Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čichavec - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Čichavec - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 20:24 TeR Re: romant
To větší asi 65 to menší okolo 30
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 19:45 R Muž romant [27981] Re: TeR
Jak jsou ty akvária velký?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 19:40 TeR – Nevím co dělat ...
Ahoj sem začátečník mám doma jedno velký a druhý trochu menší akvárko v tom velkym mam momentálně chaos mám tam 4 samičky čichavcu (3 perletovy a 1 zlatou ) , samecka mecovky , jednu krevetku , a krunířovce no a v tom malím mám samičku (čichavec modrý ) a samečka (čichavec perletovy ) ten párek mám kvůli tomu že ty perletovy samičky sou nějaky divný no ale to je jedno , chtěla bych mladý ale ten samec se do toho nějak nehrne je pořád schovanej a hrozně lekavej i kdyz sem dva metry od akvarka a udelam nejakej prudší pohyb zaleze co je špatně ??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2012 10:41 Martin – Kdy
Zdravím, nevíte někdo kdy čichavci pohlavně dospívají, nikde jsem to nenašel, díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 17:08 Muž corydoras© [72] - Ode všeho trochu ;-) - Raci, Labyrintky, Plži...Re: danik
Dej tam rosliny a nebo velké kameny, aby se samička měla kam schovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 14:48 danik – agresivita samce
Ahoj prosím mám problém,dnes sem přidal do akva novou samičku(měl sem dva samce..když byly malí nešlo to poznat) teď mám páreček ale strašně na samičku doráží..mám čichavce šedého a akva 90litů..prosím poradte jak agresivitu snížit..
PS: nemám žádne plovoucí rostliny a z vody vičnívající už také ne...chyba ? :-(
Budu rád za každou reakci a radu :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2012 20:28 helca
ahoj mám ve společném akvariu 2 samičky a 1 samecka. sameček vypada že by se chtěl vytírat je celý červený anahání samice hlavně tu větši ta má i najednou velké bříško,pořád se jí dvoří ale nestavi hnízdo skoušela jsem je dát i do 25 l samostatné nadrže ale pořád to samí nahání ale nestaví. Mám plovoucí rostliny přidala jsem i trochu polistyrénu jak jsem se dočetla,teplotu 29-30 stupnů,tak mi prosím někdo poraďte co je špatně děkuju

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 23:21 Muž nickous [2] Re: nickous
teda aspoň v Praze .. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 23:20 Muž nickous [2] – založení chovu
Zdravím , má tady někdo na prodej čichavce zakrslý ? Chtěl bych je do svýho akvárečka :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 21:09 R Muž romant [27981] Re: corydoras
Přečti si, jak je dobrý při odchovu těchto čichavců postupovat rybicky.net/atlasryb/cichavec_perletovy
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 21:05 Muž corydoras© [72] - Ode všeho trochu ;-) - Raci, Labyrintky, Plži... – Čichavci
Fotka k příspěvku Je možné vymnožit čichavce perleťové i ve společném akváriu nebo musí být v samostatné nádrži? ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2012 11:50 HaDaS Re: danik
Bublinky které se drží a nepraskají (záleží jak vypadá hladina ... čeření, proud, plovoucí rostliny, rostliny překrývající dno atd.) = hnízdo. Pokud má s kým a sedli si, tak se vytřou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2012 13:10 danik – bublinky
Ahoj,chtěl bych poradit,když dělá na hladině po dél skel a na zvody vičnívajících rostlinek bublinky (ne hnízdo) je to samec není to uplně hnízdo...je to náznak že se chce vitírat ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2012 20:11 Muž MartyD [1] - Asie
Dobrý večer všem.

Vytřel se mi páreček čichavců zakrslých a malá čichavčátka už jsou týden vylíhnutá. Mám je v 20 litrovém akva a zatím se jim docela daří. Krmím je prachovým krmivem Sera Micron. V akva mám filtr a topítko, velký kus ceratophyllum a 4mm říční štěrk.

Co mě teď trápí
- kdy mám začít filtrovat?
- co mám dělat s hlísticemi, co se mi v malém akva začínají podezřele rychle množit? Můžu si dovolit přestat krmit a doufat, že malí čichavci sežerou hlístice? Přijde mi, že je ožďubují, ale těžko říct, jestli jen nezkouší ťukat do skla..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 20:10 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Lenka
Záleží jaké podmínky máš pro něj v nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2011 17:01 Muž motýlek [275] Re: Slav3k
promiň ... měl jsem jinou zábavu ... stačí, když samičku dáš do PET flašky - tzv komínek - uřízneš vrch i spodek - jen musíš zajistit krycím sklem stabilitu ... no a když sameček postaví hnízdo nebo aspoň část, tak odděláš PETku a uvidíš ten cvrkot ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2011 12:43 R Muž romant [27981] Re: Lenka
Až k tomu bude mít vytvořený vhodný podmínky a bude se chtít třít. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2011 12:25 Lenka
Kdy začne dělat čichavec zlatý to pěnový hnízdo???..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.12.2011 17:47 Žena glumča [424] - Labyrintky
nechala bych je vytřít ve společenském akvárku a pak bych do toho malého akva přendala hnízdo i s jikrama..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2011 14:29 Muž Slav3k [23] Re: motýlek
Co to znamená odděleně ? to jako že mám samičku do něčeho zavřít uvnitř akva ? třeba sáček aby na sebe viděli ? No a tohle všechno má proběhnout v tom malém akvárku ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2011 14:21 Muž motýlek [275] Re: Slav3k
nechej je asi tři-čtyři dny odděleně - ale ať na sebe vidí ... když je pak dáš spolu (samičku k samečkovi s hnízdem), tak se vytřou během dopoledne - což si pohlídáš a samičku včas odlovíš ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2011 14:14 Muž Slav3k [23] Re: motýlek
a řekl by jsi že to v té 25L nádrži půjde ? Nepotřebuje se samičkaněkde schovat ? nebude z toho samec vyjevenej ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2011 14:10 Muž motýlek [275] Re: Slav3k
pokud mohu ze svých zkušeností, tak nechat pár samostatně v nádrži - mně pobily ve společné nádrži všechny rybky a pak se teprve vytřely ... dělal jsem to jako zkoušku - takže jsem o nic významného nepřišel ... ale jistota je jistota ... po vytření odlov samičku a jak se začnou rozplavávat tak i samečka ... první dny jsem krmil nějakým roztokem a pak můžeš dát artemku ... nebo risknout artemku hned a zůstanou jen ty pěkné kousky - když to nechcěš na kšeft ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2011 13:57 Muž Slav3k [23] – Re: motýlek
Fotka k příspěvku Re: motýlek

takže myslíš založit tu malou nádrž s pomocí části staré vody z velkého akva. Přelovit čichavce, nechat je tam vytřít a potom tma nechat jen samce ?

a nebo ten postup kdy nechám samce postavit hnízdo ve velkém akva, a potom hnízdo přelovit miskou do malého akva ??

No a vydrží to neonky a tetry červené schované v kryptokorinách ?

EDIT:

Prachy ted nejaké mám a byl bych i ochotný zainvestovat ... mám k tomu malému akva osvětlení i s časovačem, topení, vnitřní filtr (takový ten malý, malý objem filtrační hmoty)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2011 13:43 Muž motýlek [275] – riccie
já bych pomohl hnízdu pohozením většího množství riccie na hladinu - samečkovi pak stačí trocha slin a jikry se v tom udrží - jsou plovoucí ... v malé nádrži bych doporučil tak po týdnu od rozplavání nechat jen minimum potěru a zbytkem nakrmit ... je to sice na první dojem kruté - ale raději dvacet pěkných než sto mrzáků ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2011 11:43 Muž Slav3k [23]
Tak jak jsem psal naposled, s tím hnízdem co si stavěl to nevyšlo. Prostě se mu rozpadlo a nějak od toho upustil. No ale ted to zkouší znova. Samec je tak vybarvenej že mi přijde až do černa, všechny ryby zahnal do kryptokoryn a staví si znova hnízdo. Já jsem si původně čichavce koupil jen abych je tam měl a výtěr jsem neplánoval, navíc bych potřeboval provést výměnu vody a odkalit, ale to by se tomu samci nemuselo líbit ... Nevím jak s touto situací ted naložit. Co by jste dělali vy ? Mám jak jsem psal tu malou nádrž (25L) ale je těžce zanedbaná, musel bych ji založit znova.

Děkuji za vaše reakce, vůbec nevím co si s tím mám počít

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2011 10:54 Muž Slav3k [23] Re: Nobody
jo to je můj případ ... já jsem na to nebyl vubec připraven, takže spíš to beru jako pokus a cílem není maximální počet odchovaných kusů ale ta radost no :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2011 01:48 Nobody Re: Slav3k
Nedá.
Ale pokud si chcete odchovat rybky jen pro své potěšení(radost z odchovu),pak ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2011 01:42 Nobody Re: glumča
Dost malé akva na množství potěru u těchto rybek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2011 00:00 Muž Slav3k [23] Re: glumča
jo to bude asi větší problém ... já s tímhle typem krmení nemám vůbec zkušenosti. Slyšel jsem něco o žloutku ? dá se to tím plně nahradit ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2011 15:35 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: Slav3k
hlavně si připrav krmení..já používala protogen a čistou kulturu trepky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2011 12:13 Muž Slav3k [23] Re: glumča
díky za rady, zkusím a uvidím :)) třeba to vyjde ... to by bylo fajn :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2011 17:10 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: Slav3k
čichavci modří nemají černé jikry.jsou bílé,takové trochu mléčné.Mrkni se zezpoda na to hnízdo,třeba budou vidět.Jakmile si ji obtáčel pod hnízdem,tak by tam mohly být.jak píše Felidaes,s tím talířkem,já jsem odebírala hnízdo i s trochou vody hlubokou miskou,ještě než se potěr rozplave.Tu 25 litrovou nádrž bych naplnila zčásti vodou z akva a zčásti čerstvou vodou,nejlepší by byla filtrace s molitanem,topítko a třeba trochu růžkatce bych dala.Zkusit to můžeš,třeba pár rybek odchováš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2011 15:17 Žena FelidaeS [61] Re: Slav3k
Já teda nemůžu až tak radit, jelikož jsou tu o dost zkušenější, ale máme čichavce medové a pyskaté. Vajíčka se dají poznat i čerstvá, ale jsou průhledná, po 24 hodinách zčernají a to jsou už lépe vidět. Hnízdo jsem opatrně třeba podebrala talířkem a přesunula do akva, kde mám jen krevetky, ale odchov se mi zatím moc nedaří...mám dva 14 denní z minulé snůšky a teď druhý den vykulené. Asi doporučuji dát do nějakého zaběhlého akva. Když jsem je měla jen tak bez filtru, bez dna a tak, tak postupně uhynuly. Takže víc rady ode mě nedostanete.:o) První dny nekrmím, že ještě tráví žloutek, pak mám liqimin a vířníky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2011 09:28 Muž Slav3k [23]
Fotka k příspěvku další foto rohu s valisneriemi, kde začal samec budovat hnízdo
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2011 09:27 Muž Slav3k [23]
Fotka k příspěvku Zdravím, dovezl jsem si nové čichavce modré - jeden pár, a samec hned začal se stavbou hnízda a viděl jsem jak kolem ní byl omotaný (vymačkával jikry?). Původně jsem nezamýšlel že začít s odchovem tak brzo. Poradíte mi jak by se tomu dalo pomoci ? mám k dispozici jedno malé 25L akva, které bych mohl přeměnit na improvizovanou líheň :) Jak poznám jestli už jsou v tom hnízdě jikry a měl bych to hnízdo přenést ?

díky za rady lidičky, nakonec několik fotek
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 11:32 sláva – čichavec modrý
Jak často jsou schopni se čichavci množit při dobrém krmení a velkém prostoru? hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2011 20:42 R Muž romant [27981] Re: sláva
Ano. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2011 20:41 sláva – útok čichavce
Je možné že si brání čichavec modrý samec akvárium a je schopen zaútočit i na ruku při sázení rostlinek? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2011 20:12 Žena LadyDetox [0] Re: romant
Jeee to je super že je to super :) jdu to zasadit hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2011 20:03 R Muž romant [27981] Re: LadyDetox
To je super. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2011 20:02 Žena LadyDetox [0]
Tak brácha přitáh Protogen....dobrý?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2011 15:26 Stingray Re: LadyDetox
Nebo tekuté JBL Nobil fluid artemia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2011 13:58 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: glumča
Sanders Artemia Pro je ta nejjemnější a zvládne ji snad každý potěr. Navíc potěr je jestli jsem pochopil dobře týden starý. Za tu dobu už jistě povyrostl (zřejmě něco málo nálevníku v nádrži je), týden hlady by těžko přežil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2011 13:56 Žena LadyDetox [0] Re: romant
Ok supr hned jak dorazim z práce tak začnu vařit vejce ve velkym ;-) hodnej díky za radu love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2011 13:22 R Muž romant [27981] Re: LadyDetox
Když není k dispozici nic, tak bych než si nalíhnu artemku, použil nouzový řešení v podobě mělněnýho vařenýho vaječnýho žloutku. Prostě se trošku rozmělní mezi prsty a krmí se tou žloutkovou mlhou. Opatrně s množstvím, dost to kazí vodu. Velmi opatrně vyměnit 10% vody a další den pokračovat s tím žloutkem. Krmit několikrát denně v mini dávkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2011 13:15 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: Semtex
a není ta artémka na rozplavaný potěr moc velká?a než se jí vylíhne,to už bude po potěru...co takhle zkusit jako první pomoc to tekuté mikrokrmivo?nebo i protogen?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2011 12:16 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: LadyDetox
Nejlepší bude artemie k líhnutí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2011 12:13 Žena LadyDetox [0] Re: Semtex
Pouze mi řekla ať zaleju trávu nebo seno vodou a čekám. Můžu se tedy zeptat o co si mám říct nebo co mám připravit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2011 11:08 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: LadyDetox
Slečna měla jistě na mysli Nálevníky. Ty se dají namnožit pomocí sena, (o trávě jsem neslyšel a o škraloupu už vůbec ne) ale jistě mohla vydělat, pokud by nabídla Artémie k líhnutí.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 19

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 19068x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7402-cichavec-rozmnozovani-odchov?od=301