Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cichlidka Ramirezova - pohlaví

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Určení pohlaví ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 15 Přejít na další stránku   1  
Cichlidka Ramirezova - pohlaví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2009 23:46 Žena Bledule [0] – Re: Matty
To bych také ráda, nějaký menší potěr :-) bohužel mám strach, že se do nich pustí platy (mám sice jen dvě, ale zato krajně agresivní a hyperaktivní samičky) popřípadě že bude sameček vs. trnovec a to se bojím, že hůř by dopadl cichlidák tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2009 22:52 Matty – cichlidka ramirezova
ahoj hele potrebuju pomoct kolikrat se vytiraji a jak casto chtel bych je vyskouses vytrit na stranky jsem se dival zatim diky :) :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 21:17 Chrostík
Ramirezky mám u terčovců (2samice a jednoho samce) ve vodě, která má 30st.C. Pravidelně mi kladou jikry o které samec pečuje. Co jsem měl možnost pozorovat, tak se šneků ani nedotknou, jinak žerou vše co terčáci. Co se šneků A.helena týká, mám pocit, že s tím množením bude v mých podmínkách asi trochu jinak ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2008 10:53 Muž Faraon323 [2]
Prý jsou citlivé na kvalitu vody a její PH,tak že to bych asi neuhlídal a tak se s nimi budu muset rozloučit... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2008 08:02 Muž Mobbydick [4] – Re: Snofrev
měl jsem podobnej problém jako ty, a dokonce te´d ramirezky mám. Ale ve sklorexu mi poradili Antenone Helena, masožravej plž. Tak jsem dva pořídil , jeden cca 30 kč, a týden od doby co jsem je tam hodil šneka nevidím (a tyhle potvory vidím tak jednu za tejden), takže naprostá spokojenost. nenáročnej šnek a hlavně , údajně se pomalu rozmnožuje a když už je vidět tak je pěknej na pohled.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2008 22:24 Muž Faraon323 [2]
Já jsem si zas pořídil 10 Ramirezek z toho 9 samic.Ale nevím čim to mohlo být,ale všechny samičky časem přestali jíst až všechny do jedné nepřežili....Pouze samec vydržel a mám ho už skoro rok... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2008 19:16 fossiliska – cichlidka ramirezova
Mam v akva parik asi 2 mesiace a samicka ma strasne velke brucho, je to tym ze bude mat ikry? Trochu o tom pochybujem, lebo samcek samicku iba prehana po akvariu a vobec nevypadali na to ze by spolu chceli nieco mat. Mam obavy ci to nahodou neni choroba. Fotku nemozem pridat, lebo nemam fotak.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2008 20:39 balty – Re: Barney
tak ani léčba nezabrala,už to má za sebou chudinka.holt se nedá nic dělat!ostatní zatím drží :-) uvidíme jak to bude pokračovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2008 14:38 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – Re: rádce
co vlákno,to dobrá rada od tebe,pane F.... rybicky.net/forum.php… jak jednoduchý:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2008 14:16 balty – Re: motýlek
tak ta jedna ramirezka nedožila rána.druhou jsem dal do jiného aqa a přidal jsem tam léčivo,tak uvidíme.zatím to vypadá že to pomáhá.už zase plave a neleží jen u hladiny na boku.dám jí čas,třeba to rozdejchá.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2008 07:32 Muž motýlek [275] – není to řešitelné :-((
u Ramirezek je skoro neřešitelné trvale vyléčit nemocí napadený kus. Pokud nedokážete předcházet nemoci hlídáním kvality vody, nemá cenu rybky vůbec pořizovat. To, že se párkrát vytřou ještě neznamená, že mají vhodné prostředí - ve věku 6-10 měsíců se budou třít vždycky. Skutečně je to rybka pro hóóódně zkušené akvaristy. Je to rybka dožívající se tak dvou let, čili pokud si ji včas nenamnožíte, stejně o chov přijdete věkem ... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2008 21:32 Muž Barney [61] – Re: balty
chemie :-D:-D:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2008 21:31 balty – Re: Barney
na reakci sůši nebo té chemije HI HI smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2008 21:29 Muž Barney [61] – Re: balty
Jj, zkus to. Jsem zvědavý na reakci. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2008 21:27 balty – Re: Barney
zítra ji přendám a dám chemii a pak dám vědět jak to dopadlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2008 21:26 balty – Re: Barney
a to jim tam mám nadrolit sůšu? potlesk hmm potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2008 21:24 Muž Barney [61] – Re: balty
No za zkoušku nic nedáš, jdi do Snickers. :-D :-D ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2008 21:21 balty – Re: Barney
já tu chemii mám,ještě jsem ji nepoužil.zkusím tam jednu přesunout a dám jí tam trchu té chemie uvidíme co se stane.podle ohlasů to vypadá že stejně nemají šanci přežít,tak uvidíme
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2008 21:18 Muž Barney [61] – Re: balty
Ne ne, chemií neléčím. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2008 21:17 balty – Re: Barney
a co ty ostatní?a co multi medikal,zkoušel jste to někdo?já mám 300 l a mám tam 4 páry a jsou v pohodě.nijak se neperou.jsou tam ještě další rybky 15.pestřenci šubrtky neonky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2008 20:23 Muž Barney [61] – Re: balty
No řešil jsem to tak, že jsem je odlovil a dal do 15-ti litrové karantéty, kde jsem vodu solil. Léčba myslím zabírala, ale potom samec vyskočil z akvárka a když jsem přišel ze školy, byl už totálně suchý. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2008 20:20 Muž Barney [61] – Re: Omen
Já bych tam 6 ramirézek nedával, dej tam jenom 1 pár, ať mají klid. Nebo nanejvíš a 2páry. ano X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2008 20:18 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Dahak
Je to o usech a hlavně o rozčlenění akvária,já měl ve 140 l 3 páry,a každý si hlídal to svoje,a bez zásadních bitek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2008 19:22 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Romy
No dva pary ve sto litrech.To budou poradny bitky.U me ty dva pary maj striktne rozdeleny akva a hlidkujou celej den hranice teritoria.V ty stovce to bude asi peknej maglajs :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2008 18:40 hz – hh
Mně ramirezky umíraly furt už 11 ks
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2008 18:19 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Omen
Ramirézky žijí v párech,tak vzhledem k tomu,že tam budou nejspíš i jiné ryby,tk 2 páry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2008 18:04 Omen
Nechci zakládat nové téma, tak to plácnu sem:

Snese se ve 100l akvárku řekněme 5-6 Ramirézek? Pokud ano, tak v jakém poměru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2008 17:53 Muž vóťa87 [207] - Rostliny
Ramirézky jsou vcelku dosti citlivé na hodnoty dusičnanů ve vodě,pokud u nich k takové otravě dojde, většinou jde vše tak rychle, že jim není pomoci...tudíž dle popisovaných příznaků bych hledal příčinu právě v nich...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.10.2008 17:33 ARES
měl jsem stejný problém,3 chovné páry jeden po druhém uhynuli,nejevili známky nemoci,souhlasím s problémem změnou parametrů vody ale je již většinou pozdě,jsou na to opravdu háklivé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2008 17:13 balty – Re: Barney
a dokázal jsi tomu nějak zabránit,zkoušel jsi nějakou léčbu?mě se totiž krásně třou a najednou tohle
:-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2008 15:38 Muž Barney [61] – Re: balty
Ahoj, to se mi stalo taky a to rovnou 2x, z toho si nic nedělej, ramirézky jsou extrémně citlivé na každou změnu kvality vody. Od té doby už jsem si je nekoupil, ikdyž patří mezi Cichlidy, které já miluju, tak jsou to rybky víceméně na prd. ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2008 14:02 balty – umírání ramirézek
prosím o radu.včera mi začali z ničeho nic vyplavávat ramirézky k hladině a postupně se začali natáčet na bok.končí to tím že vysí hlavou u hladiny (svisle).nic jsem v akva nedělal a těd tohle. sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2008 16:34 Kai
Ramirézka je jasně sameček,pestřenec spíše samička :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2008 14:22 langosh – Re: aqalka
to aqalka
Myslel jsem to tak, že pokud je rybky nemá (nebo nejsou vidět), ještě to 100%tně neznamená, že jde o samici. Pokud je vidíme, je to samozřejmě samice... :)

to motýlek - jarda :-)
S tou barvou bych se možná hádal - každý to vidí trochu jinak ;-) . Angličtina pro to má jedno hezké slovo "iridescent" - tam se najde každý...

Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2008 13:30 motýlek - jarda :-)
v té černé skvrně mají samičky svítivé tečky, zejména v horní části skvrny - tečky jsou tak nějak do zlatova ... ne modré!!! ... pokud jsou mladé samičky, tak se ty tečky objevují jen při určitém úhlu dopadajícího světla, ale později už jsou vidět stále ... zejména v době, kdy kladou jikry jsou přímo nádherné ... co se týká toho prodlouženého paprsku hřbetní ploutve - tak dominantní sameček jej mívá i dva a půl krát tak dlouhé jako zbytek paprsků, ale dominantní samička je může mít i tak dlouhé jako slabší samečci - takže to spolehlivý rozpoznávací znak u jedné rybičky rozhodně není ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2008 12:58 aqalka – langosh:
ja myslim že je to vždy takhle jaks poslal ty obrazky vidis ten samec taky nema tečky v te skvrně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2008 12:48 langosh – Re: oldkiwinka
Modré tečky v černé boční skvrně bývají většinou znakem samic, nicméně upozorňuji, že to není vždy 100%tní... www.otsuka-nettaigyo.com/… (samice dole)
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2008 12:22 oldkiwinka – Re: motýlek - jarda :-)
O jaké tečky v černé skvrně jde??? tady ten "samec" rybicky.net/k/forum/112467.jpg má stejné svítivé tečky jak samice focená s bleskem na téhle fotce rybicky.net/fotogalerie.php… . Blesk (=světlo) se odráží od šupin, tudíž to tvoří větší dojem svítivosti, ale když si to člověk odmyslí, tak se ty ryby rovnají. Mně všechny ty ryby přijdou stejné smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2008 09:29 aqalka – je to párek
Fotka k příspěvku nj maš peavdu :) samec nema modre tečky v černe skvrně takže samec to je potlesk
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2008 09:25 aqalka – je to párek
super tak ted sem si jista diky :) sem zvědavá jesli se vytřou potlesk ale zatim furt nic hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2008 09:25 motýlek - jarda :-)
co jsem vyfotil je vlevo sameček a vpravo samička
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2008 09:23 motýlek - jarda :-) – je to párek
Fotka k příspěvku na 99% je to vpředu samička a vzadu sameček ... nejjistější rozpoznávací znak není paprsek hřbetní ploutve, ale svítivé tečky u samičky v té černé skvrně - sameček je nikdy nemá ... navíc je tento znak viditelný už asi ve stáří dva a půl měsíce !!!
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2008 09:16 aqalka – snad pár
Fotka k příspěvku tja vim že sem to sem už davala :-D ale mam jeste jednu fotku mych ramiz ja vam řeknu že mi ty cípy
pěkně zamotali hlavu smich a tady je fotka, sou tam obadva tak co myslite ? ja myslim že pár to je :-P
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2008 22:37 aqalka – skull:
super aspon nejsem sama :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2008 21:31 skull
To nevím, možná protože že se už 3x vytřel a se samičkou :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2008 21:11 oldkiwinka – Re: skull
A jak víš ty, že je to samec?:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2008 21:00 skull
To bude sameček. Mám přesně takovího a taky nemá ty první paprsky delší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2008 20:44 Muž ghostik [81] – Re: aqalka
Treba to je hodne mladej samecek :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2008 20:34 aqalka – ale.
ale oba sou rozdilny tak newm :-( sou jinak velky, barevny, a samice je plnějši v břišku...a furt se honěj a plavou spolu potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2008 20:29 Muž ghostik [81] – Re: aqalka
Asi samicky obe.
Samecek ma vetsi prvni paprsky hrbetni ploutve a tady nema celkem nic :-(

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [15] ...... 20

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 23792x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7309-cichlidka-ramirezova-pohlavi?od=701