Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Clea helena

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Clea helena
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 19:09 R Muž romant [27987] Re: amazonia
U té chemie na šneky je třeba udržet emoce na uzdě a nenalejt tam echt dávku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 19:05 Muž amazonia [58] - ŽivorodkyRe: romant
Samozřejmě,já jsem taky proti používáni jakych koliv chemikálijí a volil bych je až jako hodně poslední možnost.Věřím že některý může pomoct,jsou ale i takové které nadělají víc škody než užitku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 18:56 R Muž romant [27987] Re: amazonia
Ale jistě, ale já v tomto případě budu předpokládat ty horší varianty, u kterých jsem byl a akvária po dávkách šnekovrahů měl možnost na vlastní oko vidět. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 18:47 Muž amazonia [58] - ŽivorodkyRe: romant
Třeba jedna moje známa zvolila na likvidaci šneku chemickou cestu a chváli si ji že od té doby neviděla jediného šneka a když jsem se ptal jestli se ji s těch mrtvích šneků nezkazila voda,tak prý ne,žepry ty mrtvolky vyplavali na hladinu a stačilo je už sebrat jenom síťkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 18:07 S Muž invalida [3881] Re: Jeremiasz
Nebo použij nějakou jednoduchou past...výsledkem je rychlejší redukce stavu. Kam s ním je u na Tobě. Ale když je převedeš z kategorie otravní šneci do kategorie krmní šneci, možná že budeš překvapenej zájmem. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 17:52 R Muž romant [27987] Re: Jeremiasz
Hele, s tou chemií buď vopatrnej, to může taky skončit pěkným průserem, protože když se Ti zadaří a vymlátíš všechny šneky, tak jejich rozkládjící se tělíčka můžou z akvária za několik dní udělat mrtvou zónu. Už jsem několik takových nešťastníků zažil, je to škoda, chce to spíš myslet a pídit se po informacích, proč to tak je a jak píšeš, nejsi na hlavu padlej a souvislosti si dohormady dáváš. Okružákům bylo dopřáno dostatku potravy a helenám posléze taktéž, takže bych se zaměřil na tuto stránku věci a nechal je přirozeným způsobem se redukovat a smířil se s tím, že v nádrži prostě v nějakým počtu zůstanou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 17:39 Muž amazonia [58] - ŽivorodkyRe: Jeremiasz
Já jsem si v záři taky pořídil 2 heleny aby mi redukovali okružáky a doufám že mi je nevyvraždí i když jsem to puvodně měl v plánu a že bych si tam pak nasadil nějaké šlechtěné.Ale jak slyším všude jak šneci typu Ampulárka,Tylomelania apod.likvidují rostliny a že jsou jak sekačky tak bych rád u těch okružácich zůstal.Musím říct že od září co je mám moc těch okružáku neubylo,pouze jsem záhléd 2 miniaturní heleny ale žádné jejích masivní množení a kdyby se i přesto přemnožili,tak je budu
aktivně vybírat a nosit je do zverimexu,celkem je po nich poptávka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.12.2013 17:29 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Jeremiasz
Neboj, Heleny se nepřemnoží. Pokud se ti teď zdá, že je jich moc, není to trvalý stav. Ony se přizpůsobí. Jakmile nemají dostatek potravy ve formě šneků, tak sice žerou jinou potravu, ale neprospívají, nemnoží se a ubývají... alespoň dle mých pozorování, ovšem netuším, jestli je to obecné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 17:28 Jeremiasz
jaky "patri ti to"? akvarko jsem si poridil prvni pred rokem a neco, zkusenosti 0 okruzaci se mnozili jak zbaveni, u nove zalozenyho akvarka jim to slo dobre, nektery rostlinky se nechytli, meli dost potravy, po par mesicich jich byly mraky, nechci to nicit chemii, prej clea je vyborna, mnozi se pomalu, pokud vubec, nasadim tam 2 nebo 3, uz si nepamatuju, 60ka akvarko, a ony se takhle brutalne rozmnozi. Na cisteni chci neritu, ta je pekna, ale dat ji tam nemuzu, pac by mi ji sezrali. Mam 100chuti to vyvrazdit chemicky, se zkusenostma co jsem diky tomu dostal bych to snad podruhe udrzel na uzde. ale nevim co na to pouzit aby to bylo bezpecny pro ryby.
jak pisu, vysbirat to nejde, nedostanu se k nim pod kytkama a v pisku, vetsina je samozrejme zahrabana, vi buh, kolik jich tam ted doopravdy je. Treba vychcipaj hlady, kdyz si sezerali vsechny ostatni sneky, ale neco mi rika, ze asi ne :/ taky nechapu, proc se nepustej sami do sebe, snek jako snek, ale kanibalismus jim je asi (bohuzel) cizi :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.12.2013 17:06 R Muž romant [27987] Re: Jeremiasz
Patří Ti to. :) To jsem nemohl odolat, vomýlá se to tady furt dokola, že to není o likvidátorech, ale o rozmyslu, jak se o akvo pečuje. Okružáci jsou nejlepší dělníci jaký znám a náležitě si je hýčkám, neb při optimálním množství papáníčka akváriu jenom a jenom prospívají, tím jak se starají o rostlinstvo a to jak zdravý, tak odumírající. Jediný co mě napadá je sběr a odnos do zverimexu, nebo podarovat. Tak se nezlob za ten káravý příspěvek, byl jsi použit jako příklad. ;-) pivo
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 17:01 Jeremiasz okruzaci jsou pryc, jak se ted zbavit heleny? :)
tak kdyz jsem si zakladal akvarko, zrejme na rostlinkach jsem si dotahl okruzaky, mnozili se jako o zivot, brzo to uz bylo docela hnusny, takze jsem se pustil do biologicke valky a vysadil cleu, jen dve helenky se do toho pustili s vervou. a ne jen do boje ale i do mnozeni, takze ted uz v podstate nemam zadne jine sneky nez heleny, dal jsem tam asi 2 nebo 3, uz nevim, ale evidentne to byli erotomani, protze se premnozili a co ted s nema? odlov samozrejme mozny neni, protoze mam akvarko uz docela pekne porostle, takze co nasadit proti helenam? mrenku? totiz nechci pokracovat v teto spirale, ze nasadim neco, co vyzere heleny a samo se to premnozi :/

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 16:27 Žena Lenisek [17]
už se trochu zahrabala a asi spinká :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 15:49 amrtin Re: Lenisek
Až se zahrabe,tak jí nemusíš klidně 14 dní vůbec vidět,ona si vyleze až bude mít hlad.A příště do ní nešťouchej! :-D :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 15:28 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Lenisek
Já bych ji nechal být ona se rozkouká palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.12.2013 15:22 vinco.nr Re: Lenisek
Šok skôr zažila keď si ju šťuchla do vody. Treba ju nechať, ona sa udomácni. Hlavne ju nevyhrabávaj ak sa napriklad zaryje do dna ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 14:30 Žena Lenisek [17]
Zdravim, měla bych dotaz. Dnes jsem helču donesla z akvaristiky.Po hození do akvária se hned čile začla rozkoukávat a lezla po skle akvária. JENŽE! Po půl hodině se podívám a Helena nikde.Hned mě nepadlo se podívat zhora do akvária a helena byla nad hladinou mezi krytem a sklem. Tak jsem ji žduchla zase dolů. Ted leží se zavřenou záklopkou za dně. Bylo to ze šoku z převozu nebo se jí nelíbí moje voda? pH TEST OD RATAJE ukázal vyšší PH ale jiným šnekům to nevadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 18:13 JoKa Re: Zoidik
Až je vyžere, dostane patentku, ta jim taky moc chutná...
A pokud těch čtverzubů nebudeš mít 15, tak je jen tak nevyžerou. Já mám dva a krmím je obden. Jednou patentku a podruhé každému dva šnečky... Takže "spotřeba" pro dva čtveráky 4 dospělí šneci za 4 dny, průměr = zmizí jeden šnek denně.
Ovšem jako likvidátora šneků nedoporučuji, měli by být v jednodruhové nádrži (není dogma) a je to hodně náročná ryba...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 18:01 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: romant
romant napsalbude to chtít nějakýho helenobijce. :-D
Čtverzubec, ale co pak s ním jak je vyžere...

Radime, ja si je dávám z velkého do osmilitrovky a mam jich tam odhadem asi tak 50,monžá víc. Už se jich zbavuju dlouho a připadám si jako Don Quijote de la Mancha když bojoval s větrnými mlýny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.12.2013 17:53 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: romant
přesně , mám jich tolik že nevím co s nima a nikdo to nechce .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 16:41 R Muž romant [27987] Re: radim
Dočkej času, jako husa klasu a pak bude jinej problém, jak se zbavit helen, bude to chtít nějakýho helenobijce. :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 16:38 radim Re: Zoidik
kéž by se mi přemnožily :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 16:36 Muž 150koni [653]
Z vlastní zkušenosti stačí pro redukci pouze jedna Helena v 300 litrovém akvárku. Pro redukci v malých akváriích bych doporučil jen 1/4 helenky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 10:08 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: maikiss
Nesbírat, nechat celé na helenách a omezit krmení. Zbavovat se úplně okružáků a levatek není dobré, jsou to užiteční pomocníci. Takže heleny maximálně tak na redukci počtů. Jen doufej, že heleny máš stejného pohlaví, jinak budeš řešit co s helenama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 09:27 Muž maikiss [4] – clea helena
koupil jsem 4 heleny a najednou se přestali objevovat okružíci, sem tam najdu i prázdnou ulitu. A Neritiny jsou zatím všechny v pořádku. Takže šneci helenky fungujou!! Samozřejmě když je v akva přešnekováno tak to nestačí požírat. Takže co nejvíc vyzbírat a pak nasadit helenky a je to!! potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.12.2013 12:08 radim Re: predator3313
moje jsou jak krtci :-D jsem rád, když je někdy vidím vylezlé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2013 10:50 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: stana85
:-) no já myslím že jo, vzhledem k tomu že heleny se často cíleně zahrabují a pak číhají (aspon jsem to četl, ale moje jsem u toho ještě nepřistihl).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2013 10:24 stana85
Zdrávím mám dotaz, mám mladé šnečky cca 0,5 velké když je třeba omylem při sázení rostlin zahrabu do dna dokáží se dostat ven?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 18:02 Muž 150koni [653]
Taky vyměním helenky za okružáky ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 16:07 amrtin Re: cejpa
Já si je občas beru u nás v akvaristice,pani se jich ráda zbavuje ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2013 15:43 Muž visek [75] - Tetry
jestli nekdo mate okruzaky rad je vezmu
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2013 13:38 lena clea helena vs. Tylomelania
Díky za rady ;-) . Byla jsem z toho hodně nervózní, neustále jsem sledovala akvárko (je to deset dnů). Zatím heleny snědly pár piskořek a okružáka. Tylomelanie zatím naštěstí ne (jedna se žlutým tělíčkem je moje velice oblíbená), ale pro klid v duši budu muset něco vymyslet (druhé kavárko nebo tak něco.... :) ). Libor tady psal, že Tylomelanie namají zakolpku, ale já ji tam vidím. I piskořky ji mají, ale helčám je to prej úplně jedno, poradí si i s ní.....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2013 21:49 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: lena
Úplně první, po čem ti heleny půjdou, až vyhladoví, budou Tylomelanie. Nemají záklopku jako piskořky a jsou pro ně tak naprosto snadnou kořistí. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.11.2013 21:48 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: predator3313
Já strach neměl, já nevěděl, že mám v akvárku heleny. Zjistil jsem to tak, že se Tylomelanie postupně zastavily. Ony to občas dělají, ale když už se nehly 2 dny, tak jsem chtěl zjistit co je, sedl k akvárku a v tom se ta nejbližší pohla... a z její prázdné ulity vylezla helena asi 0,5cm... To je moje zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2013 19:48 amrtin Re: lena
A nemůžeš ty tylomelanie na čas dát jinam?I když obáván se,že se mezitím helči rozmnoží... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2013 19:26 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: lena
To se dívím že jsi to tu nikdy nenašla. Vzpomínám jsi že se o tom debata vedla a že většina lidí by měla strach mít tylomelanie s helenama, já bych byl rozhodně jeden s nich :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2013 19:24 lena – clea helena vs. Tylomelania
Ráda bych se poradila, protože toto info jsem nikde nanešla. Dnes jsem koupila 2x clea helena na piskořky, kterých mám asi 500ks. Jenže v akva mám i tylomelania towutensis 2x 5cm, ale i 1x 3cm, 1x 2cm a 1cm miminko. Ráda bych věděla, jestli by se jim mohlo něco stát, samozřejmě vím, že se helenka pouští i do větších šneků, tyto helenky mají asi 2cm.
Tak jestli má někdo nějakou zkušenost?? hmm Díky stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2013 18:02 katkra Re: katkra
Díky za info já jsem sem dávala v říjnu foto, že mám vajíčka na kokose tak uvidíme :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2013 12:59 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: malyLibor
Ja vajíčka viděl několikrát a heleny jsem vytahoval od velikosti 2mm a dával je stranou. Pořád jich mam cca 50ks o kterých vím, že jsou plonkové a stále přibývaj. Ne že by to bylo nabídka, ale rád se jich zbavím. Nicméně jeden odběr stálý mám po cca 20 kouskách :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2013 12:48 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Zoidik
Já vajíčka nikdy neviděl, ani úplně malé heleny. Nejmenší helena, kterou se mi podařilo najít, měřila 3mm, jinak najdu vždy až okolo 7-8mm, maličké nikdy. Ale to bude míma špatnýma očima, ne tím, že by tam nebyly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2013 18:11 Žena EditHa [91] - TetryRe: katkra
Heleny jsem koupila 4ks a až asi po třech měsících jsem našla ve filtru 0,5 cm velkou Helenu. Takže jejich množení - tedy u mě není nijak závratné narozdíl od Okružáků. Také je opakovaně odlovuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2013 18:09 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: katkra
Už jsi viděl vajíčka v akvárku? Jestli ano, tak záleží na tom, jak dlouho tam jsou, dá se uvažovat cca měsíc než se vylíhnou malé helči a pak záleží jak máš dobré oko, jestli uvidíš i ty prťavé, nebo ne, takže od objevení vajíček počítaj 1-2 měsíce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2013 18:01 katkra Re: katkra
Prosím jak to asi tak dlouho trvá než budu mít malé šnečky :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2013 01:16 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Javiki
Nepodceňoval bych ji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2013 19:58 Javiki
Jo okružáci, to jsou potvory. Dneska jsem jich vyndala skoro padesát včetně miniaturních. Surmovku jsme pořídili minulý týden, tak uvidíme. Nějaké už zlikvidovala, ale evidentně jich tam bylo už moc, aby na ně stačila
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2013 13:17 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Designer
Pokud má dost jednodušeji dostupné stravy, tak je nežere... ale stačí pár dní nenakrmit, zkusí to a pak už loví... já to tak mám s albimarginátama, máš vidět, jak je dokáží lovit - nezadají si se čtverzubcema malýma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2013 11:42 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: malyLibor
Ja Okruzaky do maleho akvarka davam z velkeho, ony je nase Betky moc rady jako zakusek a v jejich akvarku postupne Okruzaci ubyvali a ubyvali, az byla cukrarna vyprodana :) .

Ale uz nekdo psal, ze jeho Betka je nezere, tak bud to nepostrehl kdyz jich ma dost, nebo je nezerou vzdycky, moje je basti a umi na ne kouzelne cihat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   29.10.2013 09:03 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: maikiss
lhajek má pravdu. Pokud jich nemáš tolik, že jsou všude, tak se na helenu vykašli - nebudeš si pak už nikdy moct pořídit žádné okasné šneky. A pokud se přemnožují, je to známka, že se v akva překrmuje. Jinak okružáci ničemu nevadí, ba naopak prospívají rostlinám, že z nich ožírají řasu a poškozené listy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2013 17:58 Muž maikiss [4]
:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   28.10.2013 15:21 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: maikiss
maikiss napsal: šneků-okružáků mám minimum snažím se sbírat každý den, prostě je nechci. dostaly se tam díky novým rostlinám.
jak moc se množí clea helena?

Znám způsob jak nemít okružáky. Nemít akvárium .... je to naprosto spolehlivé. Nic jiného na to prostě nejde poradit ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2013 14:16 Muž maikiss [4]
šneků-okružáků mám minimum snažím se sbírat každý den, prostě je nechci. dostaly se tam díky novým rostlinám.
jak moc se množí clea helena?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 27 28

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 45132x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7394?od=351