Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Clea helena

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 23 Přejít na další stránku   1  
Clea helena
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 11:09 Žena JanaF [3] - Miniakvária – Helenka jedináček
V neděli jsem z burzy donesla jednu malou helenku, někdo se tu zmiňoval, že tito plži loví ve dvou, co je na tom pravdy? Ta naše si našla flek na rostlině a celou dobu tam sedí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 11:05 Muž metkyks [2] - Raci, krabi, krevetky
Helena nezvládne ulovit krevetku pokud je ve stoprocentním stavu a pokud je nějak poškozená tak je jenom dobře že akváriu nebude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 08:45 Muž vlacek [402] Re: invalida
Me jednou take zrala helenka zivou krevetku, ale predtim ji mel na okamzik v peci CPO, takze 100% vitalni nebyla ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 21:43 S Muž invalida [3881] Re: Gogo
Gogo napsal: Jen tak pro zajímavost. Dneska při krmení krevetek si tam došla helenka a jen tak mi sežrala zcela vitální krevetku. Umírala tak 15 minut ne Nebyla vitální, ale nejspíš nemáš podmínky...zdravou krevetku šnek neuloví ne smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 21:39 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Gogo
Krevetky jsou rychlé, to mě docela překvapuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 21:08 Muž Gogo [1] – Útok na krevetku
Jen tak pro zajímavost. Dneska při krmení krevetek si tam došla helenka a jen tak mi sežrala zcela vitální krevetku. Umírala tak 15 minut ne

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2012 11:33 Muž DaD [0]
My jsme dvěma helenami zlikvidovali všechny šneky do dvou měsíců, teď je helena v karanténě, sváču dostává občas a šnečky, které někteří vyhazují, jsme dokupovali smich .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 07:29 Muž LiborSprysl [9015] Re: vlacek
Ze stovek vajec???To spíš bylo dvacet helen a zbytek okružáků...A nebo máš stovky helen na množení? Kam ti kladou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 21:54 Muž vlacek [402] Re: JagerMaister
Sance, ze nejsou oplodnene je velika. Oplodnenost vajec helenek je obecne nizka. Ze stovek vajec jsem mel tak 20ks helenek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 18:38 JagerMaister
ahojte mám otázku v akváriu mám 2ks clea helena no a jedna helenka už pred mesiacom nakládla po celom akváriu vajíčka no doteraz sa z nich nič nevyliahlo je šanca že niesú oplodnené ? stydim
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.02.2012 13:32 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: vlacek
Je to tak, Neritina, Clinton, bez problémů s plno Helenama dohromady není problém.

Pokud se zničeho nic ztratí Neritina, bude nejspíš mimo akvárium pokud není dobře kryté.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2012 12:24 Muž vlacek [402] Re: milous
Moje zkusenost je takova, ze moje neritina dva roky vegetuje s hromadou helenek, mladych i starych naprosto v pohode. To same clithon, ktery je o dost mensi. Naopak zkusenost s neritinami mam takovou, ze jich velke procento neprezije prvnich 14dni samo o sobe, bez jinych pricineni. A to helenky nemaji zadne jine sneky k sezrani!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2012 07:18 Muž milosak [66] - Rostliny
Před měsícem jsem jednu dotáhnul z burzy a společně dvě neritiny a takovýho fousatýho šneka.
Nejdříve zmizel fousáč a do 14 dnů i neritiny.V současnosti ubývá i okružáků.
Je fakt dravec, protože ty větší šneci byli min. jednou tak větší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2012 20:39 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Honza
Heleny jsem koupil začátkem listopadu a šneků do dneška ubylo celkem dost, chce to jenom vydržet a nečekat zázraky jak píšou MrHa a romant
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2012 20:10 R Muž romant [27981] Re: Honza
Přemnožení šneci jsou obvykle v důsledku překrmování ryb a flákání údržby dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   02.02.2012 20:09 Muž MrHu [300] Re: Honza
Jak dlouho je tam máte? U nich to nefunguje tak, že druhý den šneci neexistujou...chce to čas, postupně budou surmovky jejich počet redukovat...a zároveň je potřeba se pořádně starat o akvárium, hlavně nepřekrmovat a odkalovat...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2012 20:04 Honza – Clea Helena
Ahoj všem,
potřebuju radu,přemnožili se mi šneci,už ani ruční sběr nepomáhal,pak jsem vyměnil i písek,vše vyčistil,ale šneky mám zase(pravděpodobně byli vajíčka ve filtru)Koupil jsem tedy Cleu Helenu (2 kusy)v domění ,že bude po šnecích.Ale nic.Šneci se vesele množí dál surmovky si jich moc nevšímají.Poraďte sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 22:08 aoelcz Re: Filip980
Fotka k příspěvku pozvání na večeři..

nic si nedělají.. je prdel jak jsou krevetky zvědavé.. hodil sem jim tam tabletku a oni nic.. jeli si v řasách.. ale jak se tam objevil helenas hnedka přiběhla se podívat co se děje.. za chvilku zase utekla.. je sranda občas vidět krevetku jak jede na plži a ožírá řasy :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 21:30 aoelcz – surmovka
vím, je to zabiják plžů existuje plž s podobnými vlastnostmi jako surmovka..? myslím to, že je jaksi k obyvatelům laxní, čistí zbytky jídla, mrtvolky, zabíjí jiné šneky, než aby sežral rostlinu raději by umřel :-D.. avšak by tento druh do jihého "šneka nešel"? prý si troufne na mnohem větší..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 21:27 aoelcz Re: Semtex
jo jo s tím sem počítal.. jen se ještě zeptám ohledně té surmovky odchoval sem jich pár, pak sem je dal k příbuzným do akvária (veliké kolem 300 l) tam se potomci množili a jejich dítka :-D zní to divně.. sem si vzal opět zpět.. Jen ulitky jsou nic moc jako by odvápněné.. já mam krapek odstátou vodu z vlastní studny a příbuzný šílenou městskou vodu nejen drahou ale i když pijete čaj tak vás štípou oči od choloru.. nechávají jí odstát.. spíše si myslím že mají nedostatek vápníku to by se mělo asi časem u mě zlepšit..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2011 10:11 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: aoelcz
Je to úplně v pohodě, nic si nedělají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.12.2011 09:53 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: aoelcz
Je to v pohodě. Krevetky Heleny moc nezajímají a obráceně už vůbec ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2011 01:02 aoelcz – clea helena
jaké máte zkušenosti s c Surmovka vražedná - Clea helena + krevetky var. red cherry podle mě by to mělo být v pohodě..?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2011 19:00 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Filip980
to dřív ta helena umře než aby dělala nějaký extra díry do rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2011 18:20 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: MajkaK
Ne, helenka ti ji neponičí, spíš ti okružáci. Jen kdyby neměla potom žádnou potravu v podobě plžů tak by to samozřejmě přijímali z jiých zdrojů jako jsou právě rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2011 18:18 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: MajkaK
Spíš ti ji poničí okružáci než helenka. Mám v akva dvě a na rostlině jsem ji neviděl zatím ani jednou. Ono celkově jsem je dlouho neviděl. Neměj strach.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2011 18:14 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetky – Clea helena a HC
Zdravím,
mám jeden dotaz. V mém stolním akvárku se najednou objevili šneci - zřejmě okružáci. Pravděpodobně jsem si je tam zavlekla spolu s rostlinkami z Aqua Daho. Chtěla jsem do akva dát na chvíli helenu, třeba by mi od přemnožených šnečků pomohla. Ale otázka zní - neponičí mi nějak Hemianthus callitrichoides? Možná banální dotaz, ale podle mých zkušeností je to krehká rostlinka a nerada bych o ni přišla. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2011 20:57 Muž LiborSprysl [9015] Re: Filip980
Najednou tak kolem třiceti od jednoho dospělce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2011 19:34 Muž Filip980 [398] - Rostliny
Ahoj, začínají se mi množit Clea helena, momentálně jsem viděl pět malých šnečků. Nevíte někdo, kolik se jich tak narodí dohromady?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 00:05 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: JanSysel
nejlíp šnekama, takový krmení co dlouho se nezkazí než ho sežerou a jiný ryby jim ho nebudou krást.
Zkus sehnat někoho v okolí kdo jich má moc. Já jim třeba dávám piskořky z druhýho akvárka
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2011 22:34 Žena Lolianka [16] Re: JanSysel
Já je nijak speciálně nepřikrmuji, v podstatě zblajznou krmení pro ryby spadlé na dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2011 21:19 Muž JanSysel [0]
čím přikrmovat heleny ve společenském akváriu? asi nebude vhodné hovezí srdce kdyz tam jsou pancéřníčci a endlerky. poradte prosím

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.11.2011 14:38 Muž bobik [15] Re: Štěpánka
Souhlasím s Petulinakkem,Mám již asi rok 2 ks ,kteří se mi rozmnožili o 3 ks.Bez problémů šnečky zlikvidovali,ale ne hned,zprvu jen redukují ,ale časem nevidím ani okružáka.A souhlas s tím,že až dojdou šneci k jídlu,Helenky baští cokoli,zbytky potravy,odumřelé rostliny apod.Až ti zbaští šneky,nechal bych si je v akva,budou se ti hodit až si dokoupíš rostlinky a s nima si zavlečeš jistě okružáky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   23.11.2011 10:57 Žena petulinakk [2016] Re: souky
Já mám helenku už skoro tři měsíce, spíš jako prevenci - aby likvidivala šneky co přijdou s kytkama dřév než se rozmnoží... takže jich má minimálně, a přesto mi tam spokojeně žije. Je to všežravec, když nejsou šneci, sežere cokoliv jiného.
To samé uvádí i informace zde v atlase: rybicky.net/atlasostatnich/surmovka_vrazedna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2011 10:42 Muž MrHu [300] Re: souky
Potom se můžou třeba někomu darovat...myslím, že je to lepší, než používat na hubení šneků nějakou chemii...:-) navíc já je tam mám zhruba dva měsíce a zdaleka jim ještě "jídlo" nedošlo...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2011 10:39 Muž souky [592] - Rostliny
a je vám jasné, že když vyžere všechny šneky tak pojde hlady, tydle malý šneci jsou pro ní jako plivnutí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2011 10:25 Muž MrHu [300] Re: Štěpánka
já tam mám vody okolo 60 litrů...:-)takže bych Helenek dal víc (než jednu) i do toho tvýho...krevetkám by ublížit neměla...:-) nezaregistroval jsem, že by jim něco dělala
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2011 10:22 Štěpánka Re: Blinky
JJ díky. No já mám jen 54, takže vody tak 50l. a není jich tam zas nějak moc. Jo a nemůže Helenka ublížit i krevetkám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2011 09:27 Muž MrHu [300] Re: Štěpánka
Ahoj, pomůže i s malýma...:-) Jenom nečekej, že tam dáš Helenku a druhý den ráno tam žádný šnek nebude...;-) Já mám v 84l akváriu 4 Helenky a počet šneků dost zredukovaly...ale i po cca 2 měsících tam pár plevelných šneků mám, jen jich je výrazně míň...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2011 08:52 Štěpánka – Spapá helenka i toto?
Ahojky, zatáhla jsem si šneky jako "plevel" do akvárka zřejmě na nějaké kytce. Nevím přesně co to je, když sem v rychlosti projela zdejší "ostatní" seznam, nejpravděpodobnější je tohle rybicky.net/atlasostatnich/kruznik_maly, je to mrňavý, a je to všude. Pomůže Helenka i s takhle malejma? A najde si je schované? Když čistím, tak je vyhazuju ale nikdy nemůžu vymítit vše. Mám tam ještě dva nové větší šneky, ale ty bych převezla k mamině do akva aby je taky neslupla. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2011 21:12 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: bluedream
Tak to jsem samozřejmě ani nečekal že to bude jako v nějakém Predatorovi. Ale když ten šnek se jí tak vyloženě nabízel, tak jsem doufal, že uvidím aspoň jak na něj vleze, nebo se přicucne. Létající skořápky vidět nemusím smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2011 20:55 Žena bluedream [245] Re: Zoidik
Myslíš kino jako třeba ... helenka skočí na okružáka, během chvilky ho sežere a vrhne se na dalšího? Tak to nefunguje. Pokud tam máš hodně šneků, je přežraná a její porcování okružáků zrovna moc akční není. Přicůcne se na něj a nějakou dobu trvá, než ho sežere. Žádný Schwarzenegger to není aby je kosila po desítkách :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2011 20:10 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Zoidik
Teď koukám na Helenku. Má přímo před sebou okružáka, ohmatává si ho pořád tím svojím tykadlem a ne a ne se na něj vrhnout a sežrat. Že by byla přežraná? Jsem těšil, že budu mít kino na téma ze života šneků a ono pořád nic :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2011 20:01 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumím – Re: katterinecka
katterinecka napsala: mě se helenky množí, ale jen někde. Buď v tom akvárku mohly umřít třeba z nějaké otravy, nebo prostě jen měly hlad, běžně když se potkaj tak se nežerou

No, uvidim jak to bude u mě. Mam je v akva zatím 4 hodiny.

roper napsal: ten trpasličí čtverák má jen asi 2 cm, takže se hodí i do malého aqa

jj, toho jsem si všiml v atlase, ale u rataje je neměli a nabídli mi buď mřenku, nebo hleneku, tak jsem vzal helenku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2011 19:24 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Zoidik
mě se helenky množí, ale jen někde. Buď v tom akvárku mohly umřít třeba z nějaké otravy, nebo prostě jen měly hlad, běžně když se potkaj tak se nežerou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2011 19:12 Muž roper [10] - Cichlidy
ten trpasličí čtverák má jen asi 2 cm, takže se hodí i do malého aqa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2011 19:10 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: roper
Osobně krevety už nemám..... Díky za dobrej tip. U Rataje mi byly krom helenek nabízeny mřenky, takže asi tohoto čtverzubce neměli a můj výběr byl zjednodušen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.11.2011 19:06 Muž roper [10] - Cichlidy
Ahoj, pokud těch šneků máte fakt hodně, tak jsou úplně super čtverzubci trpasličí, ale bacha na krevule ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2011 18:47 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumím – Re: Chem
Chem napsal: Kanibalismus - tak to je pro mne docela novinka, toho jsem si nevšiml.

Dnes jsem si dvě koupil u Rataje a měly docela problém nějaké najít, jelikož v několika akvárkách měly pouze prázdné ulity od Helenek. Čtu v atlase jak se tohle nemnoží, což byl taky důvod proč jsem si je pořídil a tady se dočítám v podstatě opak. No, jsem zvědav....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2011 22:11 Žena bluedream [245] Re: fechtnerak
Také se prodává past na šneky ano. Jen netuším, jestli opravdu funguje.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [23] ...... 27 28

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 45130x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7394?od=1101