Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cichlidka Ramirezova - pohlaví

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Určení pohlaví ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 18 Přejít na další stránku   1  
Cichlidka Ramirezova - pohlaví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2008 21:59 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: skull
Máš plno... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2008 21:28 skull – Ramirézky
Mám akva 54 litrů, mám v něm 10 neonek obecných, 5 pancéřníčků skvrnitých a 2 malé ancistrusy. Rád bych to ještě něčím doplnil, plánoval bych páreček ramirézek, ale nevím jestli jim tam už nebude těsno. Jak to vidíte vy? ;-) jinak akva je i tady rybicky.net/nadrz.php…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2008 18:43 Muž Sprachys [48]
jeste me napadli rajovci... to jsou taky labirintky jako cichavci... takovej rajovec dlouhoploutvy by mohl byt ve spolecenstvu mych rybek?...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2008 13:41 Muž Sprachys [48]
okej tak diky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2008 13:12 Muž MiHl [55] - Cichlidy – Re: Sprachys
no asi bych ji moc nedoporučil a zkusil vybrat nějakou jinou náhradu (v tomhle moc neporadím) a nebo bych tam dal opět ty čichavce perleťové
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2008 12:39 Muž Sprachys [48] – Re: MiHl
aha :-D to ja myslel ze by si mohl betak dovolovat a ono je to obracene :-)
takze radite spis ne nez jo?... diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2008 12:23 Muž MiHl [55] - Cichlidy – Re: Sprachys
no při řešení beťák - ramirézky jsem nemyslel, že by se mohlo něco stát těm ramirézkám ;-)

jinak je opravdu fakt, že ramirézky působí spíš klidnějším, sebevědomým, vyrovnaným dojmem, takže "kolem pobíhající neposedná děcka" by jim mohla poněkud ztrpčovat život
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2008 11:54 Muž Sprachys [48]
teplotu mam nastavenou uz na 26... neonky jsou ok, jeste sem to nezmenil v prezentaci... betaka mam hroznyho sraba... kdyz mu tam dam zrcatko tak misto aby se naparoval tak zajede do kytek dozadu do akvaria... parmicky si nikoho jinyho nevsimaj a porad blbnou spolu... mrenky jsou svinky no.. pri krmeni at uz na hladinu, nalepenou tabletu na sklo nebo na dne vsude musej bejt... a prisavku taky nemam zakernou... jeste sem ji nevidel ze by si nekoho vsimala nejak ostre...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2008 11:30 langosh – Re: Sprachys
Já bych se spíše obával soužití s mřenkami, parmičkami a přísavkou. Ramirezky potřebují spíše klidnější spoluobyvatele....
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2008 09:08 Muž MiHl [55] - Cichlidy – Re: Sprachys
nevím, jak moc se budou snášet s beťákem... hlavně v době tření, tuhle kombinaci jsem nezkoušel ani od nikoho neznám
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2008 06:10 motýlek – Re: Sprachys
určitě ano, jen budeš mít malý konflikt s teplotou, protože ramirezky se cítí dobře až nad 25°C, což zase pro neonky je horní hranice ... ale riskl bych to ;-) ... hlavně si vyhlídni párek, který se "k sobě má" - jinak se budou trápit a Ty také ... jeden takový párek z mého odchovu je u tématu Ceny rybek v obchodě ... jinak je Tvá nádrž krásná potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 20:25 Muž Sprachys [48]
ahojte, myslite ze bych do svy osadky mohl pridat jeden parecek cichlidky ramirezovi? nebo se mam podivat po necem jinym?... rybicky.net/nadrz.php… mati porad rika ze se nema na co koukat... umreli mi cichavci perletovi (2) tak bych tam chtel nejakou jinou dominantu... co si o tom myslite? dik

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2007 12:35 Tomm Re: honky
tohle je podle mne samec, samičky mají červené bříško ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2007 12:30 Muž RADOVAN [17] - RostlinyRe: honky
Je to samec- takého istého som mal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2007 10:44 R Muž Silent [5949] Re: honky
Já si myslím, že je to samec. Podle té první fotky je znát, že má prodloužené první paprsky hřbetní ploutve což bývá jeden ze znaků a samice mívají červenější bříško. Ale je to jen můj názor. Neber to za bernou minci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2007 09:18 honky Re: PaDa
Fotka k příspěvku děkuji, tak to asi bude fakt ta samice, ale stopro si jistej nejsem.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 23:50 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: honky
Zkus se podívat tady:
www.tropicalresources.net/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 23:40 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: honky
Já bych řekl samice, ale bez záruky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 22:26 honky – pohlaví ramirezky
Fotka k příspěvku chtěl jsem se jen zeptat, jestli je to samice nebo samec, já myslím že samice, ale rači se ujišťuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2007 09:00 langosh
Pokud krmíte krillem, tak se nemůžete divit - obsahuje přírodní červené barvivo astaxanthin...
Roman X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2007 22:51 ancikovec
diky, to jsi mě uklidnil hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2007 22:38 miro03
je to krmivom pokial tie výkaly nebudu pruhledné tak je to o.k. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2007 19:01 ancikovec
tak jsem se dozvěděl, že dostávaly vločky, patentky a artemie
asi šlo hlavně o nezvyk, už pomalu začínají žrát nitěnky, krill i vločky :-)

zjistil jsem ale dneska, že v akvárku jsou oranžová hovínka, ne trochu do oranžova ale vysloveně sytě oranžová. Původně jsem si myslel, že za to můžou ancíci, protože dna dny po sobě dostali mrkev, a že je to snad nějak způsobeno barvivem z mrkve. Lepší nápad jsem nedostal. Pak jsem si ale všimnul, že to je od ramirézek a ne od ancíků. Nevím, čím to je. Není to příznak nějaké nemoci? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2007 12:37 hardy
zkus armenie palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2007 12:28 miro03 – motylek
skus grindal ja ich dávam už 1cm velkým terčovcom a chutná im více než artemka,plus je to čistejšie krmenie,miminám ramireziek chutnaju i mikri. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2007 09:49 ancikovec
miro03: dnes budu volat, abych zjistil co a jak

Nobody: zkusil jsem nitěnky a krill, takže mražné o kousek menší či větší, proto si nejsem jistý, jestli by zabraly zrovna na patentky a perloočky už jsou docela malé

motýlek: tyhle jsou ale docela velké, je to utvořený pár samička tak 3-3.5 cm a sameček tak 5 cm

jinak jsem zjistil, že asi miro03 má pravdu... všimnul jsem si, že ze dna ožužlávají vločky, ale jen ty červené a zelených si vůbec nevšimnou. Když mi tam spadla jedna "vadná" vločka - taková spíš šišatá kostička červené barvy, tak po tom okamžitě obě vystartovaly, než ztratily zájem. Takže hádám spíš, že budou zvyklé na maso. To jim můžu občas dát, ale jako hlavní stravu... to si budou muset zvyknout asi na něco jiného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2007 08:45 motýlek
ještě drobnost - teď mám asi 4-5-ti týdenní mladé ramirézky a už asi 10 dnů se pokouším je krmit nasekanými nitěnkami - no, moc jim to neleze, ale nakonec to sežerou ;-) ... ale artemie si berou jako o život ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2007 07:08 motýlek
zkus je odlovit a dát samostatně do nějaké 15-20-ti litrová nádrže, s měkčí vodou (vodovodní s destilkou tak 2:1), jávský mech a namnož si artemie - tím bys je měl rozkrmit, a postupně zvykat na umělé - mně brali TetraMin ... samozřejmě rada nad zlato jsou komáří larvy - po těch se mohly utlouct - ale asi už je teď těžko někde najdeš :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2007 23:51 miro03
Nobody-radím z vlastnej skušenosti,ked kliknem na Tvoj nick tak tam nemáš žiadne akvárium,rád bi som sa pozrel na Tvoj výsledok práce. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2007 21:54 Nobody – miro03
Rada nad zlato! :-( Krmit hovězím srdcem,proč?Nejhorší strava jaká může být a naprosto zbytečná!
ancikovec - proč nezkusíte obyčejnou buchanku,perloočku nebo patentky? ne
Teplota 25 je víc než dostatečná,pro chov stačí i míň!
28-29 - krátíte život rybek.Takovou nepotřebují ani pro tření! ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2007 14:43 miro03
ak si ich kupoval od chovatela,tak sa opýtaj čím ich krmil?Skus hovedzie struhané srdce.Ja som krmil ním a boli naprosto pažravé,doslova sa išli za srdcom utlct.Zdvihni teplotu na 28 až 29 stupnov maju radšej teplejšiu vodu. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2007 14:16 ancikovec – ramirezka nežere
ahoj,
pořídil jsem si pár ramirézek do společného akva (120 l), jsou tam s nimi jen neonky a dva ancistrusi. Už je v akvárku asi šest dní, ale nějako nežere ani jedna. Přitom oďoubávají kamínky kytky (jak by hledaly žrádlo). Celkvě mi přijde, že mají hlad. Zkoušel jsem ale nitěnky, krill a vločky, ale s ničím jen neuspěl. Jen vločky sežere (ze země, rozhodne po nich nějako nejede), ožužlá je a zase vyplivne. Nevíte čím by to mohlo být? Jinak vypadají všechny ryby čile, v akva je 25 stuňů, celková tvrdost 12, pH 6.5, no2 neměřitelné (jiné testy nemám). Díky ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2007 08:48 Inachis
Děkuju za radu :-) takže by k nim mohli jít paví oka? Jinka vodu máme dost tvrdou, takže budu muset nejspíš hodně ředit :-) ještě jednou děkuju ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2007 06:05 motýlek
rozhodně to není rybka pro úplné začátečníky, ale při troše štěstí se dá chovat ... naprostá čistota, žádné chemikálie, v obchodě sledovat, které rybky tvoří párek - jinak je to o ničem ... do 54 litrů by snad mohly být i dva páry, ale raději bych dal jeden a doplnil nějakými drobnějšími rybkami co plavou spíše u hladiny ... pokud chceš odchovat potěr, tak musíš mít nějaké ploché kameny na jikry, několik míst s jemným pískem na jamky pro vylíhlý plůdek a připravené vajíčka hodně drobných artemií - na přikrmení po rozplavání. Voda musí být ředěná destilkou - podle mých zkušeností stačí třetina destilky - ale záleží na tvrdosti vodovodní vody ... většinou se rodiče potřebují péči naučit, takže první 3-4 výtěry požerou - čili to není nic neobvyklého. Já teď mám asi 4 týdny starý potěr (už berou nasekané nitěnky) a jsou docela pěkné a už se mezi sebou škubou skoro jako dospělí samečci ;-) ... dokonce jsem je chvíli jako velmi malé krmil v nouzi mraženými artemiemi - samozřejmě rozrcenými přes sítko ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2007 00:52 Inachis
Ahojky...chtěla bych si tuhle cichlidku koupit, ale bojim se jestli bych její chov zvládla, nebot s cichlidami nemám skoro žádné zkušenosti... moje zkušenosti začali jednou ve zverimexu nákupem perlovek červených a bylo mi řečeno že už nevyrostou ( měli zhruba 5 až 6 cm ) a rostou... též jim budu pořizovat větší akvarium... tak se chci optat jestli jsou cichlidky ramirezoi náročné na chov, odchov a jakou velikost akvária bych měla mít a jestli mi bude stačit asi 54l anebo jestli si mám pořídit nějaké větší zhruba na 4 až 6 rybek.... děkuju za odpověd :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2007 21:02 cagy2
Mám je pohromadě a vše je v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2007 17:18 R Muž Silent [5949]
Všechno v pohodě. Moje chyba. Budu muset volit jasnější formulace. To je samozřejmý, že Akary jsou větší než Ramirezky. Sám jsem choval obojí, nikdy ale pohromadě nedělalo to dobrotu. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2007 15:15 miro03
omluvám se za komentár unáhlene som ragoval,vidno čeština mi ešte robí problémy ;-) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2007 15:05 Muž filipsi [1295] – miro03
Pozor na slova, pise byt (prestoze) budou vetsi, tak to asi mysli s velikosti stejne jako ty.
Pri prvnim precteni jsem cetl take opak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2007 15:03 miro03
niekto používa rašelinové výluhy niekto priamo vrecká rašeliny do filtru,no ja som im okyseloval vodu kyselinou fosforečnou.To čo písal roman -langos je pravda je to impuls na trenie.U mna to fungovalo nasledovne odkalenie vody 1tretina vytieračky a dopustenie novej smiešanej s kyselinou.Zmena tlaku vody pri vypuštaný následne dopustenie vody s zmenou kyselosti sa rovná riadený výter.Tak vela zdaru,v odchove.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2007 14:57 miro03 – to fantasta
to myslíš vážne že ramirezky su v dospelosti vetšie ako akary hnedé,ak to myslíš vážne tak si najprv pozri u nejakého chovatela dospelé akary a potom pozri dospelé ramirezky a potom sem píš a rad iným.Ja som odchovával obidva druhy takže mi možeš o tom čosi povedat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2007 13:31 R Muž Silent [5949]
Akara hnědá bývá docela pohodová ryba. Spíš si myslím, že ramirezky budou znepříjemňovat život akarám byť budou v dospělosti větší. U cichlid je to jako u lidí. Záleží na povaze a štěstí při výběru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2007 13:27 Skip
Myslím e jsou hlavně citlivý na zvýšené množství dusičnanů. Jinak mě se taky třou a používám zmíněný torben.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2007 13:24 Skip – prát se občas budou
ale jen trochu ne nijak významně. Asi záleží do jak velkého akva je dáte.
Já teď mám 7 akara hnědých v 200l akva a je to plně v pohodě

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2007 09:29 motýlek
no, v každém případě jsou docela choulostivé na kvalitu vody a speciálně na teplotu ... co se týká tření, tak to je ten nejmenší problém - v podstatě se třou každou chvíli, ale pokud ta voda není dostatečně měkká, tak se jikry nevyvinou ... teď zrovna mám tady vedle seba potěr tři dny po vykulení, ale to ještě zdaleka není vyhráno ... bohužel rodičovský pár byl jednou léčen na krupičku a pořád se trápí - sna daspoň odchovám nějakou várku pro další množení :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2007 06:13 cagy2
Jsou ok a již dvakrát se mi vytřely.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2007 08:46 langosh
Rašelinovým výluhem nic nezkazíte, protože tato cichlidka má raději kyselou a měkkou vodu. Ostatní sice píší, že ty jejich jsou OK, ale už vůbec nezmiňují parametry vody... Navíc třeba ani neuvádějí, zda se jim rybka tře - použití rašeliny je totiž často impulsem ke tření.... Já bych ho tedy spíše doporučil (stačí použít český Torben nebo Amazon).
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2007 20:22 kittie
já taky ne ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2007 20:00 cagy2
Nepoužívám nic spešl a jsou ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2007 18:49 Bertík – Cichlidka ramirezova
Požíváte při chovu této ryby rašelinový výluh?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [18] 20

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 23792x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7309-cichlidka-ramirezova-pohlavi?od=851