Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Clea helena

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Clea helena
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2013 20:20 Mykci Re: romant
No vidíš a mě Helenky všechny okružáky vyžraly... Takže až seženu nové-založím si malou nádrž na šneky a množárnu... nevím čím to je ale je jich nedostatek... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2013 20:15 S Muž invalida [3881] Re: romant
Pohyblivej písek za pár tejdnů zmizí.......piskořky dojdou. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2013 20:05 R Muž romant [27987] Re: prasan
Tak jestli se překrmuje strašně, tak těch přemnoženejch druhů šneků je v akváriu vždycky velkej výběr. Ono takový pohyblivý dno od piskořek a vobsypaný listy rostlin kružníkama, žádnej problém. :) Na to aby se množily více než je zdrávo bude úplně stačit překrmovat i daleko méně než strašně. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2013 19:58 -
Takže aký je výsledok?
90% akvaristov strašne prekrmuje.A práve preto sa oba druhy premnožujú.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2013 19:52 Muž 150koni [653] Re: Zoidik
Zoidik napsal: helenky se dají rozdat jednodušejí než okružáci :-)

No vidíš a já nedávno sháněl okružáky do svého akva, tak jsem je škemral v akvaristice :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2013 19:50 - Re: romant
:-D :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   07.08.2013 19:20 R Muž romant [27987] Re: Zoidik
Ty vrahu dělnický třídy. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2013 19:10 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: lhajek
Já jim je množím tady rybicky.net/nadrze/13408 :-) A kolegovi ještě dávám pro čtverzubce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2013 18:58 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: seic
Jo jsou tací ... také uvažuji že si je časem pořídím, ale právě proto že jsou to hezcí tvorové. Jen bych rád vymyslel jak jim namnožit ty okružáky hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2013 18:17 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: Zoidik
- nahodou me se Heleny libi jako sneci, nechci se jich zbavit uplne
- specialne pro ne pestuji sneky v jinych AQ :-)
- ale jinak s nimi mas pravdu, nechal jsem poslednich "viditelnych" 5
a za mesic dva opet armada smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2013 18:13 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: Kačka
- mam nejake navic, ozvi se pokud mas zajem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2013 16:58 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: romant
Tak to určitě a mělo by se s tím něco udělat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.08.2013 16:36 R Muž romant [27987] Re: Zoidik
Zoidik napsal: ...Nicméně helenky se dají rozdat jednodušejí než okružáci :-)... Tak jestli to nebude proto, že jsou okružáci a jejich výborný schopnosti při údržbě akvária daleko méně propagovány, než šnekobijci heleny. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.08.2013 16:32 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: lhajek
Jako bych se viděl v tom co jsi napsal, nicméně máš plnou pravdu a nelze než souhlasit. Nicméně helenky se dají rozdat jednodušejí než okružáci :-) Ale pokud si člověk po této zkušenosti uvědomí, co dělal špatně, tak nechť se tak klidně stane. Přece jen se člověk nejlépe ponaučí z vlastních chyb :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2013 15:19 Kačka
prosím prosím, kde se dá v Brně koupit Helena?? děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 14   07.08.2013 14:44 Muž lhajek [1870] - Rostliny
Jo to jsou ti co si myslí že můžou překrmovat a odbývat údržbu a jak nad Okružáky s Kružníky vyzrajou pořízením Helen .... a teď jak se zbavit Helen .... není nějaký požírač na ně? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   07.08.2013 13:40 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Celiny
Sežerou cokoli, ale když si mohou vybrat dají přednost šneku. Občas je dobré jim nějakého přihodit. Jestli máš všude vajíčka, tak se připrav na běh na dlouhou trať co se týče zbavování helen. Když jsem si myslel, že tam mam posledních 5 co jsem chtěl, tak se objevilo dalších 15
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2013 13:36 Muž Celiny [293] - Rostliny
Ahoj, v akvariu mam 4 dospele helenky, cca posledni mesic dochazi k vyrazne reprodukci, vsude jsou vajicka, nekteri jedinci uz maji kolem 1 cm. Heleny jsem porizoval kvuli premnozenym okruzakum..Po cca 3 mesicich dochazi k viditelnemu ubytku. Mam v planu tam nechat ty 4 dospelaky a zbytek dat pryc. Nauci se heleny na zbytky zradla po krevetach, odumrele rostliny apod? Nebo bude nutne schanet dalsi populace sneku?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2013 15:25 Markéta Re: romant
:-) :-D Díky za radu , to mě nenapadlo,,,,,jdu si přivonět ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2013 14:56 R Muž romant [27987] Re: Markéta
Vyndáš a přivoníš a když bude "vonět", tak to má za sebou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2013 14:54 Markéta – clea helena
Před týdnem jsme koupili 1x clea helenu v Hornbachu,ale ještě jsem jí neviděla ani ulovit šneka ani nic, jednou přelezla akvárko tam a zpět a teď je pořád na stejném místě , koukám na ní jestli nechcípla ,,,,,,je zalezlá v ulitě a někdy když o ní zavadí rybka se jakoby spodek/bříško/ulity malinko stáhne --tak třeba žije ,ale šneci po ní lezou a absolutně jí nezajímají,,,poznám na ni nějak že žije a není chcíplá :-( ??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2013 16:08 mattea – sháním šnekovrahy
ahoj, nemá tady někdo z okolí Plzně tyhle krásný vražedný šneky k darování/prodeji, popř. info o tom, kde v Plzni je sehnat? Byl bych moc vděčnej. Dík!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   01.07.2013 23:58 Žena sivon [1714] - PlžiRe: MarekP
Množí se velmi pomalu a hlavně ty malé nejsou v akváriu dlouho vidět. Pokud mají nedostatek potravy, nemusí se množit vůbec - tak lze regulovat i populace ostatních plžů - piskořky, okružáci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2013 22:12 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Zoidik
No jasný, akorát mi to přijde jako velká náhoda, když jich mám 5 z původních 12. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2013 22:06 zlatarybka
Já mám helenky 3, zatím se "díkybohu" nemnoží, akvárko mi vyčistily během pár dnů a super likvidují mršiny - pošla mi parmička čtyřpruhá a co neožral ancitrus to dočistily "Helči" - na druhý den zůstaly jen drobounké kůstky - takže nebylo co splachovat smich a neonku sem pro změnu nenašla vůbec coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2013 21:53 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: MarekP
Tak to máš asi stejné pohlaví :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2013 21:27 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Zoidik
Nevím, čím to může být a ani mi to nijak nevadí, ale Helenky se u mě jaksi nerozmnožují. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2013 21:25 Muž MarekP [812] - MalawiRe: sivon
Jj, jedná se o to 60 litrové akvárium. To víš, bylo to někdy v době, když jsem s akvaristikou začínal a jednalo se o začátečnickou chybu. Přišlo mi v té době nemožný, aby třeba 2 nebo 3 Helenky zlikvidovaly to všechno, co jsem tam měl, tak jsem jich koupil tolik. Dneska bych tam dal v klidu jen jednu Helenu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2013 18:25 Žena Annabell [40] - LabyrintkyRe: KarlosS
Dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2013 18:16 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Annabell
jsou to masožravci, takže si daj i mražený (patentky, nitěnky, apod) ze dna.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   01.07.2013 17:36 Žena sivon [1714] - PlžiRe: MarekP
Jestli se jedná o tvé 60ti litrové akvárium, tak nacpat tam 12 Helen opravdu není dobrý nápad. Dva kousky by ti populaci plžů pomalu zredukovaly na rozumný počet. Akvárium bez úklidových piskořek a okružáků také není ideál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.07.2013 17:03 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: MarekP
Když tak nad tím přemýšlím, tak se přes můj důrazný nesouhlas dokrmují piskořkama tone No a jinak když jsem si jich donesl domů pět, tak mi sice zlikvidovaly šneky, ale pro změnu se přemnožily heleny a pořád se jich v podstatě zbavuju, kdybych to měl spočítat, tak už asi cca 60 helenek šlo "z domu" (z toho dnes 10) a zase jsem jich napočítal 10 a to asi nebude konečný počet. Jinak není problém aby se občas pohostili na nějaké rybí zdechlince, i ty zmiňované tablety si někdy dají. A vysáté jsem měl zatím jenom 3 ulity, o přirozených úhynech zatím nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2013 15:48 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Zoidik
To je pravda, vždycky si něco najdou, hlavně není potřeba dokrmování vůbec řešit, dokud jsou v akváriu jiní šneci, které Helenky sežerou. Každopádně i moc Helenek může znamenat problém. Já jsem měl kdysi v akváriu stovky přemnožených šneků - hlavně levatky a okružáky. A nebylo to tím, že jsem dával do akvária moc krmení pro ryby, bylo to tím, že jsem měl v té době živorodky a ty udělají tolik odpadu, že to šnekům vyhovovalo. Koupil jsem tenkrát od chovatele 12 Helenek, všechny šneky zlikvidovaly celkem rychle a po nějaké době mi z 12 Helenek 7 zdechlo. Ulity prázdný neměly, nesežraly se mezi sebou, prostě chcíply a jinej důvod k tomu nebyl než ten, že měly málo potravy. Dneska mám 7 jejich prázdných ulit jako dekoraci položenou u akvária. Těch 5 Helenek nějak speciálně nedokrmuju, ale občas se stane, že když hodím nějakou tabletu pro Ancistruse do akvária, tak se třeba 2 nebo 3 Helenky za pár minut u té tablety objeví. Většinu času tráví zahrabaný a čekají na nějakýho šneka, ty tam ale už několik měsíců nemám od té doby, co všechny zlikvidovaly. Takže záleží prostě na velikosti akvária a způsobu krmení ryb, jestli Helenky mají co žrát. Samozřejmě záleží taky na počtu Helenek. Kdysi jsem uvažoval, že bych po někom, kdo má nějaký šneky přemnožený, nějaký vyptal, abych je dokrmil, ale nakonec jsem to neudělal, žijí ze zbytků potravy a občas z těch tabletek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2013 11:43 Žena Annabell [40] - LabyrintkyRe: Zoidik
Ok zatím ma šneků dost :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2013 11:36 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Annabell
Dokrmování nemusíš řešit, ony si něco najdou samy. Od šneku mi akvárko vyčistily, jednou za čas tam hodím jednoho aby si nějaká našla a dala, ale jinak dokrmování vůbec neřeším.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2013 10:54 Žena Annabell [40] - Labyrintky
Mám ted nove koupenou Helenku a zatím se předvedla dobre za 2 dny jsem našla přes 7prazdnych ulit potlesk Chci se jen zeptat je mozné ji něčím dokrmovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.07.2013 10:53 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Louka
já je cíleně pěstuji ve čtyřech akváriích a když chci nalovit zákazníkovi, tak kolikrát musím dlouho čekat, než nějakou najdu. A to jich někdy vidím i dvacet pohromadě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2013 10:45 Muž jmalyska [167] – Helča
Já jich mám v 63litrech osm a když se chci na jednu jedinou podívat, musím jo dlouho hledat ve spleti kamenu, kořenu a anubiasu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2013 03:37 Muž Louka [49]
Takže mi nezbývá než doufat že sou tam někde zahrabaný a když už mě to doufání přestane bavit tak donesu další.....a to sem chtěl jen jednu protože se mi líbí a nechtěl sem aby se množily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2013 02:52 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Louka
Taky mám Clea Heleny, teď celkem 5, a přes den vidím tak maximálně jednu a to ji musím hledat. Aktivní jsou hlavně v noci a přes den bývají zahrabaný v písku tak, že o nich nevíš. Je to naprosto normální. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.06.2013 23:39 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Louka
Jako možná jsou tuhé :-D to ja nvm ale vím, že pokud máš tech helen jen pár, tak je celkem běžné, že je moc nevidáš palec aspon tak je to u mě a u par dalších lidi co vím, že jsem s nimi o tom debatoval :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2013 23:28 Muž Louka [49] Re: predator3313
A to se ti tak ztrácí v tom tvém Krevetkáriu?
Jako já mám takový podezření že emigrovaly do nebíčka,Ale ani ulity sem nikde neviděl a ostatní šneky vydívám dost často spíž až moc často.No fakt nevím :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.06.2013 23:22 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Louka
:-D no to asi ne, ale já mam taky 2...a co mam zarostlejší akvarko vidím nějakou tak jednou za měsíc :-D a obě najednou...jsem nevidel tak pul roku :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2013 23:19 Muž Louka [49] Re: predator3313
To jako že už tam někde číhají dvě a pak na mě bafnou společně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2013 23:16 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Louka
:-D To je normální, ony jsou někde zalezlé a číhají
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2013 23:11 Muž Louka [49]
No já sem koupil jednu Helenku cca před 2 měsíci a protože se po 14 dnech někam ztratila a potom už jsem ji 14 dní neviděl tak jsem cca měsíc zpět koupil další.Prvních 14 dní byla aktivní,ale světe div se už jsem jí zase tak cca 14 dní ne viděl.Nějak to nechápu a divím se tomu. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.06.2013 23:20 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: laKatos
Tak to se máš, mojim to trvalo par dni než se rozkoukaly :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2013 21:32 laKatos
Včera zakoupené heleny překvapily. mazec. Po vložení do akvária jsem sledoval jak si hned sluply pár šneků.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2013 12:07 Žena Annabell [40] - Labyrintky
Tak děkuji kdyz tak budou sloužit i jako krmeni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2013 12:05 R Muž romant [27987] Re: Annabell
Tak když se budeš bát a nic se proti tomu neudělá, tak se to i stane. ;-) Ovšem, to jak k věci přistoupit jsi se zde dozvěděla, tak ať šneci dobře slouží. X-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] ...... 27 28

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 45132x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7394?od=551