Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cichlidka Ramirezova - pohlaví

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Určení pohlaví ryb 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Cichlidka Ramirezova - pohlaví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.03.2024 13:17 Muž Xklop [163] - RostlinyRe: Nickkkkko
Ahoj, jak se říká "čistota půl zdraví" :-). Je potřeba kromě pravidelné výměny vody i pečlivě odkalovat všechno co spadne na dno. Ty nejvíce zařasené kytky důkladně prostříhat a klidně další doplnit. Pět dní je krátká doba na to aby se situace začala měnit, bude to běh na delší vzdálenost. Ale věřím že to půjde a akvárko a rybky budou dělat radost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2024 22:59 Muž Nickkkkko [0] Re: Xklop
Ahoj, rybky som si take bohuzial doniesol z akvaristiky.Viem ze je to aj moja chyba lebo som si ich tam mal lepsie prezrieť ale nevadi,rybka vyzera byt v pohode je čulá a pekne prijma potravu cize v tomto to je poriadku.
A k tomu akváriu fotky boli fotené pocas kŕmenia tak preto sa zda ze tam je bordel dufam ze sa u mna rybky budu mat dobre kedze vodu menim pravidelne kazdy tyzden 1/3
A s tou riasou sa snazim bojovať zacinal som bez co2 mal som problem s vyhladením svetla tak sa mi spustila riasa na rastlinkach
Poslednych 5 dni ficim na co2 rastlinky sa pozbierali riasa ustupuje vsetko je na dobrej ceste.

Edit: No dufaam ze mi tie rybky dlho vydržia a budu robit radost lebo su fakt nádherne a dakujem palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.03.2024 22:36 Muž Xklop [163] - RostlinyRe: Nickkkkko
Ahoj, rybičky jsou dost mladé takže nejlepší bude chvíli počkat jak poporostou a taky sledovat jejich vzájemné chování a pak se ti povede určit pohlaví lépe. Ta s tím oranžovým bříškem je i nějaká pohublá, úplně zdravě nevypadá, tak třeba ji dostaneš do lepší kondice. Nicméně co není na první pohled v akváriu v pořádku je stav rostlin a celková biologie a hygiena. Spousta rostlin je strašně zařasená a i substrát není správně odkalený. Ramizezky jsou zrovna jedny z dost citlivých rybek na čistotu. Držím palce ať se jim daří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2024 20:40 Muž Nickkkkko [0]
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Dobrý deň, dnes som si zakúpil 6ks ramireziek 3 su electric blue a 3 klasicke, v alvaristike som sa snazil vyberat 1 samca a k nemu 2 samičky ale ako ich tak skúmam tak skoro vsetky mi pridu ako samce akurat jedna ma ruzove brusko.
Dakujem za odpoved
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2023 10:03 Muž raggioboii [1] Re: Passenger77
Děkuju za odpověď, měla tak 3cm, bohužel uhynula taky. V akvárku se mi objevila krupička, čehož jsem si všiml pozdě, i když teď jak se divu na tu fotku, tečky tam na ní jsou. Neměl jsem s touto nemocí zkušenosti, a tak jsem si zprvu myslel, že je to přirozené. No ale pak se jeden den podívám a už je celá osypaná a všude se otírá :-( . Příště budu zas o něco chytřejší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2023 18:52 Muž Passenger77 [524] - RostlinyRe: raggioboii
Ahoj, typuju, že na fotce je samice. Můžeš napsat délku ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2023 20:07 Muž raggioboii [1]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, jelikož mi přepravu a adaptaci na nove prostředí nezvládla jedna ramirezka, ale druha je uplně v pohode, tak chci pomoci s identifikací pohlaví, ať vim, jestli přikoupit samečka nebo samičku :-) Podle toho co jsem si nastudoval tipuju že mám samečka, ale nejsem si vůbec jistý.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2022 23:12 Muž Nobody [-14] Re: lazynho
Tak podle fotek nic moc, vypadají stejně. Samci by měli mít prodlouženou hřbetní ploutev. Nedomnívám se, že jsou to páry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2022 22:29 Muž lazynho [39] Re: Passenger77
Díky za odpověď. Zkouknul jsem několik videí a obrázků, s informacema jak pohlaví rozeznat. Bohužel se mi to ani přesto nedaří. Respektive přijde mi, že jsou všechny 4 v udávaných rysech dost podobný. Ani v chování nepozoruju u žádné z ryb nějaké odlišnosti. Tak sem se chtěl ujistit, že nejsem úplně slepej, protože pán na burze se tvářil, jakože je to úplně evidentní co je kluk a co holka coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2022 22:27 Muž Passenger77 [524] - RostlinyRe: lazynho
Najeď si na obrázek prezentovaný v tomto vláknu Silviebaris v 16.09.2021 19:52 ahoj
PS: z fotek mi přijde nejblíž samci foto č.2, sázím na samice, ale fotky klamou. Také je dobré pár dnů sledovat chování, samci jsou silně dominantní.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2022 16:30 Muž lazynho [39] – Identifikace pohlaví
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dokázal by mi někdo poradit s identifikací pohlaví? :-( Kupoval jsem na burze v Praze a pán prodávající tvrdil, že to pozná hravě a že se jedná o 2 páry. Já si tím tedy už tak jistý nejsem. Omlouvám se za kvalitu fotek. Chtěl sem to vyfotit na rychlo ať mám jistotu, že se vážně jedná vždy o jiný kus hmm
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2021 19:31 Muž bici10 [24] - Tetry
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, chci se zeptat jsou to samičky? Nebo samci nebo páreček? :) čím víc na ně koukám tak se v tom ztrácím a v akvaristice jsem si byl jistej že to jsou samičky smich všem díky za reakce pivo
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2021 20:14 Muž StrikoIV. [11] Re: Kawasaki
Dekuji- snad to klapne ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.10.2021 18:16 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: StrikoIV.
Chovatel Ramiréz pan Brokl z Opavy. Jezdí taky na burzy do Ov. Tel: 606248815.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.10.2021 17:52 Silviebaris Re: StrikoIV.
Fotka k příspěvku Jinak samicka je tohle..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.10.2021 17:51 Silviebaris Re: StrikoIV.
Zkus někde v Super zoo,tam je obcas maj a nebo někde nějakou kamennou akvaristiku..každých 14 dni jsou někde ochotni danou rybku objednat..Kde ze SM..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2021 17:42 Muž StrikoIV. [11] Re: patka
Bohuzel jsi to taky myslim.. Nevite o nejakem chovateli na Severni morave na dokoupeni samicek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.10.2021 15:27 Žena patka [112] Re: StrikoIV.
Jsou to dva samci.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   11.10.2021 10:20 Jozef Re: StrikoIV.
Sú, naľavo samica, napravo samec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2021 20:29 Muž StrikoIV. [11]
Fotka k příspěvku Dobry den,
tyhle moje dve Ramirezky nejsou parecek, ze? Dekuji za radu
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2021 23:20 Gazva Re: Gazva
Tak už mi je jasné, aké svetlé škvrny. Ešte svetlejšie ako tie modré (čo som fotil dole), škoda že sa mi nedá tá malá mrcha odfotiť. Tých modrých svetlých tam môže byť koľko chce - aj cez celú čiernu škvrnu pomaly...
No mám teda 7 samcov a jednu samičku. Škoda že som si nevyberal sám - dve tam boli sfarbené už do ružova, neviem prečo vylovil len jednu a podľa nej boli vidieť aj tie škvrny (preto som vedel pomer hneď ako som s nimi prišiel domov - len som pre istotu počkal), no ale presvedčil ma že vie čo robí...
Darujem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2021 20:50 Gazva Re: Silviebaris
No veď toto - ja som ich kúpil už 8, z toho sú 4 samci už veľký. A z nových 4 sa obávam že samička je len jedna (tá ma aspoň trochu načervenavé bruško). Tak sa obávam, že čo potom.
Už som sa aj pýtal v okolí - nemám ich kam dať. Z mojej strany to bola chyba - už ich je tam veľa aj keby to boli 4 samice. Najradšej by som bol 4 samičkám a dvoch samcov by som sa asi zbavil. Uvidím ako sa to vyvinie.
Rybičky sú to naozaj krásne a temperamentné - radosť pozerať. Ale pri mojom štastí/skúsenosti ... keď dožijú budem zháňať akary zelené alebo cichlidky vysokoplutvé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.09.2021 20:24 Silviebaris Re: Gazva
Dokaží vyblednout i stresem,stači dát sítku do akva a jsou bezbarvé..
Nebuď zoufalý,vždyt jsou to krásné rybičky,ja si koupila dvě,a paní hned trefila pár..jak jsou starý to netušim,ale bříško má červený.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2021 20:23 Gazva Re: Korny
Áno tie prvé dve foto sú samce - takých mám 4-och, 3-ja boli pôvodne samice - mali aj svetlé bodky aj krátke plutvy (plutvy dorástli)

Ale tie malé mám nové 4 - pán suverénne vybral samice :)
Po skúsenosti pred tým sa neriadim ani plutvami ani bodkami a musím čakať. Preto sa pýtam na začervenanie brucha.

NO3 mám ku podivu dobré do 20mg (nikdy som nenameral zvýšenú hodnotu), napriek rôznym problémom - vstupná voda 7-8mg asi preto
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2021 20:16 Gazva Re: Silviebaris
Vďaka, ten je tu v téme viac krát a z toho som nie múdrejší - ako tu niekto písal, tie plutvy nie sú smerodatné vždy (sú samičky s dlhším lúčom a samci s kratšímm) a rybám môžu bez problémov dorásť neskôr - čo sa mi stalo u 3-och.
Dalším znakom majú byť svetlé bodky v čiernej škvrne - ale to sa mi tiež nevidí. Aj na iných fotkách som videl samcov s bodkami v škvrne.
Preto sa pýtam kedy sa vyfarbujú do červena, a či je tam potom to sfarbenie stále (aspoň minimálne / oproti treniu), alebo sa stráca s náladou (celkovým vyblednutím).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2021 20:09 Žena Korny [72] Re: Gazva
Foto 1 samec, 2 je samec a 3 samicka (je taka svetla takze podla toho usudzujem) tip: davaj pozor na No3 aby si ich nemal vysoke do 30 (už aj to je vela) mne kvoli tomu vyhynuli
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2021 19:52 Silviebaris Re: Gazva
Fotka k příspěvku Použiji obrázek od Kawasakiho,třeba ti to pomůže..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2021 19:44 Gazva – červené brucho
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Kedy sa samičkám vyfarbuje bruško do červena, je to už pri veľmi malých kusoch?
Ja som už z toho zúfalý. Pôvodne som tieto ryby vôbec nechcel. Ale nikto nevedel zohnať akary zelené, tak ma v akvaristike ukecal keď ich tam mal. Ešte mi tvrdil že sú menej náročné ako kakadu ... Takže mám 4 krásnych samcov (chcel som samca s dvoma samičkami), hlavne že skoro každý má svetlé bodky v škvrne vid foto. Tak podľa čoho sa to dá rozoznať. Samozrejme som bol v Žiline v shrimp.sk, kde som povedal čo mám za problém a pán ma presvedčil, že sa nemusím zbavovať žiadnych, že mi vyberie 4 samičky (tváril sa suverénne). No pozerám že čenarvenavé brucho má iba jedna. Môže sa ešte sfarbiť ryba na poslednej fotke
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.07.2021 12:55 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Sigiczek
Samičky mají zbarvené bříško do červena až fialova. Tak za mně máš samečka. Ono chvilku trvá než ploutve mladým narostou. Čas ukáže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2021 20:41 Muž Sigiczek [2] Re: Silviebaris
Takže bych se přikláněl k té samici. Díky moc :-) :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.07.2021 20:38 Silviebaris Re: Sigiczek
Fotka k příspěvku Fotka ze zdejšiho atlasu,první samička s tečkou samec..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.07.2021 19:39 Nobody62 Re: Sigiczek
Dobrý den,
pokud nevíte o jaké pohlaví se jedná - doporučuji si zakoupit více rybek tohoto druhu - a pak uvidíte, co z nich bude - jestli samečci nebo samice. Většinou se spárují samy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.07.2021 07:54 Gazva Re: Sigiczek
Podľa tej prvej fotky sa mi nezdajú moc predĺžené tie prvé lúče. Tvar konca chrbtovej plutvy vyzerá "samičí" (do oblúčika) - čo nie je stopercentný znak. Ak je mladá budeš musieť jednoducho počkať, alebo nech sa vyjadrí niekto skúsený. Vyzerá ako moje samičky - ak sa mi z nich nevykľujú samci, ako pred tým z jedného. Vraj stopercentný znak sú svetlé fľaky v čiernej škvrne, ale u mňa sú viditeľné veľmi slabo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.07.2021 23:27 Silviebaris Re: Sigiczek
Fotka k příspěvku Podle těch prodloužených paprsků si myslím že je to samec..možná se ješté někdo vyjádři..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2021 23:21 Muž Sigiczek [2] Re: Silviebaris
Je to právě ta stejná rybka. Mám tam jen 1 druhá bohužel již není. Co jsem zpozoroval, když občas prožene nějakou tetru tak se víc zbarví -mi přijde). Ta "vybledlejší" varianta je focena dnes. Ta jak jsi poznal tak včera.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2021 22:19 Silviebaris Re: Sigiczek
Na ty druhý fotce je samec..Na téch fotkach je stejná rybka..že to prvni je elektric blue a ta druhá vypadá jako klasická ramka..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2021 21:49 Muž Sigiczek [2]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, jak už název napovídá prosím jakého je tato rybka pohlaví? Je to ještě prcek, tak zdali sehnat ženicha nebo nevěstu. Líp se vyfotit nenechal/a Díky a mějte fajn večer!
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2021 13:00 Gazva Re: Kawasaki
Vdaka za potvrdenie - uz som bol o tom presvedceny. Samicka je z toho asi bleda :( :), budem musiet dokupit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.06.2021 12:12 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Gazva
Dva samci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2021 11:47 Gazva Re: Gazva
Fotka k příspěvku Este jedna fotka. Ide o rybu nalavo, ta v pravo by mal byt 100% samec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2021 23:21 Gazva – Pohlaví cichlidek
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Poprosim viete poradit. Toto mala byt samica, ale cim dalej som viac presvedceny, ze je to samec?
Jeden z prvych lucov chrbtovej plutvy sa predlzil (vidno na druhej foto po priblizeni), z blizka sa mi ju odfit nedari (dlho trva kym zaostri). A velkostne akoby sa takmer dotiahla/hol na samca. Za urcitych podmienok (svetla) su vidiet modre bodky v ciernej skvrne (v spodnej polke, z krajov do stredu ale uplne v strede nie, akokeby jedna chyba). A niekedy si bez problemov plava so samcom. Samec obe ryby sem tam zazenie.

Ak je to samec, znamenalo by to ze mam dvoch a jednu samicu. Nebude to problem? Nebude moc bita ked im zasibe? Inak ta je zahanana oboma rybami - nie od hniezda, nic hrozne, len v ramci dominancie sem tak postuchnutie. Nejake prenasledovanie a doliehanie nie. Ale je bez sfarmenia (bleda).
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2021 08:51 Žena Zdeňula [10] – Pohlaví cichlidek
Fotka k příspěvku Krásný dobrý den :)
Prosím o radu. Koupila jsem si 2 měsíce zpátky cichlidky, byli to prcci a vybrat pár byla teda trochu tipovačka. Přišlo mi, že by to mohl být pár, ale posledních pár dní se začali prát a čím víc na ně koukám, tím víc nevím, co to je. Prosím tedy o pomoc s určením- ta vlevo (podle mě samec) je na fotce víc vzadu, ve skutečnosti je tak o 1-2 cm větší než ta vpravo (pevně doufám, že samice).
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2021 18:33 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: voyta
Těžko říct? To může vědět pouze ten chovatel. Ale myslím, že v rozmezí 4-6 měsíců. Dospělé ryby mají ještě delší ploutve. Mrki na fotky třeba zde v atlase.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2021 18:29 Muž voyta [87] Re: Kawasaki
Dekuji!
Tusite prosim jak může byt tato ramka stará? Pokud jsou ramky dospělé v cca 6 měsících, pak ta moje může mít cca měsíce 4…?
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.01.2021 18:17 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: voyta
Podle délky ploutví je to mladý samec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2021 17:49 Muž voyta [87] – Pohlaví
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím Vás, je tento živočich samec nebo samice? (prodán jako samec). Všechny fotky jsou jedna a tatáž ryby. Díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2020 15:13 Muž MatyMaty [15] Re: chooze
Ahoj, z těch fotek to úplně není jisté, samička je fialová v bříšku, to je podle mě fotka 4 a 5 ;-) a fotky 1 2 3 opravdu vypadají na kluka, já mám pár v jednom akvariu a jje to tedy dobře poznat, ale kluk vždy prožene holku, tak u tebe fakt nevím stydim Možná napíše někdo vnímavější, taky mě to bude zajímat. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2020 21:39 chooze – Ramirezka - pohlaví
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, mám prosbu - dokážete určit jestli můj "páreček" je skutečně pár nebo jestli jsou to dvě samičky či dva samci? První rybka na na první, druhé a třetí fotce a druhá rybka je na čtvrté a páte fotce. V akvaristice ve Sklorexu prodáno jako páreček, ale bez záruky a já už začínám pochybovat...
Děkuji moc za názory. Petr
Edit: Ještě doplním, že druhá ramka - tj. ta na čtvrté a páté fotce, když se přiblíží k té první, tak se za ní vždy vydá, trochu ji pronásleduje, vždy zezadu, občas do ní zezadu žduchne, kdy ta první se vzdycky začne vzdalovat a jakmile se vzdálí, tak ta druhá toho nechá. Naopak ale nikdy, tj. že by ta první ramka (foto 1,2,3) prohnala či si dovolovala na tu druhou (foto 4,5). Zároveň druhá ramka (foto 4,5) je celkově větší rybka než ta první..
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2020 18:54 Silviebaris Re: Zdendasss
já si myslím,že samici tam máš jen jednu,tu první na ty 1.fotce...Samec je krásně vybarvený...nevidím tu pátou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2020 18:28 Muž Zdendasss [15] – Pohlaví
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den jde už poznat pohlaví u těchto malých ramirezek některá mají trochu narůžověle bříška budou to samice?
 

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 20

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 23792x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7309-cichlidka-ramirezova-pohlavi