Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cichlidka Ramirezova - pohlaví

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Určení pohlaví ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Cichlidka Ramirezova - pohlaví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 15:43 Falcon – Re: maxo
Na 100%,jsou to samečci! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 09:36 R Muž romant [27987] – Re: maxo
Taky bych si myslel, že to jsou dva mladý samečci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 09:21 Muž maxo [9]
Fotka k příspěvku Poradte, je to par? V akvaristike vypadali ze ano, ale doma sa akosi vyfarbili a zda sa mi ze mam samcov.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 13:13 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: JJaanca
Prakticky jakékoli granulky určené pro terče, já používám jen Seru a JBL. Jen pozor na překrmení v případě Sera discus granulatu, krmit opatrně když dlouho leží na dně tak se může začít tvořit povlak na hladině..sice jde perfektně stáhnout ubrouskem..ale proč si přidělávat práci :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 12:58 Žena JJaanca [67] – Re: Deathbull
Jakýma granulkama? Jak se jmenují? Koukala jsem do presentace, ale máš tam toho žrádla víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 06:17 Muž Jirkaass [35]
j jsou to spise jeste male.skusim to jeste nak vymenit a s tim brichme spravi se to jeste ? nebop jak to funugje?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.01.2011 22:27 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: Jirkaass
Ti samci nevypadají moc dobře, mají propadlá břicha. Tohle se většinou stává i když ryby žerou hodně...při podávání jednotvárné živé potravy..např. když někdo v dobré víře krmí jen patentkama, které skutečně neobsahují vše co ryba potřebuje. Já to řeším kvalitníma granulkama, které doplňují co chybí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 22:05 Falcon – Re: Jirkaass
Je to špatně!Mě teď umřela samička a zbyli mi 2 samci na jednu a jsou to boje až do krve :(Pokus se jednoho samce vymenit za samici(pokud to pujde),vzhledem k velikosti je vidět,že jsou to ještě mladé ryby,takže ty boje jsou zatím jen hra!:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 21:53 Muž Jirkaass [35]
ok diky takze uz aspon vim proc se tam porad perou mám 3 samce 1 samicku
myslite ze je to blbe nebo to mám tak nechat a uvidi se? mely to byt puvodne 2 pary no

diky jeste za odpoved nevyznám se v cichlidkách.-..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 21:43 Falcon – Re: Krkovička
jj,přesně jsi to trefil :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 21:41 Muž Krkovička [0] – Re: Jirkaass
první dva samci a to nahoře samička - má červené bříško a zarovnanou hřbetní ploutev
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 21:37 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: maxo
Já mám v plánu taky k terčům do okrasnýho ramky blue electric a chci jich dát 5 s toho dva páry a jednu dát pryč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 21:33 Muž maxo [9]
kolko ich mozem dat do 240l k tercom? a aku zostavu,alebo len jeden par?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 20:15 Muž Jirkaass [35]
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 20:13 Muž Jirkaass [35]
Fotka k příspěvku dalsi
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 20:12 Muž Jirkaass [35]
Fotka k příspěvku ok tak uvidime kdyby neco hodim ji do jineho akva tedka pridám 3 fotky abych si ujasnil co je samec a co samice
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 12:28 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: Jirkaass
Co se týče okusování..tak pokud ji ďobe po hlavě a zahání...tak ta tvoje samice je s největší pravděpodobností samec. Zrovna včera jsem musel jednu takovou "samici" odlovit, protože ostaní 2 ryby utvořily na ramky hodně pevný pár, který si chrání teritorium i mimo tření, a milou třetí "samici" během týdne ozobaly tak že nevím jestli to rozchodí. Jsem myslel že se mi rozjíždí nějaká nemoc ale kdepak...to nebyla plíseň ani krupice nebo cizopasník, to byly vykousané díry. Teď je přelovenej a začíná se mu vracet barva, ale málo žere a nevím no...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 10:05 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy – Re: rriki
EE -vybledlý samec jako když střihne :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 07:47 Muž rriki [818] - Cichlidy – Re: Ivoš
samička jak vyšitá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 06:30 Muž Jirkaass [35]
jinak vim ze to sem nepatri ale jak mám samce tak ten porad lita ze jednou samici a jakoby ji okusuje nemuze ji zabit?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 06:18 Muž Jirkaass [35]
ok dobre diky jeste pridam foto co si mylsim ze je samicka priopada mi ze ma trocha ruove brizko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 21:43 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy – Re: Jirkaass
Je to samec -NEMÁ barevné tečky v černé skvrně a NEMÁ růžové bříško.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 21:35 Muž Jirkaass [35]
Fotka k příspěvku jedna bude na 99 % samicka je vybledlá + trochu cervene prisko pak jeden je na 100% samec takovej krasnej velkej celkem agresivni mi pripada

a pak u tech dvou nevim nedaji se ani poradne vyfotit

tohle bude taky samec si myslim ale poradte
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 21:19 Muž Jirkaass [35]
DNes jsem si poridil ramirezky 4 kusy udane to maji byt 2 samicky a 2 samci ale jak koukam tak uz ani nevim co je co pripadami ze u te cerne skvrny tam maji tu modrou jak kdy xD a jeste k tomu vsichni jsou to mensi maji tak 3 cm zitra pridám foto

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 17:23 Muž Oggy [17] – pohlaví
Čau chci se zeptat jestli někdo nevíte od jakého věku popř. velikosti se dá rozpoznat pohlaví??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2010 16:39 JagerMaister – Re: Pagi
moje sa mi trú raz do týždna a ikry požerú vždy ampulárie teraz som ampulárie vylovil tak snáď sa odchov raz podarí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2010 15:51 Muž Pagi [13] - Raci, krabi, krevetky – Re: Inky
Jop je parádní, dokonce většinou výrazněji zbarvená, než samec - a taky se píše, že to má být naopak. To bříško je asi nejjasnější znak, když jsou rybky vybarvené. Každopádně potomstvo nečekám bohužel, ikdyž mě napadlo vylovit zbytek akvárka. Ale je to první "vaječina", tak na ně nebudem spěchat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2010 09:59 JagerMaister – Re: Pagi
no je to tak a čakaj potomstvo samičku máš pekne plnú :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2010 23:57 Muž Barney [61] – Re: Bob66
Já jsem měl samce i s tečkami ve skvrně X-) nevím jestli to byla vada, ale měl je tam.
Když si ryby kupuju v akvaristice, tak si je kupuju v krámu, kde vím, že mají ryby zdravé a mají kvalitní vodu... tím pádem by měly být vybarvené a tak samičku červené bříško určitě mít bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2010 23:54 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Barney
Hovadina to není, pokud je ryby vybledlá a nevybarvená tak to podle červeného bříška nepoznáš X-) Když jsem si je přivezl tak se podle bříška poznala samice až druhý den, ale podle teček hned hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2010 23:44 Muž Barney [61]
Určení pohlaví podle teček v černé skvrně je hovadina... pozná se to se 100% přesností a na první pohled tak, že samička má červené bříško. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2010 23:09 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Ivoš
Bral jsem to podle původní první fotky X-) Sice je rybka vybledlá, ale řada lesklých šupin je pod černou skvrnou a je vidět že to jsou šupiny, tečky bývají přímo ve skvrně a nepravidelně umístěné ;-) Každý se občas sekne :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2010 22:54 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy – Re: Bob66
No samec to je, to už se potvrdilo ale já na té fotce fakt vidím v tmavé skvrně 3 řady lesklých šupin...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2010 22:53 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy – Re: Pagi
Teď je to evidentně kluk jako buk na první pohled. Na té původní fotce ale má dokonce i nevybarvené první paprsky hřbetní ploutve, což sice není ani sekundární pohlavní znak ale svědčí to o tom, že ta fotka je hodně bledulovitá (anebo ryba na ní). Ale pravdou je, že jsem se seknul parádně...Na té 2. fotce fakt není co řešit, navíc jsou obě rybky "ve svatebním".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2010 22:36 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy
Ivoš napsal: zvláštní, na té fotce vidím v tmavé skvrně spoustu modrých teček smich



Tak to jsem asi slepej ale já je tam nevidím, je to samec ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2010 20:54 Muž Pagi [13] - Raci, krabi, krevetky – Re: Ivoš
Fotka k příspěvku Jj jak píšeš, nebylo to uplně zřejmé podle té skvrny, zdálo se jako by v ní byly tečky. Ted jak má u sebe tu samičku, tak je zbarvení jasné - černá skvrna je až nad tečkama (podobně jak sem dal fotku Inky) jo a druhý den se mi už hned vytřely. Takže láska na první pohled smich Porovnej znova...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 15:13 JagerMaister
Fotka k příspěvku pre porovnanie samička
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 15:11 JagerMaister
Fotka k příspěvku bodku hmm samec je vetší , pekne farebný , a má prvé páry chrbtových plutiev pekne zahrotené ale samička je menšia je plnejšia v brušku a má výrazne červené bruško ... fotja jesný samec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 14:59 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy – Re: Pagi
zvláštní, na té fotce vidím v tmavé skvrně spoustu modrých teček smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 14:28 Muž Pagi [13] - Raci, krabi, krevetky – Re: Ivoš
Čaute, tak jsem se ráno rozhodl, že je to samec a koupil mu samičku. Ted když jsou vedle sebe, tak je to zcela zřejmé a jednoduše poznatelné. Samička růžové bříško, modré tečky v černé skvrně a první rybka tady na fotce je skutečně sameček. Hned se dali dohromady. Tak s tím rozpoznáváním pohlaví a radami ostatním akvaristům skutečně zacházet opatrně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 11:25 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy – rozdíly pohlaví
Ono s těmi prodlouženými paprsky na hřbetní ploutvi u samečků opatrně - u mnoha samců tento znak zcela chybí (já mám několik dospělých párů a prodloužené paprsky nemá jediný samec). Samičky bývají menší a mají více růžové bříško než samci, to se ale plně projeví až v dospělosti.
Takže ty barevné šupinky v boční skvrně jsou nejjednodušším poznávacím znamením i v případě, když vybíráme z hejna nedospělých rybek. (Toto samozřejmě neplatí u neon blue formy.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 23:26 Muž sporinek [15] – Re: Pagi
je to holka, modré skvrnky, plnější břicho, hřbetní ploutev nemá vyšší první paprsky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 22:46 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy – Re: Pagi
Je to holka, má lesklé tečky v té tmavé skvrně na boku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 22:15 Muž Pagi [13] - Raci, krabi, krevetky – Re: Pagi
Díky za pomoc, chci přikoupit druhé pohlaví do páru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 19:45 Muž Pagi [13] - Raci, krabi, krevetky – Pohlaví ?
Fotka k příspěvku Zdravíčko, koupil jsem dnes tuto rybku. Slečna si nebyla moc jistá s pohlavíma, že je poznává jen podle růžového bříška a přitom vystupovala velmi suveréně :) Je to samec či samička ? Růžové bříško jsem nazaznamenal, ale má zaoblenou hřbetní ploutev a s těma tečkama na skvrně si nejsem uplně jistý. Díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 18:26 Muž Krkovička [0] – Re: Deathbull
pravda je, že ji narostlo i břicho a je pořád zalezlá mezi kytkama. myslím, že tam bych jikry před pancošema nestihl ani zpozorovat. Ale hlavně mám hodně tvrdou vodu takže tak jako tak je to maximálně zpestření jídelníčku :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 18:23 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: Krkovička
Tohle když dělá ta moje tak je pak najdu někde zalezlý s jikrama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 18:20 Muž Krkovička [0] – růžové bříško
Ahoj, u samice mi během několika dnů hodně zrůžovělo bříško. Bylo růžové už dřív ale teď opravdu během asi 3 dnů je 2x růžovější. Jedná se pouze o znak dospívání? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2010 21:49 Muž Krkovička [0] – Re: hf
jasně bříška vidím a když tak na to koukám tak si je asi budu muset fotit oni vedle sebe v tom akvárku nepostojej abych si je v klidu prohlídl :) Nekrmím koretrama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2010 21:40 Muž hf [54] – Re: Krkovička
+ ještě růžová bříška. Ten poslední samec tam růžovou barvu vůbec nemá.

Ty krmíš koretrama?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 20

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 23792x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7309-cichlidka-ramirezova-pohlavi?od=451