Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Clea helena

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 24 Přejít na další stránku   1  
Clea helena
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2011 22:07 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: fechtnerak
Né že by mi to dělalo potěšení, ale občas s chutí pár šneků rybám rozmáčknu aby měly čerstvé masíčko. Viděl jsi někdy vřít vodu? Jestli ne, tak rozmačkej pár šneků a uvidíš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   31.10.2011 22:04 Žena sivon [1694] - PlžiRe: fechtnerak
no Chemie je opravdu "super". Naper ji do akvária a máš tam hromadu rozkládajících se šnečích mrtvolek - buď je budeš muset všechny vylovit, nebo ti úplně zkazí vodu.
Snadná řešení v akvaristice nefungují ! To jen v reklamách je život jednoduchý. Snad tě ta trocha úržby nezabije, nemusíš je vraždit všechny najednou.
Jak jsem již psala : Nalákej je na okurku, ráno (!)je vyndej i s ní a přendej do zavařovačky jako zásobu na horší časy. Když to párkrát zopakuješ, máš vyhráno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2011 20:02 R Muž romant [27987] Re: fechtnerak
Nedat jim nažrat, to je ta nejlepší metoda, jak se jich zbavit. Dokud budou mít bohatej přísun potravy, tak se budou množit a množit. Prostě to chce nepřekrmovat ryby a udržovat dno, nejlépe odkalovačem. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2011 19:58 fechtnerak Re: bluedream
Anevíš jak je to s tím měděným plíškem teda vhozeným do aqa někdo mi to radil ale nevím na jak dlouho aby umřely nebo aby mi to neuškodilo rybám poraďte někdo mačkat je to bych asi přišel o prsty jelikož jich tam mám opravdu hodně (popřípadě nějakou účinou chemii) Dík za rady Peťa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2011 21:20 Žena bluedream [245] Re: fechtnerak
Rozmačkat a pak už hlavně nepřekrmovat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2011 22:10 Žena sivon [1694] - PlžiRe: katterinecka
Nedoporučuji rukou o sklo, párkrát jsem si zabodla střep z ulity do prstu, lepší je pinzeta, funguje i na tvrdší plže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   29.10.2011 13:17 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: sivon
jj, stačí orkužáka rozmáčknout o sklo a ryby se do něj hned pustí. I když to někomu může třeba připadat nechutný, ale jinde by neskončili o moc líp ani v "rukách" helenky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   29.10.2011 11:25 Žena sivon [1694] - PlžiRe: fechtnerak
Helena ostatní plže jen žere, nevraždí je na potkání. Dvě Heleny ti nemohou okamžitě zredukovat počet okružáků. Většinu dne (asi i noci) tráví zalezlé v písku a číhají na další oběť. Že je nevidíš, je v pořádku. Na skle by se objevily jen v případě, že by nebylo něco v pořádku s vodou, nebo měly hlad, což u tebe evidentně nehrozí.

Přemnožení okružáků je většinou způsobeno překrmováním ryb - pokud na okružáky zbývá hodně potravy, množí se. Uprav krmnou dávku a pokud je jich opravdu hodně, doporučuji ruční sběr, nejlépe nalákat na okurku. Přendat do zavařovačky a máš zásobu živočišných bílkovin pro své ryby zadarmo - téměř všechny se po nich mohou utlouct.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2011 10:13 Muž LiborSprysl [9015] Re: fechtnerak
Jestli třeba neumřely...ty helenky... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2011 10:11 fechtnerak – Helenky versus okružák
Fotka k příspěvku DOBRÝ DEN VŠEM ASI TAK PŘED MĚSÍCEM JSEM SI POŘÍDIL DVĚ HELENKY NA RADU KAMARÁDA ŽE MI PRÝ VYŽEROU OKRUŽÁKY ALE JAK DOKLÁDÁM NA FOTCE TAK OKRUŽÁKŮM SE VESELE DAŘÍ DÁL DVĚ HELENKY KTERÉ BYLY ASI TAK 1,5CM VELIKÉ JSME AŤ DO AQA KOUKÁME JEK KOUKÁME JSME JEŠTĚ OD VYPUŠTĚNÍ DO AQA NEVIDĚLI MŮŽE MI PROSÍM NĚKDO PORADIT ČÍM TO MŮŽE BÝT MŮŽETE PSÁT PŘÍMO MNĚ NA mailto:fechtnerak@email.cz
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   15.09.2011 09:26 Muž Chem [837]
Fotka k příspěvku Čím krmím - především jim dávám hovězí srdce, přidávám jim přebytky okružáků z ostatních akvárek a mají rádi i nítěnky a patentky (ty jim ale z ekonomických důvodů moc nepřidávám).

Kanibalismus - tak to je pro mne docela novinka, toho jsem si nevšiml. Přidávám foto z minulého roku, kdy jsem se stěhoval a toto jsem vytáhl z jednoho akvárka. Všechny byly spolu (akvárko něco přes 100 litrů). Kdyby se helenky intenzivně žraly navzájem, neřekl bych, že by jich tam bylo tolik. samozřejmě tím nevylučuji, že někdy se požrat mohou.

Asi právě záleží na něčem úplně jiném. Třeba se najde někdo, kdo ten "klíč" jak je dělat má a doplní naše zkušenosti.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2011 08:08 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: Semtex
- googloval jsem, ale nic moc vysledky, voda pH 7-8, tvrdost vyssi 10-20, takze normalni napr. brnenska voda :-)
- vajicka opravdu lezi na miste tydny, vylihly snek se schova do pisku, trva i nekolik mesicu nez doroste a zacne "promenadovat" po AQ a clovek si ho vsimne
- a bez problemu provozuji kanibalismus, takze pokud mlady narazi na hladoveho vetsiho.. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2011 21:02 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Chem
Co jsem si všiml, tak ten jejich vývoj trvá celkem dlouho. Všímal jsem si vajícek co byli třeba na nápadných místech, nepřehlednutelné. Byli tam i několik týdnu. A pak nic, ani vajíčka ani šneci. Šnečků jsem si všiml až když měli asi 3mm. A to byli v nádržce jen ty vajíčka.
Přpadá mi to jako by čekali s vývojem na lepší podmínky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2011 19:14 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Chem
a čím je krmíš? Mě se záhadně začly množit ve dvacítce, ve všech jiných akvárkách vychcípaly. A to jsem jim tam začla přihazovat šneky k jídlu až nedávno. Vajíčka jsem teda neviděla nikdy, ale možná tam málo koukám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   14.09.2011 19:02 Muž Chem [837] Re: Semtex
To tezko rict. Nejaky echt spolehlivy recept nemam. Dulezity je, aby mali meli kam se zavrtat (v ciste nadrzi bez dna se obvykle moc nemnozi). Teplota je dobra mezi 26 a 28 stupnu. V nadrzi nesmi byt neco, co je bude zrat. Na tvrdosti ci vodivosti zas az tak nezalezi, ale nejaky spolehlivy recept je mi zahadou. V breznu se mi nejak prestaly mnozit a doted se poradne nenastartovali. Nez jsem je stahl z nabidky, tak jich z nekolika set zbylo tak dvacet a ty se drzi, ale prilis pocty nedoplnuji. Cekal jsem, ze leto s nimi neco udela a ono nic.. Je to jak s crystalkama, ted mi treba crystalky nejvic jdou v uplne klasicky pomerne tvrdy brnensky vode s vodivosti 500 mikrosiemens, v jednom akvarku, kde jich par zbylo a hodil jsem tam cca stovku cherry.. Je to zahada..
Ted jak na ten svuj prispevek koukam, tak jsem teda moc neporadil, ale aspon neco..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2011 18:33 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Chem
Hele Jirko, odebral jsem plno vajíček nalepených na listech a dal do samotné nádrže. Ale z asi stovky vajíček mám jen dva exempláře. Nevíš jak zvednout produkci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2011 17:46 Muž Chem [837] Re: seic
Ano, jsou to vajicka C. helena.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2011 15:48 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetky – vajicka C. Heleny ?
Fotka k příspěvku - C. helena se mi zacala netradicne plazit po listech a zaroven se objevily tato vajicka? v Aq jsou jeste okruzaci, levatky a piskorky, ale ty maji vajicka ve vice kusech/v hroznech...
diky za pripadne info/napad
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2011 16:21 DOOi – Helena na steroidech
Mám maličké 12 l akvarium, neskutečně se mi tam přemnožili šneci - odhadem 150-200 šneků. Tak jsem si řekl, že zkusím tu Helenu, prozatím jenom jednu. Slečna v akvaristice mi vybrala nejakčnějšího jedince, který sprintoval z jednoho konce akvárka na druhý. Šneka jsem hodil do akvaria a okamžitě začal prozkoumávat okolí, lozil sem a tam na šneka obdivuhodnou rychlostí. skočil jsem si udělat večeři, vrátím se zpět zkontrolovat toho sprintera a už byl přisátý na jednom zmetkovy a krmil se :-) Takže zatím 100% spokojen a to ho mám v akváriu asi 20 minut :-D Podle toho co jsem zde, načetl jim v tom zverimexu sypou asi steroidy, nebo mám štěstí a vybral jsem si nějakého maniaka.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2011 18:14 Muž Chem [837] Re: Glad
Hovezi srdce je dobra volba. Na tom mi helenky vydrzely nejaky rok v docela velkem mnozstvi a pomerne schopne se mnozily. Poslednich par mesicu se mi ale jejich pocet zcista jasna zredukoval na cca 20 kousku. Pricinu neznam, jedine, co jsem v akvariich s nimi pouzil byl pokus s No planarií, ale neverim, ze by tento pripravek jen tak zredukoval v bezne pouzivane koncentraci takove mnozstvi plzu..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2011 16:52 Glad
A co takhle nake maso syrove? Hovězí, kuřecí?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2011 22:22 Muž vlacek [402] Re: Glad
Toz vcil mas asi problem, o rostlinach a rasach ti rozhodne nevydrzi. Nitenky, patentky atp. i mrazene jim stacit budou. Me zerou i minitabs od Rataje, ale ciste na nich by asi take dlouho nevydrzely.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2011 21:21 Glad – neumřou hlady?
Mám dotaz, založil jsem si Helenkárium a docela dost se mi tam krasavice namnožili. Každopádně mi došli šneci (krmil jsem okružákama a včil nemám vůbec žádné. Neumřou mi hlady? v akváriu je mnoho rostlin i řas - postačí jim to?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2011 13:33 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Yirka
To, ze jeste nikdo neco nezkusil, prece nemusi znamenat, ze je to totalni ulet. Jo, nevypada to zrovna nejak obvykle, ale pokud to neublizi rostlinam, pak bych takovou metodu se zakladanim akvaria znovu vubec nesrovnaval.

Spise bych se zeptal autora, PetrNovakBolid, zda kdyz to tady popisuje, uz to sam zkusil, a jaky bude stav akvaria po pouziti kofeinu (vzdyt se tam nemusi sypat logr)? Pokud ne a nevi, bylo by fajn to mnohem vice oznacit, ze jde o naprosto nevyzkouseny napad, a pak bych povazoval takovy prispevek za naprosto korektni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2011 13:09 Muž ZdendaCh [2] - Krevetky Neocaridina/CaridinaRe: vlacek
Před půl rokem jsem pořídil 4ks helen na likvidaci levatek, šlo jim do dobře a dokonce se mi rozmnožily, poslední měsíc mi ale začly z ničeho nic umírat, paradoxně piskořky jsou v pohodě, nenapadá někoho důvod ? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2011 07:49 Muž Yirka [9123] Re: PetrNovakBolid
Tento návod je opravdu přínosný...... To už je lepší zrovna znovu založit nádrž, nemyslíš? Sypat kafe do nádrže je prostě úlet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2011 20:24 PetrNovakBolid – likvidace ulitnatců
Pokud někdo nechce zkoušet Clea helena, má možnost vyhubit šneky kofeinem, je to pro ně nervový jed. Ryby doporučuji vylovit z nádrže. Buďto zkusit mletou kávu kofeinovou nasypat jako krmivo, přívrženci čisté chemie si dokážou opatřit krystalický.
Potom odkalit a vyměnit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2011 18:08 Žena bluedream [245] Re: vlacek
Přizpůsobené jsou, mám je dlouho a byli to potomci původních. Spíš nestihnou dosprintovat ke kousku žrádla. Co nesežerou ryby, o to se postarají krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2011 13:58 Muž vlacek [402] Re: bluedream
Tak bud se nestihly prizpusobit nebo nemas zbytky potravy na dne. Ja mam hlavne panciky, takze naopak krmim prakticky jen tim, co klesa na dno. Jako substrat mam jemny ricni pisek, takze potrava ani nema kam zapadnout. Jen nitenky schvalne vyklopim vsechny najednou aby se zavrtaly a nejakou dobu pancikum vydrzely. Pro helenky je pak snadne je i v pisku zrat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2011 13:49 Žena bluedream [245] Re: vlacek
Tak to je mám asi nějaké zmlsané. Když jsem dala pár helen z akva s piskořkama do akva s pár levatkama, za chvíli nebyl ani jeden šnek na krmení a helenka zbyla jen jedna ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   23.05.2011 13:45 Žena sivon [1694] - PlžiRe: guli
A na co si je pořizuješ? Na parádu Helenky moc nejsou, jsou většinou zalezlé ve dně. Pokud chceš plže na koukání, zkus některé řasožrouty - Clea Helena, Clithon, Brotia pagodula - na ty je pokoukání. ;-)
Jako prevence přemnožení "nechtěných" plžů, když píšeš, že v akváriu žádné nemáš? Je lepší nepřekrmovat ryby a populační exploze nenastane.
No a pokud bys Heleny chtěl množit, budeš jim muset potravu dodávat - viz příspěvek níže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2011 13:34 guli – Re: vlacek
O mrtvolky nejde,naopak mám mierne prerybnené a už si ani nepamätám kedy som naposledy kupoval niečo nové,takže sa chcem potešiť nejakým tým slimákom ano . Skúšal som aj 3 neritiny no jedna bola mrtva,druha polomrtva,tretia do rána zdochla sad No asi ich skúsim ešte raz ale z iného zdroja a ak to zase nevyjde tak budú helenky len tak , pre radosť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.05.2011 13:04 Muž vlacek [402] Re: guli
Ja bych to tak cerne nevidel. Jde o to, cim krmis. Nitenky a mrazene patentky jim u mne chutnaji. Take u tablety minitab od Rataje jsou temer prvni. Dokazi se prizpusobit. U mne asi pred trictvrte rokem vymizely levatky a od te doby zadne sneky (nepocitam neritku) helenky nevidely. Navic mam asi 7 mladych. Premnozeni po vzoru levatek nebo okruzaku rozhodne nehrozi. Ze by se pozraly navzajem jsem jeste nepozoroval. Tim ovsem nenabadam k jejich koupi, protoze davat je apriori do akvarka bez sneku asi moc smysl nema, nejsou-li mineni treba jako cistici mrtvolek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2011 12:10 Žena bluedream [245] Re: guli
Pokud pořídíš 3 helenky do akva bez šneků, zbyde brzy jen jedna a u té přemnožení určitě nehrozí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2011 11:52 guli – Len "heleny"
Momentálne nemám v spol.akva 84l žiadnych slimákov , plánujem 2-3 heleny. Nie je mi jasné či im nebude chýbať ich prirodzená potrava (iný slimáci) , a či hrozí premnoženie ? Ak máte niekto skúsenosť dík za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2011 14:52 Žena Miluška [9]
Mám v mém 45 l akvárku jednu Helenku a během chvíle mě zlikvidovala plovatky a okružáky. Helenka je asi 1.5cm velká a někteří okružáci byly velcí docela dost. Píšou, že si troufne i na šneky větší než je ona sama a bohužel si poradí i s piskořkama. Ale na druhou stranu mám v druhém 120l akva také Helenku a tam mě připadá, že po šnecích moc nejde, spíš ji vidím, jak jí chutná zelená tabletka na dně. Ale zase je pravda, že v tom větším akváriu jí tolik nevidím, jako v tom malém. Ale pokud jí chceš pořídit na likvidaci drobných šnečků, určitě ti pomůže. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2011 13:21 LukasCB – Clea helena
Ahoj, chtěl bych se zeptat, rád bych si pořídil Cleu helenu, v akváriu se mi přemnožili nějací malí šnečci, kteří se mi dostali do akvárka nejspíše s nějakou rostlinou a devastují mi kytky. Mám však akvárku i piskořky a okružáky, ty však z velké většiny odlovím. Chtěl bych se zeptat, loví ty heleny pouze velikostně sobě rovné, nebo se pustí i do maximálně 5 mm velkých šneků?? V akváriu mám ještě krevetky, ale co jsem se dočetl, o ty se bát nemusím. Díky za vaše rady a zkušenosti

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   05.02.2011 19:54 Muž petr85 [25] - Raci, krabi, krevetky – Re: honza
Helenky většinou potřebují čas, než začnou po akváriu rejdit. Předpokládám, že až se zhasne, tak se někam zahrabou a klidně je 2-3 týdny nebudeš moci najít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2011 19:45 honza – šnek Helena
Ahoj,

dnes jsem si koupil 2 Helenky, dal je do akvária a za celý den vůbec nevylezly z ulity a nepohnuly se z místa. Je to normální?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   27.01.2011 21:58 Muž vlacek [402] – Re: sand0kan
Mate-li jemnejsi pisek, jsou v nem. Zasypane se vyhrabou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 21:27 Muž sand0kan [2] - Labyrintky
Do své větší nádrže jsem více jak před dvěma týdny dal dvě helenky a od té doby jsem je neviděl. Na povrchu určitě nejsou. Mohou být zavrtané v písku, že je nevidím? Také jsem odkaloval dno a trochu jsem ho tím přerovnal. Nemohl jsem je třeba zasypat? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   25.01.2011 11:08 Muž Chem [837] Re: ZlaOvecka
Clea helena není nebezpečná žádným rybám (ani krunýřovcům). Je nebezpečná pouze většině plžů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 10:42 Žena ZlaOvecka [2] - Živorodky
Opravdu je helena nebezpečná i krunýřovcům? Docela se mi Helena zalíbila jako snížení stavu šneků v akvárku, ale jestli se pustí do mých oblíbenců krunýřovců, tak to jí nechci ani vidět : ))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.01.2011 20:29 Muž Scolo [6] Re: sand0kan
Určitě, jsou schované ve dně a čekaj na kořist.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 20:04 Muž sand0kan [2] - LabyrintkyRe: Silurus
Myslím že ne, já vypustil před týdnem dvě helenky a dnes jsem je také marně hledal. Nejspíš jsou dobře schované.........aspoň doufám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.01.2011 19:18 Muž Chem [837] Re: Silurus
Clea helena nema rozhodne temer zadne kanibalisticke sklony. Ja se s tim, ze by se jedly navzajem nikdy nesetkal a to jich mam jiz nekolik let desitky kusu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 18:10 Silurus – Kde je helena?
Může Helenka větší spapat Helenku menší?Nějak tu menší nemohu najít a pár šnečků tam ještě je.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2010 11:03 Muž roper [10] - Cichlidy
záleží na tom co je to hodně. Moje heleny se s okružákama vůbec nepářou a dávají jim pěkně zabtrat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2010 10:58 Muž Lukasson [40] – Re: porez
Já měl v akva okružáků víc než dost, ale Helenky splnily svou úlohu a nyní tam jsou pouze piskořky a okružáky musím opět sehnat, takže jestli nemáš "špinavé" akva tzn. okružáci se Ti nepřemnožují nekontrolovatelnou ryhlostí, tak by je ty Helenky mohly odstranit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2010 10:48 porez – Clea Helena
Sežere jedna Clea Helena za cca.7 měsíců všechny okružáky které mám v AQ,nebo jich mám koupit víc?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [24] ...... 27 28

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 45132x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7394?od=1151