Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Clea helena

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Clea helena
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2014 21:40 amrtin Re: Štefan
No,asi tak nějak :-D A naco jich potřebuješ tolik?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2014 21:33 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: amrtin
no nic, koupím další dvě a budu doufat, že se trefím. Nic logičtějšího mě nenapadá. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2014 21:29 amrtin Re: Štefan
Čus.No,jak to rozlišit,to fakt netušim :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2014 21:14 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: amrtin
Čus chlape, vím, že není hermafrodit :) takže to znamená, že mám buď dvě heleny, nebo dva heleňáky? Poznat pohlaví bude asi problém, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2014 21:09 amrtin Re: Štefan
Ukecat jednu,aby změnila pohlaví :-D Helča není totiž hermafrodit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2014 20:57 Muž ŠtefanT [206] - Živorodky
Mám v nádrži dvě heleny už více než půl roku a vajíčka nikde. Poradí někdo, jak je překecat, aby začaly klást?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2014 07:50 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Zoidik
Přesně. Měsíc (možná i déle) byly na samotce a stejně nakladly vajíčka až po vypuštění do akvária...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2014 19:36 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: syndromp
To ne, ale nenakladou všechny vajíčka hned. Může jim to trvat klidně dva týdny a i dva týdny než s tím začnou. Posílal jsem Ivaze několik helen, měsíc je měla v karatnéně a když je přendala do akvárek, tak i v akvárkách nacházela vajíčka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 18:58 Muž syndromp [13] - RostlinyRe: Zoidik
No snad to není jak u slonů :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 18:55 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: syndromp
Měsíc bych jí na to dal určitě, ale ani potom bych na 100% nevěřil tomu, že nakladla všechny vajíčka.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 18:53 Muž syndromp [13] - Rostliny – doba líhnutí
Zdravím.
Pokud tedy koupím helenu, která jak již zde bylo několikrát napsáno, potřebuje k množení další helenu, jak dlouho musí být v karanténě, než dojde k vylíhnutí mladých?
Resp. jaká je "inkubační" doba od spáření?
Děkuji za všechny odpovědi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 18:01 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlí – Re: amrtin
:-D No protože já mám člunky i heleny v jednom akva tak rok, a zatím jsem nepozoroval že by je žraly, náznaky utoku ani následky (prazdne schranky, ubytek člunek) :-D Tak jen že bych si nebyl jistý jestli si s člunkama heleny poradí :-D

i když tam mám i piskořky no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 17:33 amrtin Re: predator3313
Já?Ne,proč? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 17:15 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: amrtin
Ty jsi někdy viděl helenu která žere člunku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 14:39 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: potass
Heleny se pohybují u hladiny rády, a to hlavně, pokud máš v akvárku málo okružáků a dost levatek, které u dna neuloví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 14:14 Muž potass [0]
zdravim mam dotz ohledne heleny nevim jestli je to normalni chovani ale jedna helena se lepi stale u hladiny uz asi tyden ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.02.2014 20:32 - Re: Jetta
Mladé môžu rásť dosť nerovnomerne.Čiže niektoré v rovnakom veku môžu byť menšie iné väčšie.Stačilo,že tá jedna čo si si doniesla bola už napárená v obchode.U teba sa potom romnožila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.02.2014 19:23 amrtin Re: Jetta
Tak po krevetkách nepůjdou,to tě můžu ujistit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 19:13 Muž Jetta [11] - Živorodky
Je možný ,že ty 8mm Heleny jsou už pohlavně dospělí.
propože jsem tam viděl i menší.
Asi šest jich hodím k člunkam,snad nepujdou po malích krevetkách ale to snad ani nejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.02.2014 18:53 amrtin Re: Jetta
Kdyby měli všichni prcci stejnou velikost,tak byla prostě v tom,ale ani tak se to nevylučuje a ty ostatní sis mohl přitáhnout s něčím jiným(kytky,dekorace,...),ale ani tak se nevylučuje,že mrňata rostou každý jinak rychle.
Pokud v akva nejsou okružáci,tak si s člunkou poradí.
Jinak nevim ;-).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.02.2014 18:23 Muž Jetta [11] - Živorodky
Může mi někdo poradit z chovem Clea Helena.
1,jak je možné že jsem si koupil jednu Helenu a teď mám a v AQ asi 30 prcku
když píšou,že mají oddělené pohlaví.
2,Píšou že dospělosti se dožije jen malá část,já mám v AQ hodně 8mm a nějáké 3mm
takže asi rostou dost různě.Jakou velikost musí mít aby přežili dospívání.
3,mám v jednom AQ z krevetkama Člunku pravohrotou dost se přemnožila a to skoro vůbec
nekrmím. Poradí si sníma Clea Helena.
4,Ještě v kolika měsících pohlavně dospívají
Budu rád když mi někdo poradí

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2014 11:51 Žena geminika [39] - Živorodky
Tak žiaľ, Ampulárka to neprežila. Helenku som videla ešte asi dva krát prisatú na viečku slimáka, tak asi dosiahla svoje. Netušila som, že za pol roka, čo boli spolu v jednom akvarku dôjde k tomuto. No čo? Zase som o niečo múdrejšia a smutnejšia. :-( sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 22:57 Žena sivon [1694] - PlžiRe: Bella
Neritiny i clithoni jsou (co se týče ulit) velmi odolní. Rostou pomalu a tak jim nedostatek vápníku tolik nehrozí. Druhým faktorem je to, že je ostatní plži nemohou "okusovat", jejich ulita je velmi tvrdá.
Sépiová kost opravdu není žádným zázračným lékem. U nás máme velmi měkkou vodu a při přidávání CO2 se mi (i ostatním) plži v podstatě rozpouštějí i přes možnost ohlodávání sépiové kosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 18:23 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: Turbínka
"Je mi divné, že by si ampulárie nedošla pro sépiovou kost, že by jí zrovna vadila armáda krevetek." Krevetky ji byly ukradeny, v tom to neni. I kdyz jsem ji posadila primo na to, tak o to nejevila zajem. A ostatni sneky jsem na tom taky nikdy nevidela. Nezajem. Jedini sneci, kteri u me maji v poradku ulity jsou neritiny a clithoni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 14:30 Žena geminika [39] - Živorodky
Vďaka všetkým za odpovede. Ak mu nedá chudákovi pokoj, tak Helenky (2ks) presťahujem do druhého akvarka, len to je iba 50 litrové a v ňom už jedna Helenka je tak neviem, či aj to nebude problém. V 50 litroch tri Helenky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.01.2014 14:02 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: amrtin
Neritiny a clithoni jsou v relativním bezpečí, pokud jsou na skle - tam se při útoku heleny přisají a mají od ní klid. Pokud je napadne na dně nebo na rostlině, zabije je stejně jako jiné šneky - ale jak jsi napsal, neritiny a clithoni po dně moc nechodí. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 13:34 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Turbínka
Zmíněný jídelníček je sice pěkný, ale znám několik lidí kteří tvrdí, že se jim heleny jako první pustili do ampulárek a neritin. Takže asi i helenky mají různý apetit..:-D
Je fakt že u mě měly vždy přístup k piskořkám a nikdy žádná neobtěžovala ani ampule ani neritiny..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.01.2014 12:29 Žena Turbínka [2558] Re: geminika
Je to možné, pokud chceš ampulárii zachránit o pár příspěvků níže vidíš Heleny jídelníček poměrně povedený a sepsaný od "amrtin" dej jí něco z jídelníčku před ampulárií v hojné míře, něco ve stylu, aby se vlk nažral a koza zůstala celá. Ale jde i o povahu a chuťové nároky plže, některé heleny baští většinou pár typů plžů, asi jim víc chutná, ale spíš bych řekla, že jsou jim přístupnější viz. ty piskořky, oba plži upřednostňují být před den zahrabané v substrátu. Málo kdy vidím svojí helenu někde na skle, většinou čeká na chudáky okružáky a levatky zahrabaná ve dně. Ale úplně nejlepší by byla separace, máš pořád v nádrži kořist a predátora a nejde vyloučit jejich další střet a možné poranění ampulárie.
Tou sépiovou kostí už nezachráníš střed ulity, je takový jaký byl přísun vápníku v době růstu, ale zachráníš tak tu nově rostoucí ulitu.
To Bella: Je mi divné, že by si ampulárie nedošla pro sépiovou kost, že by jí zrovna vadila armáda krevetek. Někdo ještě sype rozdrcené školní křídy do vody nebo se dělají odlitky ze sádry, které se potom dávají do akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 12:06 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: Turbínka
"má ošklivě poničenou ulitu. Mají plži v nádrži stálý přístup ke zdroji vápníku? U mě je cestou nejmenšího zla kousek sépiové kosti pro ptáky trvale umístěný v nádrži"

U me to nezabira a na sepii hoduji krevetky...

Kdyz byla helenka mala, lovila kruzniky, nejmensi sneky co v akvariu mam, az je skoro vyhubila. Pak presla na vetsi okruzaky a levatky. V te dobe jsem tam mela i maly ampularky, ty byly velikostne nad okruzaky a levatkami. Prezil jen jeden jedinec,ktery byl ze snusky nejvetsi s dost velkym rustovym rozdilem. Dalsi dle velikosti jsou piskorky - ty ji ted jedou ve velkem. Maly sneci (kruznici) uz ji nechavaji chladnou. Neritina a clithon - ty zatim nechava na pokoji. A nejvetsiho ampulara od kamaradky nechava na pokoji taky. Asi ji to za tu namahu nestoji, kdyz muze hodovat na piskorkach. Helenku mam tak rok a pul.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 12:00 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: Turbínka
Takže je možné, že oňho prídem vinou Helenky? :-( S takou ulitou som ho už kúpila. Skúsim tú sépiovú kosť dať do vody. Dik za radu
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 10:51 Žena Turbínka [2558] Re: geminika
Ano, i menší Helena je schopná si troufnout na větší ampulárii, její víčko ji neochrání. Může ampulárii ošklivě poranit (což vede k úmrtí) nebo i usmrtit, záleží na velikosti a šikovnosti Heleny.
Ještě trochu o té ampulárii, má ošklivě poničenou ulitu. Mají plži v nádrži stálý přístup ke zdroji vápníku? U mě je cestou nejmenšího zla kousek sépiové kosti pro ptáky trvale umístěný v nádrži ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 10:36 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: nox
- musim se helenek zastat... vzhledem i chovanim se jedna urcite o zajimaveho zivocicha... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 10:00 Žena geminika [39] - Živorodky
Fotka k příspěvku Včera som načapa Helenku, ako sa snaží "navštíviť" Ampulárku (viď foto). Je Helenka schopná zlikvidovať aj takéhoto slimáka? Mám ich spolu asi pol roka a toto som videla prvý krát. Dúfam, že aj naposledy, lebo sa mi páčia obidvaja. coze
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.01.2014 20:50 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: sivon
sivon napsala: Na rozdíl od piskořek se ti nemůže jeden jedinec rozmnožit.
Pokud si nepřinese domů již oplodněnou samičku, což se někdy také podaří. To jenom na upřesnění což určitě ty víš :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   19.01.2014 20:43 Žena sivon [1694] - PlžiRe: nox
Na rozdíl od piskořek se ti nemůže jeden jedinec rozmnožit. Takže nějaké úvahy o přemnožení jsou při rozumném použití zcela zcestné. A přesně, jak napsal již kolega, při rozumném krmení se ti nepřemnoží žádný (!) druh plže.
Označit nějaký živočišný druh jako nezajímavý bych si tedy opravdu netroufla. Heleny jsou pěkně proužkaté a pozorovat jejich dva chobotky při "práci" je dost zajímavé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   19.01.2014 19:16 - Re: nox
Ak neprekrmuješ ani clea sa ti nepremnoží.Inak ak nemá čo loviť ide po všetkom ostatnom ako iné slimáky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 19:15 nox – šmucka
jedná se o naprosto nezajímavý druh šneka (teda možná Vetřelec by imitaci ocenil!), který nikdy nemůže vyřešit problém se šneky, páč se objeví v několikanásobném počtu, než druh, který zkonzumoval, akorát oproti původnímu druhu nemá absolutně žádný pozitivní přínos krom žraní kolegů.....DOBREJ LEDA NA KORÁLKY

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 14:35 amrtin Re: rybka1
:-D :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 14:17 Muž rybka1 [178] Re: amrtin
Ten slimak funguje jak pirana rozzureny :-):-) no ked budem mat este jedno akva mini urcite tam bude miesto len pre neho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   12.01.2014 14:15 - Re: PR0V0CATEUR
PR0V0CATEUR napsal: Někde tady už ale kolovalo i video, jak helena chytila živou krevetku...
Aj sa to tu preberalo.Zdravú mrštnú krevetku vie uloviť dosť ťažko.Napadne ju pri zvleku alebo ak je inak krevetka oslabená.Napr.nevhodné podmienky v akvárku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.01.2014 13:49 amrtin Re: rybka1
Jistě :-D Tady jsem helče sestavil jídelníček:
1.okružák (ploský)
2.Levatka ostrá
3.věžovka
4.kružník (čínský)
5.ampulárie (ano,troufne si i na daleko větší šneky)
6.tylomelanie (a pod.)
7.neritina a clithon -poslední místo z jednoduchého důvodu:toto jsou šneci(plži) lezoucí převážně ve vyšších patrech rostlin,kdežto helena v drtivé většině po dně a taky mají záklopku-i když to není velká překážka.
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 13:47 PR0V0CATEUR
Někde tady už ale kolovalo i video, jak helena chytila živou krevetku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 12:27 radim Re: rybka1
je to převážně dravec a tak se i chová ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 11:49 Muž rybka1 [178] – clea helena
Je to naozaj taka mrcha slimak????? Je pekny no zozere fakt ostatne slimaky??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 11:24 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: savan
jojo, zivy krevetky, kdyz chtej utyc, tak pri odpinknuti do pryc pekne kopnou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 10:49 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: Bella
Jasne že ju dostala už mrtvú,na živú sa nechytá ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 10:40 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: savan
jojo, vzdyt pisu, uklidova ceta :-) zajimavy je, ze pred par dnama jsem tam mela mrtvyho xifaka, helena byla od nej na par centaku, a nic, zadny zajem, nakonec se o nej postaraly krevetky... a vypada to na to ze se krevetky postaraji i o tuhle krevetici (dle zbarveni a velikosti byla fakt stara, takze ji snekovrah dostal uz mrtvou)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 10:36 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: Bella
No hlodá asi nejak mrtvú krevetku,oni sú to také malé pruhované popelnice,které nepohrdnú ničím co sa dá zblajznúť
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 10:33 Žena Bella [1047] - Rostliny
Fotka k příspěvku hehe, ze helenka zere sneky :-) copak to hloda?
(ale jo, jasne, uklidova ceta, maso je maso a vubec...)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 19:12 Muž grunda [1781] - Cichlidy
já si do nového akva nasadil okružáky schválně, bohužel, pár malých helen, nebo jejich vajíček zůstalo ve starém filtru a okružáky mi vybily, zůstaly mi jen piskořky. Začínám taky přemýšlet nad chemií, asi hodím do akva kousek měděného plechu a bude klid

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 27 28

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 45132x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7394?od=301