Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cichlidka Ramirezova - pohlaví

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Určení pohlaví ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Cichlidka Ramirezova - pohlaví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2017 09:03 Muž motýlek [275] Re: Jarry
Ano - to je dobře řešení - jen ta nádrž by měla být aspoň 80cm dlouhá - aby měl každý pár své teritorium ... zkoušel jsem v takové tři páry, ale už si překážely, dva byly akorát
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2017 08:44 Muž Jarry [1437] Re: motýlek, romant
Možné to je - pamatuju si, když jsem si Ramirezky pořizoval, že jsme strávili u akvária s mladými hodně času, abych vybral 2, kde bylo pohlaví poměrně jasné. A stejně mi to nepomohlo, ryby se ani po roce k sobě vůbec neměly. Proto jsem - pokud jde dotazovateli o to pokusit se o odchov - doporučoval ještě 2 ryby dokoupit, aby byla větší šance vytvoření páru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2017 07:36 Muž motýlek [275] Re: Jarry
Amaterom to vidí podle me správně - sameček NIKDY ty svítící tečky nemá ... když jsem odchoval Ramirezky, tak ty svítící tečky se objevily jako první znak a byly stoprocentní ...
Barva a velikost ostnů hřbetní ploutve je relativní znak - v jiném prostředí to může být jinak - takže na to se samostatně nedá spolehnout
Tady konkrétně to může být dominantní samička a slabý sameček - což je pro odchov docela problém ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2017 19:48 R Muž romant [27987] Re: Jarry
Tak to nebudu souhlasit. Proč dokupovat další ryby, když si nejsme jisti tím co už v akváriu je? Počkat bez dalších možných komplikací. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2017 19:41 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Jarry
Ale podle čeho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2017 19:31 Muž Jarry [1437] Re: Amatértom
Pravidlo teček ok, ale tohle je podle mě zrovna jasná samice:-) Asi to bude chtít počkat, až povyrostou, ale pro jistotu bych ještě 2ks dokoupil ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2017 18:37 Dalkan Re: Amatértom
Díky moc. Uvidím, zda se rozmnoží :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.11.2017 18:18 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Dalkan
Stojím si za svým názorem. Dlouhoploutvá samice, krátkoploutvý samec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2017 18:08 Dalkan Re: Dalkan
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku no ale ta rybka s těmi krátkými ploutvemi má právě výrazně červené břicho, viz další fotky.

Jak jsou staré netuším, zakoupil jsem si je teprve včera. Ale je fakt, že jsem se mohl zeptat.

Obě mají červená břicha, krátkoploutvá výrazněji. Krátkoploutvá nemá modré tečky v černém, ale okolo, navíc ty krátké ploutve a kulatější zakončení hřbetní ploutve...
Dlouhoploutvá je celkově světlejší ale má první ostny hřbetní ploutve výrazně větší, konec hřbetní ploutve špičatý, ale má modré v černém a rovněž červené břicho.

Prostě na ty moje ryby nesedí žádné pohlaví. :-( Každopádně nejsou vůči sobě nijak agresivní ani se nenahání po akváriu. Kdo se v tom pohlaví má pak vyznat :)

ps: omlouvám se za kvalitu fotek- foceno mobilem bez blesku a z fotek pak udělán výřez
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2017 18:06 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Amatértom
Abych to ještě odůvodnil, kopíruji tuto větu z atlasu: Samec nemá namodralé tečky v černé skvrně pod hřbetní ploutví, zatímco samice ano. (podle mě jediný zaručený způsob poznání pohlaví)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2017 17:58 Žena JanaS [138] Re: Dalkan
Myslím dvě samice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.11.2017 17:51 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Dalkan
Na první fotce 100% samice ty dvě poslední fotky bych řekl možná samec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2017 17:48 Muž Jarry [1437] Re: Dalkan
Jak jsou ty ryby starý? Podle mě by to mohly být 2 samice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2017 17:40 Dalkan – dvě samice?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím,
nechci zakládat nové téma, tak to dávám tady.
Rád bych znal váš názor na pohlaví těchto rybek - dle mého se jedná o dvě samice. Máte stejný názor? Děkuji
Jedna rybka má dlouhé ploutve - tři fotografie a druhá má jen dvě fotky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2017 08:28 Muž motýlek [275] Re: majima
pokud máš hejno - tak to neřeš - najdou se sami/y ;-) ... tohle zdálky vypadá na samečka ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2017 00:44 Žena majima [3] Re: iam
Mám ho teprve od pátku, takhle jsem ho koupila. Snad ho během pár dní "vykrmím".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2017 00:03 Muž iam [18] - Low-tech akvaristika, maximem je osvětlení.Re: majima
zdá se mi že ano, a potřeboval by dokrmit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2017 22:22 Žena majima [3] – je to sameček?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím o konzultaci - v pátek jsem si pořídila hejno ramirezek a u této si nejsem úplně jistá, jestli je to sameček. (Jeho chování tomu aspoň odpovídá.) Co myslíte?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2017 18:26 R Muž romant [27987] Re: motýlek
Jenom lehce doplním, že velmi důležité je určovat u nevystresovaných ryb, tedy takových jak vypadají na tvojí fotce. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.06.2017 17:42 Muž motýlek [275] – je to snadné
Fotka k příspěvku z fotek to není jisté - ale je velmi jednoduchý recept: v černé skvrně mají SAMIČKY VŽDY svítící body - to samečci NIKDY nemají - je to zaručený znak a pozná se velmi brzy ... daleko dříve, než nejisté rozpoznávání podle délky paprsků hřbetní ploutve - tam může mít silná samička delší osten než slabý sameček ...
na foto je vlevo sameček, vpravo samička - je to z chovné nádrže, proto není kvalitní foto ...
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2017 16:59 Muž domik420 [1]
já osobně bych se přikláněl k romantovi, přesně tak jsem to tipoval já

Mé přání bylo jednoho kluka a dvě slečny, takže doufám že pán ve zverimexu trefil aspoň tu jednu slečnu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.06.2017 22:52 JoKa Re: romant
Já vidím tři kluky... Proto dva palce, dvě ze tří si trefil správně...

Ale také nesázím, jsou to mlaďoši...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2017 19:59 R Muž romant [27987] Re: domik420
Kluk, holka, kluk, řekl bych, ale jsou to vystresnutý mlaďoši, takže bez záruky, tedy ode mě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2017 19:53 Muž domik420 [1]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Pomůžete mi určit pohlaví?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2016 17:17 R Muž romant [27987] Re: lukalanka
Taky se mě to tak jeví. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2016 17:09 lukalanka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, prosím o pomoc s určením pohlaví u této ramirezky....

....co jsem tak četl, tak se mi to jeví na kluka, ale pro jistotu se ještě ptám.. ;-) ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2015 20:57 radon Re: Xpe
Díky, taky mi připadá jako samička, jen se chci ujistit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2015 20:45 Muž Xpe [132] - LoricariidaeRe: radon
Podle mně je to samička.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2015 20:32 radon – cichlidka vysokoploutvá
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, můžu poprosit o radu s určním pohlaví u cichlidky vysokoploutvé? Podle mně je to samice, ale nejsem příliš jistý.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2015 21:58 Žena wdenda [14] Re: MonterMonty
Cením si každé rady, neberu to jako kritiku :) Barva dna je nějak jedno?
A kvůli krevetkam by tam i nějaké kamené schovky být měli ne?

A Děkuju za ten popis samice od samce, ale stejně si nejsem jistá že bych to poznala :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2015 21:46 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: wdenda
těch kytek opravdu moc není a ani nevypadají že by se jim nějak extra dařilo- to ostré a hrubé dno jim moc neprospívá ,aby pořádně zakořenily , taky se to hrubé dno špatně udržuje (zapadá tam detrit a špatně se odkaluje) doporučil bych raději vyměnit za křemičitý písek, kameny a lebky zbytečně ubírají objem vody , dal bych je taky pryč , místo nich nasázel nějaké menší kryptošky atd , vypadalo by to i líp
neber to jako kritiku , spíš radu jak to akva bude líp fungovat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.10.2015 21:33 Deepinpeat Re: MonterMonty
No já tam dával tu fotku, jelikož prostě když člověk na ty ryby nějakou dobu kouká, tak na dospělých kusech podle mě stačí ten celkový habitus a vím, jestli je to samec nebo ne. Paprsky na ploutvích třeba zrovna u těch mých nejsou nějak extra výrazné. Tady je hlavně problém v tom, že skoro všechno, u čeho se tu určuje pohlaví je vybledlé, má stažené ploutve a lidi neumí z chování dvou nebo víc ryb poznat, kdo je kdo a co se tam řeší. Tak jsem si říkal, že pro ty formy kde nemá smysl hledat skvrny a červená bříška by mohla fotka s jasným samcem být nějakým vodítkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2015 21:26 Žena wdenda [14] – Re
Fotka k příspěvku V pravém rohu je kytek nejvíc. Jestli i tak bych měla přidat, není problém.

Snad v krámě poznají samici :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2015 21:17 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Deepinpeat
Vono , 100% to poznáš až podle papily , samci mají hřbetní ploutev na konci výrazně delší a špičatější , ve předu zas první paprsky oproti samici zase výrazněji delší - jak jsem psal , podle chování-nahánění taky samec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2015 21:00 Deepinpeat Re: MonterMonty
Fotka k příspěvku Na té první je podle mně skoro jistě taky samec. U téhle formy to nemám nakoukané, ale myslím, že proti tomuhle to není velký rozdíl. Edit: Na fotce je samozřejmě samec :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2015 20:52 Žena wdenda [14] – RE
Oba jsou v nádrži již měsíc, právě kvůli tomu tmavému mě zajímalo pohlaví, abych mohla pořídit pohlaví druhé a popřípadě jednoho z nich dát pryč.

Jinak tu lebku neustále čistím, ale i tak je rychle zelená. Ani krevetky mi k tomu moc nepomáhají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2015 16:47 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: MonterMonty
Samozřejmě se můžu plíst , samcem na druhé fotce jsem si na 99% jistej ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2015 16:44 R Muž romant [27987] Re: wdenda
Jsem téhož názoru jako kolega, ale to eklhaft prostředí, s tím něco udělej, ramky ti toho moc nedovolí, dovedou na podmínky velmi rychle reagovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2015 16:38 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: wdenda
Na druhé fotce bych řekl že je samec - vystresovanej , nebo je v bídných podmínkách - dle zbarvení ,a jestli ta žlutá honí toho na druhé fotce tak usoudím že je to taky samec , mám odpozorováno že většinou samec honí samici do tření - nebo jí nechce , samice se samci většinou dvoří než aby ho naháněla , spíš ho srovná - ukáže že na něj má a pak se dvoří , u těch goldů fleky nehledej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2015 15:09 wdenda – Pomoc
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den,
Chtěla bych požádat o pomoc při rozeznání pohlaví těchto dvou Cichlid. Ta žlutá nahání tu druhou klidně přes celé Aqua. Původně jsem dle hřbetní ploutve myslela že to jsou dva samci, ale čím více čtu, tak začínám pochybovat. Někdo psal o nějakých tečkách a tím pádem hřbetní ploutev nic neznamená.
Předem děkuji :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2015 21:36 Erik – Ramirezky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Už sem vkládám kvalitnější fota
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2015 21:34 R Muž romant [27987] Re: Erik
Dva kluci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2015 21:32 Erik – Ramirezky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den mohli byste mi prosím pomocí s rozpoznanim pohlaví mých Ramirezek. Dekuji
PS: omlouvam se za kvalitu
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2015 14:53 Žena JanaS [138] Re: MonterMonty
Přesně. Já to taky vidím tak, že je to o kondici. A možná, že se mýlím, ale připadá mi, že samičky všeobecně na tom bývají hůř než samci (moje akvária, akvaristiky..) Mohu se jen dohadovat, že jsou atakovány častěji než samci. Nejen kvůli prostoru, žrádlu, mezi sebou i dominantními samci, ale i za účelem "namlouvání". Proto ten můj, po pravdě, hlavně subjektivní dojem, že je to holka. Samec mi takhle nevypadal ani chvíli před smrtí, zato moje báby vypadají/la hůř a žijou/la si s tím měsíce hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.10.2015 14:01 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: JanaS
(OT)
No vidíš ... já mám jednu z nejblbějších kombinací - 2 samce a 3 samice , samci si už nějak na sebe zvykli , moc se nemelou , mají akva půl na půl , jak to jeden zkusí - ten druhej hned vyjede na hranici - postaví se proti sobě v zastrašovací pozici pár sekund se naparujou a pak si jdou oba po svém - jó zato samičky - to je občas mela že chlupy lítaj smich smich
myslím si že je to i jinak mezi samci kteří se znají odmala , a mezi dvěma cizíma , natož když k jednomu samci kterej už si akva ošéfoval dle svého , přidáš nového - stejně bujného .
problém by mohl nastat ve chvíli kdy bude jeden samec v podstatně lepší kondici a třeba i spárovanej , to pak toho slabšího může uhonit - ale to není u cichlidek nic nového pod sluncem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.10.2015 13:48 Žena JanaS [138] Re: romant
Jo Monty, já koukala na ty svoje a taky maj v těch skvrnách pěknej bordel smich Jsem je zkoušela určit jen podle skvrn, ani jednou mi to nevyšlo :-D
Fakt si myslím, že v tomto případě je fuk, jestli samice, nebo samec, hlavně, že nehrozí smrtelné útoky a aby se ryby dostaly do formy. Ale to je OT.

Stejně je to holka :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2015 12:53 Žena pepisanek [5] Re: romant
Ctu,ctu.Nijak si neublizuji,tak to necham byt a uvidim.posilim vymeny,ale jen nevim jak na tokrmeni,aby to neonky vsechno nesezraly. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.10.2015 10:52 R Muž romant [27987] Re: MonterMonty
No, on takovej podřízenej maskovanej mladej sameček, no nechal bych to koňovi a jak zde již zaznělo, šel po těch podmínkách a když bude tohle v richtiku, jistě se "vybarví". ;-) Což bylo spíš pro tazatelku, ale ona si jistě přečte. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2015 10:46 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: JanaS
Rozhodně se Jani hádat nechci , nečistou hlavní skvrnu mívají samci taky ale jen po okrajích- samice i uvnitř , pár takových jsem viděl a i na googlu najdeš fota asijských forem u samců s lehce narůžovělým břichem . Samozřejmě to samička být může , to křížení dělá v těch hlavních poznávacích znacích guláš- třeba moje samičky mají v době tření půlku břicha doslova černou:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2015 22:31 Muž kvietik [86] - Amerika
tiez to vidim skor na samicku, ale treba este pockat, kym sa vyfarbi lebo z tejto fotky sa to neda urcit stopercentne,

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 20

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 23792x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7309-cichlidka-ramirezova-pohlavi?od=151