Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čichavec - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Čichavec - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   03.01.2013 21:53 Muž Celiny [293] - Rostliny – musím se pochlubit:)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 21:48 Muž Grizzly [57] - Afrika
Ahojte, nedavno jsem předělal páreček čichavců do dalšího akvárka.Mám zde úkryt, plovoucí rostlinky a vodu s 26 stupnů. Sameček ale pořád nechce udělat pěnové hnízdo. A samička má plné břicho jiker.
Prosím o radu co bych měl změnit nebo udělat. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.12.2012 07:09 Muž LiborSprysl [9015] Re: p7701
Že je to pověra, to jasně dokazují velcí čichavci...jsou to stejné labyrintky, se stejným vývojem, ale v 25 litrech jejich výtěr do pár dnů chcípne, protože se tam tisíc mladých (v případě líbaček i několik tisíc) nevejde. Jakmile se rozplave, dva,tři dny pokrmí, musí do velké nádrže. Tudíž v období tvorby labyrintu...
Mnohokrát se mi stalo, že se mi vytřeli čichavci v nádržích, do nichž jsem neviděl, páč byly u stropu a v plánu tření těchto ryb nebylo. Výška 50 cm. Problémy žádné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.12.2012 16:01 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: michal456
chovám labiryntky několik let a souhlasím s Liborem nikdy jsem sloupec vody nesnižoval do 25 cm je vše v poho a žádný úhyn v době tvoření labirintu nepozoruji takže snižování také považuji spíše za mítus at se daří palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   27.12.2012 13:38 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: michal456
s michalem456 muzu jen a jen souhlasit, take jsem to u svych labyrintek zpozoroval.. jeste k tomu zhorseni kvality vody, nevim jake s tim mate zkusenosti vy, ale ja vzdy po krmeni odkaluji zbytky, tim padem udrzuju kvalitu vody, nutno ovsem dodat, ze jsem ,,hobbik,,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.12.2012 11:36 michal456 Re: LiborSprysl
no nieco na tom znizovani hladinyale bude ,ked sa malym rybkam tvori dychaci organ tak sa chodia nadychnut k hladine- ak je cesta pridlha napr nad 20cm
tak od vysilenia uhynu, mam to odsledovane
ked bola hladina okolo 10-15cm rybky vyplavali sa nadychnut v pohode
ked som mal hladinu okolo 30cm bolo to uz ledva ledva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2012 10:46 Ryki – Doba tření
Neví tady někdo kdy probíhá doba tření u čichavce medového ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.12.2012 03:58 Muž LiborSprysl [9015] Re: Celiny
Jako bojovník proti pověrám o snižování hladiny při odchovu labyrintek zůstanu dokonce u toho dál. Ani hladinu bych nesnižoval, protože je to zbytečné. 25 litrů to není žádná výška vodního sloupce, pokud není dno centimetr čtvereční, kterou by potěr labyrintek nezvládal. Naopak odebráním vody při zahájení krmení dochází velmi rychle k zhoršení její kvality a tím potěr zbytečně trpí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   26.12.2012 18:58 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: LiborSprysl
ale prd teplotu:-D myslel jsem hladinu:-D omlouvam se a dekuji za pripominku potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.12.2012 16:45 Muž LiborSprysl [9015] Re: Celiny
Celiny napsal: tak snizis teplotu na nejakych 10-15cm, akvarium MUSI mit kryci sklo. V teto dobe musis krmit co nejmensim krmivem, jinak by se poter udusil. Ja podle vyse popsaneho postupu odchoval betty, cichavce modre a zakrsle.

Já bych teda tu teplotu nesnižoval ani o centimetr... smich hop ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   26.12.2012 15:16 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: Dr.Max
Dovolím si tvrdit, že s labyrintkama mam jiz nejakou zkusenost a doporucil bych ti prichystat si akvarium o objemu alespon 25l s toitkem a nejlepe bublifukem, ktery umistis tak, aby ,,trubka,, couhala nad hladinu, dej do nej nejake vetsi kameny, kvetinacky tak, aby se mohla samicka nekam schovat, v akvarium by take melo byt neco, co poslouzi sameckovi ke stavbe hnizda, doporucil bych ti plovouci rostliny (salvinia, pistia, limbodium atd), na akvariu MUSI byt kryci sklo, akvarium nech zabehnout, mezitim doporucuji krmit mrazenymi patentkami (alespon tyden), pote prelov samce s vybranou samici (vybiram vzdy tu ktera ma nejkulatejsi brisko), pridej na teplote tak na 28 °C, samec by mel zacit stavet hnizdo a mezitim bude odhanet samici, tera se bude schovavat za temi vlozenymi kameny, kvetinaci. Az bude samec pripraven, bude lakat samicku pod hnizdo (a naopak samicka bude odubavat samecka na brisku), bude nasledovat treni, kdy samec obejme samicku a ytlaci s ni jikry, ktere stoupaji ke hladine, nelekni se samecek je bude brat do tlamy a dobublavat je do hnizda, treni muze trvat i cely den, pote odlovis samici a samce nechas u jiker, ty se vykuli cca po 36 hodinach, poter jeste nekrmis, cca 3 dny budou travit zloutek a pote se rozplavou, v tu chvili odlovis samce. Po straveni zloutku je nutne zacit krmit idealne nalevniky a to nekolikrat denne, cca po 4 tydnech se jim zacina tvorit labyrintm, tak snizis teplotu na nejakych 10-15cm, akvarium MUSI mit kryci sklo. V teto dobe musis krmit co nejmensim krmivem, jinak by se poter udusil. Ja podle vyse popsaneho postupu odchoval betty, cichavce modre a zakrsle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2012 14:51 R Muž romant [27987] Re: Dr.Max
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2012 14:48 Dr.Max – Rozmnžování čichavců medových
Dobrý den,chtěl bych se zeptat jestli tady někdo ví jak se rozmnožují čichavci medový a jak toho docílit a jestli to někdo ví tak prosím napište.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.05.2012 14:02 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: LiborSprysl
jojo...to už by mohl chovatel vědět,že v ženských se jen tak nevyzná :-D (OT)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2012 13:54 Muž LiborSprysl [9015] Re: glumča
Ne, v nádrži toho labyrintkám dávám dost...dlouhá léta jsem dělal bety, tak vím co je to občas za boj, když chce chovatel a holka ne smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2012 13:53 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: LiborSprysl
teda,chudák...to moc šancí, se mu schovat,neměla.že ty ses jí chtěl jen zbavit.
OT
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2012 13:50 Muž LiborSprysl [9015] Re: glumča
Zkoušel jsem to šedesátce a stařena tu lásku nevydýchala....:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2012 13:47 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: LiborSprysl
i když samičky měly dostatek prostoru a míst,kam se schovat? coze Když by měla zatvrdlé jikry,někdy se to podaří dát do pořádku,ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2012 13:44 Muž LiborSprysl [9015] Re: glumča
Třeba už rezignoval, ale měl jsem divočáky, kteří byli schopni jikry vysypat břichem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2012 13:43 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: LiborSprysl
teď už se netřou obě dvě :-D ...tu starou ale nechává na pokoji.občas lehce doráží,ale zase ho to chudáka přejde...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2012 13:40 Muž LiborSprysl [9015] Re: glumča
Tu co se netře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2012 13:17 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: LiborSprysl
teď myslíš tu starou nebo mladou? :-)asi mladou,viď?té tipuju tak 2 roky,dal mi ji známý,aby byla se svýma.Bohužel už je zase u něj zpátky.
Teď budu dělat 300 akva,tak jsem si říkala,že ji zkusím přidat ještě jednou.Tam se přece jen líp schová. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2012 13:12 Muž LiborSprysl [9015] Re: glumča
No může mít "zatvrdlé" jikry a také na to může dojet...i s dírou v břiše, je třeba být opatrný - tedy vlastně opatrná. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2012 12:20 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: LiborSprysl
máš pravdu:-),i když já si myslím,že je lepší pořídit zpočátku hejnko malých čichavců (podle velikosti nádrže,pokud pak nebude převaha samců,tak se spíš snesou),protože já mám zkušenost takovou,že ti mí mezi sebe už další samičku (byť dospělou a zaplněnou)nevezmou.Dávala jí kapky jak stará samice,tak i samec.Až jsem tu mladou musela odlovit.Samec se sice chce třít a samice ne,i tak ji nechává na pokoji.Myslím,že už bude na tření stará...
Takže asi nebude rybka jako rybka :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2012 09:37 Muž LiborSprysl [9015] Re: Dáška
Ještě tak tři dny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2012 08:45 Dáška – čichavec modrý
Zdraví,mám párek čichavců modrých který pŕivedli na svět snad tisíc mimin. Samec je již třetí den urputně chrání. Chtěla bych se zeptat jak dlouho mu to ještě vydrží páč mi terorizuje ostatní osádku nádrže no Naše chloba Pepik už je docela dost oškubanej coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 07:37 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
Možná měli strach že brzo přijde doba ledová, tak to chtěli stihnout. Ale jinak funguje spíš zvýšení teploty a zaplněné ryby jsou po oddělení vytřené do třech dnů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 07:32 R Muž romant [27987] Re: LiborSprysl
Mě to na perleťáky zabíralo. Je ale pravda, že to futruju živou. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 07:05 Muž LiborSprysl [9015]
Hele Romane, ale ty labyrintky a střídání teplot... smich coze to ti fakt nezblajznu, jako stimul do tření...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2012 06:01 Muž LiborSprysl [9015] Re: glumča
Čichavci se nepárují jako některé cichlidy, jsou to ryby veskrze promiskutiní, která holka dá, ta se stane matkou. smich Takže nějaké párování z hejna je zcela zbytečné, ba nesmyslné a do jisté míry je třeba být opatrný. U zakrslíků je naopak ideální poměr ryb i 1:3 s ohledem na to, že samci mají trochu harémové sklony. Když si holku vybere a ta mu nedá, tak je schopen ji ubít. Když bude mít v nabídce a i další kousky, nechá netýkavku na pokoji a zkusí to s druhou či dokonce třetí. Ono je to hodně podobné i u "velkých" čichavců, ale většinou platí, že tam je více patrné podle chování samice, že dát chce a pak je riziko při oddělení páru do vytíračky menší.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 22:20 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: Jupí
mám párek čichavců modrých,ve 136 litrech plus ancíky. A stejně chci pro ně větší akva.. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 22:14 Jupí Re: glumča
A máš jen jeden duh?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 20:57 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: Jupí
když budeš mít jen jeden druh ryb (třeba ty medový),uvidíš,že se budou chovat jinak než ve společnosti ostatních ryb.Já teď k čichavcům už žádný rybky jinýho druhu nedávám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 20:45 Jupí Re: glumča
No to já ještě nevim jaký budu mít akva to záleží na tom jaký si vyberu ty ryby (ty medový jsou kouzelný) Akva tipuji tak 160l a víc :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 20:32 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: Jupí
já bych to volila podle velikosti akva.pokud máš veliký akva a v něm bys měl jen ty čichavce,tak bych dala to hejno medových...(skupinku mladých,ať se spárujou sami) ano záleží i na osázení rostinama atd...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 19:55 Jupí – Rozhodovámí
Co myslíte že je lepší :1pár čich. zakrslých + 1pár čich. medových , nebo hejnečko čich medových tak 4-6 rybek

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2012 09:25 R Muž romant [27987] Re: ňuf:P
Vyměnit jednu z těch samiček za samečka, obdobné velikosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2012 09:24 ňuf:P – jejda
Ahojky všem jsem takový začátečník a nevím co dělat v akváriu mám samičku zlatého a samičku modrého čichavce které tak 2x do měsíce úplně ztmavnou a začnou se prát a strkat si do bříška ,ale v akvárku žádného samečka nemám . Co mám dělat ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2012 18:03 TeR Re: Hanzy
Jo v poho :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2012 05:15 Muž Hanzy [31] Re: TeR
Nemyslel jsem to zle s tim vetsim agvarkem. Jen je to jedina moznost, jak by te mohli zustat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2012 20:53 TeR x
Ale ta modrá samička občas velmi výrazně změní barvu až do černa ale samec nic .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2012 20:51 TeR Re: Yirka
Já sem rybky nikdy nechtěla , ale mám je tak jako že někdo si je pořídí pak se o ně nestará a chce je spláchnout a na to já nemám srdce ... Takže je asi prodam do zverimexu (ach jo ) , ale nic jim neni jsou jenom trochu menší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2012 08:28 Muž Yirka [9126] Re: TeR
Taky bude záležet na tom jak jsou ty rybky staré. Čichavci obecně dospívají trochu déle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 20:51 R Muž romant [27987] Re: TeR
Co, člověk to názor, podívej se do sekce nádrže, kdo tam co má a hledej inspiraci třeba tam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 20:49 TeR Re: Hanzy
Jasně , ale je mi 13 kde mám vzít peníze na min 100l nádrž a máma mi jí určitě nekoupí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 20:43 TeR Re: romant
Každej koho znám je tak akorát spláchne tak holt nebudou mladý užje jim těm čichavcům okolo 4 let a já je mám asi půl roku no tak já teda někoho najdu a co by jste doporučili do takhle malých akvárek ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 20:42 Muž Hanzy [31] Re: romant
Treba koupit vetsi nadrz ;-) Ja mam dva pary perletaku a dva pary zlatych. Dneska se mi zlaty trou. Je to nadherna podivana B-) Ale mam je ve spolecenskym, takze z toho asi nic nebude :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 20:36 R Muž romant [27987] Re: TeR
Tak je podaruj někomu kdo má vhodnou nádrž, to je asi tak jediný rozumný řešení co mě napadá, ale třeba někoho jinýho napadne něco jinýho. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 20:34 TeR Re: romant
No to mi taky došlo že to neni ono proto sem píšu o radu ... všechny ty ryby sem dostala když je nekdo nechtel a tak :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 20:28 R Muž romant [27987] Re: TeR
Když se podíváš do atlasu na jejich prostorový nároky, tak Ti bude jasný, že to, jak to máš sestavený, není to pravý ořechový a to jejich chování bych přisuzoval těm podmínkám ve ketých jsou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 19

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 19069x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7402-cichavec-rozmnozovani-odchov?od=251