Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Černý písek

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Přejít na předchozí stránku 17 Žádná další stránka   1  
Černý písek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 14:24 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Amazonstar
Fotka k příspěvku je to z kalifornského mořského pobřeží. teda aspoň myslím..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 14:23 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Pro Aju
www.trigonmedia.cz/…

Tenhle urcite nekupuj.Je tak jemnej ze se viri pri sebemensim pohybu vody.Pri napusteni byla pulka pisku na hladine.Zvedaj ho i ty bublinky z cerstvy vody a neudrzi to rostlinky ve dne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 14:22 Žena sharon [126] – Re: johan
takovýhle podobný "písek" mívají často amíci v akváriích..akorát mi nikdo nebyl schopen odpovědět, CO je to :-).

Terarijní pouštní písek se do akvárií obyčejně nedává, je příliš jemný a taky ostrý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 14:21 Amazonstar – Re: endus
to by potvrzovalo moji domenku o sopecnem puvodu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 14:20 Muž endus [21] – Re: Amazonstar
Černý písek je např. na mnoha plážích na Kanárských ostrovech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 14:18 Amazonstar – Re: johan
Husty...to sem nikdy nevidel... X-) to je sopecnej pisek?? nevite kde to je??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 14:06 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Amazonstar
www.exo.net/… pro mě to je černej písek ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 13:51 Amazonstar – Re: gošice
no on to neni pisek ale asi drt...sami to pisou ze to neji pisek,takze netusim co jinyho by to mohlo byt....mam totiz zakovej pocit ze cernej pisek neexistuje....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 13:45 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
Ahoj našla jsem toto
www.akvarista.cz/…

U tvých odkazů si nejsem jistá. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 13:31 Žena Lucianetta [43]
hele já teda nevim, ale řekla bych, že to první určitě nee (je to určeno pro dekorativní použití, takže tam 100% bude plno barviv a jiné chemie) a ten druhej... by možná teoreticky mohl být, když je určenej pro plazy (takže bude přírodní). Jenom je otázka, nakolik bude vhodný přímo do akva...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 13:26 Ája – Černý písek
Ahoj všichni, poradíte mi? Chci si založit krevetárko, chtěla bych do něho černý písek - ale písek ne drť.
Našla jsem jen tyto odkazy, a nevím zda je to vhodné do akvária. Díky za odpovědi.

www.trigonmedia.cz/…
www.exo-eko.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2008 16:28 Muž Roman [100] - Cichlidy
ryby se zbarvují dle dna, tudíž většina se lépe vybarví ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2008 15:39 kastanek – Re: tomaskupilik
neboj, ja pochopila, ze ti jde pouze o barvu, to tady jini zacali mudrovat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2008 15:35 Muž tomaskupilik [9] – Re: kastanek
Mně šlo jen o to, jestli ho někdo má a když jo, tak jak to vypadá..jestli to ,,lahodí lidskému oku'' coze :) Nic víc hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2008 15:35 Muž tomaskupilik [9]
Už jsem se rozmyslel že ho vyzkouším palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 20:26 kastanek
Prvni vec je, ze se tomaskupilik ptal, jestli je vhodne CERNE dno, takze resil barvu. O vhodnosti toho ci onoho dna si myslim uz nastudoval davno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 18:41 marsz
Mám černé dno, takové to obyčejné z akvaristiky. Je docela ostré, ale ani pancéřníčkům to nevadilo. Kytky docela rostou. Vypadá pěkně. Jestli ovlivňuje vodu netuším, protože to neměřím. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 17:45 Anonym – Re: tomaskupilik
tomaskupilik napsal: Chtěl bych se zeptat, zda rybkám nebude vadit, když budou mít ryze černé dno (…., že to nebude vadit např. Cichlidce kakadu?
Na barvě nezáleží, důležité je zda to neovlivňuje chemismus vody a zda to není ostré nebo hrubé. Pokud ano, je to do akvária nevhodné. Pohled na Apistogrammu cacatuoides s pořezanou tlamkou, stejně jako na kytky s uhnilými kořeny je zvlášť uklidňující.

tomaskupilik napsal: Ale tohle je normálně zakoupený písek do akvária v akvaristice!!!Ne nic pro jiné účely.. ne
Nesmíš všemu věřit Tomáši.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 17:42 Muž tomaskupilik [9] – Re: MiHl
Myslím že máte na mysli nejspíš jiné...žádná cedulka ze zakšrtáváním. A je fakt úplně černé.. mně jde spíš o to jak to asi tak vypadá - černé dno + ryby + rostliny... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 17:33 Muž MiHl [55] - Cichlidy – Re: tomaskupilik
nevím, jaké konkrétní dno myslíte... ale pokud takové hodně tmavě šedé, co má na sobě cedulku se zaškrtáváním, co obsahuje, tak to bych zrovna nedoporučil
1)okraje jsou poměrně ostré
2)po určité době přestane být tak pěkné a docela dost zesvětlá (jakoby se odbarví), přestože nebude ani pak světlé, ale jen mírně tmavší než obyč říční písek

poslední neověřené - podezírám ho, že (negativně) ovlivňuje chemismus vody (ne z pohledu vápenec-tvrdost, ale radši to víc rozebírat nebudu, jak říkám, nemám pro to žádná fakta)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 17:24 Muž tomaskupilik [9] – Re: kastanek
Ale tohle je normálně zakoupený písek do akvária v akvaristice!!!Ne nic pro jiné účely.. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 17:21 kastanek – Re: kastanek
a na cernem dne hezky vypadaji cihlove cervene kameny a jeskynky, ja bych poslala foto, ale bohuzel fotak stavkuje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 17:21 kastanek – Re: tomaskupilik
Ja mam dno z obchodu neco jako byvaji zahradni centra a je to dekoracni sterk :) pokud si nebudes jisty, jestli tam neni zadna vapenata slozka, tak to nech den namoceny v octu, ale to uz asi znas:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 17:14 Muž tomaskupilik [9] – Re: kastanek
No o to mi jde, že vyniknou barvy cichlidy kakadu a hlavně rostlin potlesk potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 17:13 Muž tomaskupilik [9]
Značka na něm žádná není, ale výrobna v Bernarticích - AKVA PÍSKY (průhledný obal,jen shora je žluté ohraničení) Myslím, že určitě víte jakej myslím ;-) Barvu má černou a ty kamínky jsou menší než nehet od malíčku ano A ty kameny které bych jim tam postavil tak jsou také tmavé až černé palec Říkáte, že máte černé dno a vypadá to hezky? coze To by bylo fajn potlesk potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 17:12 kastanek – Re: Ládíček, tomaskupilik
muzu opravdu jenom doporucit, ono to nakonec nebude vypadat az tak cerne. vynikne zelen rostlin a barvi rybek :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 17:12 oldkiwinka – Re: tomaskupilik
černé dno jim jen prospěje, vyniknou jejich barvy. Jen dávej pozor, ať neobsahuje vápenec (vhoď pár kamínků do octu, když budou bublat, je tam vápenec-nevhodné dno)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 17:08 Osel
Nebude jim to vadit,o černém dnu sem také přemýšlel a dále budu přemýšlet o tmavším dnu než mám nyní, ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 17:06 kastanek – Re: tomaskupilik
vadit jim to rozhodne nebude, ja mam taky cerne dno a plave se jim tam paradne :) myslim, ze je to to nejlepsi a vypada to fakt pekne, tak hura do toho potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 16:59 Muž MiHl [55] - Cichlidy – Re: tomaskupilik
myslím, že jí to vadit nebude, pochází z oblastí, kde dno není černé, ale je na něm tolik bordelu, že hodně tmavou barvu má.

kombinace černé dno s rostlinami a kořeny je dobrá, akorát jakékoliv větší kameny jeskyňky světlé barvy působí dost divně

jaké konkrétní dno hodláš použít?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 16:38 Muž tomaskupilik [9] – Černé dno ?!
Chtěl bych se zeptat, zda rybkám nebude vadit, když budou mít ryze černé dno (fakt jen černé kamínky).Kamínky černé, dále pár větších kamenů (jeskyňky atd) a hlavně rostlinky (pouze zelené).Myslíte, že to nebude vadit např. Cichlidce kakadu? A taky zda to bude hezké i pro lidské oko coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2007 22:20 Muž Jestr64 [8]
a ten černej písek co odkalím dá se promýt nebo už zůstane černý?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2007 22:14 Usine
Dočista dočista. Pokus se toho odsát co nejvíc a dno drobet nakypřit. Za týden to opakuj a když tam nic nebude tak je to v pořádku. Pokud to neuděláš uhnijí rostlinám kořeny a je po nich. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2007 21:35 Jestr64
vaclav: zrovna dneska jsem odkaloval dělám to jednou za týden, to jako mám odsát tu černotu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2007 20:26 Muž Horác [3942] – hanz
Děláš si srandu? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2007 19:59 Žena kosiska [18]
Odkalovali jsme každý týden, někdy i co 5 dní. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2007 19:54 RAP
Jestliže vám smrdí písek, je to způsobeno nedostatečným odkalováním a špatným okysličováním dna. V extrémních případech to může znamenat totální kolaps akvária!! no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2007 19:43 Žena kosiska [18]
"ze jednou budes vypoustet akvarium, tak si na to budes muset vzit plynovou masku".
Svatá pravda. Kvůli stěhování akva jsme museli všechno vyndat, i písek...A to byl takový smrad :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.09.2007 19:26 Muž hanz [27]
Jestr64-Mam taktez pisek s jezera,ani ho neperu spim . Tomu cernanani se nevihnes,je to spusobeno nedostatkem kysliku pro bakterie,ktere pak uhnivaji. Problem sem nikdy nemel ze by napriklad rostlinky prestali rust a chradnout nebo ze by umreli nahle nejake ryby na otravu...Jediny co je na tom fakt hrozny je ze as jednou budes vypoustet akvarium, tak si na to budes muset vzit plynovou masku :-D ...Rek bych ze to spise tem rostlinkam pomuze, protoze dokud to vtom akva neni, tak mi nechteji rust Vallisnerie a zadnym rostlinkam koreny nehniji X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2007 17:03 Usine
Sám jsi si odpověděl, zahnívá ti dno. Musíš pořádně odkalit a co nejvíce toho odsát. Je to příznak toho že něco děláš drobet špatně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2007 16:52 Muž Jestr64 [8] – Černý písek
Ahoj. Mám problém, mám v akva normální praný z pískovny a někde mi ten písek jakoby zčernal, nevíte čím to může být? Není to tím, že tam něco zahnívá? díky

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [17]

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 36446x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5688-cerny-pisek?od=801