Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Černý písek

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Černý písek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 22:54 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Martinezz
Hlubočky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 22:43 Muž Martinezz [0]
Ja sem videl bridlici v Hornbachu ale chtej za jeden kamen 30 az 100 kc :-| podle velikosti... nastesti ja mam nejakou nasbiranou z prirody :-) a uz se tesim az roztaje snih a pujdu znova vybirat.. vim o jednom skvelim byvalim lomu na olomoucku tak se tam vyřádim potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 22:06 S Muž invalida [3881] – Re: SirLoco
je tu forum, břidlice a jiný šutry koukni tam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 21:04 Muž soptik [40] - Rostliny – Re: SirLoco
to je zdaleka mimo muj okres, tak já neporadim.. no teď v zimě asi nepochodíš, ale jak to pijde vyběhni do všech směrů do lesů a někde musíš natrefit, když se nenajde nikdo kdo by dal tip. v obchodě ji asi neseženeš, alespon si nejsem vědom, možná nějaký stavebniny, když se používá k ruznejm obkladům atd, ale to asi taky nebude správnej směr..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 20:03 SirLoco
ja sem od Nachoda tak netu kde tady je :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 19:48 Muž soptik [40] - Rostliny – Re: SirLoco
to ji snad chceš kupovat? přece v přírodě, naštípeš si kusy jaký potřebuješ a mažeš domu. když nevíš kde ji hledat, napiš kde bydlíš a třeba někdo z tvého okolí poradí kam na ní..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 11:52 SirLoco
zdrafím jen se chci zeptat kde seženu černou břidlici a kolik asi stojí dikec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2010 21:42 Muž soptik [40] - Rostliny – Re: Martinezz
já jsem na dno použil čedičovou drť, velikost je kolem těch 5mm , bral jsem ji u lomu, kde jsou rozdělený hromady podle zrnitosti. jinak skálu z břidlice jsem nikdy nelepil, chce to větší výběr kamenů a trpělivě skládat, ale vždy se dá dopracovat k bytelnýmu výsledku. pravda že lepení je bezpečnější, ale při dukladnym postavení její zřicení nehrozeí a pak neni nikdy problém s jakoukoliv předělávkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2010 08:58 Muž Martinezz [0] – Re: soptik
špatně jsi tu tedy hledal, mám černé dno, pozadí lepené břidlicí a v akva skálu z břidlice.. všeobecně je známo že čim tmavší pozadí a substrát, tim více vynikaj ryby a rostliny. takže tuhle volbu ti jedině doporučuju! rozhodně se neřiď radou přisypat křemičitej písek, strakatý to vypadá otřesně!!

ty mas jakou zrnitost toho dna? 1-2mm to asi nebude co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 23:21 Žena Linduš [166]
ehm, lepidlo jsem kupovala v baumaxu a dno v akvaristice :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 23:04 Muž Martinezz [0]
aha, to jsem ani nevedel ze se neco takoveho dela :-) poptam se v akvaristice. diky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 22:49 Žena Linduš [166]
nejlépe akvarijním lepidlem
a dá se koupit, kupovala jsem normálně v akvaristice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 22:39 Muž Martinezz [0]
tak teda asi zvolim cerne dno, cernobile se mi nelibi, to vypada divne... na 3D pozadi zatim nemam finance a vyrobit si ho na to si netroufnu... takze prozatim bude cerna folie.. :-) jeste k te bridlici... chtel bych udelat nejakou jeskyni a nevim cim pridelat kameny k sobe... pujde to pavnou pistoli? bude to drzet a nebude to vadit rybam? myslim ze jsem tady na foru neco cetl ale uz nevim kde... popripade jak jinak je slepit aby drzeli pohromade? a jakou zrnitost pisku? vim ze tu lidi pouzivaji 1-2 mm z flexiobkladu.. me se to zda dost jemne, da se nekde sehnat o trosku hrubsi? tak 3-4mm ? v Olomouci v Hornbach jsem ho myslim nevidel. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 21:22 Žena Utahraptor [91] – Re: Yirka
No, když už jsme tady tak krásně mimo-téma, tak si dovoluji upozornit, že ani slovo holt není tak docela česky... :)

Jinak k tomu černému dnu a břidlici...černá má tu výhodu, že na ní nejsou vidět řasy tak moc jako na světlé :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 20:15 Žena Linduš [166] – Re: Yirka
díky love
třeba u mě by vypadalo blbě, kdybych měla jen černé dno, protože mám udělanou jakousi skalku z bílých křemenů a myslím, že by to bylo jak pěst na oko. takhle to má inteligentnější přechod.
neříkám, že čistě černá není krásná, u mě se to nehodilo.
i modré dno vypadá pěkně, když je decentní a sladěné.
a co si budem povídat, nejpřirozenější by asi bylo bahýnko a pochybuju o líbivosti takového dna :-D
ani obyčejný písek není už moc v oblibě a přitom i takové nádrže jsou moc pěkné ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 18:27 Muž HATED [25] - Cichlidy
aj ja nieco take planujem mam obrovske kusi bridlice tak sa necham prekvapit ako to bude vyzerat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 17:18 Muž soptik [40] - Rostliny – Re: Martinezz
špatně jsi tu tedy hledal, mám černé dno, pozadí lepené břidlicí a v akva skálu z břidlice.. všeobecně je známo že čim tmavší pozadí a substrát, tim více vynikaj ryby a rostliny. takže tuhle volbu ti jedině doporučuju! rozhodně se neřiď radou přisypat křemičitej písek, strakatý to vypadá otřesně!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 14:30 Jeenda
mám břidlici jako pozadí a křemičitý písek z hornbachu jako dno a vypadá to taky ready. Podle mě musíš si zvolit sám co se ti bude více líbit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 14:30 Jindrik
černé dno, černé 3D pozadí a pak nějakej ten kámen... to je přesně moje představa palec samozřejmě něco krásně zelenýho k tomu, myslím, že pak barva rostlin i rybek strašně vynikne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 14:23 Žena Linduš [166]
můžeš tam rozsypat pár bílých, malinkých křemínků, když tě čistě černá bude nudit ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 11:33 joudis – Re: Martinezz
Kdyz si tam nedas i cerne rostlinky,tak to bude v pohode :) Ja mam take cerne dno i pozadi a v klidu. Pokud tyhle barvy mas rad,tak budes urcite spokojen ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 11:09 Muž Martinezz [0] – černé dno + břidlice
Ahoj, chtel bych si do akva dat cerne dno a bridlici. k tomu cerne pozadi, nebude to akvarko moc tmave? mate s tim nekdo zkusenosti? jeste jsem uvazoval o klasickem ricnim pisku TOMI z honbachu, co myslite ze bude vypadat lepe? tady v nadrzich jsem nenasel nic podobneho... a jeste jake by jste k tomu cernemu dnu doporucili rostlinky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 20:24 PPro – Re: Eff
To je zajímavé, na webu flexiobklady hnědý písek nemají. Jen něco, co nazývají "rudý písek", což má hnědočervenou barvu a nevypadá to taky zle. Ale není to moc tmavé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 14:49 Muž 720Martin720 [1] - Živorodky
Mám jen Piskořky a teprve chvíli :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 11:10 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: Martin1996
Stačí jen proplachnout...Nemusí se vyvařovat..Dával jsem ho do 450l akvária a bez problémů..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 10:51 Martin1996
No ja jsem to tak zhruba spocital z hlavy :-) . Tak teda vezmu 10kg,lepsi,aby mi nejaky pisek zbyl,nez aby me stvalo nizke dno. Jeste me napadlo,bude stacit tento pisek jen promyt ve vode bez vyvareni?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 10:41 Muž navik [908] - Sumci
Martin1996 napsal: ... A kolik myslite,ze je treba kg do akva 50x30x30? Ja myslim,ze 8kg by mohlo udelat dno kolem tech 4cm vysoke...
Netřeba myslet, stačí spočítat...;-) .. 8 kg neudělá, pokud chcete 4 cm vrstvu substrátu v průměru, pak potřebujete více než 9 kg - kupte si tedy buď 10 kg nebo počítejte s nižší vrstvou dna :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 10:19 Muž Eff [417] - Rostliny
PPro napsal: Škoad aže flexiobklady nemají i nějaký tmavě hnědý, či tmavě šedý. Namíchat ho s černým by mohlo vypadat stále dostatečně tmavě ale zároveň i trochu přirozeněji než čistě jednobarevný černý

Pozor, Flexiobklady mají tmavě hnědý písek a vypadá velmi, ale opravdu velmi přirozeně. Pokud bych teď zakládal akvárium, šel bych do něj. Vím co říkám, viděl jsem jej na vlastní bulvy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 09:58 Martin1996
Shanim pisek do krevetarka a podle tech nadsenych reakci si asi taky objednam ten cerny z flexiobkladu :-) . Jen se trochu bojim te velikosti zrnek 1-2mm. Skoda,ze nemaji neco kolem 4mm. Si rikam,ze kdyz budu zvonem vysavat humus ze dna,jestli to nebude nasavat i ty kaminky. A kolik myslite,ze je treba kg do akva 50x30x30? Ja myslim,ze 8kg by mohlo udelat dno kolem tech 4cm vysoke.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2010 21:59 PPro – Re: navik
Škoad aže flexiobklady nemají i nějaký tmavě hnědý, či tmavě šedý. Namíchat ho s černým by mohlo vypadat stále dostatečně tmavě ale zároveň i trochu přirozeněji než čistě jednobarevný černý
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2010 19:39 Muž navik [908] - Sumci – Re: 720Martin720
Piskořkám se v něm daří dobře palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2010 19:21 Muž 720Martin720 [1] - Živorodky
vladislav® Cichlidy – Re: Jack
Mám tento písek..Je to nejlepší co jsem kdy měl...Jiný bych už do akvária nechtěl...O zahníváni krmení a detritu nemůže být ani řeč....Mohu jen a jen doporučit..

NEVADILO BY TO PISKOŘKÁM??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2010 19:19 Jack – Re: Sid
Dekuji vsem za odpoved... jdu objednavat:) 20kg by do 125L akva melo stacit ze? :) I na nejake ty hratky s krajinou...nebo radsi 25kg:)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2010 16:46 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: Jack
Mám tento písek..Je to nejlepší co jsem kdy měl...Jiný bych už do akvária nechtěl...O zahníváni krmení a detritu nemůže být ani řeč....Mohu jen a jen doporučit.. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2010 16:41 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Jack
...Chtel bych 1-2mm ale ve forech i na inetu se clovek docte ze takle jemny pisek neni vhodny z duvodu "zahnivani" krmeni ci detritu?!?!...
Právě naopak - tahle velikost (a v tomto případě i "materiál") jsou pro standardní akvárium "zn. Ideál". :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2010 13:17 Žena Danila [4489] - Sumci – Re: nemo
Ta drť vápeník je popisovaná a vypadá na pohled jako dost ostré drcené kamínky, což pro některý druhy ryb nebude to pravé. Černý písek od flexi obkladů je super - mimochodem, Nemo , viděl jsi ho tady včera - v tom maličkém akváriu na kuchyňské lince:-)Jinak skvělá je Fujizuma - má ji tuším Romy v akváriu s terčema.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2010 02:06 nemo
Všechny zdravím. Má někdo zkušenosti z touto drtí VAPENIK? www.allpet.cz/… Koupil bych si to, ale už podle názvu soudím že to nebude to pravé do slatkovodního akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2010 00:57 Jack
Asi to tu nekde na foru bude... tak se predem omlouvam.. ale uz jsem precetl tak 4ri dost obsahla vlakna a nic:) tak se radsi zeptam? Jak je to s temi pisky z FLEXI obkladu? Chtel bych 1-2mm ale ve forech i na inetu se clovek docte ze takle jemny pisek neni vhodny z duvodu "zahnivani" krmeni ci detritu?!?! Co je na tom pravdy? Dekuji...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2009 23:42 Muž maxo [9] – lávová drť
Kto mate skusenosti s lavovou drtou? Ako sa to sprava? A co rastlinky a ake ryby na dno kedze je to ostre?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2009 13:16 Muž Fáster [9] – Re: Dusyk
Jak říká Sid. Černá samolepící tapeta vně akvária a nechat pořádně zarůst. Černé dno z flexiobkladů mám, černou samolepící tapetu vně akvária taky a o zarostení rostlinama se snažím..... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2009 13:05 Dusyk – Re: Sid
No, ale u mňa bude 3D pozadie priorita. Akvarko bude prispôsobene pre Hypancistrusy. Rastlinky, len anubiasy. Možno to bude dobre vyzerať, keď bude dno s pozadím rovnaké.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2009 10:16 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Dusyk
Černá samolepící tapeta vně akva. :-)
Není to sice 3D pozadí, ale vypadá to v kombinaci s černým substrátem dobře. Nejlíp pak, až akva zaroste tak, že pozadí není vidět. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2009 10:04 Thomas29
Tak ta barva mě taky zajímá.Objednal jsem černej písek z flexi obkladů a teď řeším jak obarvit pozadí.Zatím jsem myslel že nějakej šedivej písek , ale ta cihlová je taky zajímavej nápad.Asi to chce aby tam byl nějakej kontrast.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2009 09:48 Dusyk
Mám takú estetickú otázku. Chcem dať čierne dno, ale akej farby by ste doporučili 3D pozadie. Má už niekto niečo také spravené? Neviem si predstaviť či sa hodí aj čierne 3D pozadie. Akej farby by mohlo byť? Chcel by som tiež tmavé, ale či hnedé, cihlové, alebo čierne? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2009 12:30 Muž Eff [417] - Rostliny
DrBolíto napsal:
Fakt jste měli oba písky v ruce?

Nejen v ruce, mám je vedle sebe ve dvou akváriích půl roku a není mezi nimi absolutně žádný rozdíl.
Odkaluje se to výborně, rozhodně lépe než ADA Amazonia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2009 07:47 Thomas29 – Re: Koca
Ještě se zeptám jak se to odkaluje , není to moc jemné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2009 07:27 Koca – Re: Thomas29
Ja to nakonec neresil a koupil 40kg za nejakych 1000 s postovnym nebo kolik to vychazelo. Taky sem puvodne myslel, ze dam dospod neco jineho, ale tak zase par stovek mi ruce neutrvne a kdyz uz tak uz. Tenhle pisek se ani nemusi proplachovat, ja to u pulky udelal a kdyz sem zjistil ze je to zbytecne, tak sem tam zbytek vyklopil. Akva ma dno 120x45 a ani sem tam nedal vsechen, jeste sem si asi 4 kila nechal stranou.
Jinak je vazne stejny jako fotka vyse.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2009 06:23 Thomas29
Ahoj .Řeším také problém s černým dnem do zakládaného akva.Písek z flexi obkladů bude asi dobrej , je tu na něj spoustu pozitivních ohlasů , i když jsou tu názory že to vypadá uměle , tak většina zkušeností je pozitivní , ale ta cena.Spočítal jsem si že toho potřebuji 50kg.Co takhle dát tam ve spod normální písek třeba 25kg od MIGA shop.miga.cz/… a na vrch dát 25kg www.flexiobklady.cz/… , vyjde to dno na 800kč i s poštovným.Od Miga budu stejně objednávat nějaký věci , je tam blbé to poštovné 195kč od flexiobkladů , ale ta paráda potom. potlesk
Nebo myslíte že by to nefungovalo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2009 02:05 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Fotka k příspěvku Ještě foto toho Sulawesi black.
EDIT:
Obrázek v náhledu je děsně zkomprimován tak odkaz na full: photografie.kvalitne.cz/…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2009 01:21 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
No tak pokud píšete pravdu a měli jste možnost je v reálu porovnat, tak mám supr snobské dno 40*25 4kg Dennerle Sulawesi black za 350kč. smich
Fakt jste měli oba písky v ruce?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 17

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 36446x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5688-cerny-pisek?od=451