Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čichavec - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Čichavec - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2011 09:43 Žena LadyDetox [0] – Něco k narvání do huby
Zdravim, potřebovala bych pomoct od zkušených ;-) ve střebu jsem na hladině našla vajíčka čichavců, ve čtvrtek odpo sem je odlovila a večer už byly vyklubaný.
Ale nevim čim to mám nakrmit, už bych řekla že by to chtělo ale netušim čim. Když jsem si šla pro krmení do pet centra slečna mi poradila ať namočim trávu nebo seno, počkám až to začne kvasit a pak ten škraloup dát do akva že jim to chutná a rostou. Problém je v tom že tráva se nechce hnout a jestli těm malejm něco nenarvu do huby tak to moc dlouho nevydržej. Bojim se aby se nezačla rozmnožovat i ta tráva :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2011 11:58 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Tudy
Taťka zahánět brzo přestane, rybky se rozplavou a budou sežrány, pravděpodobnost náhodného přežití téměř nulová...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2011 09:05 Muž Tudy [330] - Krevetky
Zdravím,

ve společenské nádrži se mi cca před týdnem vytřel Čichavec zlatý (potěr je rozplavaný), nemám podmínky pro odchov. Je nějaká šance, že něco přežije? Potěr se zdržuje v hustě zarostlém koutu nádrže (Riccia, klubko listů Vallisnerie, těžko přístupné). Samec odtud vše živé zahání, ostatní ryby mají respekt a nelezou tam.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2011 20:57 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: Fugee
já je vždycky nabrala i s pěnovým hnízdem hlubokou mísou s vodou,jde to bez problémů,to spíš je pak horor to odkalování ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2011 19:51 Fugee
Ok, jdu je zkusit odlovit, to bude horror hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2011 19:49 Parosphromenus Re: Fugee
Ta nádrž je zarostlá málo. Já už mnohokrát odchoval různé labyrintky ve společné nádrži, ale vždy to byla taková džungle od skla ke sklu, že ryby v podstatě nemohly volně plavat. Mluvím o džungli takovéhoto typu maniakva.sweb.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2011 19:45 Parosphromenus Re: Fugee
Já je odchoval i v čerstvě zařízeném akváriu - s vodou z toho kde se vytřeli. K odchovu je stejně nejlepší holá nádrž bez dna a dekorací, a tam stejně nějaké zabíhání nemá smysl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2011 19:39 Fugee
Nemám, měl jsem, ale hůř se mi krmil potěr, tak jsem ji dal pryč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2011 19:36 Žena Linduš [166] Re: Fugee
nemáš síťovou porodničku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2011 19:32 Fugee Re: Parosphromenus
rybicky.net/nadrz/12247/0.jpg - takhle vypadá akvárium

Bojím se ale, že v tom 12l akváriu nevydrží, běží jen 14 dní. Asi tam přelovím jen půlku, stejně je všechny nenajdu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2011 19:30 Parosphromenus Re: Fugee
Ve společném ti je ryby sežerou. Když budeš mít velikou kliku, pokud je akvárium opravdu hodně zarostlé a členité, přežije třeba jeden nebo dva. Takže pokud chceš odchovat, přelovit a po rozplavání krmit velmi jemnou potravou (ideálně vířník apod. ale já je kdysi vcelku bez problémů odchovával na mlze ze suchého krmiva a vaječného žloutku - jen je pak více práce s udržením čistoty).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2011 18:48 Fugee
Zdravím, ve společenském akvárku se mi vytřeli čichavci, potěr je už rozplavaný, v akváriu je:

1x Cichlidka papouščí
2x Čichavec modrý (Trichopodus trichopterus sumatranus)
4x Parmička černopruhá (Crossocheilus siamensis)
4x Parmička duhová (Puntius titteya)
5x Sekavec příčnopásý (Pangio kuhlii kuhli)

200l (Nádrž 'Paradise')

Má smysl prcky přelovit do jiné nádrže? Mám volnou 12l nádrž, ale je založená pouze dva týdny (Nádrž 'Little one'). Nemám je raději nechat tam, kde jsou?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2011 16:26 Kamil – Čichavci modří-páření
Ahoj všem,chci se zeptat jestli můžu nechat čichavce v akvárku s ostatníma rybkama,budou se asi třít,samička má pořád větší a větší bříško.Mám v akvárku čichavce,skaláry,paví očka a jeden druh který sem dostal a netuším co to je
:-( Mám dát čichavce na výtěr zvlášť do jiného akvárka,mám strach že skaláři pak požerou mladé.Děkuji za odpovědi a rady ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2011 11:39 evzi86
Sameček nahání samičku a žďuchá jí do bříška je to součást tření nebo ne? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.07.2011 12:05 R Muž romant [27987] Re: evicka2476
Zkus klasiku v podobě častý výměny vody se změnou teplot a když to podpoříš nějakým živým krmením, tak by se mohlo zadařit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2011 12:00 Žena evicka2476 [0]
Moji čichavci se mi nechcou vytřít :-( neznáte nějakou dobrou metodu děkuji za odpovědi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2011 16:30 Žena Linduš [166]
mělo by to jít poznat lehce. když hledám jikry, pomáhá při tom z druhé strany, či z boku nasvítit třeba baterkou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2011 16:26 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Haňule
Když člověk uvidí v pěnovém hnízdě jikry, tak je určitě rychle od bublinek rozezná i když jsou sklovité....
Já poprvé viděl až plavat potěr, nijak jsem hnízdo nezkoumal, nečekal jsem, že tam něco bude a přežije ve společném akváriu. Později pak i jikry sbíral a dal je do hnízda Bettam. Tam se i uspěšně vykulili a dorostli dospělosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2011 13:28 Haňule – čichavci - vajíčka
Linduš - děkuji.
A jak vidím, tady samí odborníci, jak rozeznám vajíčka od bublinek u čichavců? Poprvé se mi to asi páří a já o tom nemám ani páru :-( samec pořád bublinkuje ale tak nevím. Prosím o radu.
Děkuji moc. potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2011 09:53 Muž Silvestr12 [2]
ahoj, potřebuju poradit v jakém věku je možné je rozmnožit, sameček ze začátku stavěl hnízdo, ale když jsem ho dal do odchovny a zvýšil teplotu, tak hnízdo nedělal, jenom stavěl hnízdo z rostlinek... =/
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2011 17:55 Žena Linduš [166] Re: Haňule
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2011 15:14 Haňule – Čichavci - páření
dobrý den. chtěla bych se zeptat jak poznám, že samec oplodnil vajíčka? Mám strach že mi je sežere do té doby. A pokud ho mám dát potom pryč a nechat samičku samotnou s tím. Zatím mi tam samec dělá bublinky ale nevím jak dál. Prosím o radu, děkuji mnohokrát.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2011 18:28 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Beastie
Ve společné nádrži výtěr taky byl. Několikrát. Ale mladé kdybych neodlovil, nebo jikry (ty jsem dal samci bojovnice k adopci) tak bych asi neviděl.
Spolubydlící jsou Bojovnice, Skaláry, Black Molly, Ancíci a Pancíci - kropenáči.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2011 15:25 Žena Beastie [320] Re: Semtex
A výtěr ve společenské nádrži? jaké člověk musí s nimi mít spoluobyvatele/ květiny ? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2011 14:22 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Komodor
U Čichavců je to podobné jako u Bojovnic. Je vhodné provést rady jako pisatelé předemnou. Krmit mraženým nebo lépe živé krmivo alespoň týden předem.
Taky je dobré přidat do vody huminy, výtažky z rašeliny, mandlovníku, nebo šišek z modřínů.
Čichavci se nám po takové terapii třeli asi měsíc a půl.
Tak hodně zdaru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2011 09:12 Muž Martex42 [20] - Tetry
Když dáš tu páru čichavců zvlášť do samostatné nádrže, zvedneš teplotu na 28°C a budeš krmit mraženým nebo živým tak se během pár dní vytřou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2011 21:17 R Muž romant [27987] Re: Komodor
Živý krmení a zkus jim zahejbat s teplotou, ale ne nahoru, ale dolů o 2 stupně na 2-3 dny a pak to klidně vrať na teplotu jakou tam mají teď a častější výměna vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2011 21:11 Komodor
Dobrý večer,je nějaký povzbuzovák na to aby se zlatí čichavci vytřeli?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2011 22:07 Muž Yirka [9126] – Re: Pavel
Najeď si na horní liště na ryby, písmeno č vyber čichavce modrého a je to tam popsáno. Ba i fotografie tam najdeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2011 21:53 Pavel – ČICHAVCI MODRÝ
Ahoj chtěl jsem se zeptat jak se dá rozeznat sameček od samičky všem děkuji za reakci
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2011 13:03 juska – gurami
hojte.Mam uz 4den v 40l akvarku vytrete gurami modre,uz plavaju.Nemam tam ani filter ,na vrchu mam sklo, nekrmim ich zatial. Co mam robit poradtemi prosim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 14:48 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: viktor267
i když máš ten konec hadičky těsně u dna?ta moje hadička měla průměr cca 0,5 cm.Jo a jinak jsem je nechala v tom kýblu a rostli tam snad víc než v akvárku.To jen píšu,co se přihodilo mě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2011 21:28 Muž avast [49] Re: viktor267
Skus na vzduchovací hadičku na jeden konec velkou stříkačku. Je fakt, že jsem to nezkoušel na čichavcích, ale na pavích očkách to fungovalo. Jinak dá se ještě zpomalit proud protíkající vody tím, že tu hadičku dáš těsně pod hladinu, aby to teklo, ale ne moc. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2011 20:30 viktor267 Re: glumča
ja som to ties skusal s uzkou hadickou ale stale som cca 20 vcucol!a lovit ich v kibli je voprus!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2011 17:34 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: viktor267
já odkalovala tak,že jsem použila uzounkou hadičku a rejdila s ní jen po dně.je to piplačka,ale odsála jsem za celou dobu cca 5 prcků,které jsem pak stejně do akva vrátila,nic se jim nestalo.Měla jsem je v 16l akvu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2011 16:22 viktor267
mam tizdnovych cichavcov jak im mam vycistit bez toho aby som ich vcucol do kibla :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2010 23:08 tomualdo1978 – gurama
Cauko pani a damy. Ja mam guramy a zhruba raz do tyzdna mam v 300L akva penove hniezdo!Vidim aj guramy ako spolu tancuju a nahanaju sa po nadrzi ale nijake ikri nic nevidim!Vie my niekto poradit ako sa vytru,ci musia byt v nadrzi same alebo preco nijake ikri? Samozrejme mam plavajuce rastlinky!A uz ked budu tie ikri ci sa daju odobrat a bez guram dochovat napr ako pri skalaroch ked odoberiete ikri dokazete ich dochovat!Ci to moze byt aj v tomto pripade!Za kazdu radu vopred dakujem vsetkym! ne

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 22:37 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Losky
no ono taky hodně záleží na stáří, velikost není rozhodující... někomu moc nevyrostou a třou se menší...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 21:12 Muž Vstrom [82] - Malawi – Re: Merkur
Díky za odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 20:55 Žena Merkur [99] - Labyrintky – Re: Losky
V této velikosti, kterou uvádíte, se Vám Čichavci už mohou začít třít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2010 19:52 Muž Vstrom [82] - Malawi
Ahoj, chci se jen zeptat ohledně Čichavce Zlatého. Při jaké velikosti se začnou třít? Orientačně. Děkuju. Mám je celkem asi 5cm velké, od špičky až po konec ploutve. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 16:09 tomchamik – Re: Denisa
když se ti je podaří odsát,rozkrmíš je mraženým vířníkem,po pár dnech artémka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 16:02 Denisa – Čichavci
Ve společenském aqua se mi vylíhnul potěr čichavce modrého zatím ho hlídá otec a nevím jestli mám dát potěr do jiného aqua a čim ho mám krmit? Díky za odpovědi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2010 16:30 Muž Sewer [99] – krmení
Nejvíc mě zajímá, jak je to s tim krmením :-O
Jestli je nezbytná živá potrava nebo ji lze nahradit mraženou, prachovym krmením nebo vyječný žloutkem (jak ho přesně připravit).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2010 19:55 Muž Sewer [99] – Přípravy ke tření čichavců
Máme páreček zlatých čichavců a v blízké době plánujeme jejich tření.
Nemám se třením ryb žádné zkušenosti, proto chci nshromáždit co nejvíce informací, abych úspěšně odchoval co nejvíce zdravých rybiček.

Brzy se nám uvolní 30ti litrové akvárko, které bude sloužit jako vytírací nádrž.
Trhutku pro hnízdo mám (od Sida :-) ), něco na úkryty pro samici se taky najde.

Moje dotazy:

1) Mám nechat nádrž tak jak je (zaběhlá) nebo mám odstranit dno a použít vodu z akvária, kde právě jsou budoucí rodiče?
2) Po vytření odlovit oba rodiče nebo jen samici? Koho a kdy...
3) V atlasu píšou o snížení vodního sloupce, jaké s tím máte zkušenosti vy?
4) Je nutné krmit potěr živou potravou (nemám možnost jí koupit, takže bych musel něco nachytat) nebo stačí mražená nebo prachové krmivo? V případě mraženého či prachového krmiva prosím doporučte.
5) Jak se starat o nádrž s potěrem? (údržba, pravidelnost krmení, teplota)

Určitě si ještě na něco vzpomenu. Prosím o odpovědi získané vaší vlastní zkušeností (ne typu přečti si tohle a tohle, už jsem četl dost, chci vědět, jak to děláte vy).

Všem mnohokrát děkuju za hodnotné reakce :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2010 17:40 Muž pepik [6]
Cichavce sem vytrel takhle: vzal jsem 60l akva nalil tam jen tak 15 cm vody,dal jim do rohu kus polistirenu a zvysil teplotu.Ted jim je asi mesic a skoro vsichni mi pochcipali ale vubec nevim proc.Ze zacatku jsem krmil zloutkem potom blechama.Doufam ze se ti to povede lip nez me X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2010 08:42 Muž Lukino [56] - Amerika
Mě se jednou perleťoví vytřeli a ani jsem to nevěděl. Šel jsem krmit a když jsem zvedl krycí sklo, tak na listech vallisnerie u hladiny bylo plno malých, které se zde schovávali na listech div, že nebyly nad vodou. jemným sítkem jsem je odlovil do vedlejší nádrže. Bylo jich asi něco kolem padesáti. Jen jsem chtěl říct, že pokud ryby mají dobré podmínky vytřou se ti sami. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 21:28 Žena eleonen [10]
Zdravím,
chci se zeptat zda máte někdo s tímto zkušenost:
Mám už asi 5 měsíců samce čichavce zakrslého červené formy, sehnala jsem jej jako nádradu za uhynulého samce ke svým dvěma samicím. Za celou dobu co jsem ho měla se o samice víceméně nezajímal. Nikdy se ani nepokusil o stavbu hnízda. Podmínky měl myslím dobré (dvě zdravé samice, on měl dost času na aklimatizaci, klidné osazenstvo spol.akva..)
Nic se nedělo až doposud. Dovezla jsem si nového samce divoké formy (je mladý - menší)a asi za dva dny červený samec postavil hnízdo a dokonce se vytřel! Bylo to ale zvláštní: mezitím se mu hnízdo rozpadlo a on jikry sežral. Ale najednou to šlo! Nejprve jsem se bála, aby se dva samci snesli, ale červený se k novému chová stejně jako k samicím.
Zajímalo by mě jestli jen vycítil konkurenci a snaží se ukázat, že je on ´ta největší ryba v rybníce´ a po nějaké době se na to zase vykašle, nebo by nový samec mohl nastartovat jeho ´přirozené povinnosti - množení se´
Připadalo mi, že je asexuální (jo zní to divně, ale nevím jak jinak to vyjádřit), ale ted to spíš vypadá, že mu vyhovují nejenom samice, ale i samci :-) je ted více aktivní.
Možná je to zvláštní dotaz, ale nějaké postřehy uvítám.
Mimoto jedna ze samic vypadá nemocně (už ji mám dlouho), proto nevím jak bude vypadat situace, když budu mít v 65 l akva 2 samce a jen jednu samici.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2010 20:34 Muž Sewer [99] – Re: Aleš
Jestliže je máš s ostatními rybami, tak rodiče rozhodně neodlovuj, budou ho bránit. Ale nedával bych malým rybičkám moc šancí na přežití, protože je ostatní ryby budou ohrožovat. Nejlepší je nechat ryby vytřít v jiné nádrži a až přijde vhodná doba, tak je odlovit a potěr tam zůstane sám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2010 20:29 Aleš – odstranit čichavce po vylýhnutí výtěru?
-no čichavce mám zlaté a v akvarku s ostatními rybami...takže mám teda ty dospělý odlovit nebo ne? a jestli ano, tak kdy se mohou vrátit zpět?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 19

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 19069x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7402-cichavec-rozmnozovani-odchov?od=351