Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čichavec - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Čichavec - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2014 13:46 Žena Turbínka [2558] Re: Parzyk
Kdybys kouknul do toho atlasu, tak by ses dočetl třeba toto:
"První tři dny po vylíhnutí není třeba krmit /tráví vaječný žloudek/. Potěr po rozplavání přijímá drobnou jemnou živou potravu /viřník, nálevník/, popřípadě usušený vaječný žloutek cezený přes tkaninu nebo prachové krmivo /Sera Micron../. 11-14 den, dle velikosti rybek, je nutné začít podávat živou potravu, vylíhlou žábronožku solnou."
Malá topítka, podle toho co si představuješ pod pojmem "malý" a v jaké nádrži je potom chceš mít, doporučuji topítko s termostatem a výkon dle litráže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2014 13:38 Parzyk Re: Turbínka
Děkuji vám i romatovi za odvovědi ale chtěl bych se zeptat to jídlo mají být třeba žábronožky ?? A nějaké to málé topítko seženu kdekoliv nebo ho budu muset objednat ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2014 13:22 Parzyk Re: romant
Nestačilo by pro ty malé to mikro jídlo ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2014 13:14 Žena Turbínka [2558] Re: Parzyk
O jaký druh čichavce se jedná? Docela dobře jsou metody odchovu popsané v místním atlase, podívej, odpoví to na dost otázek rybicky.net/atlasryb/cichavec_zakrsly. Když neuvidíš tření stačí kouknout do hnízda, malinký potěr je vidět pouhým okem, když i tohle zaspíš, tak se holomci do čtvrtého dne začnou rozplavávat, to je potom lov na "dravou zvěř" chce to hlídat.
Ano s tou miskou to je dobrý nápad. Když se mi třeli čichavci ve společném akváriu, jen jsem vzala misku, podebrala hnízdo a hladinu kolem, předala dál zájemcům o odchov zhruba okolo čtvrtého dne, kdy už některé potvory byly rozplavané, byla tak větší šance, že transport do jiné vody přežijí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2014 13:08 R Muž romant [27987] Re: Parzyk
Podívej se do atlasu, do karet jednotlivých ryb, rozmnožování je tam vcelku podrobně popsáno. Čichavci to jse především o tom správným krmení v prvních fázích po vykulení, bez dostatku kvalitního živýho na odchovy zapomeň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2014 13:01 Parzyk Re: Turbínka
Ne myslel jsem že jim to bourají ty ryby a tak sem přidal druhé krmítko a učím je tam zatím je to v pohodě a Čichavci mají krásné hnízdo :-).Ale chtěl bych se zeptat jak poznám že jsou vytření kdž si toho třeba nevšimnu. A za jak dlouho to odlovit a jakým způsobem ?? Slyšel jsem že miskou ale bojím se abych to hnízdo nepoškodil. A co mám dát do toho akvária kam to dám a jakou teplotu ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2014 21:35 Žena Turbínka [2558] Re: Parzyk
Když je nechceš třít a následně odchovávat, což je prostorově náročná práce, tak nic, holt se nevytřou. Můžeš dát krmítko pryč nebo na jiné místo a je tu ještě možnost, přidat nějaké plovoucí rostliny a doufat, že si čichavec vybere místo pro hnízdo tam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2014 19:53 Parzyk – Tření
Mám čichavce páru sameček pořád staví hnízdo u krmítka a pořád mu to někdo bourá co s nimi mám dělat mám je naučit na jiné krmítko ??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2014 22:03 Muž bonsator [1] - Jezírkové rybyRe: Urtman
Vodu jsem samozřejmě použil z původního akva,neboli mateřského,myslím,že je to tak správně.Jen při odsátí zbytků pokrmu už jsem dolil čerstvou,ale odstátou vodu.Prťata zatím žijí,tak doufám,že to bude fungovat.Jinak díky za rady všem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.11.2014 19:39 vojta97 Re: bonsator
Hlavně tam nesmis met pruvan nebo zimu, až se jim zacne tvorit labyrint a zacne dychat atmosférický kyslik studeny vzduch by ho zabil při prvnim nadechu
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2014 19:30 JoKa Re: bonsator
25 stupňů, cca asi 15cm vody a jemné vzduchování, vždy po krmení odsaju zbytky hadičkou
Postupuješ správně. palec Teplotu klidně ještě zvedni o stupeň, ale až tak pozítří, ať nemají šok...
Jenom se zeptám na jednu věc, ohledně toho odsávání a přendavání. Jakou vodu si v tom novém akva použil? Novou, nebo z původního akva??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2014 18:47 Muž bonsator [1] - Jezírkové ryby
Tak jsem tam vrazil topítko,doufám,že je ta změna nezabije,nastavil jsem to na 25 stupňů.Jsou to ještě prťata,3.den po rozplavání.Mají cca asi 15cm vody a jemné vzduchování.Zatím bez filtru v tak malém akva by to byl docela problém.Ale je pravda,ža vždy po krmení odsaju zbytky hadičkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2014 18:40 vojta97 – rozmnožování
Choval sem cichavce 2 roky a zatu dobu sem zjistil jak je nejlip přimět ke tření.
Aq s velkou plochou a z vyskou jen 15-20 cm , huste zarostlé aq a jen slabsi svetlo, když je pár v dobre kondici ( kvalitní živá strava ale nekrmit casto nitenkama) zvednete teplotu na 25-26 stupňů a pomalu zacnete odpoustet vody. Ne náraz treba 5cm! Vodu snizte na cca 10cm .. Mě osobne se vždy vytreli :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.11.2014 10:44 jamajcan Re: bonsator
To je málo.Já radím zvednout na 25-26°C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2014 10:34 Muž bonsator [1] - Jezírkové ryby
Mám prosím dotaz! Rozplavali se mi narození čichavci perleťoví,tak jsem je odlovil-odsál do chovného akvárečka a nevím,jestli jim mám i přitápět? Voda je asi 21-22 stupňů,stačí to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2014 22:01 R Muž romant [27987] Re: kuchta
Tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2014 21:58 kuchta Re: romant
aha zní to blbě ale to jsou tedy ty takzvaný blechy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2014 21:56 R Muž romant [27987] Re: kuchta
Já chodím na rybník, ale dají se koupit i na burzách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2014 21:51 kuchta Re: romant
živý dafnie?kde se seženou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2014 21:03 R Muž romant [27987] Re: kuchta
Já když jsem z čichavců chtěl tzv. něco mít tak živý dafnie, komáří larvy, to byla cesta. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2014 20:55 kuchta Re: romant
a čím nejlépe krmit dospělé?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2014 20:20 R Muž romant [27987] Re: kuchta
Myslím jak pro mladé, tak pro dospělce, živá je živá. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2014 20:02 kuchta Re: romant
myslíš krmení pro mladé či dospělé? Pro mladé se dá koupit na burze kultura nálevníků či viřníka??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2014 19:55 R Muž romant [27987] Re: kuchta
Zatím studuj, to bude si myslím to nejlepší, to krmení je fakt u čichavců alfa a omega. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2014 19:47 kuchta Re: romant
no co to pozoruji tak samičky vesele plavou po akvárku a samci jsou většinou zalezlí někde v rohu u hladiny a dělají (vypouští) bublinky, když se přiblíží jiný samec tak ho zažene... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2014 19:33 R Muž romant [27987] Re: kuchta
Tyhle násilný pokusy obvykle k ničemu nejsou, nechal bych je kde jsou a případný odlovování, až na něj budu připraven, jak já, tak ryby, realizoval po pozorování že samec staví pěnový hnízdo a láká pod něj samičku. Dobrej informační zdroj je taktéž toto vlákno, takže rolování kolečnek myši se zde využije. ;-)
Edit: Výtěr samotný nic neznamená, je třeba být připraven na event. fázi kdy se potěr vykulí a to je třeba mít k dispozici velké množství té nejjemnější potravy, jinak nemá cenu se o něco pokoušet, nic z toho stejně nebude. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2014 19:28 kuchta Re: romant
na to už jsem koukal, přemýšlím zda je odlovit aby byly v klidu, protože v nádrži jsou i jiné druhy, eventuelně kolik jich odlovit a jaký poměr samec-samička??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2014 19:08 R Muž romant [27987] Re: Kuchta
Tak třeba pro základní info mrknout do atlasu, jako příklad. rybicky.net/atlasryb/cichavec_perletovy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2014 19:06 Kuchta – co mam udělat aby se mi vytřeli čichavci?
Dobrý den,
mam ve společné nádrži cca 10 čichavců, samičky maj dle mého názoru plná bříška jiker, co mám udělat pro to yba se mi vytřeli?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2014 21:53 Muž jiri609 [91]
mám čichavce medové v cca 50l slušně zarostlém aqa, ale samec je teda dost agresivní. Teď jsem koupil dvě samičky, ať se jeho zájem rozptýlí, a po 14dnech samotky jsem je přidal. To byl rej, nakonec jsem to nezvlád a pro změnu dal samce mimo, zkusím nechat si samičky zvyknout na nádrž, a potom opět zkusím samce. Poradít někdo, jak omezit agresivitu samce...?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2014 19:54 Žena Turbínka [2558] Re: vojtech
Koukni se do atlasu je to tam popsané docela pěkně rybicky.net/atlasryb/cichavec_zakrsly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2014 19:46 vojtech
čim krmit rozplavane čichavce zakrsle :-) ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2014 22:22 Muž honza007 [0] Re: Designer
pokud se jim to povede tak jim to kazit nebudu zas tolik času na to nemám :-D ,ale jsem začátečník tak nevím jestli vůbec něco odchovám ,kdyby se to povedlo... ahoj
PS:děkuju za radu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2014 20:36 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: ceasar
Je to totez, jen jina barevna varianta.
rybicky.net/atlasryb/cichavec_mramorovany
rybicky.net/atlasryb/cichavec_zlaty
U obou najdes latinsky Trichopodus trichopterus.

Sice je krizit neni nic doporucenihodneho (na rozdil od udrzovani nejake "ciste" barevne varianty), ale co uz jsem videl prodavat, nasvedcuje tomu, ze takovych krizencu po akvariich plave spousta. A ani zlaty neni jako zlaty, videl jsem je i s cervenym lemem ritni ploutve, a v ruznych odstinech. Takze neco takoveho pustit je asi takovy hrich, jako pustit do obehu barevny mix Mecovek.

Jen si sam musis polozit otazku, zda tomu chces i Ty sam prispivat, a nebo byt tim, od koho jsou krasne a co "nejcistejsi" ryby, ktere mnoho akvaristu chce ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2014 19:58 Muž honza007 [0] Re: romant
prave mi jen tihle zbyli v akva ,takže kdyby vzniklo z tření neco co by se mi nelíbilo tak to skrmim... ;-) díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2014 19:52 R Muž romant [27987] Re: ceasar
No a co z toho bude za zprsklotinu zkrmíš, nebo to budeš pouštět dále do světa? Nespekuluj a měj tzv. stejnobarevný páry a ty nechť se třou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2014 19:48 Muž honza007 [0]
ahojky, chtěl jsem se zeptat jestli se mi vytře zlatý a mramorový čichavec?pokud to teda vůbec jde :-) děkuju za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2014 08:28 nata zacatecnik – otazka
Proč samička krade samečkovi bublinky a staví si svoje hnízdo? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2014 18:19 nata zacatecnik – otazka
A kdyby se měli vytřít v kterou část dne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2014 17:42 R Muž romant [27987] Re: nata zacatecnik
Třeba se ani vůbec nevytřou, to je opravdu velmi těžko definovatelný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2014 17:41 nata zacatecnik – otazka
Za jak dlouho se vytřou když už mají hnízdo jak podšálek? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2014 14:15 Muž Legioix [574] Re: nata zacatecnik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2014 13:50 nata zacatecnik – prosím
Napsal by mi někdo ja se mám o prcky starat? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2014 13:48 nata zacatecnik – otazka
Fotka k příspěvku Je možné, že přilepí sameček hnízdo pod polistyren? coze
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 20:10 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: nata zacatecnik
Není to sice velkoprodukční metoda, ale když jsem viděl u svojich rájovců ve společenském akva hnízdo, tak jsem odsál do 9l vodu z toho akva, vzal misku a to hnízdo i s vykuleným potěrem sebral. Buď a nebo, a teď mi tam plave už třetí týden asi 100 prcků. Podotýkám že to nebylo cílené je odchovat. Prostě se najednou rozhodli, tak jsem jim do toho zasáhl aby z toho něco přežilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 20:01 nata zacatecnik – VÍŠ:
Víš já mám rybičky od prosince a nepočítala jsem s tím, že bych je odchovávala, ale oni si postavilli hnízdo a už to bylo! potlesk :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.03.2014 19:06 R Muž romant [27987] Re: nata zacatecnik
U mě dobrý a měj na paměti, že čím více chceš, tím méně to jde. Volit nenásilnej volnej průběh je někdy lepší, než ryby cíleně do něčeho strkat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 18:58 nata zacatecnik – lepší
Fotka k příspěvku Je to lepší než předtím? hmm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 17:28 R Muž romant [27987] Re: nata zacatecnik
Jj, jsou to kluk a holka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 17:26 nata zacatecnik – TEDA
Fotka k příspěvku TEDA TAMTO SAMEČEK A TOHLE SAMIČKA
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 19

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 19069x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7402-cichavec-rozmnozovani-odchov?od=51