Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čichavec - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Čichavec - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.07.2009 14:10 Žena Johanka [57] Re: glumča
Ahoj Glumčo..Také touto zkušeností procházím poprvé a musím přiznat-jsou to taková moje miminka :) Já cca do desátého dne krmila prachovým krmivem a také jsem neregistrovala,že by potěr baštil.Myslím si,že můžeš být klidná,kdyby nepřijímal potravu- umíral by .Drž se pravidla krmit málo a často ,příští týden zkus artémii-to už je jiná podívaná.Taky se jim bříška budou barvit podle toho,co schrupnou a budeš klidnější..Hodně úspěchů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2009 21:03 Žena glumča [424] - Labyrintky
Ještě mám jeden dotaz.Mám 7 denní potěr čichavce,je tak 2 mm veliký,má bílá průsvitná bříška na bližší pohled zakulacená.Téměř neplave,spíš se schovává v plovoucích rostlinách.nyní krmím trepkou,ale nevšimla jsem si,že by ji potěr lovil.Nevím,zda to mám vše dobře.Pokouším se poprvé o odchov čichavce

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 19:26 Žena Johanka [57]
..taky jsem si myslela ,že sloupec 15cm má být,aby se potěr příliš nenámahal při nadechování.Děkuju moc všem za rady ,přesun do velkého akva už se chystá,takže za týden jim snad bude líp potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 14:51 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Johanka
60-ku dej plnou a dej tam všechny, v 20l ti moc neporostou. Filtr já mam bublifuk, mladé nenasaje, až odrostou, bude normální filtr, vlastně už je, mladé jsou asi 1 cm velké.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 14:46 Žena Johanka [57]
Podle té fotky nepoznám,jak je velká.Ty moje mají tři týdny a jsou tak 4mm dlouhé.Pár prcků už jsem dala stranou ,zbytek celkem stejně velký.I tak mi to ale stále příjde moc-přelovit je do plné 60tky..a pak je tady otázka toho filtru-do 60tky je asi nevhodný dát filtr s výkonem 300 l/h,když jsou rybičky tak malé.. ??? By je nasál-řekla bych..Fakt nevím,jak z toho ven..Ve dvacetilitru takové množství být nemůže a v ve větším zase řešim dilema vysoké hladiny a filtru :-( Jak víte,je s nima dost práce ,nerada bych udělala nějakou chybu :-( Asi počkám,až mi ještě vyrostou .No a s těmi u dna-co já vím proč-uvidíme..Pravda je,že si tohle každý musí osahat sám,ale každá rada nad zlato ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 14:29 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: deathfoe
Zhruba za měsíc se tvoří labyrint, do tý doby potěr dýchá normálně jako jiné ryby. Jak jsem psal níž, tak mě se potěr držel u hladiny. V době vytváření labyrintu jsou mladé rybky už dost velké jako ta na fotce a doplavat k hladině pro ně není žádný problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 14:21 kreten – Re: Johanka
Necítím se býti zkušenějším, ale nějakou tu labyrintku jsem odchoval a řešil stejné problémy na začátku jako vy. Výtěr je potřeba provést podle velikosti v pokud možno co nejmenší nádrži. Po rozplavání potěru a odlovení samce v případě většiny labyrintek, který dohlídal, je nechám ještě pár dní ve stejné nádrži - někdo krmí trepku, někdo nálevníka, někdo suché, pak se začne kalit. Rodí se nálevník, který vám zlikviduje potěr za pár hodin. Je zle. Kápnu peroxid 33% a je nebezpečí zažehnáno. Nálevník chcípne, potěr ne. MUDr.Zahrádka doporučuje k rozplavanému potěru dát kousek jávského mechu ze zaběhlé nádrže, je to super, zaprvé z něj potěr žere, za druhé pomůže stabilizaci v nádrži. Po deseti dnech začínám jemně vzduchovat a za 14 dní slévám do rozplávek. A tahle kuchařka stojí peníze:-) není do detailů, je třeba zkoušet a každý si ten svůj recept doladí. Jinak hodně se o tématu dočtete v dalších číslech časopisu Aquaristik, kde se toto téma objeví ve čtvrtém čísle:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 14:08 Muž deathfoe [58] – Re: Semtex
Já myslel, že u labyrintek se hladina drží tak nízko, aby se potěr nevysiloval plaváním k hladině se nadechovat, asi je rozdíl, když musí ze dna plavat 15 cm nebo 30 cm ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.06.2009 13:54 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Johanka
Fotka k příspěvku Já bych to akvárko naplníl na max. Ta snížená hladina je po dobu než se rozplave z důvodu - aby když vypadne nějaky kousek, neměl daleko do hnízda. Pokud už potěr plave sám, tak je to bezpředmětný. Ale co jsem nedávno pozoroval já malé čichavečky, tak jsem si nevšiml že by se drželi u dna, bojovnice ano ale ne čichavci, ty byli spíš u tý hladiny. Když trošku povyrostli, tak brázdí celím akvárkem. A to se o ně sameček nestaral. Ten měl nějaké ve spol. AQ a co já jsem odebral jikry co jsem viděl plavat volně na hladině, dal je k právě rozplavanému potěru bojovnic. Něco jiker splesnivělo ale většina přežila a má se čile k světu v 30 cm výšce AQ.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 13:33 Žena Johanka [57]
Dobře.Mám tady 60ti lirt..Jen nevím ...budu držet hladinu na 17cm-nejnižší možnost na filtr a teploměr-všude se píše -hladina mezi 10-15 cm,aby to neměly nahoru daleko..Stejbě asi nebude stíhat(filtr)klasický bublák s molitanem.Velký filtr (TETRATEC) tam dát nemůžu-jednak nízko hladina a také by je přefiltroval..No ale ,jak teď počítám,bude v něm jen 30 litrů-kvůli té hladince-to je stejně asi málo.Když jsem je musela přelovovat,napočítala jsem 299ks,určitě nějaký úhyn byl-ale i tak.Taky si nedovedu představit,že se mi bude lépe odkalovat-větší plocha . :-O Uvidíme,každopádně děkuji za radu..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 12:34 Muž discus [127] – Re: Johanka
20 litrové akvárium na toľko poteru je malé a zle sa aj odkaluje. Treba ho preloviť tak že keď máš nachystané väčšie akvárium s vodou a je tam tá istá teplota, tak ich prelej rovno do toho väčšieho. Pozor ale opatrne pekne pomali. Alebo sa to dá aj stiahnuť s hadičkou. Neboj sa nič sa im nestane. Ja to tak stále robím. Vo väčšom sa ti bude aj lepšie odkalovať. Treba k ním dať buď malích slimákov, alebo prísavníkov aby vyžierali zbytok potravy. Držím ti palce neboj sa toho. Keď sa ti aj niečo nepodarí tak sa nič nestane. A na budúce budeš vedieť kde robíš chyby. Veď človek sa stále učí. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 15:12 Žena Johanka [57]
No právě...když jsou v tom kalu..Taky je tam vracím a až do dnešního dne,jsem neviděla ,že by nějaká uhynula..Postup stejný,voda odstátá,teplota stejná jako v akva a ráno ,jak jsem psala 10 mrtvých.napadlo mě,že jim něco chybí,když se zdržují u dna (dlouhodobě)a teď prostě nadešel čas,kdy mi budou odcházet.Jo,jo..do většího akva-prázdného-v kolika týdnech asi-přeci jen -jsou to sice blešky,ale je jich dost na dvacítku..A jak často odkaluješ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 14:50 Muž jajaapaja [174] – Re: Johanka
Já odsaju jenom kal ze dna.Potom 1/3 odeberu opatrně kelímkem.Odsávám taktéž vzduchovací hadičkou.Ale do kbelíku to pouštím přes jemné sítko na lovení ryb.Takže když něco vysaju zustane to vsiťce.ten tobogan u mne mají taky tak z vyšky 2 m ale přežijouto.A přelovit to chceš do většího prázdného akvárka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 13:28 Žena Johanka [57]
Ahoj.Děkuju za reakci.Jestli budu odkalovat tímto způsobem,taky mi jich moc nezbyde..Po včerejšku dnes ráno 10 mrtvých :-( Asi jsem je přimáčkla,nebo ten tobogán do kýble jim nedělá dobře.Běžně nasaju tak 15 kousků.Ach jo..Jak je dostat ze dna??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 13:26 LaCheri
Ahojky tak j podobný problém řeším taky jen se nejedná o čichavce ale o bojovnici pestrou.To nejhorší vysaju brčkem ale moc toho fakt není:(A i tak nějakou občas vysaju takže pak pracně vracím zpátky:(Jinak taky se mi hodně válí u dna.Takže moc neporadím no:(počkáme co napíší zkušenější:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 13:14 Muž Landvir [57]
Ahoj Johanko, taky jsem nedávno řešil problém s odkalováním u potěru čichavce zakrslého. U tebe je ale problém s tak velikým množstvím. Já jsem měl potěru pouze 60 Ks. Asi tak v těch třech týdnech jsem ho podle velikosti rozdělil na dvě poloviny a dal do průhledných kelímků. Asi o velikosti 10x15 cm a nechal jsem kelímky položené na hladině odchovného akva, aby se držela pořád stálá teplota vody a také vlhkost. Ten úplně nejdrobnější potěr jsem nechal v akva normálně plavat a ponechal jsem ho osudu. Nakonec přežilo asi 6 Ks z 15. Na odkalování nádrže jsem se vykašlal a měnil jsem pouze vodu v kelímkách. každý druhý den. Vždy jsem potěr přelil přes nejjemnější sítko, popřípadě ho sítkem vylovil a vodu vyměnil. U tebe je to ale problém že jich máš tolik, jedině že bys je rozdělila po 50 Ks, to už by bylo realizovatelné. Uvidíš jaké budou další názory, takové množství potěru jsem ještě neměl ale asi mě tento problém taky do budoucna čeká. Ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 12:19 Žena Johanka [57] – Kdy přelovit potěr Čichavce do větší nádrže,potěr u dna,úhyn po odkalení
Dobrý den .Mám potěr starý tři týdny.Je ve 20litr.akva a sloupec vody 17cm-níž jít nemůžu-výše molit.filtru se vzduchováním a délka min.ponoru teploměru.Krmím artémkou pět dní v týdnu a zbylé dny prachovým krmivem.Problém mám s odkalováním.Potěr mi leží (né všechen ,ale značná část) u dna.U dna i baští a když odkaluju,překáží.Udělala jsem si odkalovač ze vzduchovací trubičky-jinak bych měla vysáto celé akva nekontrolovaně během 5minut i s potěrem.Odkalování mi trvá se vším všudy necelé dvě hodiny ne ,snažím se jim vyhýbat a stejně odkaluji i s nima :-( Odeberu tímto zbůsobem cca 8 litrů vody-tu pak doplním.Píšete odkalovat po každém krmení-to si nějak nedoveu tímto způsobem představit(6x denně 2 hodiny -to bych nic jiného nedělala coze ,než odkalovala)asi to dělám špatně?Odkaluji jednou za dva dny .Včera jsem před vysáváním zkusila PH-bylo mezi 6-7.Je normální,že se potěr drží u dna?Míří hlavou směrem dolu a občas ,jakoby do něj šťouhne.Zvedá se akorát ,když zhasnu světlo,u dna nespí.Teď mám vypnuto-stejně se válí..A druhá otázka..Kdy je mám přelovit do většího akva?Je jich kolem 250-300ks..Moc děkuji za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2009 14:05 Muž Yirka [9123] – Re: Passion
Pokud chceš, aby další generace rybek za něco stály, měli by rodiče být silné a dospělé ryby jinak bude docházet k slabým odchovům co se týče množství i kvality rybek. Nic by se nemělo uspěchat. Většina čichavců dospívá tak v roce a půl a velcí čichavci v té době mají cca 10cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2009 11:28 RAP – Re: deathfoe
To se běžně stává, že se u ryb po přelovení sníží chuť se vytřít než si zvyknou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2009 09:40 Muž deathfoe [58] – Re: Passion
No i takoví se najdou :). Omlouvám se za podcenění tvých schopností.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.05.2009 09:35 Passion
Jak jsou staří nevím to mi chovatel neřekl ale když samec staví hnízdo a honí se tak nevím proč by neměli být zralí. Kdybych nevěděla jak se starat o potěr tak bych je nezkoušela rozmnožit nemyslíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2009 09:08 Muž deathfoe [58] – Re: Mrakoplash
No jo, vím, že se artemie dávájí až po více než týdnu po rozplavání. Špatně jsem to napsal. Spíše jsem to myslel tak, že na "vyrobení" nálevníků pro stačí banánová slupka, ale artemie se musí někde koupit a líheň vyrobit, takže na krmení čichavců artemií je třeba se připravit dopředu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2009 09:00 Mrakoplash – Re: deathfoe
Artémie je pro malé čichavce moc velká ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2009 08:59 Muž deathfoe [58] – Re: Passion
Ryby určitě s tebou tento názor sdílet nebudou. No a proč je chceš vůbec množit? Víš jak se starat o potěr? Máš už o tom vše přečteno? Máš koupeny vajíčka artémie a vyrobenou líheň? Nebo tady pak založíš téma, že se ti vykulili malí čichavci modří a nevíš jak dál? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2009 08:48 Muž Yirka [9123] – Re: Passion
Myslím, že modří čichavci velikosti 6cm ještě zdaleka nejsou připraveni na tření, prostě ještě nejsou dospělí. Jak jsou vůbec staří?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.05.2009 08:29 Passion
Není to málo zatím mají kolem 6cm a co jsem slyšela nechají je vytírat i v menších. Jinak jsou samozřejmě ve větším:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2009 07:39 Mrakoplash – Re: Landvir
Na vytření dospělých čichavců který mají cca 10 cm ?? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2009 07:18 Muž Landvir [57]
Pokud to akva máš pouze na vytření a odchování plůdku tak určitě málo není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2009 06:28 Mrakoplash – Re: Passion
20 l je strašlivě málo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.05.2009 20:26 Passion
jde o čichavce modré a jsou ve 20l
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2009 20:07 Joecz
ještě o jáké čichavce jde a jak je velká nádrž?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.05.2009 18:09 Passion
mají 26-27 a dostávají tetramin a mražený před chvílí se tam honili a ted už zas nic:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2009 18:07 Muž Landvir [57]
To poznáš jen těžko, je potřeba počkat a uvidíš co budou dělat. Hlavně jim dej minimálně 25 stupňů a vydatný krmení. Nitěnky atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.05.2009 17:35 Passion
a to poznám jak že není připravený?já myslím že je to on jí začal nahánět a ted kde nic tu nic navíc mají oba úplně jiné zbarvení než normálně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2009 16:58 Muž iblik [4] - Labyrintky – Re: Passion
a nebo ješte neni připravenej na tření no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.05.2009 15:00 Passion
snad ano stále se nic neděje od bett jsem zvyklá na skoro okamžité tření po přelovení tak uvidíme jak dopadne tohle:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2009 13:17 Muž Landvir [57]
Ahoj, určitě to není pravidlem. Chvilku vydrž, uvidíš co se z toho vyvrbí. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.05.2009 12:32 Passion
Fakt?ve společném byl aktivnější on a ted ona :)tak snad z toho něco bude:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2009 12:30 Muž PentueR [256] – Re: Passion
Myslím že to není pravidlem, moji zakrslící do toho buší obtýden a honí se navzájem, někdy je víc aktivní samec, někdy samička.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.05.2009 12:26 Passion – Nemělo by to být obráceně?
Včera jsem dala čichavce do vytíračky...ve společném se k sobě měli a tady ze začátku taky ale ted samička tak uháněla samečka že si zalezl do úkrytu a nechce vylézt.Nemělo by to být obráceně?Samec honit samičku?My to máme naopak:(On je tma věčně schovaný tak si říkám jestli vůbec něco bude...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2009 06:12 Muž Landvir [57]
Dekuju za rady, jeste bych se chtěl zeptat jestli je mozny nejak samicku podporit v te tvorbe necim jinym nez krmenim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2009 21:00 Žena glumča [424] - Labyrintky – Re: aleale2
Děkuju za radu,teď budu muset vyčkat na další kolo tření:-) z předchozích jiker se zřejmě kvůli nižší teplotě nic nevyklubalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2009 20:44 aleale2
poznámka k dotazu proč jsou problémy s třením, přikláním se k názoru , že je třeba pár krmit kvalitním krmením ( živé), druhá možnost vyloučíme-li teplotu vody je že samička je nedostatečně zapněna, nastává pak její pronásledování a často je pak orvaná a k výtěru stejně nedojde. Pokud jde o dotaz předešlý krmit vařeným vejcem (natvrdo) jedná se o mlhovinu kterou dosáhneme přes plátno ( třeba kapesník) té mlhoviny nesmíme dát moc, velmi se osvědčil přípravek JBL Nobi Fluid Artemia který k potěru přikapaváme. Snad jsem pomohl. Zdraví Aleale 2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2009 19:03 Joecz
zkusil bych zkvalitnit krmení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2009 18:59 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: Landvir
Takhle těžko radit...
Znáš tenhle článek? Třeba ti pomůže.
www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2009 17:47 Muž Landvir [57]
:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 19:06 Muž Landvir [57] – Poraďte se třením prosím :(
Zdravim všechny akvaristy. Potreboval bych malou radu. Mam parek cichavcu zakrslych a nevim duvod proc se nechteji vytrit. Jebou uz se treli ale poter se me nepodarilo odchovat a tak to zkousim po pul roce znova. Samec vždy postavi hnizdo a kdyz se k nemu samička pribliza tak ji surove odhani a to se opakuje uz druhy den. Hodnoty vody a teplota v akva jsou v normalu.Jednou uz byl naznak ze by se treli ale zase nic. Nenapadá vás nějaká myšlenka co by mohlo být špatně?? Díky všem za odpovědi. :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2009 17:22 Žena glumča [424] - Labyrintky – Re: V
Děkuju za radu,to jsem plánovala,bez dna,plovoucí rostliny.taky tam dám vodu ze společného akvárka.no uvidím.a s odchovem čichavců nemáte zkušenosti?(byla bych ráda,aby se mi jich podařilo odchovat alespon pár.:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2009 15:26 V
glumča napsala: 40x20x20
Zkusit to můžeš, ale obávám se, že to je trochu málo. Pokud to budeš zkoušet, tak žádné dno (=> velmi snadné odkalení), několik rostlin v malých hliněných květináčcích, něco plovoucích rostlin a přiškrcený bublifuk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2009 15:08 Žena glumča [424] - Labyrintky – Re: glumča
Tak to tu mám zase,samec staví hnízdo a já nevím,jestli bych ho se samicí na vytření mohla dát do toho 16 l akvárka (40x20x20),aby ji neubil a nebo potom přesunout hnízdo.A s tím žloutkem,nemáte někdo zkušenosti?... :-O

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] ...... 19

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 19069x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7402-cichavec-rozmnozovani-odchov?od=551