Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cichlidka Ramirezova - pohlaví

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Určení pohlaví ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Cichlidka Ramirezova - pohlaví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2015 21:07 Žena pepisanek [5] Re: JanaS
Jsou cily,zerou,plavou.problem je s krmenim.Potvory neonky vsechno sezerou.Ramky stihnou se svym "zvykanim" par kousku a neonky uz praskaj ve svech.Mam je asi tyden a jsou takove od zacatku,ale je pravda ze jednu ramku jsem musela dnes utratit,dva dny po nakupu se zacala schovavat a byla bleda.Tyhle dve zbyly.Zintenzivnim vymeny a uvidim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2015 19:32 Žena JanaS [138] Re: MonterMonty
ahoj Zdravím :-) Já zase vidím růžové bříško, nečistou "hlavní" skvrnu, takže za mne samice. Bohužel je dost pohublá. Může to být z mnoha různých důvodů hmm I kdyby to byli dva samci, jsem přesvědčena, že si nic neudělají. Mohou si vyjasňovat pozice pár hodin až dnů, ale jestli nejsou nějak moc načnutí, bude to ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2015 18:12 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: pepisanek
Hlavně ty Ramky vůbec nevypadaj v kondici, řek bych že jsou to oba samci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2015 17:53 Muž Janek [6] - LabyrintkyRe: pepisanek
aj mne to príde ako samček ale nie som si 100% istý, časom zistíš mne sa samička poriadne vyfarbila časom :) príde mi ešte mladý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2015 17:21 R Muž romant [27987] Re: pepisanek
Nikoho zatím neměň a počkej si na názory ostatních, já můžu mít voko z Kašparovy krávy. :)
Edit: Jj, ta druhá fotka, jasnej kluk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2015 17:18 Žena pepisanek [5] Re: romant
Fotka k příspěvku Toto je kluk predpokladam
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2015 17:12 Žena pepisanek [5] Re: romant
No to snad neee.Mam tam jeste velkyho kluka.Se nedivim,ze je vystresly.Ikdyz kolikrat spolu i plavou a prislo mi,ze ruzovy brisko.chjo.Zkusim vymenit :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2015 17:08 R Muž romant [27987] Re: pepisanek
Spíš bych to viděl na vystresnutýho mladýho kluka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2015 17:02 Žena pepisanek [5] – holka?
Fotka k příspěvku Ahoj vsem,je to prosim samicka?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.04.2015 11:44 radim – Humbal89
rybicky.net/nadrz/22733/25.jpg
Tady jsou taky dobře rozpoznatelní ;-) Pěkné ryby.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2015 11:42 Muž Humbal89 [47] - Jížní amerika-Black waterRe: MrUnknown
Díky, sou to moje první cichlidky tak sem se chtěl zjistit :) takhle sem je koupil ve středu u Rataje, u me dostávají 3x denně po malých dávkách 2xhikari 1x něco mraženého tak snad se jim bude dařit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.04.2015 11:23 MrUnknown Re: Humbal89
Je to pár, samička má modré tečky uvnitř černé skvrny, samec je nemá. A máš jekrásně vypasené :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2015 11:07 Muž Humbal89 [47] - Jížní amerika-Black water – pomoc
Fotka k příspěvku Zdravím, chtěl bych pomoct s určením pohlaví u mého páru ramirezek :) Pani prodavačka sice řekla že vybere pár, ale když se díval na znaky twk oba mají delší 3prvni vystupky na hřbetní ploutvy, oba sou stejne barevní jen ta menší co by mela byt samice ma růžové bříško. Tak si nejsem jistej když mají některý znaky společný, nerad bych aby mi ten větší zrušil toho menšího:) předem diky za určení:)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2015 12:11 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Branci
Druhy obrazek neni dle meho nazoru prirodne zbarvena Ramka. Krizeni ruzne barevnych pak da treba tohle: rybicky.net/fotogalerie.php…
ale casem se vybarvi a ani nemusis tusit jak. Muze to jeste klidne byt nadherna ryba (i kdyz trosku jinak zbarvena), ale urcit pohlavi, je pak u mlade rybicky problem, stejne jako na te me fotce, kde je u mne samec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2015 10:00 Muž kvietik [86] - AmerikaRe: Branci
pri klasickej forme ramirezky ma samicka na rozdiel od samceka ruzove brusko, u tych tvojich sa mi zda ze oba maju nadych bruska do ruzova, aj ked ako som pisal su este mlade...pozri tuna prispevok z 8.12 od kozlika on tam ma dve foto na ktorych je jasny rozdiel medzi samcekom vlavo a samickou v pravo, ale ryby uz su starsie a vyfarbenejsie. u tvojich asi este musis pockat na stopercentne posudenie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2015 07:54 Branci Re: kvietik
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tu je viac foto ak pomôže palec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2015 06:32 Muž kvietik [86] - AmerikaRe: Branci
ešte su velmi mlade, takže problematicke určenie, ale vyzera to , že na oboch fotkach je samička
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2015 22:42 Branci – Pohlavie
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím , mohli by ste mi niekto pomôcť z určením pohlaví mojich ramireziek ? Sám si to odhadnúť netrúfam . Ďakujem :) ne
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2015 16:20 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Honzzin
na první fotce je samice , samci nemají v tom černém fleku modré tečky , mají je jen okolo , na druhé si nejsem jistej , je to i jiná barevná varieta , počkej pár dní jak se k sobě budou chovat ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2015 16:04 Muž P [125] - Betta splendensRe: Honzzin
Přijde mi to jako dva samci, jen je jeden mladší.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2015 15:45 radim Re: Honzzin
z 3. fotky bych řekl, že je to samec a samice ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2015 11:45 Muž Honzzin [0] – Určení pohlaví
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, poznáte prosím, jestli jde a samce a samici? Mně chvilku přijde, že by to mohl být pár a potom zase, že to jsou oba samci...Děkuju za pomoc.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2014 20:56 Muž kolzik [3] Re: MonterMonty
Děkuji moc, živorodky už nemám, dal jsem je všechny pryč a do akvárka dávám už jen odstátou vodu a žádnou chemii. Takže to bude asi jen dotírání uvidíme, ale děkuji za poznatky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2014 20:10 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: kolzik
hm , samice nevypadá že by to byl chcípáček kterého nikdo nechce , jak jsi na tom s parametry vody ? na tu chemii co leješ při výměnách vody se vykašli , ramky jsou na takové blivajzy haklivé , raději používej odstátou vodu a nějakej humidovej přípavek , popř přírodní suroviny - olšové šišky atd ...
Nedávno jsem takovej problém s přebujelým samcem doma měl -žádná mu nebyla dost dobrá , furt je zaháněl a nenechal napokoji , nakonec jsem zjistil že samice byly oslabené vnitřními parazity (na které tyto rybky dost často v nevhodnýh podmínkách trpí) , po té co jsem samci přihodil novou pěkně vypasenou potvoru , dostal párkrát ploutví a za dva dny se třeli . Takže i tady může bejt problém , rozhodně to není ryba do rukou začátečníka , což si s nimi taky pěkně užívám ...
EDIT -ještě koukám na tvou rybí osádku , RAMky s živorodkama , to ti nebude nikdy fungovat , raminy potřebují čisté stabilní prostředí, živorodky jsou trošku bordelářky a prasátka , budou se ti tam houpat vysoké dusíky které ramky nesnesou , s tím se oslabí jejich imunita , propuknou nemoce a pak najednou ze dne na den zjistíš že ramky nejsou ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2014 19:32 R Muž romant [27987] Re: kolzik
Kdo na koho? Třeba ten, co jsem ho označil za kluka něco chce. ;-) Jinak nejsem vševěd a můžu se mýlit, rozhodně počkej na reakce dalších, kdo bude mít nějaký názor. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2014 19:21 Muž kolzik [3] Re: romant
ok a proč na sebe dorážejí ? Docela tvrdě :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2014 19:12 R Muž romant [27987] Re: kolzik
Podle mě je to pár, kluk vlevo, holka vpravo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2014 19:03 Muž kolzik [3] – jsou to dva samci - prosba
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Moc prosím o rozpoznání, zda jsou to dva samci či ne? Moc prosím děkuji :-( :-( Fotky nic moc,je to mobilem
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2014 20:08 R Muž romant [27987] Re: MonterMonty
Hmm, nešlo, ty ryby půjdou do několika dní kukat ať uděláš co chceš. :-O
Edit: Diskusi zde končím, už teď jsme přes čáru, ale přesouvat se mě to z několika důvodů nechce. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2014 20:06 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: romant
nj , vono se to tluče jedno s druhým , takhle streslá Ramka ve 25ti nemá šanci , pokud by se měnila polovina vody denně , používal třeba nitrivec , torben ,snad by to i šlo ...
na druhé fotce za rostlinou vykukuje nějaká gupka , o velikosti akva žádné info ...vše dohromady je to docela velkej průser ....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2014 19:55 R Muž romant [27987] Re: MonterMonty
Osobně bych tu teplotu pře 25 nehnal, to akvo je na první čtení čerstváček a bude tam zlobit amoniak, tak proč mu dávat větší šance. Jinak souhlas s tím, že ramirézy v takovýchto nádržích jsou předurčeny k cestám na druhej břeh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2014 19:50 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: dominik
ještě k tomu co napsali kolegové , pozvolna zvednout teplotu aspoň na 28 stupňů , dokud ryby nerozdejchaj stres z převozu , rašelinový výluh do vody považuji za samozřejmost u RAMek .. no pokud je to opravdu čerstvě založené nezajeté akvárko , noc dlouho nevydrží ani tak , je to velmi háklivá rybka na zvýšené dusíky a nestabilní prostředí - špatná volba pro začátečníka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2014 19:45 R Muž romant [27987] Re: dominik
Snad i párek dvou totálně vystresnutých jedinců v čerstvým akváriu a to nevěstí nic dobrýho. Měnit vodu vo sto šest.
Edit: Na té první fotce ta rybka dole nebude ramiréza, takže ten párek z mojí strany nebylo přesné. Ten vrchní jedinec vypadá na kluka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2014 19:45 Žena Turbínka [2558] Re: dominik
Pohlaví si určovat nebudu, jelikož cichlidám rozumím jak koza petželi, ale vidím tři věci dosti podstatné. Ryby jsou velmi stresované, nikde ani kousek zeleně a to akvárko nebude starší než den! Takhle tě ryby dlouho těšit nebudou, doporučují pročíst následující odkazy:
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
Ideálně se zaregistrovat, zřídit prezentaci a měnit, měnit, měnit vodu, protože to akvárko je čerstváček, do kterého ryby prostě nepatří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2014 19:44 dominik – pohlavi
Fotka k příspěvku Druha fotka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2014 19:41 dominik – pohlaví
Fotka k příspěvku Zdravím, dokáže někdo určit pohlaví u mých 2ramirezek?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.06.2014 21:41 Muž P [125] - Betta splendensRe: badys
Druhá rybka je určitě samice. U té první si nejsem 100% jistý, ale klidně bych vsadil na mladý pár :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2014 20:54 R Muž romant [27987] Re: badys
Podle mě dvě holky, ale rád si počkám co na to ostatní. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2014 20:50 Muž badys [0]
Fotka k příspěvku foto 2 - samice?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2014 20:49 Muž badys [0]
Fotka k příspěvku Ahojte, podařil se mne koupit pár? Obě ryby jsou stejně velké, hřbetní ploutve (první ostny) mají stejně vysoké, tedy spíš nízké, bříška jedno bílé, jedno narůžovělé.
foto 1 - samec?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2014 11:29 Žena Lulito [15] - CichlidyRe: romant
Oukej děkuji potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2014 11:25 R Muž romant [27987] Re: Lulito
Uvidíš jak to budou vidět ostatní, ale pokud by to bylo jak jsem napsal, tak bych pořídil více holek, aby na každýho kluka byly nejméně 2 holky, akvo máš solidní velikosti, tak by to neměl bejt problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2014 11:22 Žena Lulito [15] - CichlidyRe: romant
Super děkuji. Tak a teď co s tim. Dokoupit ještě nějakou holku nebo pak dát pryč kluka? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2014 11:20 R Muž romant [27987] Re: Lulito
Kluk, holka, kluk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2014 11:17 Žena Lulito [15] - Cichlidy
Fotka k příspěvku třetí
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2014 11:17 Žena Lulito [15] - Cichlidy
Fotka k příspěvku druhá
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2014 11:16 Žena Lulito [15] - Cichlidy – Holka nebo kluk
Fotka k příspěvku Mám tři fotky potřebuju rozlišit pohlaví prosím
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 16:26 R Muž romant [27987] Re: Surdo
Ta druhá fotka s větší jistotou kluk a ta první spíš holka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 16:13 Muž Surdo [35]
obidvaja?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2014 22:34 R Muž romant [27987] Re: Surdo
Kluk.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 20

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 23792x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7309-cichlidka-ramirezova-pohlavi?od=201