Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Černý písek

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Černý písek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 14:10 Muž PentueR [256]
Levný není, protože je to písek zalitý v nějaké epoxidové pryskyřici. Ale je dokonale inertní, nijak se neloupe nebo něco, nemění barvu a zrnitost odpovídá tomu, co píšou. Takže si za to nechají trochu zaplatit... Krásně se do něj sází, nemá ostré hrany a zatím je nejlepší z tmavých písků/štěrků, které jsem vyzkoušel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 13:49 Žena Laduschka [120] – Re: zeck
sakra, tak to se při plánech na zakládání mín. 450-ti litrovýho akva už můžu psychicky připravovat na to, že u štěrku se prohnu nejen fyzicky, ale i finančně coze no potěškýbl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 13:27 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky
Koukam na ceny poštovného za větší hmotnosti (30kg za 243kg). A usuzuju, že se vyplatí pro to dojet autem a vyzvednout osobně a třeba spojit s vyletem do Brněnského Sklorexu. Takže ted jsem dostal skvěly napad. Az budu zakladat sve velke akvarium. Sfouknu pisek najednou s odvozem akvarka :) Jen doufam, že do té doby bude fungovat sklorex i flexiobklady :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 13:14 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: zeck
Trochu,ale co je dnes levné? L-koví sumci jsou také za ranec a přesto se dobře prodávají,terčáci také,a tak by se dalo pokračovat.,,Když jí miluješ,není co řešit..." :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 13:08 zeck – flexi písek
Černej písek z flexi obkladů by se mě taky líbil, ale mohli by dát pro akvaristy třeba nějakou slevu :)
Do mého aq by to i s poštou vyšlo na +- 1000kč i s dopravou, což je pálka :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 13:05 zeck – Re: Romy
Docela drahá sranda ne? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 12:50 Žena Lucianetta [43] – Re: vladislav
měla jsem ho myslím za týden, což odpovídá 3 pracovním dnům od přijetí platby - byla to rychlovka :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 12:45 Muž vladislav [106] - Cichlidy
Tak jsem si ho také objednal..za jak dlouho dorazil od objednání ?? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 08:12 Muž PentueR [256] – Re: Laduschka
Dával jsem jen Tetra Crypto tablety na začátku ke kořenům největších kytek a k trsům. Jinak teď po čase, když se to všechno pořádně rozrostlo, přihnojuju obden 2ml PMDD (jen koktejl) a občas trochu KNO3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 00:12 Žena darka [520]
Tento substrát mám už déle než 2 měsíce, zatím bez problémů, rostlinky rostou skvěle, i krevetky se mi konečně po skoro roce začaly vesele množit, což předtím v hrubším štěrku č.4 vůbec nešlo :-) Parametry vody opravdu nemění palec Doporučuji potlesk rybicky.net/forum/420…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 23:24 Žena Lucianetta [43] – Re: Laduschka
zvžovala jsem, že kvůli živinám dám dospod trochu toho Starého dna... ale pak jsem si to rozmyslela. Jednak z toho byla každou chvilku sinice a jednak při dolívání/výměně, pokud by se odkryl někde na kousku štěrk, furt by to bylo zakalený rozzureny Ale jinak, i při zakládání akva s běžným křemičitým štěrkem se nemusí dávat žádná hnojiva, tak myslím, že to bude s tímhle dnem taky tak :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 22:49 Žena Laduschka [120]
a házíte ještě něco kořenícího pod to, nebo je to zbytečný? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 22:43 Muž včelař [44] – Re: PentueR
jj taky si myslím vážně to stojí za vyzkoušení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 22:24 Muž PentueR [256]
Flexi písek mám v akva taky a za pár měsíců naprostá spokojenost. A teď to vypadá, že flexi za chvíli nebudou stíhat dodávat - nahrnou se na ně akvaristi z celé republiky ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 22:20 Muž včelař [44] – Re: Laduschka
Písek z flexiobkladů mi přišel před pár dny. Vypadá to vážně dobrě i pod vodou není to ostrý dobrá zrnitost, skvěle se s ním pracuje ... zatím nejlepší co jsem měl X-) fakt doporučuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 22:03 Žena Laduschka [120]
týjo, tak to mám radost! nový akva je sice plánovaný tak za půl roku, ale nejni nad pečlivý plánování! :-D
to Kuby: písek v tvym akva se mi moc líbí, už jsem ti chtěla vzkazovat, si mě předběh :-D
Lucianetta: dik za info! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 21:59 Žena Lucianetta [43] – Re: Laduschka
Písek z flexiobkladů mi přišel minulý týden, přestavbuju akvárka (hlavně kvůli tomu dnu, měním Staré dno od rataje za tenle křemičitý, tamto byla hrůza :-O ). Dneska jsem předělala jedno akvárko (fotky bohužel nebudou, pokud nepůjčím foťák), a postřehy jsou následující:
Skvěle se s tím pracuje - při dolívání vody se to nijak nezakaluje, rostlinky se do toho sází parádně. Dokonce to vypadá, že by s tím šly dělat i vyvýšeninky a takový blbůstky. A nakonec, černý dno vypadá fakt dobře :) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 21:54 Muž Kuby [0] – Písek z FlexiObklady
Fotka k příspěvku Písek z již zmíněných odkazů na FlexiObklady.
Doporučuju!!!


www.flexiobklady.cz/…
palec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 21:51 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Lukša
Na Akadamu pozor,drolí se.Dnes jsem zakládal 540 l,na dno Fujizunu,zhruba 60 l,ale nemíchat s jinými substráty,stejně se promíchají.Pokud víš co chceš,není co řešit,přeci nebudu šetřit na koníčku... :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 21:47 Muž Lukša [18] – Laduschka
No psal jsem tam i na info a řikáli že ho osobně testují a měří hodnoty vody a vše v pořádku.Hodně ho ho používají akvaristi co mají akva na těchto stránkach
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 21:44 Žena Laduschka [120] – Re: Lukša
týjo, 20Kč/Kg, to vypadá celkem dobře - to máte někdo prověřený? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 21:41 Muž Lukša [18] – Laduschka
Jo však jo byl by nejlepší ve spod nějaký kořenící substrát a ten přikrýt tou fujizunou nebo akadamou.Nebo už nevím snad písek nebo štěrk o zrnitosti 2-3mm na celé dno.Nebo ještě toto
www.flexiobklady.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 21:34 Žena Laduschka [120] – Re: Lukša
spíš dospodu nějakej kořenící substrát,ne? třeba aquacley ground,nebo jaxe to píše... coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 21:33 Muž Lukša [18] – Laduschka
Vím je to páka ale stálo by to za to alespoň na tu horní vrstvu.Ale to je jen můj názor já ji budu dávat do akva o objemu 38 litrů tam stačí na celé dno jen jedno balení té 14kg takže se mi to mluví.Ale dávat to do něčeho většího tak bych zvolil něco levnějšího nebo nesměl vědět co s penězi.Nebo ještě toto něco podobného www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 21:19 Muž Lukša [18]
Tak tu Fujizunu můžeš použít jen na horní vrstvu.Videl jsem to už a ve spod byl světlý štěrk ale ten bych nahradil nějakým černým levnějším.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 21:12 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Lukša
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 21:11 Žena Laduschka [120] – Re: Lukša
při pomyšlení, že bych měla kupovat tenhle písek do nějaký pětistovky mi vstávaj vlasy na hlavě :-D ale je fakt, že ten, co jsem uvedla já jako příklad je moc hrubej :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 21:01 Muž Lukša [18] – zeck
Omlouvám se z toho co jsem napsal jsem nepochopil ani já.Chtěl jsem říct že to je snad nejdražší substrát co zám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 20:59 zeck – Re: Lukša
"Jo je to snad substrát dno co znám"
Nepochopil jsem :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 20:55 Muž Lukša [18] – zeck
Jo je to snad substrát dno co znám ale snad bude stát za to.Teď ho namáčím ve sklepě a v pátek se do toho pustim.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 20:43 Muž Lukša [18]
Fotka k příspěvku Já jsem teď pořidil toto: www.akvarista.cz/… měl jsem něco podobného jako toto: www.pet.cz/… ale nejsem s ní vůbec spokojen.Protože je celkem hrubý tak okolo 4-8mm a dost ostrý pořád do něho něco zapadává až skoro na dno a dle mého názoru se špatně odkaluje.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 19:27 Muž Pepa56 [0]
když se podíváš pozorně na tu fotku co u toho je je tam zaškrknutá černá drť :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 19:03 Muž Jurasek [137] – Re: Laduschka
4-8mm není nic moc. Mám to teď u karásků a nechtěl bych to už. Navíc je to drť, asi to bude místama i ostré.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 18:55 Žena Laduschka [120]
www.pet.cz/… a s timhle černym štěrkem někdo nemá zkušenosti? vypadá celkem k světu.. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 14:05 MK – Fujizuna
Pred par mesici jsem resil dilema cerne ci jine dno. I na zaklade tohoto fora jsem si vybral cernou fujizunu (3 baleni po 14 litrech pro akva 120x40) a vypada moc pekne. Sazeni rostlinek mi nedelalo zadny problem a z asi 40 roslinek mi "neuplavala" ani jedna. Od rybicek zadnou stiznost zatim take nemam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 13:17 Muž filipsi [1295] – Re: zeck
Prohledej diskuzi, kdysi jsem zkusil suchou sypkou hustotu i namocenou acground a fujizuny, nekde tady jsou vysledky. Mam pocit, ze cerstve namocena (ustata asi pul h.) hustota acg byla jen nekde kousek nad 1 g/cm3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 13:09 zeck – Re: AmorFati
A myslíš že by stačilo jen jedno balení?...Já myslim že určitě ne :-)
Na vlastní oči jsem viděl 10l balení aquaclayground a že by tam toho bylo nějak hodně bych neřekl. Podle mě bych potřeboval 3 balení abych dosáhl vrstvy cca 6cm, to je finanční sebevražda. Rataj píše: Aquaclay Ground (10 litrů) - Ekologický akvarijní substrát.Hmotnost balení cca 8 kg!
Nějak se mi nechce věřit, že by 10l mělo vážit 8kg...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 10:14 Muž AmorFati [37] - Amerika
zeck napsal: Ještě se mi barevně líbí dno aquaclayground, ale ta cena :-(

260 korun za 10 kg? Vždyť to je - pomineme-li štěrk - z tmavých materiálů snad ten nejlevnější. Hlavně je to lehké, takže toho v těch 10 kg je objemově asi docela dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2009 21:41 Muž Snofrev [54]
pls, řekne mi někdo proč se malawi a tanganika dělají se světlým dnem?
je to jen proto, že v jezerech je tento bílý písek a nebo proč?

viděl už někdo malawi nebo tanganiku s černym pískem?

zkoušel jsme prohledávat tady prezentace a u nikoho jsme tmavej nebo černej písek nenašel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2009 09:32 Žena Lucianetta [43] – písek flexiobklady
už mám doma jemný černý křemičitý písek, objednaný z www.flexiobklady.cz. Je jemňounký, trochu větší než zrníčka máku :-) jsem zvědavá, jak se do toho budou sázet kytky, ale každopádně pro krevetky a pidi-rybky to vypadá, že to bude super :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2009 15:20 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: zeck
www.antuka.com/…, ale pro akva potřeby se musí ještě doma přesít na požadovanou zrnitost. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2009 15:19 zeck – Re: Johan
Já taky nemám rád umělé věci :)
Z čeho je vlastně antuka? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2009 14:57 zeck – Re: Johan
Cena by se přežít dala, už jsem do akvárka narval tolik, že mě nějaká ta stovka nezarazí :)
Spíš mě zarazily příspěvky nešťastných uživatelů s aquaclayground :-( ...Časem bych opravdu rád zkusil něco jiného než křemičitý písek 1-4mm, ale otázka je co?
Buď aquaclayground, nebo štěrkopísek z flexiobkladů. Co by jsi radil ty johane? (kromě antuky, moje ryby nehrajou tenis) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2009 14:44 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: zeck
Ještě se mi barevně líbí dno aquaclayground, ale ta cena :-( Proto zkouším tu antuku :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2009 14:37 zeck – Re: Johan
Mě by zajímal černý písek od flexiobkladů...asi před třičtvrtě rokem jsem ho chtěl objednat, ale nakonec to padlo. Nebude to určitě přírodní a já mám rád natural :-O
Ještě se mi barevně líbí dno aquaclayground, ale ta cena :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2009 14:26 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: zeck
Jj, vím jak se takový písek chová. Mám doma 150l křemičitého 2 mm písku, který je použit v jednom mě blízkém akváriu, kde je už asi tři roky.. ale jak říkám, i přesto se mě barva nelíbí a inertnost k mé nechuti tomu ještě přidává. Prostě spousta lidí má radši tmavší barvy, které lépe ladí s rostlinami i rybami. Ale proti gustu.. třeba růžovej písek s epoxi pryskyřicí, v tom kytky určitě taky porostou a když se volné plochy zamaskují dubovým listím, tak také nebude vidět :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2009 14:22 zeck – Re: Johan
Jelikož ještě nemám porostlé dno rostlinami jak bych chtěl a písek je na některých místech vidět, vyřešil jsem to dubovými listy. Nasbíral jsem si několik listů a tam kde je vidět písk jsem je dal :)
On písek stejně časem chytne patinu, obroste krapet řasou a detrit tomu taky přidá na barvě, takže až tak světlý nebude. Můj má béžovou barvu a i při osvětlení 0,5w/l se toho světla nějak moc neodrází.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2009 14:17 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: zeck
Co se týká antuky, tak postřehy atd. jsou v komentářích a v deníku u mé prezentace. Jinak co se týče antuky, tak nevím jestli jen ta, kterou mám já, nebo každá... ale moje trošku tvrdí vodu. Ikdyž používám dešťovku, tak se to vždy vyšplhá na KH 7. Jelikož tam mám docela dost kytek a nic co by snižovalo pH, tak je pH kolem osmi, ale to ve srovnání s ostatními akvy je spíš kytkama. Vrstva je ca 5 cm a víc. ve přední části je 5 cm. Mít tam nějaké velké pancéřníčky, tak kytky asi neodolaj, ale myslím, že se to kořenům líbí. A chci použít ještě jemnější zrnitost. Teď mám ca 0,5-2mm. Její velká nevýhoda nebo výhoda, nevím, je to, že do sebe absorbuje spoustu živin, takže dusičnany, železo nikdy nenaměřím, ale na kytkách to není znát. K náročným druhům na živiny bych antuku nedával, ale já jí budu používat i nadále. palec

Mě na křemičítém písku vadí jeho světlá barva. Jelikož rostlinama rád doplňuji dekoraci, tak to je pro mě vážná "vada". Mě vadí barva. A ještě mám rád, když v akváriu je spousta vztahů a inertní dno je pro mě velké ochuzení. Jo a zrnitost 1-4 je pro mě taky moc :-D . Já tak 0,5-2 mm :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2009 13:53 Kuba
Johan napsal: ... a ještě jsem neviděl pančíka s obroušenýma vouskama.

Kdysi sem míval drcený štěrk, dost ostrý, i pancéřníčky sem v tom měl a problém neměli, ale moji 3 ancíkové maj na břiše jizvy dodnes ! Vyzkoušl sem i křemičitý písek 1-4mm, ale nijak mě vzhledem nenadchnul ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2009 13:43 Otta – Re:zeck
Fotka k příspěvku Píšu že jsem dal čedičovou drť,takže jasně posip na chodník v zimě,do kolejí se dává o kousánek větší zrnitost.Když píšu že po 10ťi hodinách jsou hrany omleté tak tomu věř.Dále píšeš,zrnitost hrubá a zapadá detrit.Hrubost se všeobečně doporučuje v rozmezí 1-5mm.Vždy jsem měl tuto zrnitost většinou písku z řeky a vždy rosliny šli velmi dobře.Tato zrnitost je udržela i přes chov pančéřníčků kropenatých a zřejmě i detrit který propadl roslinám pomáhal v růstu.Další věc,když si vezmu sítko klidně dohonim zrnitost 0,5-1mm,ve dně které si ale pořádně sedne hrozí zahnívání kořínků.Dále nevim jestli jsou různá složení čediče,tento magnet nechytá a to mám magnet který se používá při výrobě izolátorů /odstranuje z hmoty případnou přímes železa/je velmi silný.A stejně nepoužívám magnetickou stěrku,ta je schopna poškrábat sklo i z nemagnet.štěrkem.Foto:magnet s drtí.
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [13] ...... 17

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 36446x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5688-cerny-pisek?od=601