Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cichlidka Ramirezova - pohlaví

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Určení pohlaví ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Cichlidka Ramirezova - pohlaví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2010 21:38 Muž Krkovička [0] – Re: Bob66
už to vidím juchů :) ale to jsem četl jen jsem to chápal nějak jinak :) díky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2010 21:32 R Muž romant [27987] – Re: Krkovička
Souhlsím s Bobem, jsou to dvě samice a jeden samec. 1a2 samice, 3 samec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2010 21:30 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Krkovička
Samice má v té černé skvrně a pod hřbetní ploutví tečky X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2010 21:27 Muž Krkovička [0] – Re: Bob66
Bobe podle čeho tak soudíš ? Podle těch fotek jsou vidět jasně rozdíly ale ve skutečnosti mi přijdou úplně stejný :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2010 21:23 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Krkovička
Řekl bych samec+ dvě samice ;-) První dvě fotky samice :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2010 21:12 Muž Krkovička [0] – Re: Krkovička
Fotka k příspěvku A poslední, díky za rady
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2010 21:11 Muž Krkovička [0] – Re: Krkovička
Fotka k příspěvku Ještě fotka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2010 21:10 Muž Krkovička [0] – Re: bluedream
Fotka k příspěvku Ahoj,
v akvaristice mi před nějakou dobou prodali ramirezky s tím, že je to jeden samec a dvě samice. Já to pohlaví zaboha nemůžu rozeznat. Přijde mi to jako jedna samice a dva samci maximálně :(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 09:27 Muž Sewer [99]
Chovám ve 170ti litrech společně s čichavci 3 ramirezky - dvě samice a jednoho samce.
V příštích dnech plánuju přemístění páru do vytíračky a chci je nechat vytřít, nevím však, jestli mi třeba samice, když zůstane v akváriu sama nemůže třeba umřít žalem...to bych nerad.
Čili se ptám - může být nějaký čas v tomto akváriu u poměrně velikých čichavců sama jedna malá samička ramirezky?
A ještě jedna otázka - samec si do páru jednu samici vybral a druhá je spíš taková odstrčená. Jenže ta, se kterou se spároval má lehce zkřivenou páteř (špatná koupě na burze) a nejsem si jistý jestli je vhodná pro odchov...možná bych měl zkusit tu, se kterou samec moc nepeče a doufat, že se to ve vytíračce změní... Co myslíte? :-)

Díky za odpovědi ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 22:08 Muž Sm@tts [7] - Cichlidy – Re: Haimdol
ok ok díky moc hop
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 22:07 R Muž Silent [5949] – Re: Sm@tts
Neboj. Ony se budou třít, tedy pokud budou mít vhodné prostředí ;-) . Pro začátek bych je opravdu nechal ve společné nádrži a uvidíš jak se situace vyvine.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 22:04 Muž Sm@tts [7] - Cichlidy – Re: Haimdol
snad ne :-D vypadaj jakoze mlade , ale ne zase uplne mlade :-D ja nevim chce to fotku , ale mam akva u taty a mam jen mobil ,ne fotak tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 22:02 R Muž Silent [5949] – Re: Sm@tts
Tak to může být druhý extrém. Už jsou vyřazené z chovu, tzv. staré páky :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 22:01 Muž Sm@tts [7] - Cichlidy – Re: bluedream
no ono je v zabehu o tyden dele.. teda voda kameny atd + filtrace....rostliny az 13.5. a rybky tuhle nedeli....tak snad to nejak preziji....kdyz se to nepovede odchovat tak se nic nedeje, ale aspon kdyz by se podarilo aspon 1-2 kusy tak je to pro me velky uspech smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 21:59 Muž Sm@tts [7] - Cichlidy – Re: Haimdol
dobre tak ja tam neco soupnu ;-) a uvidime co z toho bude...jinak nevypadaj moc mlade :-D koupil sem je na burze jako ''chovny par cichlidek ramizerovych (zavoj) ''
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 21:56 Žena bluedream [245]
Skaláry si pochutnají, ale řekla bych, že potěru moc nepřidá (ramirezkam celkově), že je akva teprve v záběhu. Máš u něj založení 13.5. a tyhle rybky jsou na různé změny ve vodě citlivé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 21:56 R Muž Silent [5949] – Re: Sm@tts
Ve společné nádrži plůdek většinou neuhlídají, ale pokud je to mladý pár tak pochybuju, že by z toho něco bylo. Je možné, pokud budou mít jako třecí substrát třeba kousek břidlice, snůšku přendat do jiné nádrže a pokusit se mladé odchovat bez rodičů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 21:52 Muž Sm@tts [7] - Cichlidy – Re: Haimdol
maj tam dost vetsich oblazku 3 kokosy 1 velky koren a 2 placaty koreny to by mohlo stacit ne ?...ale co pak s pludkem ? nesezerou ho skalary ? :-( tata rikal ze mi to vyzerou tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 21:50 R Muž Silent [5949] – Re: Sm@tts
Osobně bych je nechal v nádrži. Protože jsou v akva čerstvě kvůli stresu z dalšího přelovení by patrně mladé stejně neodvodili. Zkus jim nabídnout nějaký šikovný plochý kámen, nebo kousek břidlice a uvidíš jestli jsou připravené ke tření. O agresivitu mít strach nemusíš. Ramirezky v dostatečně velké nádrži jiné ryby neubijí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 21:44 Muž Sm@tts [7] - Cichlidy – Re: Haimdol
ma plnejsi brisko ;-) akorat ja to nejak nepoznam ....myslel jsem ,ze je jen napapana smich pokud tedy se chystaj trit tak co stim ? prelovit ? nebo je mam nechat v akva ? nemam stim zadnej zkusenosti :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 21:41 R Muž Silent [5949] – Re: Sm@tts
Pokud máš párek a samička je zaplněná tak může mít agresivita souvislost s budoucím třením. Jiná možnost je stres z převozu a nového prostředí. A to chce jedině čas. Ony ramirezky umí být pěkné potvory co se chování týče.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 21:39 Muž Sm@tts [7] - Cichlidy – Re: Haimdol
mam je od soboty...a delaj to hned jak sem je po 2 hodinach vypustil z pytlicku :-( nezda sem i ze by hlidali konkretni misto....proste utoci na vsechno co je pobliz (i na o dost vetsi krunyrovce)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 21:37 R Muž Silent [5949] – Re: Sm@tts
Ramirezky se třou většinou na vhodný kámen nebo jinou podobnou plochu. Nehlídají už náhodou snůšku? Zkus se po ní podívat. Měli by se zdržovat poblíž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 21:34 Muž Sm@tts [7] - Cichlidy
zdravim ...chci se zeptat co s ramirezkama ,ktere utoci na vsechny rybky okolo tone dokonce i na 2x tak velke skalary....nevim jak se pozna jestli se nebudou treba trit....to by mohl byt duvod jejich agresivity ne ? coze dekuji predem za odpovedi ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2010 20:06 Žena bluedream [245] – Re: Sanka
Netuším. Třeba krunýřovci dorostla potrhaná hřbetní ploutev občas i za dva dny. Asi záleží i na druhu rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2010 19:58 Muž Sanka [10] – Re: bluedream
A jak dlouho to asi trvá cca?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2010 19:50 Žena bluedream [245] – Re: Sanka
Doroste, ještě se mi nestalo, aby nějaké rybce nedorostla ploutev, ramirézky nebudou výjimka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2010 19:36 Muž Sanka [10] – Re: Sanka
Prosím poraďte.. :( Jsem z toho celej nešťastnej.. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2010 17:04 Muž Sanka [10]
Ahoj,prosím potřebuju se zeptat,koupil jsem si dnes samičku ramirezky,ale nevšiml jsem si,že má okousanou zadní ploutev,jinak je krásně zbarvená a v dobré kondici,jiné ploutve má v pořádku..Ale doroste jí ta zadní?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 23:19 dashayjohn – Re: dashayjohn
jeste jednou dekuji palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 23:15 dashayjohn – Re: karelpavel
ne nezdá se,v obchode vypadali vsechni stejne(bezbarevne) teprve doma v akvarku se vybarvil, zítra zkusím stestí a dokoupit samicku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 23:07 Muž karelpavel [18] – Re: dashayjohn
přesně tak, myslím si že je zatím menší ( nevyvinutý ), růžová skvrna u samice by podle mě byla už trošku patrná ( a to není asi vůbec že ? )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 23:02 dashayjohn – Re: karelpavel
dekuji, myslíte si ze mu teprve doroste to prodlouzení plutve?omlouvám se za pravopis a púsob psaní, ale na spañelské klávesnici nemají hácky hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 22:59 dashayjohn
Fotka k příspěvku prosím o radu mladý jedinec je to on nebo ona? ahoj
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 22:56 Muž karelpavel [18] – Re: dashayjohn
řek bych že samec ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 22:56 dashayjohn
Fotka k příspěvku jeste jedna fotka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 22:53 dashayjohn – on nebo ona
Fotka k příspěvku prosím o radu,nejsem si jistá zda se jedná o samce nebo samici
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2009 17:03 nickolka – tření??
aha tak Vám děkuji za odpovědi.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2009 17:00 Muž Jrk [143] – Re: nickolka
U mě se třou asi 4 hodiny (předchází tomu asi tak 3 dny příprav), poté 3 dny hlídají jikry a pak se vykulí a rozplavává potěr... No a dál jsem se nedostal... Potom mi ho pravděpodobně sameček po 2 dnech spapal - z ničeho nic, během asi 10 ti minut... No a toto se opakuje po 4 týdnech
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2009 16:58 nickolka – tření??
aha..a když už se netřou,tak jen odhání ostatní rybičky od jiker?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2009 16:54 zeck – Re: nickolka
Těžko říct, nikdy jsem to nepočítal :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2009 16:53 nickolka – tření??
to je taky pravda,ale stejně mě to zajímá,jak dlouho se tak třou...když jsem to pozorovala u mých čichavců,tak už mě to po pár hodinách přestalo bavit,taky se třou tak dlouho??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2009 16:46 zeck – Re: nickolka
To by šlo, když se vrátíš a nebude tam nic, tak se svět nezboří, ne? Netřou se přece naposledy :-) .

Btw: jakej dobrák zkouší k čemu jsou palce u příspěvků?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2009 16:37 nickolka – tření??
už jsem si připravila 20l akvárko,naputila do něj vodu z akvárka,ve kterém se zatím třou a dám do něj filtr a topení..jen potřebuju vědět,jak dlouho to trvá..cichlidky už si vybrali kámen a mají tam už docela velkou kupičku jiker..a já musím za hodinu jít pryč a mám strach,že když kámen nevyndám a budu ho chtít vyndat potom,jikry už tam nebudou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.09.2009 15:10 zeck – Re: nickolka
S odchovem určitě nepočítej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.09.2009 15:07 nickolka – tření??
no mám v akva akary hnědé,skaláry,péřovce,ancistruse,prcky pavích oček,čichavce,pancéřníčky kropenaté,tetry koňžské a pár hejnových rybek..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2009 14:42 zeck – Re: nickolka
Neznám tvé společenské akva, ale s dostatečnou velikostí a dobrým výběrem ryb není problém cichlidy/cichlidky odchovat. S jikrami bych nepřelovoval samce, ani samici, ze stresu by jikry mohli sežrat. Kdybych chtěl cichlidky odchovat a ve společenské nádrži by byly ryby, které by mohly jikry/potěr sežrat, přendal bych jikry do 20lt nádrže se stejnou vodou, topením, bublifukem...atd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2009 14:31 nickolka – tření??
jj..ještě otázku...třou se ve společenském.mám po vytření odlovit samečka i s jikrama do samostatného,nebo je starost o potěr tak těžká,že to nemá cenu a mám je tam nechat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2009 14:27 zeck – Re: nickolka
Vyberou si, neboj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2009 14:17 nickolka – tření??
Asi ale nevědí kam..chvilku jsou u toho důlečku,chvilku očistují kámen... potlesk

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [11] ...... 20

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 23792x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7309-cichlidka-ramirezova-pohlavi?od=501