Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cichlidka Ramirezova - pohlaví

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Určení pohlaví ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 19 Přejít na další stránku   1  
Cichlidka Ramirezova - pohlaví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2007 20:40 Muž Onďa [32]
Na prvních dvou fotkách je samice a na třetí páreček. Samec má delsí první paprsky na hřbetní ploutvi a samice je vybarvenější.(na fotkách je vybledlá) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2007 20:31 Lorsson
Fotka k příspěvku A tady je ten větší - podle mě samec. Díky za pomoc ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2007 20:29 Lorsson
Fotka k příspěvku A ještě jedna fotka....
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2007 20:27 Lorsson – Ramirez - samec nebo samička?
Fotka k příspěvku Ahoj, mám takový menší problémek :-) Potřebuju poradit jestli je to samec nebo samice cichlidky Ramirezovy? :-( Myslel jsem že mám párek ale ten větší pořád prohání tu/toho/ menšího... Tak nevím.... Přikládám fotku "samičky" je podivně bez barev, odpoledne byla hezky zbarvená
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2007 20:38 Petr
Díky, tak to je prima. Ale teď jak vyřešit to pohlaví :-( Samozřejmě jich je asi lepší koupit více, ale co potom až se vyselektuje páreček, co s těmi ostatními, když tam třeba budou tří samci a jedna samice nebudou se prát? V akvaristice to určitě zpátky nevezmou. Mají docela hezké v Pet centru na Novém Smíchově, mám pokušení :-) A v Pet centru na Zličíně mají opravdu krásné Ramirézky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2007 20:28 Zemi
U Akar hnědých je to s určením pohlaví těžké - spíše se to vždy jen odhaduje. Jinak patří mezi nejmírumilovnější Cichlidy. Mám jich doma osm, společně s Cichlidou Kakadu, Cichlidou Agassi, kdy se jedná o ryby podobné Ramirézkám. Určitě je můžeš dát do společné nádrže, jen počítej u Akar Hnědých s tím, že ti budou malinko bourat dno - strašně rády stěhují kamínky, ale je to takřka bezvýznamné. Takže ano, určitě mohou být společně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2007 20:23 Petr – Cichlidka Ramirezova x Akarka hneda
Ahoj akvaristi, můžete mi poradit? Mám dvě Ramirezky a uvažuji, jestli k nim ještě dokoupit další dvě, nebo dvě Akarky hnědé, které se mi moc líbí. Snesou se tyhle dva druhy? Byl bych nerad aby se naháněli a jeden pár byl věčně někde schovaný. A ještě "maličkost" ;-) , dají se nějak spolehlivě u těch akarek určit samci a samice? Díky moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2007 11:09 Štěpán
Ramirézový jako přídavné jméno neexistuje! Je to ramirézova, ne -vá!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2007 11:02 Muž RADOVAN [17] - Rostliny
myslím že áno, ale žiadne iné rybky tam nedávaj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2007 08:50 Fretkodlak – 54l akvárko
Zdravím,

možná je to blbý dotaz, no ale lepší se zeptat než udělat blbost - je možné chovat párek cichlidek R. v 54l akváriu?
Nebo je to na ně moc malé? hmm
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2007 11:47 Muž MacGyver99 [3]
Ahoj, zrovna odchovávám asi 40 kousků potěru ramirezky. Myslím, že podle fotky máš páreček. palec Ať se daří odchov. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2007 08:56 langosh
Podívejte se tady www.tropicalresources.net/…
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2007 22:36 Muž Jura23 [6]
Fotka k příspěvku A tady máš ještě fotku z knížky.....
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2007 22:28 Muž Jura23 [6]
Ahoj... Asi to tak na 90% bude samice ta menší, ale nejde to poznat určitě. Ale samičky mívají červenější bříška... Samec má za hlavou na začátku hřbetní ploutve dlouhej trn. A celkově je větší.....vypadá to, že máš páreček ;-) tak ať se mají rádi..... :) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2007 20:10 Renitko – Cichlidka ramirézová
Fotka k příspěvku Ahojky chtěla bych se prosím někoho zeptat kdo se zabývá chovem těchto rybiček, jak lze bezpečně poznat samce od samičky. Chtěla bych dát totiž jeden "pár" vytřít a nejsem si stoprocentně jista jestli náhodou v nádrži nemám dva samce. Tak raděj přikládám foto- chtěla bych vědět jestli ta s tím červeným bříškem by mohla být samička. Dočetla jsem se že by se to mělo snad poznat podle hřbetní plouve, ale tím si teda moc jistá nejsem
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2007 16:45 Žena Rypka [12]
..a ten vrubozubec si asi tiež pošmákne, ked nie na ikrách, tak na poteri hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2007 20:18 Muž Onďa [32] – ne ancistrus
Pozor na ancistruse,požírá jikry! ano (vlastni zkušenost) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2007 11:14 Muž jg [3] – 4 ramirezky
Fotka k příspěvku som mal v predoslom akva /jeden samec a tri samičky/ s noenkami, mal som biely kremicity piesok - to im robilo urcite dobre, neresili sa vzdy v podvečer, každy týždeň na koreň, vždy na to isté miesto, v piatok /sobotu/ som vzdy robil čiastočnu vymenu vody 10% a to ich asi vždy povzbudzovalo, v pondelok, utorok sa neresili, na druhy den boli ikry preč - asi ancistrus, teplota 27, PH 6,8 - 6,9, ale pri čiast. vymene vody trochu viac, voda bola mäkka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2007 11:00 MacGyver99
Ok, díky za radu. Zkusím změnit parametry vody. V Brně máme totiž spíše tvrdou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2007 23:49 Muž wladys [291] - Cichlidy
Jaké je PH?A tvrdost vody?Potřebují kyselou a mekkou vodu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2007 23:27 Muž MacGyver99 [3] – Jak vytřít Cichlidku ramirezovu
Zdravím. Mám páreček cichlidek ramirézových a zkouším je vytřít. Jsou ve 48-litrovém akváriu (rybicky.net/nadrz.php…), které je členité a myslím, že tam mají i dost úkrytů včetně kokosového ořechu. Spolu s nimi jsou tam i dva čtverzubci trpasličí a dva ancistursi. To by snad tak vdit nemělo, protože jsem slyšel, že se cichlidky klidně vytřou i ve společenském akváriu. Jinak dostávají pravidelně patentky a teplotu udržuji na 27°C. Co udělat víc proto, aby se vytřeli?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2006 14:17 tomas j – odkaz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2006 12:58 Muž zeleninap3 [4] - Sumci – -
včera jsem ho pozoroval a ty dva paprsky ma asi 0,5mm větši ale mám ho čerstvě koupénýho takže je to mladý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2006 22:58 Kai – takže nic
...takže se nic nevylíhne jinými slovy.... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2006 20:30 langosh – -
Takto tvrdá voda je pro vývoj jiker absolutně nevhodná...
Roman :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2006 18:05 Kai – co dělat?
Právě se mi Ramirézky vytřely....mam tvrdou vodu-celková tvrdost 17 stupnů....Poradí nějáký zkušený akvarista co mám dělat,aby se vylíhli? X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2006 17:02 Muž LordP [7] – ramirezky
no mam dva pary techto uzasnych rybek.jsou to rybky ktere potreuji hodne mekou vodu.v akvariu jsou bez problemove.pozaduji zarostlou nadrz.trou se na velke listy echinodoru.pokud jeste neco tak se ptejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2006 16:26 Muž MartinK [3] – Ramirezky
Čest. Ramirezky (foto rovnou pod nadpisem) můžeš mít v nádrži klidně skoro s kdečím. Samec se pozná podle toho, že má první dva pruhy křbetní ploutve znatelně vyšší. Mě samice požřala všechny jikry, které nakladla na pařez, ale prý to dělá jen při prvním či druhém tření, potom je usilovně hlídá... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2006 16:22 Usine – Jak chovat Cichlidy Ramirezovi
rybicky.net/atlasryb/cesky/C V tomhle světě není nic na sto procent jisté. Jestli se chceš něco dozvědet tak stačí drobet hledat. www.akvarko.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2006 15:59 Muž zeleninap3 [4] - Sumci – Jak chovat Cichlidy Ramirezovi
Ahoj rád bych se dozvěděl co nejvíce o cichlidách co potřebují jak se 100% pozná samec od samice,jestli rodiče neublíží potěru,atd.....
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2006 21:36 Roman – přetahování
Většinou se takto perou samci :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2006 15:51 Freeze – hmmmmmmm
Hej lidi, ta Ramirezka má stejný méno jak já!!! j se menuju Marek Ramirez!! potlesk palec ano aspon sem slavnej potlesk smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2006 11:19 SÁRA – :-)
POHLAVÍ samozřejmě :-D :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2006 11:17 Sára – cichlidky-přetahovaná
Dneska sem zpozorovala u Cichlidek jak se chytily za tlamkua přetahovaly se.... smich smich myslíte,že se dá podle těchto soubojů určit ohlaví ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2006 21:08 Muž [] – 200
Tak takovou vaničku bych už asi nezkousnul.Pouze razantnější výměna vody.Leda jako vytíračku.
Jinak pozdravuj na východ od ráje.V portugalu se řádně prohřej-bude to letos naposled.Už je to na vaťák smich

The end ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2006 21:04 langosh – to roman
"Teď zrovna napouštím 200l vody..."

To máš jako další AQ? Zítra budu v Bratislavě, tak tam omrknu nějaké akvaristiky - už jsem byl v Biotopu a ta byla velmi slušná. Škode, že v Praze není nic pořádnýho. Brňáci, chceme váš Sklorex! :-O
Roman :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2006 20:09 Muž [] – to Langosh
A kdo tady má jako žehlit ty ramirézky ano To bude nuda.Dítka si píšou jak jim umíraj rybičky včera koupené a já tu budu jak funebrák smich
Teď zrovna napouštím 200l vody,dou fám že se neozve soused dole smich
Tak doufám,že když jsi ještě tady tak slečna dá dotaz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2006 19:56 langosh – -
Cože někdo mně sháněl coze ?

to roman
Pravdu díš - zítra jedeme na Slovensko a pak na týden do Portugálu, takže tady budete mít ode mne klid spim .
Roman :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2006 19:46 Muž [] – to Sára
Asi nemá čas.Jinak se většinou ozve.Navíc psal že jede na dovolenou,tak třeba zařizuje potřebné náležitosti.
Se zeptej co potřebuješ a zkusím taky něco kváknout smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2006 19:32 Sára – Hledá se LANGOŠ
Tak langoši povidej smich smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2006 19:15 Muž [] – americké cichlidky
Doufám že mě nezabije,ale z těch lidí co sem píšou je chová Langosh.Sice je nemnoží,ale určitě má nějakej zdroj.
Tak a teď jsem si to u něj pěkně zavařil.
Osobně jsem spíše přes ty větší potory,ale začínal jsem u akarek. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2006 19:12 Sára – Chovatel cichlidek
Když už tu rozebíráme ty cichlidky,neznáte někdo nějákého chovatele?Ale jenom cichlidky(Jižní Amerika)..... ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2006 16:10 Sid – To Sára
Jsem rád. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2006 15:53 Sára – To Sid
Díky,to otěch cichlidkách se hodí ano ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2006 14:11 Sid – D+C
I když už je to passé, (pro Sáru), narazil jsem na tento článek o discích a cichlidkách. :-)
http://www.sweb.cz/akvarijnilisty/diskus_diskuse_1.html
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2006 14:05 Trepka – Larvy komárů
Sem z venkova a babička má na zahradě kádě na zalejvání,takže se kouknu po těch larvách.díkes ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2006 13:43 Muž [] – konga
Stačí to jako základ.Pokud jsi někde z venova tak si najdi nějakou tůňku bez ryb a nachytej občas plankton.A jestli máš zahradu ta ještě teď půjdou nalíhnout nějaké komáří larvičky.Do starejch necek nebo i menší nádoby dej vodu a hoď tam pár rozkrojených jablek.Oni si to tam nakladou a pak stačí občas zalovit a zkrmit.Jinak mraženky dávej i jiné.Je spousta druhů:koretry,cyclop,artemia-odrostlá a jiné.Nedávej akorát krocaní či hovězí srdce co dávaj terčovcům.Ryby to špatně tráví a je z toho akorát bordel :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2006 13:37 Trepka – stačí to?
Mám mražené patentky,sušené nitěnky a vločky.Stačí to jako různorodá strava?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2006 13:36 Trepka – to roman a krmení???
Díky.A to krmení? smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2006 13:26 Muž [] – konga
To Ti přeně neřeknu.Ale jako děcka jsme je měli na akvakroužku více jak 4 roky a pak si je někdo vzal.Tipnul bych to na nějakejch 6-8 let.Možná víc.V zajetí se při dobrém chovu většinou rybky dožijí déle než v přírodě :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [19] 20

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 23790x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7309-cichlidka-ramirezova-pohlavi?od=901