvůli tomu obviňovat druhé. To je můj pohled na věc. Ale respektuju, že to vidíš jinak.

To, že se jedná o prodejní výstavu, ještě neznamená, že tam musí vzít zákazníka na hůl a nutně si odnese špatné kytky, nebo mu tam poskytnou špatné informace. Právě naopak by zrovna tato akce měla být tou, která člověka dál posune v jeho zájmu. A to, že je postavena na komerčních základech, vůbec nic nemusí znamenat. Pro srovnání, rád chodím na ostravské Faunatrhy a je zajímavé, že i když to není výstava, je postavena mnohem na komerčních základech než rychnovská výstava, přes to se na každé burze o něčem poučím. A to i od prodejců u kterých nic nenakoupím. A co se týče možnosti získání informací na internetu, na leckterých stránkách se člověk dozví doslova bláboly a nestojí za to tyhle stránky ani číst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2014 12:58 Muž Horác [3942] Re: Raviolka
Raviolka napsala: Vyhnul ses odpovědi na pointu mého příspěvku.
Já nemám pocit, že jsem se vyhnul odpovědi ... ale dobrá, zkusím to trochu méně zkratkovitě :o) ... Ano, myslím si, že nekomerčním (byť anonymním) stránkám věřit lze. (Samozřejmě platí známé "důvěřuj, ale prověřuj" :o). Anonymní ve smyslu, že autora neznám osobně - například mě z celého webu rybicky.net znají osobně pouze 3 (slovy tři :o) lidi. Takže vlastně také tvořím anonymní stránky. Všechno, co vím o akvaristice, jsem nastudoval v knihách a na internetu nebo získal osobní zkušeností. Nemám to od žádného "zkušeného akvaristy" ani z žádné výstavy. Od prodejní (a tedy svým způsobem komerční /nemyslím to pejorativně!/) výstavy žádné výrazné "vzdělávání se" v oblasti rostlin vhodných do akvária rozhodně nečekám ... Viz sponzoři (darovanému koni ...), viz lepší mechanická odolnost neakvarijních rostlin při manipulaci, viz zmíněné ryby požírající rostliny a podobně ...
Copak to, že jede na výstavu se podívat, inspirovat, poučit, z něj nesejme tu nálepku "hloupý a líný"?
Pokud se jedu podívat na PRODEJNÍ výstavu, co se vlastně dává za rostliny do akvárií ... tak jsem hloupý a líný (si to nastudovat) (nebo se alespoň zeptat?) ... a pokud mi to pak chcípne, patří mi to ... a nemůžu kvůli tomu obviňovat druhé. To je můj pohled na věc. Ale respektuju, že to vidíš jinak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2014 12:22 Žena Raviolka [2154] Re: Horác
Vyhnul ses odpovědi na pointu mého příspěvku. Pokud se ti chce, mohl bys mi odpovědět na toto? Kde si má akvarista zjistit, které rostliny jsou vhodné do akvárií a které ne? Jediní, kdo mu tu informaci dají, jsou zkušenější akvaristé. To má věřit (((anonymním))) internetovým stránkám více než rychnovské výstavě? Copak to, že jede na výstavu se podívat, inspirovat, poučit, z něj nesejme tu nálepku "hloupý a líný"?

(Anonymita je podružná, klidně beru zpět a vyškrtávám to slovo - ostatně moje stránky anonymní nejsou, ale to sem vůbec nepatří. Anonymní nebo neanonymní, to je zcela jedno, to slovo bylo nadbytečné, uznávám.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.09.2014 12:11 Muž Horác [3942] Re: Raviolka
Raviolka napsala: Hloupost? Odkdy se důvěřivost nazývá hloupostí?
Já myslel, že odjakživa :o) ... Ale pokud to vnímáš jinak, tak ti to samozřejmě neberu ...
A nepoctivost není chyba?
Samozřejmě, že je ... já ji nikdy nikde neobhajoval ... v tom článku jsem jen popsal realitu ...
Fandíme dravým a ti druzí ať se stydí, když naletěli?
Nevím, jak to máš ty, ale já dravým nijak nefandím ... opět: pouze jsem popsal realitu ...
Nebavíme se o fňukání na netu.
Já ano ... protože to s tím dost úzce souvisí ... (je tady o tom na rybičkách dokonce celé vlákno) ...
A ještě k Horácově argumentaci: Kde si má akvarista zjistit, které rostliny jsou vhodné do akvárií a které ne? Jediní, kdo mu tu informaci dají, jsou zkušenější akvaristé. To má věřit anonymním internetovým stránkám více než rychnovské výstavě?
Najednou ti vadí anonymita internetu? Tak proč se plácáš s vlastníama stránkama? Vždyť jsou anonymní ... Já teda s anonymními (a nutno zdůraznit NEKOMERČNÍMI) stránkami žádný problém nemám ...

Ještě nějaké dotazy? :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2014 11:56 Muž Horác [3942] Re: Pepan
Pepan napsal: Pěkně jste mi nahrál na smeč. Můj kamarád rozděluje pracovníky v obchodě na dvě sorty. prodavača a podavače.
A ta smeč spočívá v čem? Četl jste vůbec ten můj příspěvek? Vždyť tam píšu o obou těchto "sortách" ? ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.09.2014 11:46 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Raviolka
Raviolka napsala: Horác napsal: za chyby (hloupost, lenost) se platí - odjakživa.
Hloupost? Odkdy se důvěřivost nazývá hloupostí? A nepoctivost není chyba? Fandíme dravým a ti druzí ať se stydí, když naletěli?
Když si v potravinách někdo v regálu s konzervami vybere konzervovanou kukuřici, doma ji sní a udělá se mu špatně, protože konzerva je určená k použití jako hnojivo, ale jaksi to na ní není napsané... proč taky, kdyby dotyčný nebyl líný a hloupý, tak si název "kukuřice pro rychlý růst" vyhledá na netu a nejlíp ještě před tím, než si to koupí, hňup jeden..."to bylo snadný"!
coze

Nebavíme se o fňukání na netu. Bavíme se o výstavě, kterou pořádají rychnovští akvaristé s jasným cílem, aby byla nejlepší. Proto chtějí vědět, co zlepšit. Jestli je tady někdo na jejich obhajobu zaměňuje s týpkem, co v televizi leje do auta "vyjetej olej po smažení hranolků", tak pro něj nemám odpověď.

A ještě k Horácově argumentaci: Kde si má akvarista zjistit, které rostliny jsou vhodné do akvárií a které ne? Jediní, kdo mu tu informaci dají, jsou zkušenější akvaristé. To má věřit anonymním internetovým stránkám více než rychnovské výstavě? Copak to, že jede na výstavu se podívat, inspirovat, poučit, z něj nesejme tu nálepku "hloupý a líný"?

Plný souhlas. Já už jsem se vzdal osvěty v akvaristických prodejnách. Nehodlám vysvětlovat, že kytky jako Codiaeum nebo Hosta fakt nepatří pod vodu, ale výstava tohoto formátu by se takových chyb vyvarovat měla. Tím nechci znevažovat práci pořadatelů, museli si skutečně pořádně máknout, ale tahle debata by jim měla pomoci, aby příští ročníky byly ještě lepší a aby i takovým rejpalům jak jsem já, zavřeli hu.. totiž ústa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.09.2014 11:34 Žena Raviolka [2154] Re: Horác
Horác napsal: za chyby (hloupost, lenost) se platí - odjakživa.
Hloupost? Odkdy se důvěřivost nazývá hloupostí? A nepoctivost není chyba? Fandíme dravým a ti druzí ať se stydí, když naletěli?
Když si v potravinách někdo v regálu s konzervami vybere konzervovanou kukuřici, doma ji sní a udělá se mu špatně, protože konzerva je určená k použití jako hnojivo, ale jaksi to na ní není napsané... proč taky, kdyby dotyčný nebyl líný a hloupý, tak si název "kukuřice pro rychlý růst" vyhledá na netu a nejlíp ještě před tím, než si to koupí, hňup jeden..."to bylo snadný"!
coze

Nebavíme se o fňukání na netu. Bavíme se o výstavě, kterou pořádají rychnovští akvaristé s jasným cílem, aby byla nejlepší. Proto chtějí vědět, co zlepšit. Jestli je tady někdo na jejich obhajobu zaměňuje s týpkem, co v televizi leje do auta "vyjetej olej po smažení hranolků", tak pro něj nemám odpověď.

A ještě k Horácově argumentaci: Kde si má akvarista zjistit, které rostliny jsou vhodné do akvárií a které ne? Jediní, kdo mu tu informaci dají, jsou zkušenější akvaristé. To má věřit anonymním internetovým stránkám více než rychnovské výstavě? Copak to, že jede na výstavu se podívat, inspirovat, poučit, z něj nesejme tu nálepku "hloupý a líný"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2014 11:33 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Horác
Pěkně jste mi nahrál na smeč. Můj kamarád rozděluje pracovníky v obchodě na dvě sorty. prodavača a podavače. Prodavač Vám zboží prodá i s přidanou hodnotou, což je konkrétní informace, podavač Vám to podá z regálu a nic k tomu. A já si myslím, že i když jde o peníze až na prvním místě, i ten prodavač se musí, kromě snahy o prodej, starat o to, aby se ten zákazník do obchodu vrátil proto, že mu minule dobře poradili a on nemusel experimentovat a tím ušetřil spoustu času a peněz. A o to jde.
Vzhledem k tomu, že tento příspěvek už je fakt mimo téma, prosím O.T.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   21.09.2014 11:09 Muž Horác [3942] Re: Pepan
Pepan napsal: Vždycky jsem si myslel, že člověk by měl jí do obchodu s tím, že když něco nebudu vědět, prodavač mi poradí.
V ideálním světě možná. Jenže v tom my nežijeme. Žijeme ve světě, kde se všechno točí kolem peněz. (Akvaristika také). My chceme krásné, funkční, prosperující akvárko a prodavač (obchodník) chce naše peníze (aby si mohl pořídit to, co chce on). Čím víc (a dráž) prodá, tím líp pro něj. To je prostě fakt a pohoršovat se nad tím nemá smysl.
Určitě jsou i prodavači, kteří vám ochotně a dobře poradí (filozofie "spokojený zákazník se rád vrátí"). Ale smiřte se s tím, že někteří vám poradí špatně - buď z nevědomosti nebo dokonce úmyslně (filozofie "čím dřív mu to chcípne, tím dřív přijde zas") Buď jak buď, prodavač není od toho, aby vám doplňoval mezery ve vzdělání! Prodavač je od toho, aby prodával. Aby vydělal. Aby uživil sebe, aby uživil rodinu. Je to váš koníček. Víte o něm kulový? A čí je to problém? Jeho, nebo váš? Když si nejste schopný dohledat a nastudovat základní věci týkající se vaší vlastní záliby, zasloužíte si, aby vás oškubali jako kuře. Že je to neetické? Možná. Ale spravedlivé je to určitě - za chyby (hloupost, lenost) se platí - odjakživa. Fňukat na internetu, že vás někdo natáh, je k ničemu. (Spíš bych se styděl, že to bylo tak snadný ... ).

citováno z článku www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2014 08:29 R Muž romant [27987]
Mrakoplash napsal: Rostlinky dodala firma Peuker Akvaristik, dále pak někteří členové z přebytků + pan Ešpandr, který je pěstuje. (od něho jsou právě ty Václavem zmiňované)Myslím si, že se toto vyjádření sluší připomenout a že lecos vysvětluje. Má-li tato věc s kauzou "Acorus" býti jedinou vadou na kráse jmenované výstavy, potom bych to pro příště pořešil tím štítkem a třeba i s vykřičníkem a budeme snad všichni spokojenější. Záměrně nepíši o jedincích spokojených, to snad ani nejde. ;-) :) pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.09.2014 06:21 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: LiborSprysl
LiborSprysl napsal: vaaclav napsal: Docela chápu že se snažíte ozelenit i to co se nedá, ale je to dá se říci trochu podvod. Tyhle rostliny uvidí přibližně 3500 návštěvníků a dost velká skupina si je i koupí. Jejich zklamání když jim potom rostlina chcípne vás ale asi už nezajímá. Když to přeženu je to to samé jako prodávat nemocné ryby, které po čase čeká stejný osud jako třeba zmíněný Acorus.
Nečekal jsem, že to bude gradovat...Vendo no Například do auta se leje olej. A pak v televizi uvidíš, jak někdo leje do auta "vyjetej olej po smažení hranolků". No a někdo to uvidí a použije a zadře bavoráka...
"Je to debil", řeknu.
Zklamání si připravují lidé, kteří neví do čeho jdou... ahoj ... a holt každé zklamání něco stojí.
Když už Roman chce vyvolávat diskuzi, tak bych tímto reagoval i na tebe Markétko... ahoj

To, co jste napsal, je naprostý blábol. Podle téhle logiky jsou třeba prodavači v obchodech naprosto zbyteční. Vždycky jsem si myslel, že člověk by měl jí do obchodu s tím, že když něco nebudu vědět, prodavač mi poradí. Pokud si ale všechno o nakupovaném zboží musím zjistit sám, jsou prodavači naprosto zbyteční a stačí jenom internet a velkosklady. Na internetu si sám zjistím co potřebuji a do skladu si zajedu vyzvednout vybraný výrobek. Stejně tak jsem si naivně myslel že akvaristické výstavy by měli pořádat odborníci, kteří laické veřejnosti ukáží, co všechno se v akváriích dá chovat a pěstovat. Ale podle Vás, i kdyby pořadatelé do těch akvárek dali třeba monstery nebo kaktusy, je to v naprostém pořádku a když se tím jako laik nechám inspirovat, jsem debil. A s tím olejem jste úplně mimo mísu. Nebo snad hážete pořadatele akvaristické výstavy do stejné kategorie jako cvoka, který do auta nalije olej z friťáku? Nezdá se Vám že jste dost ujel?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 26 27

Zpět na obsah sekce Ostatní • Zobrazeno 48361x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8090?od=401