Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Clea helena

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 28 Žádná další stránka   1  
Clea helena
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2008 08:05 Žena Lucianetta [43] – Re: Marri
Dle atlasu s krevetkama být můžou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2008 20:12 Marri
Nevíte teda někdo jestli Heleny můžou být s těmi krevetkami??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   10.12.2008 19:49 Chrostík
Fotka k příspěvku Souhlasím, zlatí okružáci :-) . V akvárku už mi nezbyl žádný jiný šnek, než-li Anethome rozzureny . Jsem zvědavej, jak je budu všechny z mého akvária dostávat. Trávit je nechci.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.12.2008 04:50 Chrostík
Fotka k příspěvku Tak mě tak napadá, nechce tu někdo tyto dravý šneky? Vyměním je za levatky, okružáky, piskořky a atd. Jak už jsem psal, u mě v aq to bez šneků nejede, já šneky potřebju. Potřebuju šneky žeroucí řasy a ne šneky žeroucí šneky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   09.12.2008 04:46 Chrostík
Fotka k příspěvku Nedávno jsem psal, že se mi tity plži v akvárku množí. Na konec to dopadlo tak, že mi v aq nezůstal ani jeden okužák, ani jedna levatka a ani jedna piskořka. Dokonce jsem našl Anentome helena i ve filtru. Jestli máte někdo extrémní problém se šnekama, tak si je do akváka nasaďte. Pokud tam šneky chcete mít, tak si je tam nedávejte, nebo dopadnete jako já. Jsoi to hajzlíci, kteří se množej stejně rychle, jako ostatní šneci. Sice vypdají krásně, ale z pohledu šnekomilů jsou to nej záškodníci.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2008 21:18 Muž Radek [3]
Nazdar, máte někdo praktické zkušenosti se vztahem Clea (dříve Anentome) helena ke krevetkám? Uvažuju o vysazení tohoto dravce do své Asie, aby trošku redukoval levatky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2008 21:29 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Gerrik
Mam 4 a akva uz je bez okruzaku a levatek.Rekl bych ale ze vydatne jim v tom boji pomohl flubenol.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2008 21:24 Muž Gerrik [5]
Pořídil jsem je taky, ale že bych poznal nějaký razantní úbytek ostatních šneků nemohu říct. Pár prázdných ulit jsem ale našel. Maji je v akvaristice Naděje v Kutný Hoře za 35 Kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   07.11.2008 21:15 Chrostík – :)
Fotka k příspěvku Já jsem si je pořídil v srpnu (2 ks po 79 kč)a když jsem se dnes pořádně podíval na dno akvária, tak jsem zjistil, že už jich tam mám už desítky. Snad mi nevyvraždí moje nový přírůstak piskořky. Podle mých zkušeností si myslím, že se jedná o dost nenáročný hajzlíky.....jenom je sehhnat. Je docela zajímavý pozorovat je, jak naháněj okružáky :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 00:25 Žena Dinamit [68] – Re: klm007
Takže ideální likvidátor okružáků :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   15.06.2008 00:08 Muž klm007 [114]
Prozkoumal jsem internet a zjistil jsem, že pochází z Indonézie, Thajska, Laosu... Dospělci jsou velcí 1,5-2,5cm. Kuželovitá ulita. Barevná škála je široká, zřejmě dle místa původu, nejčastější je kombinace černo-žlutá. Dýchají vzdušný kyslík. Mají oddělené pohlaví. Samice klade jednotlivě vejce "zabalené" v průsvitném polštářku. Velikost vajec 1-1,5mm. Mláďata se líhnou po cca měsíci. Rozmnožují se velmi pomalu - jedna chovatelka psala, že samice v jedné várce snesla 4 vejce. Plži se živí výhradně jinými plži. Pokud všechny plže sežerou, tak se doporučuje náhradní strava - tablety s vysokým podílem bílkovin. Teplota a kvalita vody je standardní. Kanibalismus nebyl zjištěn, možno chovat s jinými živočichy kromě plžů všech druhů a velikostí. Cena na Německých stránkách se pohybuje kolem 4,50 Euro/kus. První import do Německa byl v roce 2006.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.06.2008 22:14 HEUREKA
čus - mám je asi 2 měsíce, importovali je u Papíka, napadají ostatní šneky typu ampulária
nevadí jim ani víčko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2008 21:40 Muž klm007 [114] – Plž žeroucí plže - Anentome helena
Má někdo zkušenosti s tímto dravcem? Je zajímavé, že téměř všichni mají problém s plži, ale tohle zvířátko skoro nikdo nechová, a přitom má velmi zajímavý vzhled. www.youtube.com/…

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 27 ...... [28]

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 45132x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7394?od=1351