Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čichavec - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Čichavec - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2010 15:55 Muž Sewer [99]
Každopádně dokud nedodá více informací, težko mu někdo řekne, jak si má počínat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2010 15:42 Silvan
Já to pochopil tak že je má ve společenské nádrži. To znamená že je zbytečné dolovovat rodiče. To by pak byl ještě více bezbraný. Normálně je opak vezmi do misky a přenes ;-) Takto se to dá udělat u každé labyrintky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2010 15:24 Muž Sewer [99]
Měl by jsi připsat více informací. Máš je ve společném akváriu i s jinými rybami? Nebo je máš samostatně? Nebo jsi je přelovil za účelem tření? Jaké čichavce chováš?

Já brzy taky plánuju tření mých zlatých čichavců. Přelovím je do jiné nádrže a po vytření budu postupovat podle rad tady rybicky.net/atlasryb/cichavec_zlaty a podle rad mých přátel tady na webu.

Ale odlovení potěru mi nejpřijde jako ta nejlepší varianta. Pokud by v nádrži byl pouze potěr a rodiče, raději bych odlovoval rodiče, než citlivý a na vše choulostivý potěr. Když už by ti z nějakého důvodu nezbyla jiná možnost a musel jsi přelovit potěr, tak skleněnou fajfkou (ne siťkou) a do vody z akvária, ve kterém se vykulili. Taky bacha, aby přišli do stejné teploty ...

Jak říkám - když už odlovit, tak raději rodiče a potěr nechat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2010 10:40 Silvan
NN... odlov mladé až se vylíhnou (těsně než se rozplavou) ;-) Já to tak musel dělat s rájovci a žádný problém :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2010 10:30 Aleš – odstranit čichavce po vylýhnutí výtěru?
Ahoj, samček mi ve společenské nádrži začal stavět pěnové hnízdo a já nevím jestli když je to ta spol.nádrž mám samičku a samečka po vylýhnutí odlovit.?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2010 13:46 Žena glumča [424] - Labyrintky – Re: Landvir
tak to se mi povedlo :) ..hodně štěstí (tak se tím nemusíš trápit,když je s úspěchem odchováváš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2010 11:37 Muž Landvir [57]
A cichavci jsou samozrejme zvlast v akva ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2010 07:28 Muž Landvir [57]
Ahoj Glumčo, je to moje uz asi 5 treni a pludek jsem odchoval 3 takze vím jak na to akorát se me jeste nestalo aby se vytřeli a samec nechal hnizdo popraskat a staví nový, tak uvidím no ale i tak díky ;-) Landvir
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2010 22:38 Žena glumča [424] - Labyrintky – Re: Landvir
Takže ani nevíš,jestli se ti z jiker vykulil plůdek?někdy se stane,že se ani nevykulí.Jinak ve společenském akvárku by ti plůdek dlouho stejně nevydržel,určitě tam máš i jiné druhy ryb,Musel bys ho odlovit do menší nádrže a krmit nejdřív třeba trepkou.Je to piplačka,mě se povedli čichavci odchovat,ale nejspíš jen díky náhodě.Pokud staví samec hnízdo,myslím,že by se ti vytřeli znova,záleží na samici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2010 16:54 Muž Landvir [57]
Poradte prosííím
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2010 16:42 Muž Landvir [57] – Prosím radu
Zdravím, jak jsem zde před několika dny psal vytřeli se me čichvci, samici jsem odlovil a samec dal pecoval o jikry, nevím kolik jich byo ale asi moc nee. Mám ale otázku, po 4 dnech jse se vrátil z kolejí a nikde žádnej potěr jen nové obrovské hnízdo, nevíte prosííím čím to muze byt?? A je nejaká možnost že se vytřou znovu když jsem mu tam vrazil samici?? Díky moc vsem Landivr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2010 21:11 Muž Martex42 [20] - Tetry
Akva tak od 20l a víc!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2010 19:07 kubicek45
stačí jim porodnička nebo musí být vězší akva:?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2010 19:01 kubicek45 – odp
a dokážou se vytřít i v akvariu s rybickami stalo se Vám to někomu... a omlouvám se že odbočim od tematu, ale mám trapný dotaz. živorodka se rozmnoží bez problému anemusí být sama ne???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2010 18:56 Muž Landvir [57]
Ok tak to jsi me uklidnil akorát by me zajímalo jestli se vykulí i kdyz plavou po celým akva i na dne a jestli je mozny ze by je vlastní otec sežral :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2010 18:48 Muž Martex42 [20] - Tetry
Landvir napsal: Zdravím všechny, v sobotu večer se mě vytřeli čichavci zakrslý. Potřeboval bych radu od zkušenějších chovatelu teto rybydnes jsem prisel k akva a hnizdo bylo popraskane, sem tam je nejaká jikra na hladině, ted otázka: Proč to samec udelal je mozne ze jikry sezral, při treni jich bylo pomerne dost, samice v akva není a je to jeho druhé tření. A jeste se chci zeptat jestli je možné že jikry popadali na dno a jestli je nejaká šance ze se poter vykulí i bez hnízda? Díky moc za všechny odpovědi, sice uz mám asi 5 vrh ale s tímhle jsem se jeste nesetkal :( Mně se už mnohokrát vykulil potěr bez hnízda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2010 18:47 Muž Martex42 [20] - Tetry
Tak když je budeš chtít odchovávat tak musí být sami v akváriu. A odchov není vůbec složitý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2010 18:36 kubicek45 – čichavci
teda myslím rozmnožit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2010 18:27 kubicek45 – čichavic počet
já se chci zeptat koupil jsem si páreček čichavců perleťových a mám dotaz dá se je bez problému odchovat a může být s nimi v akvariu ještě jeden pár čichavců např. zlatých
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2010 17:56 Muž Landvir [57] – Poraďte prosím
Zdravím všechny, v sobotu večer se mě vytřeli čichavci zakrslý. Potřeboval bych radu od zkušenějších chovatelu teto rybydnes jsem prisel k akva a hnizdo bylo popraskane, sem tam je nejaká jikra na hladině, ted otázka: Proč to samec udelal je mozne ze jikry sezral, při treni jich bylo pomerne dost, samice v akva není a je to jeho druhé tření. A jeste se chci zeptat jestli je možné že jikry popadali na dno a jestli je nejaká šance ze se poter vykulí i bez hnízda? Díky moc za všechny odpovědi, sice uz mám asi 5 vrh ale s tímhle jsem se jeste nesetkal :(
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2010 16:50 Silvan
tttomas napsal: ahoj, hlevni problem asi bude mala vyteracka s malo ukrytama pro samicku, kolik litru mas vytreracku, ja bych mene jak sedesat litru nedaval uz to je malo,
O mě nejde.... já mám vytíračky na Labiryntky dost prostorné ;-) Jen jsem napsal jednu z možností, proč samec napadá samici... Občas ji chce tak usilovně uhnat, že ji umlátí.... ale to s tou velikostí mě nějk nedošlo a spíše se přikláním na tvoji stranu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2010 09:19 tttomas – Re: Silvan
ahoj, hlevni problem asi bude mala vyteracka s malo ukrytama pro samicku, kolik litru mas vytreracku, ja bych mene jak sedesat litru nedaval uz to je malo,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2010 19:06 Silvan
forepa napsal: Muj samec děsně utočí na samičku... Když je dám do vytěračky a on si udělá hnízdo tak na ni útočí ze sem ji vytahoval polomrtvou... Nevíte čímto mohlo byt? stalo se tak již po třetí
Co máš za čichavce? Mohlo by to být nepřipaveností a neochotou samice, třít se.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2010 14:39 forepa
Muj samec děsně utočí na samičku... Když je dám do vytěračky a on si udělá hnízdo tak na ni útočí ze sem ji vytahoval polomrtvou... Nevíte čímto mohlo byt? stalo se tak již po třetí

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2010 08:51 Jimmy – Re: Silvan
Já to skusil dvakrát a ani jednou se nepovedlo.Od té doby počkám až se vykulej a pak je odlovím.Do vykulení je samec v pohodě uhlídá,ale po rozplavání už je to horší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2010 21:26 Silvan
Ahojte....
Prosímvás mám takovej probblémek s rájovcema... minulý týden jsem je cíleně vytřel, ale díky tomu se z nich stala časovaná třenichtivá bomba. :-) Dnes semi vytřely ve společenském akváriu, kde jsou ostatní labyrinky. Nevíte jak přesunout jikdy do odchovny, aniž bych je zničil? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2010 16:33 Lenka – samička čichavce modrého je od krve?
Dobrý den, omlouvám se jestli píšu jinam, nebo již dotaz padl, ale nic jsem nenašla. Je to moje první akvárium a tak si nevím rady. Čichavec modrý začal v rohu akvária stavět pěnové hnízdo. Je tam už od soboty. Samička tam k němu ze začátku nechtěla, spíš ji tam naháněl, teď tam občas připlave sama a už mu tolik neutíká jako ze začátku. Nikdy jsem neviděla jak se množí ryby stydim , takže teď asi budu vypadat jako tupec. Ale sameček je vždycky pod samičkou a nejdřív jí jakoby ze spodu tře - otírá se o ní. Potom se kolem ní omotá a pevně ji svírá - myslím si, že je to samotný "akt" stydim . Nakonec se vždycky jakoby převaleji a samička mu uplave. Dnes jsem si ale po příchodu z práce všimla, že má samička kolem žaber asi zaschlou krev? Je to možné? Bohužel nemám jiné akvárium abych ji přendala jinam. Nechci kupovat nové ryby (takže nepotřebuju ani karanténu) a ani nechci odchovávat ryby. I v případě, že by se podařilo vytřít těmto čichavcům malý, tak sem předpokládala, že je ostatní ryby sežerou, protože je nebudu moc přendat jinam. Chci se zeptat jestli je to normální, že má tu krev kolem žaber (normálně ale jí a vypadá nezraněná) a mohl jí to udělat sameček tim jak jí silně svírá? Nebo co to znamená? Děkuju za odpovědi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 22:49 Muž Sewer [99] – Re: roper
Ok, tak snad jsem na to připravený :-) ... teď jen jestli jsou i oni :-)

Musím teda co nejdříve nakoupit vybavení, abych mohl začít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 22:45 Muž roper [10] - Cichlidy
teplotu klidně nech a ten sloupec je celkem fuk. Když se jim bude chtít, tak jim bude sloupec jedno ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 22:28 Muž Sewer [99] – Re: roper
Fajn, takže to shrnu :-)

Koupím si akvárko okolo 10ti litrů. Zatopím jim na 28°C. Dám jim tam plovoucí rostlinky a budu už jen čekat. Až se mi rybičky vyklubou z jiker, pár odlovím a budu se starat o potěr.

A ještě se chci zeptat k tomu vodnímu sloupci. Jsem z toho nějaký zmatený, ale pochopil jsem to tak, že po nakladení jiker bych ho měl snížit asi na 15 cm a po rozplavání potěru zase pomalu zvyšovat.

A teď mě ještě napadlo :-) ...co teplota? Nechat potěru stále stejně vysokou teplotu ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.04.2010 22:23 Muž roper [10] - Cichlidy
Je lepší tam samičku nechat, aby se samec nenudil a nežral jikry. Po rozplavání dej pryč oba ano a máš klid
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 22:21 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: Sewer
Moc tedy nevím, co navíc ještě očekáváš za rady, zrovna odchov je tam dost podrobně a odpovědi na všechny své otázky tam máš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 22:17 Muž Sewer [99] – Re: PaDa
Hmm... tohle jsem si samozřejmě přečetl před založením tématu, ale chtěl jsem slyšet praktické rady lidí, kteří s tím mají zkušenosti ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 22:15 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: Sewer
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 22:13 Muž Sewer [99] – Re: roper
A co si myslíš o odlovení samičky? O tom jsem tu něco taky četl, ale ne každý o tom mluví.
Teď topím na 25°C, takže 27°C postačí?

Vetší akvárko tedy koupím, to zase takový problém není...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 22:10 Muž roper [10] - Cichlidy
nejdůležitější je, mit pár palec
3,5 litru je hóóódně málo. Dej aspoň min.10L. Plovoucí rostlinky, teplotu o 2 stupně vyšší, než máš normálně a čekat a čekat a čekat potlesk
Nezapoměň na skrýš pro samičku, aby ji samec nenapadal, protože při hlídání jiker, je hodně agres,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 22:05 Muž Sewer [99] – Množení čichavců - jak začít?
Mám v akváriu páreček Zlatých čichavců a chtěl bych si je zkusit odchovat. Poradíte, jak začít?
V akváriu mám celkem dost ryb a hodně druhů, tam by asi neměli klid. K dispozici mám asi 3,5 litrovou elementku, bude stačit nebo mám koupit větší?

Když to shrnu, tak se ptám, jak je "přimět" aby se vytřeli a jak jim zařídit dostačující podmínky pro odchov mladých.


Mnohokrát děkuji za odpovědi :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 15:59 pepik
Dobry den chtel bych se zeptat jestli se da skrizit cichavec modry a perletovy.dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 14:23 Muž Yirka [9126] – Re: miso21
Chystají se na tření: www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 14:03 miso21
Fotka k příspěvku a je toto samica lebo ju furt nahana a je menej sfarbna ako on
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 13:59 miso21
Fotka k příspěvku este foto tich bublin
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 13:54 miso21
Fotka k příspěvku dobry den moj cichavec zakrsli robi na hladine bublinky a korene co plavaju po hladine dava ku tim bubliniek a co to znamena
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 17:08 Muž xpekos [0]
nikdo nic?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 12:52 Muž xpekos [0]
Jak staří se vám třely čichavci? Zajima me, jestli dojde ke treni pouze po dosazeni pohl. dospelosti (jak pisi zde v atlasu, po 2letech)??? Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 16:26 Muž Landvir [57]
Jo tak to potom jo pokud jsou živý nasekaný tak to je v poho;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 11:17 Muž motýlek [275] – Re: Landvir
no - byly to čerstvě nasekané živé nitěnky - asi jsem to nenapsal přesně ... krmím tak všechen potěr - parmičky a některé tetry už od osmého dne od rozplavání ... teda pokud není zima jako je tahle :-( ... vyjde to ekonomicky významně levněji ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 10:32 Žena geminika [39] - Živorodky – Re: Martex42
Mne sa veľmi páčia guramy perleťové,ale nikdy ich neodchovávam. Nemám na to vedomosti, odvahu ani priestor. Ale chcela by som vidieť, ako také malé guramky vyzerajú. Nemáte náhodou fotku takých maličkých? Držím palce s ich odchovom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 10:15 Muž Landvir [57] – Re: motýlek
Je divný že ti ty nítěnky brali?? Mě na neživou potravu nereagovaly a to si myslím že platí pro potěr čichavce všeobecně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 09:44 Muž motýlek [275]
já teda jen B.splendens, ale když si začali asi po 3 týdnech jezdit k hladině pro vzduch, tak jsem začal zvedat hladinu děnně o centimetr - čili z deseti cm na 18 cm zhruba za týden... docela bez problémů - a krmil jsem v té době už sekanými nitěnkami a žádná se nezadusila velkým soustem ... vzduchování jsem pak nechal běžet spíše kvůli rozvodu teplé vody po celé nádrži ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 07:56 Muž Landvir [57]
No měl jsem jen medový a zakrslý, ale řekl bych že je to stejný, hlavně musíš mít později dostatek artémie a je to v poho.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 19

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 19069x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7402-cichavec-rozmnozovani-odchov?od=401