Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čichavec - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Čichavec - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2010 21:21 Muž Martex42 [20] - Tetry
Díky, Ještě mám takovej dotaz jak jsou nároční na odchov čichavci zlatí, modří a mrdový? Je podobný jak u perleťových?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2010 20:11 Muž Landvir [57]
Tak po čtyřech týdnech bych se nebál tu hladinu o pár čísel zvednout a je pravda, že každýymu jedincovi se labyrint vytváří jinak, záleží na té velikosti. Ono když se pořádně koukneš tak uvidíš jestli se nadechují ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2010 20:08 Muž Martex42 [20] - Tetry
Já už je mám rozplavaný tak 4 týdny? Jo a přídavné dýchací ústrojí se vytvaří po 4 týdnech nebo záleží na velikosti když některý rybky jsou větší než osatatní tak se jim to vytváří asi dřiv ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2010 19:45 Muž Landvir [57]
Kdyz nevíš jak na čichavce obrať se na Landvira :-D Néé samochvála smrdí ;-)

Ateď k otázce, kdy se ti vykulili?? Já je vždy nechal týden rozplavat a pak jsem hladinu zvedl na nějakých 20-25 cm, však sám uvidíš, jak to budou potřebovat, nevidím logiku ve zvyšování hladiny, pokud mají dost místa na plavání ;-)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 16:51 Muž Martex42 [20] - Tetry
Ahoj chci se zeptat kdy mohu potěru čichavce perleťového zvednou hladinu vody z 15 cm na vyšší?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2010 18:29 Žena Merkur [99] - Labyrintky – Re: Jarda
Ideálně, kdyby si mohl vybrat aspoň ze dvou samiček, ale jednou se to zkusit dá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2010 18:00 Muž Landvir [57]
Ahoj Jardo myslím, že tohle by mohlo jít, pokud jsou oba čichavci zakrslí tak myslím, že na barvě jim moc nezáleží, ale nevím moc se v tomto nevyznám ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2010 16:57 Jarda – Modra vs Cervena forma cichavce
Zdravím, mám čichavce zakrslého modrou formu a protože se v mém akvárku nudí, plave jak blázínek u skla akvarka a s ostatními labirintkami (betta imbelis) si moc nerozumí, tak mu chci pořídit samičku a nejraději bych zkusil samozřejmě také čichavce zakrslého, ale červenou formu. Myslíte, že by to šlo dohromady - červená a modrá forma? Nejde mi ani tak o páření jako o to, aby nebyl sam ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 10:12 Muž Landvir [57]
Ahoj uz to tady nekde bylo reseny. Urcite to mozne neni. Nepodari se ti sparovat napriklad cichavce zakrsle s modryma... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 09:57 Sakrass
chci se zeptat a nechci zakládat nový téma...je to asi blbá otázka ale mužou se různý drhy čichavců křížit mezi sebou??
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2010 11:12 Muž kortezhugo [983] – Re: zdendo
"Ako urobiť šťastný pár?" ...ono "urobit"sa to neda ale X-) mozu stastne spoluzit...
...napadol ma kamos co choval zajace - a kocur mu "spaval" z jednou samicou zajaca - a to som takto cumel coze
...ked sa to tak zobere? bol to "šťastný pár" :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2010 10:50 Muž VVV111KKK [61] – Re: zdendo
Čichavec pruhovaný(Polyacanthus fasciatus) a Čichavec zakrslý(Colisa lalia) jsou dva různé druhy. Nejde o synonymum. U čichavce zakrslého je pohlavní dvoutvárnost naprosto zřejmá. S čichavcem pruhovaným zkušenosti nemám. Jinak se mezidruhové křížení občas podaří, ale jde spíš o vyslovené náhody nebo dlouhodobé komerční cíle, se kterými mnoho akvaristů nesouhlasí. (Živorodky jsou v této oblasti jiná kapitola sama pro sebe.)
A k těm akvaristikám. Oni prodávají. Oni chtějí vydělat. Oni potřebují, aby tam akvarista nechal co nejvíce peněz. A tak jsou bez problémů schopni doporučit k sobě dva různé druhy. Většinou se nejedná o akvaristy ale o prodavače, kteří chtějí vydělat.
A proto je důležité, najít si obchody s naprosto opačným přístupem ! Takové také v menší míře existují. Vhodné je také nakupovat přímo od chovatelů a pěstitelů. A ať žijí akvaburzy !
Můj osobní postřeh. Pokud vidím v akvaristice v nějakém akva nemocnou, nebo uhynulou rybku, a po upozornění obsluhy není provedena okamžitá náprava, už mě nikdo v takové akvaristice neuvidí. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2010 10:24 Muž kortezhugo [983]
...k tomuto sa "nevyjadrujem"
len sa mi stala taka "kuriozita" skoda ze som to neodfotil skalar mramorovy - samec,zlata samica,a cierna samica...-tato 3-ojka spolu nakladla ikri a spolu ich aj strazili - bol to "zaujimavy" pohlad... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2010 09:57 Muž Yirka [9126] – Re: zdendo
Musíš se na to podívat z druhé strany. Tedy ne že oni prodávají, ale že ty nakupuješ. A nakupuješ to co chceš a ne to co ti nabídnou. Nehledě k tomu, že kdyby mi někde, ač neznalému, prodali druhé pohlaví jiného druhu rybičky tak už by mě tam v životě neviděli a ještě jim udělám "reklamu". Zvlášť když u těchto rybek je již v prodejní velikosti rozdíl pohlaví poměrně viditelný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2010 00:42 zdendo
No my sme zaciatocnici.
Tiez sme si pozreli rybky a dnes sme isli uz po konkretne rybky.
Presli sme tri obchody v Ba az v poslednom sme nasli čichavce pasikave.. mali posledne tri kusy.. V jednom akvariu mali asi tri druhy.
Samicky nemali tak sme zobrali aspon samceka s tym, ze samicky maju dostat o par dni a kupime ju neskor.
Preto mi doma napadlo ze co ked mi nabuduce predaju samicku, ale ineho druhu.. to sa vlastne mohlo stat aj dnes kedze samicky cichavca su tazko rozlisitelne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2010 00:19 Muž vena [52]
Ano párem se rozumí samec a samička jednoho druhu. Taky mi není dost jasné jakým způsobem ryby kupuješ. Můj postup je takový, že si ryby prohlédnu (celou akvaristiku) pak se zaměřím na konkrétní druh a podle stavu ryb se rozhodnu zda koupím nebo ne. Páry kupuju najednou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2010 00:09 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: zdendo
U čichavců párek z různých druhů neuděláte.
U různě zbarvených a různě závojovaných bet jde i přes velké rozdíly v jejich vzhledu o jeden druh (tedy ne že by nebyly i jiné druhy bet, ale většinou se prodávají vaše Betta splendes), takže ze samce a samičky párek uděláte bez ohledu na barvičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 23:19 zdendo – Ako urobiť šťastný pár?
Dobry den.
Mam problem s tym cci sa budu znasat rybicky jedneho druhu.
Ide o to, ze sme dnes kupili samčeka Čichavec Pruhovaný - Colisa Fasciata (niekde uvadzane ako Lalia).. Chceli sme parik, ale nemali samicky.
Ked sa povie parik, je to myslene tak, že samcek aj samicka musí byt Čichavec Pruhovaný - Colisa Fasciata, alebo to moze byt aj iny Čichavec?
Čo ak nahodou kupime samičku Čichavca, ale mozno nam predaju samicku Čichavec Pyskatý
Colisa Labiosa
Niekedy sa mi zda, ani v obchodoch nevedia co presne predavaju.. myslim presny druh.
Ten isty problem mame aj s Bojovnocou. Mame samceka Betta Splendes modreho. Dnes sme kupovali k nemu 2 samičky.. Odporucili nam jednu co je sfarbená do modra a druha ide do červena..
Predali nam ich bez toho aby sa opytali aky druh bojovnice mame.
Nie je v tom problem?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 18:43 karby
budu zkoušet to tření taky , musim s tebou souhlasit Vipe mylim si že ten polistirén,to byl geniální nápad , zkusim to taky...
ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2009 17:49 Muž Martex42 [20] - Tetry
Ok Děkuji krmím je Patentkama.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2009 17:44 R Muž Silent [5949] – Re: Martex42
Já je dávám do tření cca po 10-14 dnech, ale není vyjímkou tření i po 7 dnech. Je lepší jim dát trochu čas a podpořit chuť do tření kvalitní potravou ( mražené dafnie, patentky komáří larvy apod.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2009 17:40 Muž Martex42 [20] - Tetry
Zdravím vás, Chci se zeptat po jaké době od prvního tření mohu dát znovu vytřít čichavce perleťové? Děkuji všem za odpovědi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2009 01:23 Bivoj – papani
Kdyz uz byla rec o rozkrmovani...jak je tedy rozkrmit? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2009 21:42 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: avast
no já měl od mala pospolu čichavce modré a zlaté a až dospěli tak se párovali párovali Modrý se Zlatým.

Lidi jsou na tom taky podobně, rádi se párují podle sebe, ale byli doby, a někde je to i do dnes, že partnery vybírají rodiče.

Tak co bude asi lepší? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2009 20:40 Muž avast [49] – Párování
Někde jsem četl o párování čichavců, že se musí nejprve spárovat a pak se teprve můžou rozmnožovat.. Je na tom něco pravdy, nebo je to jenom nějaká "fáma"?? Předem dík za odpovědi a Vaše zkušenosti sem můžete psát také..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2009 12:37 Žena Imii [45] – Re: kolcun2
Teoreticky by to na sebe nemělo mít vliv ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2009 12:30 kolcun2
Chcem sa opítať skúsenejších. Trie sa mi gurama modra dal som do vody trochu akriflavinu. Oplodní samček v takomto prípade ikry???? Díííííík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2009 20:16 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Martex42
jo tohle se píše u všech labyrintek ale moc tomu nevěř, labyrint se tvoří jak kdy, někdy ve 3-tím týdnu někdy později, spíš je to podle toho, jak jsou rybky velké....
a to s tím krmením taky není pravda.... já krmím pořád stejně, na střídačku artemka s grindalem.... a nikdy jsem neviděl, že by se nějaký kousek dávil....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2009 19:43 Muž Martex42 [20] - Tetry
Čím v tomto období krmit potěr čichavce perleťového? Je vhodná artémie? V tomto období::Po 4 týdnech se potěru začíná vytvářet přídatné dýchací ústrojí — labyrint. V této době musíme opět krmit velmi jemnou potravou, protože se potěr v tomto mezidobí větším soustem často zadáví.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2009 21:20 Žena glumča [424] - Labyrintky – Re: avast
no..já bych to být tebou ještě zkusila.my taky měli pouze samičku a po roce jsme jí koupili samce a vytřeli se.tak hodně štěstí
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2009 17:18 Muž Landvir [57]
Přikláním se k reakci, že už to asi nemá cenu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2009 17:12 Muž Martex42 [20] - Tetry
díky tak to nebudu ani zkoušet dám jinou samici já mám totiž 4 samice a jednoho samce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2009 12:31 Muž avast [49] – Re: Martex42
Tak to si myslím že již ne, protože se obávám že bude mít zatvrdlé jikry.. Ale náhoda je blbec.. Malé procnto tu je že se vytřou..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2009 11:08 Muž Martex42 [20] - Tetry
Je schopná samice čichavce perleťového se vytřít když byla 2 roky bez samce ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2009 09:49 Muž Martex42 [20] - Tetry
Dobře. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2009 09:39 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Martex42
Ty by jsi jej uštval.
Dej mu aspoň týden aby nabral sílu do dalšího tření.
Dobře jej krm živou nebo mraženou potravou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2009 07:38 Muž Martex42 [20] - Tetry
Mohu dát samce čichavce peleťového znovu vytřít s jinou samicí nebo musím pockat nebo tak neco? Ted se vytřel s jednou samicí a potěr se už rozplaval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2009 19:18 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: Martex42
Mrkni sem www.akvarista.cz/…
a přečti si odstavec Poznámky k odchovu (rozmnožování).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2009 18:02 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Martex42
no možná by bylo dobré taky mrknout třeba napřed sem a číst: rybicky.net/atlasryb/cichavec_perletovy
co a jak je tu celkem dobře popsané ;-)
podle toho zjistíš, že už zítra by jsi mohl začít krmit, ale je důležité umět rozeznat kdy je plůdek rozplavaný. Ono pokud je to v zavedeném AQ nebo už nějaký čas v provozu vytíračka, je pravděpodobné, že tam nějací nálevníci jsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2009 17:21 Muž Martex42 [20] - Tetry
Jávský mech tam mají a jsou staří asi 3 dny od vykulení!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2009 15:47 Muž avast [49] – Re: Semtex
No já nevim, ale co se mě jednou povedlo jich odchovat asi 10, tak po cca týdnu plavaly všude..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2009 15:45 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Martex42
Oni většinou plavou jen u hladiny. To kdy začít krmit je daný ne tím kde plavou ale v jakém jsou stadiu vývoje.
Pokud jsou teprve vykulený a moc neplavou. Krmit se začíná až když se rozplavou, asi 3-5 dní od vykulení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2009 15:42 Muž avast [49] – Re: Martex42
Měl by jsi možnost někde zakopit/vyměnit jávský mech?? Tím by se to mohlo trošičku usnadnit.. Jinak krmil bych až začnou plavat všude.. A mám takovou malou otázku.. Jak jsou staří??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2009 13:42 Muž Martex42 [20] - Tetry
Mám potěr čichavce peleťového. Mám ho začit krmit když plave po hladině nebo mám počkat až začne plavat po celé nádrži?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2009 20:02 Muž avast [49] – Re: Martex42
Pokud na tom máš nějakej kryt, tak se ti vzduch pod krytem ohřeje od vody a vadit by to nemělo.. Pokud ne, tak to pak vadí kvůli potěru..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2009 19:51 Muž Martex42 [20] - Tetry
Ahoj akvaristi mám takovej malej dotaz jestli vadí čichavcům perleťovým na tření, že teplota vzduchu je kolem 20°C a teplota vody je kolem 27°C. Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2009 22:23 Muž avast [49] – Re: Sprachys
Pestré krmení (spíš živé, nebo mražené) a 26 a víc stupňů Celsia, pak by se to mělo povést.. Na parametrech si myslím, že nezáleží, protože se mi vytřeli v klasické vodě z kohoutku asi 14 dní odstáté.. Samozdřejmě někdo může mít jiné zkušenosti..

ahoj avast
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2009 21:41 Muž Sprachys [48] – čichavec perleťový - tření
Zdravím, chtěl bych se zeptat, jestli existuje nějaký zaručený způsob, jak přimět čichavce perleťové k tření? Teplota vody, krmení atd... díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2009 13:59 nikuska – tření?
já mám jen dotaz ohledně mé samičky a amečka..už se jednou třeli a nic z toho nebylo..ale teď pozoruju,jak se okolo sebe všelijak obtáčejí,ale co mi přijde divné je,že oni do sebe "ďobou"..třeba samička chytla samečka za ocas a on nemohl nic dělat..a pořád do sebe narážejí a prostě do sebe ďobají..co dělají??připravujou se na tření??hnízdo samec zatím nestaví,ale je zbarvený do tmavě modré..i samička trošku ztmavla..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 10:28 Muž cenega [1]
problem- trou se mi cichavci zlaty, samec uz ma penove hnizdo, vypada to ze uz se snazili o vypusteni jiker,samecek je potrhanej.problem je se samici ktera ma bricho snad 4x vetsi nez normalne a vali se na hladine uz dva dny, podle me je neco spatne a nemuze vypustit jikry, pravdepodobne asi uhyne. nema nekdo podobnou zkusenost ???!

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 19

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 19069x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7402-cichavec-rozmnozovani-odchov?od=451