Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Černý písek

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Černý písek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2010 09:09 Muž Yirka [9118] – Re: karelpavel
Telefonátu určitě ne, to číslo tě pouze hodí na fax.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 23:33 Muž karelpavel [18] – Re: dádaa
Dělej jak kdyby si si to chtěl objednat, a v postupu objednávky uvidíš kolik toho bude. Tak se dovíš co potřebuješ, a kdyby ne, tak je to otázka 1 telefonátu ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 15:33 Muž Příba [2] - Raci, krabi, krevetky
je možný,že to nebude za kg,ale většinou se automaticky udává v kg.Tak nevím hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 08:39 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: dádaa
řekla bych že cena bude podobná, jen tam nemají napsaný za jaký je to množství
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 08:29 Muž Příba [2] - Raci, krabi, krevetky
Našel jsem tohle energomat-sro.takeit.idnes.cz/… 9kč,ale odkaz na shop flexiobklady,kde maji cenu 24kč.To je docela rozdíl,nevíte nekupovali jste?????

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 23:33 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: konvalinka
já to dělám normální trubkou na hadici, nejdřív mírne rozvířím kal a pak ho těsně nad povrchem odsaju. Celou dobu mám prst na konci hadice a reguluju průtok a když omylem nasaju kamínky, tak hadici ucpu a počkám až kamínky napadají zpátky. Šlo by to stejně i jenom hadicí, ale přez trubku je to pohodlnější
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 23:13 Muž navik [908] - Sumci – Re: konvalinka
Na konec hadice v akvárku nasadit zvoneček (lahvičku s odříznutým dne apod), které snižuje tah a rychlost proudění vody a na druhém konci (v nádobě na odkalenou vodu) lze prstem rovněž regulovat rychlost proudění a v případě, že je písek nasáván ucpat zcela a počkat, až napadá zpět na dno... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 20:44 Žena konvalinka [41]
Ahoj, můžu mít dotaz k tomu černému písku. Mám ho v akva s krevetkami. Vypadá moc dobře, ale fakt nevím jak mám odkalovat, abych polovinu dna neodsála. Zkoušela jsem na hadičku navléknout silonovou punčochu, ale nějak to nefugnovalo. Kal se mi na dně hromadí a řasy se příšerně rozrůstají. Musím s tím něco rychle udělat. Pomooooc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2010 16:47 Žena JJaanca [67]
Mě teda ten skleněný písek připadá ostrý, objednala jsem si vzorek a radši jsem pak koupila z flexiobkladů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2010 13:13 Muž souky [592] - Rostliny
Děkuji
to Lukasson: já právě taky, resp do mini
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2010 13:12 Muž Lukasson [40]
Už ho objednávám, v krevetkáriu bude luxusní :) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2010 11:33 tube – Re: souky
Já ho mám už asi rok a půl a je super.Měl jsem trochu obavy jak půjdou kytky a vše je OK.
Vypadá to jako drobné skleněné částečky(nevím fakt co to je) ale není to ostré mám mřenky a
panceříčky a žádný problém nebo újma na jejich zdraví.Vlastnosti vody to neovlivnuje.
Dal jsem do dna jílové kuličky ,rostliny ve dně drží jenom musíš trochu dát pozor při odkalování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2010 09:12 Muž souky [592] - Rostliny
zdravim, prosim vás je tento písek vhodný? www.akvarista.cz/…
Děkuju

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.04.2010 18:00 Žena bluedream [245] – Re: Yirka
Stačí odkliknout množství do košíku a tam se automaticky zobrazí cena dopravy ... 80kg - 554,- (česká pošta), dají se tam nakombinovat možnosti dopravy a platby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2010 17:59 Muž Yirka [9118]
Přemýšlím o objednání většího množství černého písku z flexiobkladů (cca 80kg). Na jejich stránkách nikde nemůžu najít ceny za jednotlivé typa doprav. Máte někdo zkušenosti, nebo poradíte kde jsem to ve flexiobkladech neproklikl? Díky.
www.flexiobklady.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 21:30 PPro – Re: Roby
A co je ten černý hrubý z toho webu? Neví někdo, jakou má hrubost? Jsou to flexiobklad ynebo něco jiného? I když cena je tedy trochu vyšší (50Kč/kg)
www.mamejeradi.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 20:49 Muž Roby [17] – Čedičová drť
Zakládám nyní nové akva o bjemu 250l. Dlouho jsem řešil barvu a druh dna. Nakonec jsem se rozhodl pro černou čedičovou drť C1 frakce 2-4 mm z e-shopu mamejeradi.cz. Cena 20,- kč za 2,- Kg se mi zdá poměrně dobrá. Objednal jsem toho 40,- Kg a po týdnu to mám doma. Vypadá to docela dobře, Frakce je akorát, není to jemná ani hrubé, černá drť vel.4, kterou nabízí každý zoo-shop je fakt hrozně ostrá a velká, barva bude asi taky jen tmavo-šedá . Pravda, zrnka říčního písku jsou víc zaoblené, ale na druhou stranu to není žádné rozbité sklo a pro plánovaný chov Gavůnků to bude v pohodě. Zkouška octem je taky OK. Jakmile vyřeším problém z oštípanutým rohem akvária a dojdou mi rostliny tak zveřejním rozdělanou prezentaci. Bohužel zatím nemám ucházející hlavní foto akvárka. Doufám, že to bude alspoň trochu podle mé představy. Vychvalovaný černý písek z Flexiobkladů se mi zdá dost jemný a ostrý, alspoň podle mého dojmu ze všemožných fotek na netu, osobně jsem to v ruce nikdy nedržel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 19:04 PPro – Re: filipsi
Díky, černé plnivo si myslím problém není. Klasický černý pigment pro malíře je jemně mletá čerň kostní nebo révová, což je de facto skoro čistý uhlík, takže v akva bez problému (zvláště zalité v epoxy) To od Havla půjde určitě také. Jen jsem se pozastavoval nad tím černým potravinářským barvivem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 18:59 Muž filipsi [1295] – Re: PPro
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 18:38 PPro – Re: Danila
O černém potravinářském barvivu jsem tady v diskuzi už párkrát četl, ale ještě jsem ho nikde neviděl. nějak netuším, co to je a kde se to dá koupit. Ono se moc potravin do černa nebarví, kdyžtak se používá kulér na tmavě hnědou barvu (cola), sepiový inkoust, možná nějaké čištěné jemné uhlí. Ale co bych použil do epoxy to netuším
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 00:04 Žena Danila [4489] - Sumci – Re: Rexistens
Na černé pozadí je velmi pěkný polystyren napatlaný černým silikonem a lehce posypaný přírodním pískem, který se prsty zatlačí do silikonu. Vytvoří to matně černý efekt.Použili jsme to s úspěchem na pozadí Malawi.
Nebo se dá místo písku kokosová drť a mírně se zatlačí do silikonu. Vypadá to super a v akva to nehnije.
Do epoxy se dá také namíchat černé potravinářské barvivo nebo antuka. Držím palce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 23:37 Muž Rexistens [16]
ted mne napadla paradni vec na pozadi... uhelny prach v kombinaci se sazema a popelem z uhli. Toho mame plny sklep a kdyz to zatru epoxy, tak by to melo byt v pohode, ne? Navic ta kombinace barev je myslim idelni...takova cerno hnedo cerveno seda:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 23:03 Muž Hannibalus [13] – Re: Calvin
I 1,2 mm na posyp pozadí je hodně, nebude to tak pěkné jako pískem a navíc na hrubším povrchu se hůře odstraňuje případná řasa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 22:14 Muž Calvin [9] – Re: PPro
Prodává se ještě o zrnitosti 0,6-1,2 mm.. takže sice nedokážu říct, jak by působil přirozeně co do barvy nebo třeba lesku, ale ta velikost by pak asi (hlavně při výrobě pozadí do většího aq) nehrála takovou roli.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 21:41 PPro – Re: Rexistens
Řekl bych, že na pozadí vhodný nebude kvůli zrnitosti. Je na pozadí moc hrubý a vypadalo by to tedy dost nepřirozené
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2010 23:11 Muž Jammes [72] - Afrika – Re: Rexistens
nedávno jsem černý písek z flexiobkladu dával, zůstal černý a vypadá dobře
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2010 23:07 Muž Rexistens [16] – cerny pisek z flexiobkladu
Zdravim, resi se tu cerne pisky, tak se zeptam tu a nebudu zakladat nove tema.

Uvazuju o vymene soucasne ricniho pisku za ten cerny z flexiobkladu. Chci se zeptat, jestli ma nekdo zkusenost, jak vypada v kobminaci s bridlici (takovou tou cernou, nevim jak se presne jmenuje ten typ:))
a je vhodny na vyrobu 3D pozadi (klasika polystyren, silikonen nalepene vetsikousky bridlice a pak epoxid a posypat timhle piskem
chvilku jsem zkousel prochazet prezentace, jestli to nekdo nema ale brzo jsem to kvuli neuspechu vzdal...
dik moc...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 22:51 Muž roper [10] - Cichlidy
Černé dno a kolem kakadu. Vřele doporučuji, protože to mám a samečci jsou plný barev
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 22:35 Muž roper [10] - Cichlidy
Ahoj
Já ho mám a docela ostrý.Pro pancíka nic moc. Mám ale kakadu a s černým dnem je to fakt super.Jen bych dal něco drobného ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 21:08 Žena Laduschka [120] – Re: PPro
nevím, jaká je to zrnitost, ale od macka mám ve velkým akva černej štěrk, zrnitost tak 1-2 mm a spokojenost, kdyžtak nakoukni do prezentačky :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 19:30 švíco – Re: hop
A flexiobklady jako černé nezůstanou? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 19:11 Muž hop [26] - Rostliny – Re: PPro
jinak je to taková drobná drt...písek by měl být kulatější...ale pod vodou na rozdíl od flexiobkladu zůstane nádherně černý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 12:59 Muž hop [26] - Rostliny – Re: PPro
já, jezdíme tam do velkoobchodu, bereme ten černý jde nejlíp, říční je taky moc dobrý....záleží na velikosti zrn podle toho na co to potřebuješ
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 01:12 PPro – Re: PPro
Znáte někdo písek z této nabídky?
www.macenauer.cz/…
Z obrázku moc není poznat, co je ten černý zač. Vzhledem k nabídce i jiných barev to zřejmě bude také barvené něco jako z flexiobkladů. Ale i ten říční písek na fotce vypadá zajímavě tmavý. Viděl ho někdo v reálu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 17:33 petr – Re: tomm
Jde o to, kolik cm je tve dno hluboke ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 16:09 Muž tomm [3]
ahoj tak ja sem si taky ted zakladal nove akva a koupil jsem si tento pisek v suchem stavu vypadal dosti umele ale po vlozeni do akva a napusteni je pekny az na to ze sem tam je hnedy a kdyz mi prisel byl hodne zapraseny takze jsem u toho dosti stravil promivanim a ja sem kupoval 7kg a akva mam 25l a dno je 55x20 a jese mi zbylo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2010 14:27 petulevrtule – Re: fir3n
Myslím, že bohatě, já do 54 litrového dávala 10 kg. Záleží jestli tam ještě budeš dávat nějaký ten substrát a další ty serepetičky (já tam dávala pouze ten písek...a stačilo to) na to, aby kytky dobře rostly...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 14:11 fir3n – Re: petulevrtule
Děkuju všem za příspěvky. Rozhodl jsem se, že do něj půjdu. Myslíte si, že při objemovém poměru: 1kg = cca. 700ml písku mi bude stačit 15 Kg pytel do 50 litroveho akva s rozměry dna 50x25 ? Diky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2010 13:51 petulevrtule – Re: chuanvaldes
Pochybuji, že byť u 1 kg písku, že by ti poslali něco jiného, než nám ostatním. U toho písku podle mě hodně záleží na osvětlení akvárka, jelikož co jsem si všimla, tak je jakoby leštěný - proto se může zdát, že je někdy do bíla a modrá - hází odlesky od akvarijního osvětlení. Ale pochybuju, že bys měl přímo modrý štěrk nebo bílý. A pokud ano, není nic jednoduššího než ho zabalit a reklamovat ;-)
A jak jsi psal...25 kg písku od Dennerleho by mě stálo skoro celou mou výplatu smich :) Do naší 200ky ;-) A největší spokojenost je díky tomu, že je opravdu čisťoučký a nebylo ho třeba několikrát propírat...Narozdíl od prvního, co jsme měli - říční štěrk - též kupovaný, ale jinde. Což je dobré, si myslím...Než se propere 25 kg...chvíli to trvá ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 13:23 Muž chuanvaldes [77] - Blackwater – Re: petulevrtule
Petule, tak to ja mam pravdepodobne nejakou divnou smesku... :-( Je pravda, ze jsem bral jenom 1kg, tak buh vi co mi tam namichali... A nekecam, byli tam jak modre tak bile ulomky, prave proto me to zarazilo...

Samozrejme jsem tim nechtel rict, ze si ma poridit pisek od Dennerleho... Kupovat 25kg Sulawesi Black je vrazda... coze Nereknu tak maximalne do 50l AQ to jeste jde... ale vsechno vecsi je masakr... :-D Ja ho mam v Nano AQ a je to parada, jsem max spokojenej... A premyslim, ze bych nahradil Fujizunu, prave piskem od nich po stehovani, kdy budu muset nanovo zalozit AQ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 13:12 petulevrtule – Re: chuanvaldes
Tak s tím nemůžu souhlasit...V suchém stavu vypadá právě velice uměle a zpočátku jsem si říkala - pane bože, jak to bude vypadat...
Každopádně po tom, co byl do akvárka dán vypadá výborně! Ano, v některých úhlech je do hněda...Ale že by bílá a modrá ?? ne coze
Jistě, že se nedá srovnávvat s pískem, který je několika násobně dražší ;-) Ne všichni si mohou tohle dovolit a také někteří raději ušetřené peníze investují jinam... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 11:53 Muž chuanvaldes [77] - Blackwater – Re: milous
Milosi, zase az takova parada to neni... Ja byl z neho docela zklamany, a sel do kose... V suchem stavu je hezky, ale po namoceni a osvetleni hraje vsema barvama... hneda, cerna, bila, modra... vypada to jako jemna sklenena drt... Je sice levnej, ale to je tak vse...

Napriklad s jemnym piskem od Dennerle se ani neda srovnavat... To je jako by se porovnavalo pohodli pri jizde na Sobi20 a Bentley Continental... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 11:28 petulevrtule
Též ho mám v akvárku, největší spokojenost viz. fotky v prezentaci. Při propírání písku taky spokojenost - minimální nečistoty. potlesk Vypadá to pěkně a je to za dobrý peníz palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 10:13 Muž milosak [66] - Rostliny – Re: fir3n
Mám ho ve svém mini a mohu jenom doporučit, mrkněte do mé prezentace. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 08:42 Shef – Re: Yirka
Zrovna vcera jsem si ho objednal, tak jsem na nej zvedav X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.02.2010 08:39 Muž Yirka [9118] – Re: fir3n
Šel bych do akvaristy osvědčeného písku: www.flexiobklady.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 07:55 Muž Dzira [38] - Rostliny
písek uměle vyrobený, to je tam v popisu napsaný. Ale prý chemicky nemění vodu, tak by měl být ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 07:33 Dusyk – Re: fir3n
No tak to s tým rátaj. Prírodný to určite nie je; je farbený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 03:19 fir3n – Cerny lesky pisek
Máte někdo zkušenosti s tímto písekm ? www.akvarista.cz/… . Rád bych si ho koupil, ale bojím se toho, že je to umělotina. Děkuju !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2010 23:55 Muž Martinezz [0]
v hlubockach ani nevim ze neco je... ja sem mel na mysli smer bělkovice - těčíkov, cestou na těšíkovskou kyselku, po leve strane je takova stara bridlicova skala, myslim ze je to byvalej lom... tam se chystam i na nejaky kořeny do akva, u toho pramenu jak tece ten potok tak tam se urco neco peknyho najde ano ale to vse az roztaje snih, uz aby to bylo :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 17

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 36446x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5688-cerny-pisek?od=401