Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čichavec - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Čichavec - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 16:27 Muž TomaPetra [1] Re: TomaPetra
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 16:26 Muž TomaPetra [1] Re: KarlosS
Fotka k příspěvku jj jsem. Tady jsou dvě fotky , jedna je kde jsou oba dva a druhá kde má už větší bříško
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 16:19 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: TomaPetra
koukám, že jsi sokolovák, já jsem z chodova:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 16:16 Muž TomaPetra [1] Re: KarlosS
Půst jsem skusila nic, chová se úplně normálně jako ostatní.Nedávno jsem asi rozbil i hnízdo,jelikož jsem začátečník , tak jsem o tom nic nevěděl.mám plovoucí rostliny a mezi nimi byli samé bubliny.Ted ten čichavec pořád doráží do druhého,netuším zda se jedná o samce a samičku.pořád do něj jakoby kouše a snaží se třít,ale ten druhý pořád utíká a občas zůstane.Přijde mi to divné.Dám sem foto
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 16:12 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: TomaPetra
myslím že nemůže. Jestli není jen přežraná, zkus dát půst a vysleduj to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 15:42 Muž TomaPetra [1] – čichavci rozmožování
Potřeboval bych poradit, může se pářit mofrý čichavec s perleťovím? Na samičce se postupem času zvětšuje boule pod hlavou z obou stran a roste pomalu do větších rozměrů , čím to může být? coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.11.2013 19:38 R Muž romant [27983] Re: comin
Hmm, to vypadá na slušnou rybí polívku ve složení druhů k sobě nepatřících a ještě to bude i možná podpořeno velikostí akvária, takže další odpovědi budou do doby, než se zaregistruješ a zřídíš prezentaci předmětný nádrže, tak trochu zbytečný. Jde Ti o to, aby to v akváriu klapalo a rybám se dařilo? Tak jestli ano, uděláš, jak Ti píšu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 19:33 comin Re: romant
no a třeba strach z nějakyho druhu ryb to muže byt ? ale to by se asi schoval aji samec že ...mam je společně s parmičkama,tlamovcama,cyklidama a rajovcema a zda se mi že to děla od te doby co jsem je tam pravě dal?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 15:53 R Muž romant [27983] Re: comin
Pokud samec postavil pěnový hnízdo na hladině, tak jí tam, pod to hnízdo bude lákat. Samička bude plnější v bříšku. Ovšem pokud je ryba schovaná, tzv. bez příčiny, mohlo by to signalizovat něco jiného než tření a to třeba nějakou nemoc, ale těžko soudit, ten popis je velmi těžko uchopitelný. Jako nic nekazící opatření bych měnil vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 15:49 comin – čichavec zlaty
prosim vas jak poznam na samici že bude klast jikry ?? už asi tři tydny je samice pořad schovana za halouzkou rostliny a nikam se nevzdaluje neměla by se se samcem nachvili přemystit do oddělene nadoby ?
děkuji
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2013 18:10 Muž amazonia [58] - ŽivorodkyRe: Zuzana
Souhlasím,nechat pouze jeden pár,že by hnízdo stavily společné je téměř vyloučené.Můžou pouze stavět hnízdo současně,káždý ale na jiném místě.Ale je třeba dát každý pár zvlášť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2013 17:54 R Muž romant [27983] Re: Zuzana
Nechat jenom jeden pár a po event. výtěru samičku odlovit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2013 17:36 Zuzana – čichavec perletový množení
Ahojky mám dva páry čichavců perletových, jeden ze samců si začal stavit hnízdo, měla jsemje společne s jinýma rybkama tak jsem je odlovila (oba pary), hnizdo jsem jim častecne predelala a on si ho dodelava.. nevim ale zda v predelanem akva mam nechat oba pary??? prijde mi ze samci si hnizdo stavi spolecne. ale co pak az se vytrou samice? nechat tam oba samce? vytrou se samice tak nejak zaroven nebo jim udelat jeste jedno akva? diky za rady. Mnozily se mi betty ale to jsem mela jen jeden par tak to bylo v klidu a endlerky taky bez starosti ale ted si nevim rady ;)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.10.2013 06:25 Muž LiborSprysl [9015] Re: Kaplan007
Z praktického hlediska, pokud dokážete udržet hygienu a podle počtu mladých, je ideální den před rozplaváním pár ganulek Protogenu hodit do nádržky s mladými. Tak jako rostou čichavci nestejnoměrně, nerozplavou se všichni najednou. Z granulek se něco líhnout dokáže i v akváriu, není to agresívní nálevník (u mne teda nebyl), a ryby "plavou ve žrádle", takže moc nemusíte hlídat, kdy začít krmit. Krmení pak cílené, je ideální stříkačkou do hejnka potěru. To už si líhnete zvlášť, aby ho bylo dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.10.2013 20:32 Muž amazonia [58] - ŽivorodkyRe: Kaplan007
Souhlasím,začíná se krmit po rozplaváni.Kolikáty den to záleží na teplotě,ve které je chováš.Jak krmit protogenem najdeš v návodu,těch možností je víc.Jaké množství záleží na počtu potěru,postupně jak bude potěr odrůstat se dávky zvyšují.Já krmím potěr většinou 2x - 3x deně,je lepší krmit častěji a menší dávky.Nezapomeň na pravidelné odkalováni a výměnu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2013 19:50 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Kaplan007
Sice se ptáš jiného Libora, ale snad mohu odpovědět i já. Čichavci se začínají krmit ve chvíli, kdy stráví vaječný váček - tedy když se rozplave. Jak krmit protogenem je napsáno v návodu, pokud jsi návod neměl, napiš a já ho zítra v práci naskenuju a pošlu ti ho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2013 17:05 Muž Kaplan007 [51] Re: LiborSprysl
Kolikátý den by se měl začít krmit potěr čichavců zakrslých? A jak krmit protogenem? Mám je ve 40 l akva napuštěné tak do 2/3 (tzn. 25-30 l vody). Prý stačí tak 3 granulky. a jak často krmit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.10.2013 06:09 Muž LiborSprysl [9015] Re: Kaplan007
Kaplan007 napsal: Ves společenské nádrži se mi chystají ke tření čichavci zakrslý. Vyplavalo mi pár rostlin a sameček neváhal a postavil si pěnové hnízdo a pár se chystá ke tření. Dá se poté pěnové hnízdo s jikramy a samečkem nějak přemístit do jiné nádrže abych jikry nepoškodil? Ve společenské nádrži by asi nebyla šance pro přežití potomstva.

Čichavci mají to kouzlo, že jejich jikry a mláďata se veskrze na hladině udrží, narozdíl třeba od bet. Celé hnízdo lze snadno, ale bez samce, přemístit do nádrže tak, že se podebere miskou a v druhé nádrži se opatrně přeleje. Vývoj bez samce není nic ohrožujícího, naopak přelovením streslý samec je schopen hnízdo zlikvidovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2013 01:29 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Kaplan007
Udělal jsi to nejlepší, co jsi mohl. Uvidíš, jak to dopadne. Příště jakmile začne samec stavět hnízdo, tak ho i se samicí přelovíš do akva, kde je budeš chtít nechat vytřít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2013 19:52 Žena moncajss [4]
možná bych se raději prostě řídila podle tohoto článku :-)
"Odchov: 26°C - střední nádrž, libovolně osázená, popřípadě i bez písku, doplněná plovoucími rostlinami. Pro úkryt samičky před samečkem je dobré vložit do nádrže kameny. Voda měkká až středně tvrdá. Sameček staví na hladině pěnové hnízdo, pod kterým dochází k výtěru. Jikry spadlé ke dnu sameček posbírá a vyprskává do pěnového hnízda. Samička mu někdy pomáhá, občas také jikry potají požírá. Po tření samičku odlovíme a snížíme sloupec vody na 15 cm. Sameček pečuje o jikry sám. Potěr se vylíhne za 24 hodin a za 3 - 4 dny po jeho rozplavání odlovíme také samečka. První tři dny po vylíhnutí není třeba krmit /tráví vaječný žloudek/. Potěr po rozplavání přijímá drobnou jemnou živou potravu /viřník, nálevník/, popřípadě usušený vaječný žloutek cezený přes tkaninu, nebo prachové krmivo /Sera Micron../. 11-14 den, dle velikosti rybek, je nutné začít podávat živou potravu, vylíhlou žábronožku solnou. Do stáří 4 týdnů přijímá potěr kyslík žábrami přímo z vody, proto se doporučuje v té době velmi jemně vzduchovat vodu v nádržce /silné vzduchování nebo proud vody má za následek umlácení potěru/. Po 4 týdnech se potěru začíná vytvářet přídatné dýchací ústrojí — labyrint. V této době musíme opět krmit velmi jemnou potravou, protože se potěr v tomto mezidobí větším soustem často zadáví. Po cca 5 týdnech od vylíhnutí začíná přijímat i jinou potravu. Potěr roste nestejnoměrně a je nutné třídit jej podle velikosti. Rybky jsou velmi plodné. Z jednoho tření bývá 500-1000 jiker. Tření lze od jara do léta několikrát opakovat." rybicky.net/atlasryb/cichavec_modry ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2013 19:49 Muž Kaplan007 [51] Re: malyLibor
Když jsem přišel z práce tak už bylo tření rozjeté. Už by asi bylo stejně pozdě na přelovení. Přesunul jsem hnízdo s jikrama a samečka do menšího akva. Uvidím, jak se k tomu sameček postaví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2013 19:18 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Kaplan007
Máš-li takovou nádrž a chuť odchovávat, přelov tam ty čichavce teď a nech je vytřít se přímo tam. Sameček postaví hnízdo i tam a vytřou se. Je to jednodušší než přemísťovat hnízdo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2013 16:09 Muž Kaplan007 [51]
Ves společenské nádrži se mi chystají ke tření čichavci zakrslý. Vyplavalo mi pár rostlin a sameček neváhal a postavil si pěnové hnízdo a pár se chystá ke tření. Dá se poté pěnové hnízdo s jikramy a samečkem nějak přemístit do jiné nádrže abych jikry nepoškodil? Ve společenské nádrži by asi nebyla šance pro přežití potomstva.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2013 18:32 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: slunecnice54
Nejlepší je mladé odsát do malého akvária, kde budeš mít jen filtr bublifuk s jemným molitanem, seštelovaný tak, aby nedělal velký proud, a topítko, abys měla vodu 25-28°C (podle druhu čichavců). Potěr je třeba vydatně krmit a zbylou potravu ze dna denně odsávat a doplňovat čistou odstátou vodou.
Ve společenském akvárku filtr nevypínej, zabila bys bakterie, které v něm žijí a čistí vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2013 10:41 Žena slunecnice54 [1] - Labyrintky – rozmnožování
malý dotaz šla jsem čistit akvárium a zjistila jsem že se mi vykulili čichavci mám tam hodně špuntů jen sameček si postavil hnízdo přímo nad filtrem který už jsem radšivypla jelikož už potřebbuje holt vyčistit jen teď by to zřejmě nebylo dobré jen nevím jak mi vydrží kvalita vody rostlin mám dost jak dlouho musím mladé nechat v klidu abych to čištěním a nebo manipulací v akvarku neublížila potěru

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2013 09:05 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Urtman
Taky jsem se se sítkem na ryby ještě nikdy nesetkal... a že už jsem pěkných pár čichavců vytřel. Já osobně třídil čichavce vždy až poté, co se jim vytvořil labyrint.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2013 03:56 Muž LiborSprysl [9015] Re: Urtman
Urtman napsal: Ty moji blázni čichavčí mají 14 dní, proto se bojím (i když už rozdíly jsou dvojnásobné), že jim uškodí to přendavání... Navíc když máchnu síťkou, tak proplavou všechny a malým čajovým sítkem, kterým lovím ty co odsaju při odkalování zase sbírám i ty prcky... Proto se ptám, jak má vypadat to síto. Máte někdo nějaký "domaděl" a nasdílíte třeba fotku, nebo postup, z čeho vyrobit? Kupovaná sítka jsou buď kovová (to používat nebudu), nebo velmi jemná čajová, kompromis jsem zatím neobjevil...

Čtrnáctidenní čichavci se opravdu ještě netřídí, pokud nekrmíte vyloženě blbě...čichavci musí "plavat ve žrádle", pak nemohou být ty rozdíly v této době tak veliké. Jinak nejlepší je opravdu velká mělká síť a fajfka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2013 23:20 JoKa Re: DREDRA
Já ho taky ještě neviděl, jenom jsem o něm četl, že ho sem tam někdo používá... Předpokládám, že jde o domaděl... Kdyby se dalo koupit v akvaristice, tak jich mám doma pět :-), proto se ptám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.09.2013 15:53 DREDRA Re: Urtman
No nevím..sítko na třídění ryb jsem ještě neviděl(neříkám,že neexistuje). Chce to obrnit se trpělivostí do ruky fajku a jednoho po druhým pěkně roztřídit. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2013 20:37 JoKa Re: Annabell
Ty moji blázni čichavčí mají 14 dní, proto se bojím (i když už rozdíly jsou dvojnásobné), že jim uškodí to přendavání... Navíc když máchnu síťkou, tak proplavou všechny a malým čajovým sítkem, kterým lovím ty co odsaju při odkalování zase sbírám i ty prcky... Proto se ptám, jak má vypadat to síto. Máte někdo nějaký "domaděl" a nasdílíte třeba fotku, nebo postup, z čeho vyrobit? Kupovaná sítka jsou buď kovová (to používat nebudu), nebo velmi jemná čajová, kompromis jsem zatím neobjevil...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2013 18:05 Žena Annabell [40] - LabyrintkyRe: Urtman
Nevím jak u cichavcu,ale já jsem betty tridila hned jak jsem viděla velké rozdíly ve velikosti.Nasypala jsem žrádlo a vetsinou ty větší taky víc žerou takže ty se tam vrhli první tak jsem pochytala je. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2013 17:54 JoKa – Kdy začít třídit
Zdravím, ve vytíračce mi roste potěr čichavce modrého. Potřebuji vědět, kdy mám začít třídit, podle velikosti jak píšou? Mám strach, že podmínky ve větším akva nebudou stopro stejné, tak abych jim neublížil... A druhý dotaz, máte někdo "babskou" radu na to třídění? Jak by mělo vypadat to síto, případně jak si ho můžu vyrobit... Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.06.2013 18:18 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: marťas2
Taky odkaluju u prcků (ale třeba i u kreveťulí) vzduchovací hadičkou. A nemám na ní ani žádné škrtítko. Chce to jen cvik, ale kdybych nasál rybku, tak hadičku na konci "zlomím", tím vodu zastavím a vrátím rybku, jak jsi psal. Je to rychlejší a jednodušší řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.06.2013 17:00 marťas2 Re: Miras
Já u malých odkaluju tak, že vodu nasaju vzduchovací hadičkou a na ní mám dané škrtítko a když vidím, že sem nasál malou rybku, zaškrtím a hadičku nakloním zpět do akva a povolím škrtítko, chce to jen trochu cvik... :-D hop

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   07.05.2013 16:42 Muž LiborSprysl [9015] Re: Miras
Dobré oko, světlo proti nádrži a malá hadička... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2013 12:45 Muž Miras [111]
mě by spíš zajímalo jak to odkalujete, taď tam mám cca. 3 týdny staré čichavce zlaté a i když dávám sebevětší pozor, vždy nějakého odsaju při čištění :-( pak se je snažím vrátit zpět, ale byl bych radši za nějakou radu, či řešení ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2013 09:59 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Kač
Tím nahrazením jsem myslel právě tu "zlatou střední cestu", kdy se do nádrží cpou jávské mechy, plovoucí rostliny, nebo rostliny v květináčích, vypěstovat si řasu není taky žádný problém a v takovém akva je těch breberek požehnaně i tak ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2013 07:41 Žena Kač [131] Re: Hansel
hezky, děkuji. Já vše, co zde píšete, vím, ale myslela jsem právě na ty vířníky, žábrozožky a bůh ví co všechno, co v zaběhnutém akva žije. Každopádně zřejmě půjdu zlatou střední cestou a udělám to tak, jak píše kolega LiborSprysl. Díky moc za rady :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   07.05.2013 05:57 Muž LiborSprysl [9015] Re: Hansel
Hansel napsal: Jedinou výhodu u zařízených nádrží bych viděl v přirozeném výskytu drobných organismů a řas kterými se některé druhy živí, ale to se dá nahradit.

Například tím, že do nádrže dáte rostliny, které nemusí být uchyceny v substrátu či případně použijete rostliny v květináčcích... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.05.2013 21:11 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Kač
Nádrže "kde nic tu nic", jsou využívány z důvodů snadné údržby a menší námahy na udržení hygieny. U potěru je důležité krmit co se do nich vejde, a to co zůstane na dně nesežrané tam nehnije a nekazí se, ale je to jednoduše odsáté (platí i pro výkaly). To se vám v plně zařízené nádrži nepovede. Další důvod je například náchylnost potěru k nemocem kdy prázdnou nádrž jde snadno vyléčit, desinfikovat a podobně. Je pravda, že by bylo pěkné pozorovat růst v přirozeném prostředí, ale i tak je to v těchto účelových nádržích otázka max pár měsíců a potěr může do společenské nádrže, kde mu toho co se týče růstu zbývá ještě dost.Sám jsem zkoušel odchovat potěr tak, jak tu popisujete, ale už bych do toho nešel, protože potěr rozhodně nerostl tak rychle když jsem se musel krotit s krmením, aby to neuškodilo zaběhnutému akva. Do prázdné můžete krmit 5x denně, pravidelně, bez větší námahy a opatrnosti půlka vody ven, půlka nové dovnitř a potěr poroste před očima. Jedinou výhodu u zařízených nádrží bych viděl v přirozeném výskytu drobných organismů a řas kterými se některé druhy živí, ale to se dá nahradit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2013 20:44 Žena Kač [131] – vytíračka
čauky, akvaristi
rozhodla jsem se, že bych si chtěla odchovat pár zakrsláků - doteď to nechávám čistě na přírodě. Rybky se třou a třou, potěr je decimován a decimován ano od konce května budu častěji - pořád - doma, takže bude čas, abych se o vytíračku starala. A teď k hlavnímu dotazu. Vím, jak vypadají vytíračky - kde nic, tu nic, max vzduchovací kamínek a topení. A to se mi moc nechce. Já mám pod křečkama nevyužité 60l akvárium, z něj bych to stvořila, včetně pořádného filtru samo. A teď, je lepší mít fakt jen vodu bez substrátu a rostlin a přelovit tam potěr, nebo je lepší založit akvárium se vším všudy - kytky a tak, přelovit pár (1+2) a nechat je tam vytřít? docela by se mi líbilo mít to jako krásné akva na stole a pozorovat, jak plůdek roste...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 17:11 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Josef Vávra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 17:04 JosefVavra Re: LiborSprysl
to mě něco řiká to jméno :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 17:02 Muž LiborSprysl [9015] Re: Josef Vávra
Tak dívněte na nabídku Josef Koblasa...ten kolem vás docela často jezdí... ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 12:36 JosefVavra Re: LiborSprysl
To není lenost :-) a nebo možná jo ale jsem otrávenej z informací na internetu kde má každej pravdu a každej si píše nesmyslů jak nas....

stačí si pročíst něaký blog třeba moje želva Nataša a je mě blivno
a dohledat se něčeho jiného než opisu je také dost složité
proto jsem předpokládal že na foru se objevují i akvaristi a teraristi kteří něco vědí a začal jsem sem chodit
a spíše se snažím informace si prověřovat a něco se přiučit ( pokud je to pro mě přínosné )

dalo by se říci že mám v malíčku upravu vody a vím přesně co potřebuji
ale hledám další informace ohledně živočichů ( rozšířené informace od chovatelů )
a z toho si to musím vytřídit podle svého uvážení
stejně tak je to i stím krmením :-) až budu mít hlavu plnou informací a budu si vědom že to je vše co jsem potřeboval , tak se stanu dospělím a zmizim tak jak jsem se oběvil :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.04.2013 06:24 Muž LiborSprysl [9015] Re: Josef Vávra
Josef Vávra napsal: dá se ta laboratorní koupit v násadě? ale ještě k těm vířníkům kde je sehnat jako násadu? jinak na to psaní o krmení určitě mrknu
jen nemám moc rád teorie ale mám rád praxi .


Přestaňte se ptát jako někteří místní "začátečníci lenoši", nebo už mi nebudete tak sympatický smich Samozřejmě, že se dá laboratorní trepka sehnat v násadě...Myslím, že i ti vířníci...Petr Novák je starý praktik, pro vaše uklidnění...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 22:28 JosefVavra Re: LiborSprysl
dá se ta laboratorní koupit v násadě? ale ještě k těm vířníkům kde je sehnat jako násadu? jinak na to psaní o krmení určitě mrknu
jen nemám moc rád teorie ale mám rád praxi .
Teoreticky dovede udělat akvárium každý ale praxe se dost liší a je to u všeho
i když na každém šprochu pravdy trochu :-D a mnohdy se může praxe dost vzdalovat od té teorie

já například chovám žáby Bombina Orientalis ve vodě kde mám sem tam něaké kameny na které si mohou vylést ale v drtivé většině napsaných článků je to přesně naopak

a s tou vodou to není má metoda ale mého přítele který tyto žáby chová téměř 50 roků :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 16:58 Muž Miras [111]
Ahoj, tak jsem myslel, že jsem koupil dvě samičky a jednoho samečka (zlatý), ale opak je pravdou. Jeden sameček je schovanej pod kořenem a brání svoje teritorium, druhej stále následuje samičku, kam se hne. Kterej z nich bude lepší pro vytvoření páru? Vím že si vyberou sami, ale tak pro zajímavost :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.04.2013 05:40 Muž LiborSprysl [9015] Re: Josef Vávra
Josef Vávra napsal: často čtu o vířnících ale jak o mořských tak o sladkovodních , máte někdo zkušenost s jejich chovem aby se dali dlouhodobě chovat pro potěr? A ještě k trepce dle mého názoru je jen jedna ale v Hornbachu mě říkal prodavač že jsou dvě , jedna je kousavá a druhá v pohodě a to samé i cyklop zatím jsem s tím co kouše neměl štěstí se setkat a nebo kousat nestihne:-D a živé chytám jen v rybníku a trepku dělám normálně ze sena :-)

Tak nějak z vás mám dojem, že jste dostal brutální úplatek od redaktorů Rybiček, abyste udělal takové občerstvení na fórech. Vaše dotazy jsou velmi kvalifikované a dokonce s určitou mírou znalostí nejen z akvaristiky... smich Snad možná proto byste mohl zvládat objevovat dávno objevené...na téma živé krmení a jeho chov je řada článků od Petra Nováka na Akvarista.cz a vůbec nejsou špatné...
K té trepce...trepka není jen "jedna" :-P jedna je ze sena a spolu s ní se nalíhne fůra ještě jiných "zvířátek", které umí udělat paseku v nádrži s potěrem docela brutální...viz "dravý nálevník". A pak je trepka laboratorní, která je při správném ošetřování tou trepkou bez příměsí stále. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.04.2013 21:13 Žena Kač [131] Re: finnnp
Co je na tom prosím divného?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 19

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 19068x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7402-cichavec-rozmnozovani-odchov?od=151