Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Clea helena

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 26 Přejít na další stránku   1  
Clea helena
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.07.2010 13:32 JuraS Re: Qain
100x napsáno..POČKEJ...ani hladový lev naráz nesežere stádo antilop...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2010 13:13 Muž Qain [5] – zere / nezere
ahoj, mam tyden clea helena, jsou skoro 2cm velke. Koupil jsem je ne likvidaci okruzaku, ale zatim bych spise rekl ze si jich nevsimaji. Dokonce po nich okruzaci lezou a nic. Jen kdyz jsem dal rybam trochu patentek, tak najednou vylezly z pisku a hledaly je po celem akvarku. Tak nevim jestli mi je chovatel neposlal nejake zmlsane, nebo ze zatim nemaji hlad a tak nechteji "lovit". Nemate v tomhle nekdo nejaky poznatek? Dik

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   16.06.2010 14:52 showt – Re: jasanek29
Taky je mám zahrabané,je to pro ně přirozené.Někdy si myslím,že je ani nemám když je 3 dny nevidím.Stačí jim jedna noc,kdy se pořádně nažerou a pak nepotřebují nějakou dobu vylízat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   16.06.2010 13:43 Muž Chem [837] – Re: jasanek29
Clea helena je prevazne nocni zivocich. Pres den je clovek opravdu tezko hleda. Pokud jich je v akvariu hodne a maji malo potravy (dalsich plzu) vylezaji nad substrat i ve dne ve chvili, kdy se do akvaria hodi nejaka pro ne atraktivni potrava (file, hovezi srdce apod.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2010 10:54 radim – Re: jasanek29
je to normální palec mam jich v akva docela dost a jsem rád když najdu aspoň 1 co není někde zahrabaná..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2010 10:47 jasanek29
Ahojky ryby,nedávno jsem si koupil dvě heleny,zavrtaly se a od tý doby je tam nevidim. Je to normální?? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2010 22:36 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: sivon
ze by sneci byly citlivejsi nez krevetky??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2010 22:33 Žena sivon [1694] - Plži – Re: Bak
Plži jsou velmi citliví ke všem léčivům (kromě pískořek, ty vydrží i jed na šneky), takže jednoznačně léčivo. Ostatně v návodu to bývá napsáno. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.06.2010 22:32 Žena bluedream [245] – Re: Bak
levnaakvaristika.cz/…
Řekla bych, že poslední věta v popisu by Tě mohla zajímat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2010 20:08 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Bak
c) muze bejt, prohrabni dno a jestli ty bubliny smrdej po sirovodiku, tak jsi doma...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2010 19:51 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – exnutý Heleny
Ahojte, mám zde queeez prosím, sám neznám odpověď :)
zlikvidoval jsem si všechny heleny:
a) Furanolem
b) CO2
c) tím že jsem neodkaloval dno už půl roku ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 20:51 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Mě žerou jen piskořky mám 3ks ve 20L kupoval jsem je na kružníky, ale těch si nevšímají i když tu někdo psal, že je likvidují. Samozřejmě je mi jasné, že si raději uloví piskořku, ale celé akva jsem předělával a co jsem našel tak jsem přenesl do jiného, tak že piskořek tam mohlo zbýt cca 5. Nicméně je mám už od února a kružníci se množí stále.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 16:03 wow
V 50l mám jednu a i když ji zahlédnu jednou za měsíc zavrtanou ve dně, tak prázné ulity od okružáků nacházím neustále :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 15:52 Muž Kamilstrom [539] - Rostliny – Re: maxo
Bohuzel Heleny nezerou vsechny druhy sneku,jenom nektere,nekterych si ani nevsimnou,pro me Heleny jsou zklamanim,vubec mi nepomohli!!!! ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 15:00 Muž vlacek [402] – Re: Chem
Zajimave. Mozna kdybych jich dal vice k sobe, tak by se rozmnozily. Mam tri v jednom a ctyri ve druhem akvarku. Okruzaka mam tedy jen jednoho (nemnozi se), ale levatek tuny. Myslim si, ze helenky jsou stale syte, takze levatky jim skutecne lezou az do ulit a nic. Uvidime casem. Nemam pro ne moc vhodne dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   25.05.2010 14:46 Muž Chem [837] – Re: maxo
Pokud se temto plzum dari, tak jsou schopni zlikvidovat ostatni plze pomerne rychle. Osobni zkusenost - akvarium cca 120 litru plne okruzaku bylo po cca pul roku pusobeni 10ti helen temer bez okruzaku. Navic se heleny pomerne intenzivne namnozily, takze ted mam spise problem mit v nadrzich nejake plze, kteri zerou rasy :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 13:05 Muž vlacek [402] – Re: maxo
Ja mam helenek celkem 7ks a za pul roku jsem je take nevidel ani jednou zrat sneka, i kdyz par prazdnych ulitek levatek se vzdy objevi. To, ze se zahrabavaji je normalni, aktivneji vylezaji v noci. Rozhodne nemuzu rict, ze by mely nejaky vliv na sneci populaci v mych akvarkach. Obcas to spise vypada, ze levatka zere helenu... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 12:37 Muž maxo [9] – Helena
Pred cca 2 mesiacmi som kupil 2 helenky. Zopar dni sa premavali po aq ale ani raz som ich nevidel pochutnavat si na okruziakoch. Teraz ich vidim naozaj len obcas a aj to zahrabane v dne. Je to pre ne normalne spravanie?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.04.2010 11:42 radim – Re: Jakubqo814
kdyz ju chytis tak je jasné že se nebude hýbat... a to ze je jeden den aktivní a druhý ne neznamena, že musí být mrtvá...mam heleny v akva a nekdy se ty mrchy nepohnou i nekolik dní jen čekají a číhají na šneky...a taky bych řekl že helena¨je trochu jako piskořka aktivní hlavně v noci....takze nezoufej ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.04.2010 11:36 Muž Uli [17] – Re: Jakubqo814
mě se stalo něco podbného. Když jsem ji koupil tak se ani nepohla a 3 dny byla na stejném místě a jak jsem přišel 4 den z práce tak jezdila po akvariu...takže bych to neřešil a počkal bych
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 10:12 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: JJaanca
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 10:10 Žena JJaanca [67]
Když Heleny nejsou oboupohlavní, nevíte někdo jak se dá pohlaví rozlišit? Chtěla bych si nějaké pořídit, ale nechci aby se mi množili, tak že bych si koupila pár kousků stejného pohlaví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 08:03 JuraS
jak jsem už několikrát tvrdil..před týdnem v akva havo šneků pěkně rozmnožených od dvou dárců odsud a včera koukám a pár ??? nějakých se krčí u hladiny a v akva projížní skupinky helen..příští trojky jich pár dovezu..kdo bude mít zájem...pořadník nedělejte..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 08:53 JuraS
Zajímavý úkaz pozoruji. V akva mám o stupínek tvrdší vodu než z vodovodu. Všechno jsem zkontroloval a jediné co mě napadlo jsou schránky od zabitých šneků co heleny po sobě nechali. Všiml jsem si jedné která je blízko skla která se pomalu rozpadá. Je možné ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 13:04 JirkaR
No kdyby jsi bydlela v Ostravě taky bych ti aji nějakého dal. Sem tam nějakého malého zahlédnu v akvárku.Vymítili mi všechny šneky a teď se mi začíná množit řasa :o(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.01.2010 16:55 Chrostík – Re: provokater
Zdravím, já můj problém nezveličuji, na to vemte jed. Při první rozmnožovací vlně jsem stovky jedinců rozdal mým známým, stovky jsem jich rozeslal a stovky jsem jich poslal expresem (WC) do kanálu! Nevím, kam na ty "chytrý informace" chodíš. Mě se tyhle svině množily geometrickou řadou. Již více jak rok je pravidelně sbírám a mám jich ve svém akvárku pořád několi desítek. Nedábno jsem sehnal asi 200 ks okružáků a 100 ks věžovek. Nyní mám v akvárku jen několi posledních věžovek, které dříve nebo později stejně budou KO. Podle mých zkušeností se množí, i když nemají "dostatek" jiných šneků k lovu.
Další mojí zkušeností je, že i když mám v aq několik desítek dospělých šnekožroutů, nikdy mi nenapadli ampulárku a to ani malou (3cm), a to ani, když tam jiní šneci nejsou.
Další věc: "okusují" ulity slabším jedincům? No, tak to je pěkná pí.....a, nemyslíš?
Další věc, která se mi moc nezdá je ta, která je popsaná v atlasu. Já jsem nikdy nepozoroval takové shluky vajec, které tam jsou popsány. Já mám úplně jiné zkušenosti.

Před chvilkou jsem pozoroval, jak několik dospělců naháněji jednu z posledních věžovek. Tak jestli se najde někdo z okolí Ústí n.Labem, kdo má o tyto "šnekožrouty" zájem, tak ať mi napíše, ráj je vyměním za jakékoliv jiné šneky.
Ch.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.12.2009 19:23 Muž Farrael [28] - ŽivorodkyRe: arnošt
Já mám ten dojem, že když sežerou pak i potravu pro rybky jako normální šneci, když už nemaj jiné šnečky k lovu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2009 19:01 Muž arnošt [37] - Rostliny
poradíte někdo čím krmit Clea Helena, když už mi zlikvidovaly všechny šneky? jsou hezké a nechci se jich ani zbavovat ani prodávat - možná jen pár z vlastního odchovu, ale jen když všechno doroste... díky arnošt

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2009 18:20 Muž Morath [29] – Re: Orfeus
No, tak vodu jim nechavam - nemenim. Kazdopadne oni jsou nahore porad, ne chvilku, v akvariu za normalnich okolnosti je nevidim u hladiny nikdy, nerikam ze tam obcas nelezou, ale urcite se tam houfne nesrocujou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2009 00:33 Orfeus
...Chyba je v komletní výměně vody...Nemají to rády...Chodí(lezou)dýchat kyslík...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.11.2009 20:09 Muž Morath [29] – Clea Helena utika z vody
Zdravim, baych vas seznamil s mim problemem, mam klasicke Akvarko cca 130 l cisteho obemu vody, ale na tom zas tak nesejde, premnozila se mi tam Helenka, ktera uspesne ze tri kusu prerostla cca ve 40, rekl bych ze doslova stovky Okruzaku zaplatilo zivotem, coz byl i ucel jejiho nasazeni. Kazdopadne blizi se vymena dna a nejaka ta rekonstrukce v akvariu, tak postupne Helenky vylovuji do sklenice na bonbony (nevim jak to lepe popsat, ma to par litru, dal jsem jim tam sterk a nejakou nenarocnou kytku, ma to normalne sroubovaci viko a nizsi pokojovou teplotu). No a Helenky vylezaji z vody, srocuji se na okraji hladiny a prijde mi jak kdyz chteji utect, vedle mam malinkou odchovnu okruzaku co tam jsou podstatne dele a jsou naprosto v poradku.

K otazce, cim to je ze to Helenky delaji a je to ukazka toho ze chteji utect? Nebo proste zkoumaji okoli, ci cim to je, dostavaji zradlo od rybek a i kdyz ted je jich tam opravdu hodne, delali to i kdyz jich tam bylo par, pravidelne (cca jednou za tri dny) vymenuji kompletne vodu, takze neco jako NO2 to taky nebude.

Diky za vsechny rady a napady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2009 09:05 JuraS Re: Semtex
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Kýblová rozmnožovna..kýbl od primalexu na balkoně, do něj naházané rostliny, šneci..poté co se tam začali množit komáři jsem přidal několik gupek..množí se a je jim dobře..nevzduchuji a za měsíc co je to na balkoně jsem vodu odsál a vyměnil 2x..to už dno přes trus nebylo vidět..voda ale nijak výrazně nesmrděla čpavkem..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2009 23:00 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: Semtex
Moje Heleny jsou nějaká tichá voda, ani je není vidět, ani nestíhám pozorovat jak nakládají se svými kolegy v akva :) Nicméně stále 6 kusů běhá po akva, občas po setmění se nechají spočítat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2009 21:54 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Bak
formosku nezblajznou, ta je v jiným Miničku.... ale kdyby pošla a bylo to u těch Helen, tak by si na ní jistě rády pochutnali.
to co tam vidíš je bojovnice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2009 21:36 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: Semtex
Sblajznou i tu formosku ? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2009 19:10 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: JuraS
Fotka k příspěvku ty malé Helenky se pravděpodobně živí tím co najdou na dně po rybách. A Heleny loví kdykoli narazí na kořist. Jednou jsem to tu dával.....
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2009 17:47 JuraS
Do kýblu na balkon jsem dnes hodil 2 velké heleny k těm 3 malých..jídla tam mají hodně..takže doufám, že se rozrostou a začnu je rozdávat..ty malé prcky klidně někomu dám..mají ale tak 3 mm a tak nevím co dokážou ulovit..v akva jsem ještě neviděl jejich akci..asi loví v noci..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2009 16:50 rogosak
Hele myslím že byli v Brně ve Sklorexu.A v Brně ve Vaňkovce.Ale jinak je taky shanim za mensi sumu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2009 07:35 JuraS
pro zájemce...vytáhl jsem prozatím 3 malé prcky heleny z akva a hodil ho do kýblu na balkoně kde pěstuji kytky, řasu i šneky..ať se vykrmí..tak malý ..cca 3 mm by nikomu k ničemu nebyly..postupně tam naházím všechny co k akvu najdu...šnekuprosté akva zase nepotřebuji..jen ať se mi piskořky zase namnoží...(koloběh života..) tak myslím že za 14 dní budou vykrmení...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2009 19:00 Hagar – Re: Bak
chvíli to trvá,ale helenky pracují spolehlivě,pak jsem odkalovala prázdné ulitky.A i když se občas tulí,mláďata nevidět
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2009 10:15 JuraS
Bak napsal: Je to už 12 dní co jsem nasadil 6 helen, okružáků stále hodně. Určitě to nejde ze dne na den. Piskořek si nějak nevšímají.
vydrž..já si taky myslel, že jsem udělal chybu..viděl jsem i ve filtru jak malá helena lezla po malé piskořce, objela ji dokola a šupity pryč...a ajhle..před půl rokem se mi doslova hýbalo dno kolik tam bylo piskořek a to hlavně těch velkých, dospělých..a teď ani jedna..aspoň jsem si žádné nevšiml..a to jsem přesypával komplet staré dno na spodek akva..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2009 09:27 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: JuraS
Je to už 12 dní co jsem nasadil 6 helen, okružáků stále hodně. Určitě to nejde ze dne na den. Piskořek si nějak nevšímají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.08.2009 08:43 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: JuraS
O krevetky se bát nemusíš. Heleny žerou v nouzi i zbytky po rybách jako krevetky. Ale já v menších nádržích mám pořád dost okružáků pro Heleny. Nestrádají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2009 07:10 JuraS
Včera jsem "překlápěl" jedno akva do druhého. V tom původním byly před půl rokem nekontrolovaně namnožené levatky, okružáci a piskořky. Nejprve jsem nasadil jednu helenu ale netrpělivě jsem očekával, že během týdne uvidím změnu. Nedočkavost byla moje a možná chybně jsem přidal ještě dvě.. Výsledek...okružáka jsem včera ani levatku nenašel žádného..vzrostlou piskořku jakbysmet..jen miniaturní miminka piskořek (hodně jich bylo ve filtru)..ale co jsem našel hafo mini helen...(brzo je začnu rozdávat..či prodávat..)..přežili i neritiny..jsou asi moc velké..takže helena na šneky fakt zabírá...uvítám zkušenosti od akvaristy co měl stejnou zkušenost..co se stane pak když už nemá helena co lovit ??..mám krevetky..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   10.07.2009 18:23 švíco – Re: Golfer
Pochybuju, že by měla Helenka reakce jako krevetka.... prostě jí nechytne. Takže bych se toho rozhodně nebál...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2009 16:55 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Golfer
Neboj, nepojdou, sjedou všechno co najdou po rybach i z ryby X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2009 14:52 Muž Golfer [9] – Re: klm007
Do 112 litrového akvárka, které jsem měl totálně zamořené levatkami, jsem pořídil 6 jedinců Anentome helena. Ačkoliv jsem pouze jedinkrát spatřil tohoto dravce v akci (požíraní levatky) po 3 měsících mi v akváriu nezůstala jedinná levatka.

Zrovna včera jsem si říkal, co si teď "Helenky" počnou? Přijímají i jinou potravu, nebo hrozí, že pojdou hlady? Poraďte...

A ještě bych měl jeden dotaz: V akvárku s krevetkami mám okružáky. Když tam nasadím "Helenky" nehrozí, že napadnou krevetky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.07.2009 06:02 koblihcz
Nedory napsal: Mám Cley už sedmý měsíc a teprve týden zpátky jsem objevil jedno mládě. Nechtějí se mi množit a nevím proč.
Poridit si Helenu na premnozene sneky a pak si stezovat, ze se nerozmnozuje? coze A az se premnozi Helena co pak, budou se zrat mezi sebou? :)
Ja si dal Piskorku do akva schvalne a myslim, ze tam dela perfektni praci. Resit premnozeni sneku v akva tim, ze si tam dam jineho sneka se myslim nic neresi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2009 15:53 Muž Nedory [15] - Sumci – Re: JuraS
myslíš, že je to páření, když jsou taklhe v sobě?

Mám Cley už sedmý měsíc a teprve týden zpátky jsem objevil jedno mládě. Nechtějí se mi množit a nevím proč.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2009 21:34 JuraS
Fotka k příspěvku Dnešní foto...
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [26] 27 28

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 45132x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7394?od=1251